از کیفیت ارتباط خود با اینترنت آگاه شوید...!!!

Hamidrezatop

کاربر سایت
Dec 6, 2011
791
نام
Hamidreza
ابتدا خیلی ساده با چند مفهوم آشنا خواهید شد سپس با سایتی کار خواهید کرد که کیفیت خط ارتباطی تان را نشان خواهد داد…

پینگ (Ping) چیست؟
معیاری ست تا از طریق آن متوجه شویم که چه مقدار زمان طول می کشد تا یک “بسته” از داده از سمت کامپیوتر شما به سمت سرور رفته و دوباره آن مسیر را برگردد. واضح است که هر چقدر این عدد کوچکتر باشد کیفیت خط ارتباطی بالاتر است. معمولا از هر ارتباط خوب عددی پایین تر از ۱۰۰ میلی ثانیه انتظار می رود.

اتلاف بسته (Packet Loss) چیست؟
همانطور که از نامش مشخص است، اتلاف بسته زمانی اتفاق می افتد که بسته یا بسته هایی از داده که قرار است از طریق خطوط ارتباطی به کامپیوتر مقصدشان برسند، نمی رسند. اتلاف بسته در انتقال فایل و کار با ایمیل فاکتور بسیار تعیین کننده ایی است.

جیتر (Jitter) چیست؟
اگر نخواهم سر در گمتان کنم، جیتر به صورت ساده میزان اختلاف در زمان رسیدن بسته ها به مقصد است. این را هم بدانید که کیفیت کار با صدا و تصویر به شدت به جیتر وابسته است.
آپلود و دانلود هم از نام های خیلی آشنا برای شما هستند که دیگر نیازی نیست زیر ذره بین بگذاریمشان! البته “تاخیر” هم فاکتور دیگری می تواند باشد که با آن کاری نداریم.
حالا می خواهیم ببینیم که اوضاع کیفیت خط ارتباطی شما با اینترنت در چه حالی است.http://www.pingtest.netبروید. یکی از سرورهایی را که در نقشه می بینید برگزینید یا اینکه انتخاب آن را با زدن دکمه ی Begin Test خودکار کنید.
در ضمن ِ انجام تست می توانید بسته های ارسالی و دریافتی خودتان را ببینید. پس از لحظاتی، اعداد مربوط به اتلاف بسته، پینگ و جیتر به نمایش در خواهد آمد.
من تست را با ۳ سرور پیشنهادی انجام دادم. نتیجه را ببینید:
برای تست سرعتم به اینجا برید..http://www.speedtest.net

81055727.png

بهترین پینگ هیچ وقت از229 میلی ثانیه بهتر نشد !
این تقریبا4 برابر بدتر از یک ارتباط خوب است !
در بهترین حالت هم هیچ گاه کیفیت خط از نمره ی D بالاتر نرفت !
میزان جیتر هم در بهترین حالت 5 !

اینم از تست یک اینترنت با کیفیت..
البته نه در ایران..!
81055237.png

2701276543.png

دوستان در اینجا رکورد خودتون بزارید .. ببنیم که از همه وضعش خراب تره؟ شاید در گنیس ثبت شود..

آخرین ویرایش:

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
81067120.png
2701758428.png
من نفهمیدم قضیه چیه الان ! میرم تو Dota 2 پینگم روی ۲۶۰ تقریبا , Packet Loss هم ۰٪ اما بازم اینقد لگ دارم که نمیتونم بازی کنم ! سرعت دانلودمم روی ۴۰۰kb ! هرچی فک میکنم دلیل این لگ رو نمیفهمم ! کسی میدونه اینبار دیگه چی کار کردن با نتمون ؟!؟!

A_LINE_DARK

کاربر سایت
May 30, 2011
130
اگر واقعا میخواید تستاتون رو با هم مقایسه کنید باید همتون از یک سرور تست بگیرید و لطفا اگر میشه همه تستاشون رو از سرور Frankfurt بگیرن

81068059.png

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
اینم از تست یک اینترنت با کیفیت..
البته نه در ایران..!
81055237.png

2701276543.png

دوستان در اینجا رکورد خودتون بزارید .. ببنیم که از همه وضعش خراب تره؟ شاید در گنیس ثبت شود..

این عکس نشون میده طرف یا هاسته یا مخابراته . 2 تا PC که تو یه شبکه گیم نت با هم شبکه شدن پینگشون بین 1 تا 3 میلی ثانیه هست . اون وقت چه طور امکان داره که یهنفر که مثلا 500 متر با مخابرات فاصله داره ، پینگش 1 یا مثلا 11 باشه ؟!!!!!!!!!!! اینا همش فیکه .

به لحاظ علمی ، بهترین پینگ با مراکز مخابراتی بالای 10 و 20 توتمام دنیا هست و پایین تر ازاون یعنی خود اون شخص ، سرویس دهنده اصلی اینترنته .

==========================

بهترین هاست های ایران که متعلق به پارس آنلاین تو مرکز دیتاسنتر امام خمینی هست، پینگشون بین 20 تا 30 هست و این یعنی کمترین پینگ واقعی ایران . هیچ کاربری هم نمیتونه ادعا کنه تو ایران پینگ واقعیش زیر 70 هست .چون اصلا امکان نداره . بنا بر بسیاری از مسائل فنی و علمی از نظر مخابرات و شبکه .

playliveon

کاربر سایت
Sep 24, 2011
307
بنده از مبین نت خدمات میگیرم اصلا نرفتم تست کنم چون میدونم اینقدر اشغال و مضخرفه که فقط خودمو ضایع میکنم
از حالا میگم احتمالا برنده اشغال ترین خدمات دهنده هم همین مبین نت میشه
بزنید دست قشنگرو به افتخارش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر