اعتیاد به اینترنت بهداشت عمومی را تهدید می کند

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
942
نام
هادی
اعتیاد به اینترنت بهداشت عمومی را «تهدید» می کند!

دکتر جرالد بلوک، روانپزشکی از دانشگاه سلامت و علم اورگان در آمريکا، اخيرا در مقاله ای در مجله معتبر «مجله آمريکايی در مورد روانپزشکی» درباره اعتياد به اينترنت و عواقب آن، که برخی اوقات می تواند مرگبار باشد، هشدار داده است.

دکتر بلوک می گويد که زياده روی در بازی های کامپيوتری، بازديد از سايت های Po*rn0 و حتی ايميل فرستادن از علايم اعتياد به اينترنت است که می تواند موجب ناهنجاری های فکری و روحی شود.

به نوشته روزنامه انگليسی زبان گاردين، چاپ لندن، وی معتقد است: زياده روی در «وبگردی» و توجه نکردن به وقت و زمان و احساس دائمی برای داشتن کامپيوتر بهتر و نرم افزارهای بيشتر، افسردگی در زمانی که کامپيوتر قابل دسترس نيست، از علايمی هستند که نشان می دهد شخصی دچار اعتياد به اينترنت است.

این روانپزشک گفته است: اعتياد به اينترنت در برخی از مواقع منجر به منزوی شدن فرد معتاد شده و کارآيی وی را در انجام دادن ديگر کارها به شدت کاهش می دهد.

دکتر بلوک در مورد مطالعاتی که در کره جنوبی در اين زمينه صورت گرفته، می گوید:« ده نفر به دليل نشستن بيش از حد طولانی در کافه های اينترنتی دچار لختگی خون شده و جان باختند و يک نفر ديگر بر سر يک بازی آن لاين کشته شده است.»

دولت کره جنوبی در حال حاضر معتقد است که اعتياد به اينترنت از جدی ترين مشکلاتی است که بهداشت عمومی را تهديد می کند.

دولت کره جنوبی تخمين می زند که ۲۱۰ هزار نفر از کودکان اين کشور دچار اين «بيماری» هستند و برای معالجه حدود ۸۰ درصد آنها بايد از دارو استفاده شود و احتمال می رود که حدود يک چهارم آنها برای معالجه بيشتر به بيمارستان فرستاده شوند.

دانش آموزان دوره دبيرستان در اين کشور حدود ۲۳ ساعت از وقت خود در هفته را مشغول بازی آنلاين يا کامپيوتر می کنند.

دکتر بلوک می گويد:« يک ميليون و ۲۰۰ هزار نفر ديگر در کره جنوبی در معرض اعتياد به اينترنت هستند.»

گزارش ها حاکی است که در اين کشور افرادی که درس و يا کار خود را ترک می کنند تا هر چه بيشتر پای کامپيوتر بنشینند، رو به افزايش است. وی می افزايد: در چين نيز حدود ۱۴ درصد از کاربران اينترنتی يعنی ده ميليون نفر به اينترنت معتاد هستند.

آقای بلوک می گوید که فکر نمی کند وب سايت های خاصی مسئول چنين امری هستند. اعتياد اينترنتی از رابطه شخص با کامپيوتر سرچشمه می گيرد.

هاری هستد، ۵۱ ساله، از نيويورک، از کسانی است که می توان وی را یک «معتاد اینترنت» نامید.

وی در اين مورد می گويد:« من ۱۶ ساعت هر روز وقت خود را بر روی اينترنت می گذراندم و توجه ای نه به دوستان خود می کردم و نه به چيز ديگری. بالاخره متوجه شدم که چه اتفاقی دارد می افتد و بايد کاری در این مورد کرد.»

درمانگاه هايی برای درمان معتادان اينترنت در بسیاری از کشورها به وجود آمده تا مشکل معتادان جهان مجازی را در دنيای واقعی حل کنند.

Source

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
ما رو باش فک میکردیم روزی 7-6 ساعت تو اینترنتیم خیلی خفیم !!!!!!!!:biggrin1:
من ۱۶ ساعت هر روز وقت خود را بر روی اينترنت می گذراندم
:blushing::blushing::blushing:

آخرین ویرایش:

Humason

کاربر سایت
Oct 28, 2006
826
درمانگاه هايی برای درمان معتادان اينترنت در بسیاری از کشورها به وجود آمده تا مشکل معتادان جهان مجازی را در دنيای واقعی حل کنند.
خیلی دلم میخواد بدونم توی این درمانگاها چیکار میکنن؟ با دارو ترکشون میدن؟ یا از مزایای نت میگن و میرن رو شستشوی مغز؟!
?no informations

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
سلام
من واقعا ازتون میخوام اگر راهه حلی دارید به منم کمک کنید اینقدر که پای اینتر نتم
خودم خسته شدم ولی واقعا انگار اعتیاده:confused:

tupac

کاربر سایت
Jan 22, 2008
485
به نظر من اگه ميخواين هر عادتي رو ترك كنيد بايد يه چيزي جايگزينش بكنيد نه طوري كه از چاه ادم بياد بيرون بيوفته تو دره:biggrin1: ،مثلا ادم بره پارك ورزش كنه و از اين جور چيزا البته منم خودم هم يه معتاد اينترنت هستم :laughing:

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
سلام
من واقعا ازتون میخوام اگر راهه حلی دارید به منم کمک کنید اینقدر که پای اینتر نتم
خودم خسته شدم ولی واقعا انگار اعتیاده:confused:
پاشو به دوستات زنگ بزن برید یک سالن بگیرید یک فوتبال بزنید زندگیت عوض میشه
یا برید سینما
من دوستم اینقدر قاطی بود که مامانش یا من رو هم نمیگذاشت بریم بیاریمش بیرون یکبار بردمش فوتبال(البته قبل از اینکه خودم پام بشکنه) حالا هم تیمی هم داره!!!
حالا برعکس شده من پاهام شکسته تو خونم از پای اینترنت نمیام کنار تازه میفهمم چرا نمیومد:cheesygri
ولی کلا آدم افسرده میشه خیلی بد

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
پاشو به دوستات زنگ بزن برید یک سالن بگیرید یک فوتبال بزنید زندگیت عوض میشه
یا برید سینما
من دوستم اینقدر قاطی بود که مامانش یا من رو هم نمیگذاشت بریم بیاریمش بیرون یکبار بردمش فوتبال(البته قبل از اینکه خودم پام بشکنه) حالا هم تیمی هم داره!!!
حالا برعکس شده من پاهام شکسته تو خونم از پای اینترنت نمیام کنار تازه میفهمم چرا نمیومد:cheesygri
ولی کلا آدم افسرده میشه خیلی بد

با 135 کیلو وزن نمیتونم فوتبال بازی کنم:blushing:
من جودو کار میکردم ولی الان زانوهام مشکل داره نمیتونم:(
ولی سینما رو پایه ام ( مجنونه لیلی ) ( داریه زنگی):love:

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
با 135 کیلو وزن نمیتونم فوتبال بازی کنم:blushing:
من جودو کار میکردم ولی الان زانوهام مشکل داره نمیتونم:(