شایعه اطلاعات فراوانی راجع به Xbox جدید لیک شد! همراه با مشخصات کنسول PS5

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
متنی که در ادامه می‌خوانید بر اساس پستی است که در سایت ردیت قرار گرفت و بالافاصله پاک شد، اما خوشبختانه این اطلاعات به لطف کچ گوگل همچنان در دسترس است.
این اطلاعات در حد شایعه خواهند بود و توسط شخص یا مایکروسافت تایید و تکذیب نشده‌اند.
فردی که این اطلاعات را منتشر کرده‌است در قسمتی هم به اطلاعات کنسول PS5 اشاره کرده، اما متن خبر با کلیت Xbox بعدی منتشر گشته‌است.

xbox-logo1.jpg

استودیو های جدید مایکروسافت:

در حال حاضر شرکت مایکروسافت در حال مذاکره با استودیو های فوق است:
- Asobo Studio

- IO Interactive

- Platinum Games

- Turtle Rock Studios

- Bluepoint Games

- Relic Entertainment

- The Farm 51

و استودیو های بیشتری در انگلیس، فرانسه، آلمان، لهستان، اوکراین، فنلاند، کانادا، ژاپن و کره. مایکروسافت به دنبال جذب استعداد های بزرگ و استودیو هایی در تمام نقاط جهان است. در نهایت آن‌ها یک هدف یا شماره خاص برای تعداد استودیو ندارند.

مشخصات کنسول جدید و تاریخ عرضه:

کنسول مخصوص به استریم بازی‌ها:
قیمت: 249$

- CPU: Custom 8 CORES/16 THREADS ZEN 2 CPU

- GPU: Custom NAVI @ 4+ TERAFLOPS

- MEMORY: 12GB GDDR6

- STORAGE: 1TB NVMe SSD @ 1+GB/s

- DIRECTX Raytracing + MS AI

کنسول خانگی:
قیمت: 499$

- GPU: Custom NAVI @ 12+ TERAFLOPS

- MEMORY: 16GB GDDR6

- STORAGE: 1TB NVMe SSD @ 1+GB/s

- DIRECTX Raytracing + MS AI

هر دو کنسول در تعطیلات سال ۲۰۲۰ منتشر خواهند شد. دیو کیت‌های کنسول‌های جدید در آپریل یا می سال ۲۰۱۹ در اختیار سازندگان قرار خواهند گرفت. هر دو کنسول دارای پردازنده‌های کاملا سفارشی شده هستند و از تکنیک‌های RayTracing همراه DXR پشتیبانی می‌کنند. اطلاعات بیشتر در این خصوص را در GDC سال آینده خواهیم دید.
Xbox بعدی به صورت کامل از بکوارد پشتیبانی خواهد کرد و قادر خواهد بود تمام بازی‌های Xbox One و همچنین دو کنسول Xbox 360 و Xbox را اجرا کند.

و اما PS5:
مشخصات و قیمت کنسول:
قیمت: 399$

- GPU: Custom NAVI @ 8+ TERAFLOPS

- MEMORY: 12GB GDDR6

- STORAGE: 1TB SSD

هنوز مشخص نشده که آیا کنسول PS5 از RayTracing پشتیبانی خواهد کرد.
تاریخ عرضه PS5 ابتدا در تعطیلات سال ۲۰۱۹ بوده است، اما تاریخ عرضه آن تا سال ۲۰۲۰ به تاخیر افتاده‌ و ممکن است در اوایل سال ۲۰۲۰ عرضه شود.
اطلاعاتی راجع به پشتیبانی کنسول از قابلیت بکوارد بازی‌های PS4 در دسترس نیست، اما ممکن است دلیل تاخیر عرضه اضافه کردن این قابلیت به کنسول PS5 باشد.

بازی‌های لانچ کنسول جدید Xbox:
- Halo Infinite
بازی برای کنسول Xbox one هم منتشر خواهد شد.

- Forza Motorsport
بازی از RayTracing پشتیبانی خواهد کرد.

- Age of Empires 4

- Perfect Dark

- Killer Instinct 2

- Bleeding Edge

و چند سوپرایز بزرگ دیگر:
اولین سال کنسول جدید بهترین لاین‌آپ تاریخ مایکروسافت خواهد بود.
تعدادی از فرانچایز‌ های قدیمی باز‌ خواهند گشت، ip های جدید از سازندگان جدید، بازی های انحصاری ژاپنی، بازی در سبک مخفیانه به صورت انحصاری و خیلی سوپرایز های بیشتر.

نسل جدید بهترین نسل خواهد بود!
مایکروسافت چندین و چند بمب خبری دارد که در طی ماه‌های آینده آن‌ها را اعلام خواهد کرد. بازی‌های بزرگی که منتظر آن‌ها هستید و بازی‌هایی که انتظار معرفی آن‌ها را ندارید. خرید استودیو های جدید و سرویس‌های بیشتری مثل گیم‌پس.

در نهایت هم فرد لیک کننده ادعا می‌کند که اطلاعات بیشتری دارد، اما می‌خواهد تعدادی از این اطلاعات را به صورت سوپرایز نگه دارد.

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
این شایعه خبر خرید relic توسط مایکرو هم تاپیکش به ۴ صفحه نکشید تو reseteraبسته شد جالبه

Sent from my LG-H860 using Tapatalk

نمیخوام بگم این اتفاق حتما میافته یا نه چون مشخصا مطرح شده که در حال مذاکره هستند و همه میدونند مایکروسافت هنوز خریدهاش ادامه داره

ولی به طرز عجیبی ادمین های resetera به Klob اعتباری نمیدن و باعث شد بنده خدا بره سمت توییتر

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
حالا شد فقط بخش گیمینگ:D:-j

بعد قیمت گذاری ۱۷-۲۷ میلیاردیت از کدوم منبع و ماخذ بوده ،؟؟ شاید ارزون تر باشه:D

والا من نمیخواهم حرف از کسی بکشم ، خودت بودی با دسته چک اومدی تو فروم ، سونی مونی خریداریم.

در مورد vaio هم سونی یه بخش مرده رو تازه یه جورایی فقط برندشو فروخت و به خاطر لیسانس ها هنوز ۲۵ درصد سهم داره .

در مورد بخش پلی استیشن یه ۲۰-۳۰ سال صبر کنید شاید اتفاقی بیفته به اون حال و روز بیفته .

بعد من نمی‌فهمم چرا تو یا جف بیزوس باید بیاد سونی رو بخره ، وقتی می‌تونه نینتندو رو به مراتب ارزون تر بخره ؟ راحته که فقط باید چک بکشی!!!
خیال پردازی های بچه گانه
وقتی مایکروسافت از ارزش 10 میلیارد دلاری بخش اکس باکس گفت تخمین زده شد بخش گیمینگ سونی بین 17 تا 26 میلیارد ارزش داره حالا دوستمون گفت که نزدیک ... والا تو به من م میلارده یگی معامله جوش بزن ... مشتاق قیمتش هم بودی ... همون بخش وایو نشون میده سونی جه تبحر خاصی تو گند زدن به تجارت هاش داره ... عزیزم نیاز به 20-30 سال نداره نسل بعد همه چیرو مشخص میکنه (مخصوصا رقبا هم بیشتر شدن) بخش موبایلش هم تو 4-5 سال به این روز افتاد... باز از لفظ تو استفاده کردی من که به قول خودت معامله جوش میدم چرا به نام من برای خودت یا جف بنده خدا چک میکشی ..

• Like
Reactions: g4mer

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
وقتی مایکروسافت از ارزش 10 میلیارد دلاری بخش اکس باکس گفت تخمین زده شد بخش گیمینگ سونی بین 17 تا 26 میلیارد ارزش داره حالا دوستمون گفت که نزدیک ... والا تو به من م میلارده یگی معامله جوش بزن ... مشتاق قیمتش هم بودی ... همون بخش وایو نشون میده سونی جه تبحر خاصی تو گند زدن به تجارت هاش داره ... عزیزم نیاز به 20-30 سال نداره نسل بعد همه چیرو مشخص میکنه (مخصوصا رقبا هم بیشتر شدن) بخش موبایلش هم تو 4-5 سال به این روز افتاد... باز از لفظ تو استفاده کردی من که به قول خودت معامله جوش میدم چرا به نام من برای خودت یا جف بنده خدا چک میکشی ..
دوست عزیز خودتو خسته نکن مدل رفتاری کسی رو نمیشه نرمال کرد یا انتظاری داشت:)

• Like
Reactions: Tolkien

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,293
نام
سروش

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
خیلی زودتر باید فکر همچین چیزی رو میکردن امیدوارم نسل بعد از همون اول یه نسخه بدون درایو در نظر بگیرن

طبق شایعه های قبلی دقیقا برای همین تست هست که ببینند بازخورد ها چه طوریه و اگر مثبت هست که نسل بعد از ابتدا یک کنسول بدون دیسک داشته باشیم

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
امیدوارم صنعت به سمت دیجیتالی شدن بازی ها نره واقعا و کلا از هر حرکتی که موجبه کمرنگ تر شدن اهمیت دیسک و حضور فیزیکی بازی ها باشه حمایت نمیکنم! اما درکل حذف درایور کلی هزینه ها رو میاره پایین(نزدیک به ١٠٠دلار!) و قطعا فروش دیجیتالی بازی ها هم بی تاثیر نیست.

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,344

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,190
نام
∂αнмα
بنظرم برای ترغیب بیشتر میتونن قیمت پایه بازی رو مثلا 50 دلار بزارن چون دیگه اون هزینه های دیسک رو نداره و دلیلی نداره 60 دلار باشه ...
View attachment 102395
خوب چه دلیلی دیگه دارن دیجیتالی عرضه کنن همون سود مازاد که روز به روز دیجیتالی داره محبوب تر میشه بین ناشرا

mgh2225

کاربر سایت
Apr 30, 2017
810
بنظرم برای ترغیب بیشتر میتونن قیمت پایه بازی رو مثلا 50 دلار بزارن چون دیگه اون هزینه های دیسک رو نداره و دلیلی نداره 60 دلار باشه ...
View attachment 102395

با عرضه دیجیتالی 26 دلار تو هزینه ها صرفه جویی میشه ولی لزوما همش سود نیست
اگه بحث شیرینگ رو هم حساب کنیم توی فروش دیجیتالی دو نفر با هم یه بازی رو میخرن که با کسر حق پلتفرم هولدر تقریبا میشه همون 26 دلار
ولی خب همه که از شیرینگ استفاده نمیکنن پس بازم واسشون نفع داره

• Like
Reactions: SHAYAN1999

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,344
خوب چه دلیلی دیگه دارن دیجیتالی عرضه کنن همون سود مازاد که روز به روز دیجیتالی داره محبوب تر میشه بین ناشرا
جمله کژتابی داره دقیق متوجه نمیشم چی میگی :expressionless::D
با عرضه دیجیتالی 26 دلار تو هزینه ها صرفه جویی میشه ولی لزوما همش سود نیست
اگه بحث شیرینگ رو هم حساب کنیم توی فروش دیجیتالی دو نفر با هم یه بازی رو میخرن که با کسر حق پلتفرم هولدر تقریبا میشه همون 26 دلار
ولی خب همه که از شیرینگ استفاده نمیکنن پس بازم واسشون نفع داره
من خبر ندارم از خارجی ها ولی مگه مثل ایرانه که شیرینگ داشته باشند :D
البته شایدم باشه ولی دیگه در حد ایران نیست :think:
گفتم برای ترغیب شاید بهتر باشه اینکار رو بکنن به هر حال دیجیتالی رو هم نمیشه فروخت ...این جنبه هم هست ....

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
دوست عزیز خودتو خسته نکن مدل رفتاری کسی رو نمیشه نرمال کرد یا انتظاری داشت:)
چرا الکی دارید سر ارزش شرکتا بحث میکنید؟ باور کنید هیچ کدوم قرار نیست اون یکی رو بخره یا ورشکست بشه به این چرت و پرتا توجه نکنید.......
حرفتون درسته والا منم مغزخر نخوردم که بیام ارزش کار سونی رو پایین بیارم( همینقدر بگم بهترین تجربه های گیمینگم رو با همین سونی داشتم و واقعا به کارشون اعتقاد دارم) فقط خواستم یکم این فن بوی جان بیشتر خودی نشون بده ...

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
با وجود حضور شرکتایی مثل اپل و گوگل و حتی آمازون ( چرا همه از حظور اینا تو گیم نگران هستند؟ ) دیگه این سرنوشت و آینده صنعت گیم هست و کتابخانه دیجیتال بازی هارو باید کم کم به عنوان جریان اصلی نشر بازی قبول کنیم ( نمیدونم آمار قبلی که منتشر شد از افت فروش دیجیتالی حاکی بود )

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
من طبق پرس و جویی که از ايرانيهای مقیم خارج و خارجیا کردم اینا اصلا اهل فروش بازی‌ها نیستن کلا90درصد هم دیجیتالی می‌خرن و خرید فیزیکی هم در صورتی انجام میدن که تخفیفات خیلی زیادی براشون داشته باشه اون شیرینگ هم کسی انجام نمیده
بخاطر این مسئله ها اون درایو زیاد بودو نبودش مهم نیست توی خارج، تو ایرانم که اکانتهای هکی و قانونی رو بورسه پس با این تفاصیر اگه درایو نباشه هم به نفع مشتری هست صد دلار کنسول ارزونتر براش میوفته هم ناشر که 50درصد فروش بازی دیجیتالی رو میبره کنسول ساز هم هزینه اش کمتر میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر