از ورزش تا لگ!Sport Island Freedom

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
sports-island-freedom-pack-.png

سلام به همه دوستان عشق بازی.
امروز با نقد یک بازی ضعیف از کینکت اومدم!البته شاید از نظر من ضعیف باشه و خیلی ها این بازی را جذاب بدانند اما با وجود بازی بزرگی در سبک ورزشی(مخصوص کینکت)بنام kinect sports
دیگه کسی به سمت این بازی نمیره!!شاید اگه بازیسازان یک مقدار تاخیر در انتشار بازی میدادند و تلاش بیشتری روی ساخت بازی میکردند شاهد چیز بهتری بودیم!!جالب اینجاست که این بازی(sport island یا deca island freedom )برای کنسول محبوب WII نیز ساخته شده بود توسط همین شرکت بازی جالب تری در همه زمینه ها بود.البته نمیتوانیم بگوییم این شرکت بیتجربه است چون بازی های جالبی در سبک های مختلفی برای WII منتشر کرده(از جمله تتریس وِیژه برای wii)در کل در ادامه میتوانید به نکات منفی و اندک مثبت بازی پی ببرید:D!
در اینجا به معرفی بازی های مختلف میپردازیم
Sports-Island-Freedom-1.jpg

به استایل آدمک اون گوشه نگاه کنید درد منو میفهمید!
اولین بازی که تنیس میباشد!شاید بهترین مسابقه در این بازی باشد!!!که البته این بازی هم به مشکل داشتن لگ خیلی زیاد شما را بسیار بسیا عصبی میکند!!!
ابتدا بازی را انتخاب میکنید درون منوی هر بازی گزینه های خاصی وجود دارد پس از انتخاب آغاز بازی از شما میپرسد ک آیا میخواهید قبل از شروه بازی آموزش ببینید؟(مثلا خیر)در بخش لودینگ(که گاهی اوقات طولانی میشود)تمام نکات لازم برای بازی را نمایش داده اند:)) یعنی همان هایی که در تمرین است آنجا نیز هست!!(درواقع با انتخاب تمرین وقت خود را گرفته اید!)
بازی آغاز میشود شما حالت پرتاب توپ به سمت بالا را انجام میدهید و بعد از 3 ثانیه به اصطلاح بازیکن(آواتار) توپ را بالا می اندازد!وناگهان توپ را شوت میکند!:|(بدون اینکه شما دستور داده باشید!)سپس بازی بسیار کند با یک هوش مصنوعی ابله آغاز میشود!اما وضعیت در حالت 2 نفره کمی بهتر است البته با توجه به فضای افتضاح و تشخیص کم بازی همان بهتر است تک نفره بازی کنید!توپ پرتاب میشود جالب است خود من شخصا چند بار چوب تنیس را به حالت شوت در آوردم اما آوا تار فقط ایستاده بود!(در فضای مشخص نیز بودم اما به علت تشخیص کم بازی این مشکلات در این بازی نیز زیاد است!)شما حدودا 4 راند باید با این موجودات کم عقل سرو کله بزنید:D(هوش مصنوعی:))) و در آخر با یک انیمیشن لوس بازی را میبرید یا میبازید!
deca_sports_freedom-1327374.jpg

دومین بازی بازی KONDU یا به قول گفتنی شمشیر چوبی میباشد که یکی از بازی های جالب در دنیای واقعی میباشد.اما در بازی مضخرف ترین مسابقه بی معنی ترین و بدترین بازی میباشد!در این بازی لگ به اوج خود میرسد!شما 1 دست خود را به حالت ضربه زدن در میاورید و 5 ثانیه بعد یک حرکت دیگر انجام میشود!!!!و شما بازی را برده اید!در واقع میتونم بگم سازندگان یا باید این بازی را حذف میکردند یا انقدر روی این بازی کار میکردند که حد اقل شما حالتان ازش بهم نخورد!
در این مسابقه دوربین به نمای اول شخص در می آید.اما کنترل دوربین به معنای واقعی افتضاح است!باور کنید کافیست یکبار سراغ این بازی بروید تا منظورم را بفهمید این بازی را میتونم بگم
بهتره اصلا تجربه نکنید!!!
sports-island-freedom-kinect-2.jpg

به علامت بنفش نگاه کنید با توجه به حرکت دو دست شما جابه جا میشود.
بازی سوم که به اندازه بازی اول زیباست(کمی زیبا تر!)تیر کمان بازیست.در این بازی تقریبا لگ وجود ندارد و حساسیت به اوج خود میرسد!:D
شما باید در 3 مرحله در 3 فاصله متفاوت با شلیک تیر بالا ترین امتیاز را بیاورید.در اینجا شما اگر آماده بودید باید باید دستتان را به حالت کشیدن تیر در بیاورید سپس دستتان را رها کنید.
گرافیک نیز در این بازی چشم نواز است.برای زدن به وسط نشان باید خیلی تمرین کنید چون کار ساده ای نیست.باد نیز در شلیکتان تاثیر میگذارد.(چون تیر تیرکمان سبک است وقتی من خودم جهتی کمی پایین تر از آبی را گرفته بودم با اختلاف درجه و بالاتر آمدنبه قرمز خورد)
مهمترین نکته در فاصله های هر نشانه است چون در LEVEL آخر در 1مرحله فاصله 50 متر میرسد!!در اینجا بعد از اینک شما شلیک کنید نوبت به 2 الی 3 هوش مصنوعی دیگر میرسد
که به علت کندی ذهن مثلا هدفشون دقیقا رو وسط نشان است میارن پایین خارج از کادر میزنند:))
بزرگترین مشکل این بخش که بازی را لوس میکند هوش مصنوعیست وگرنه این بخش لایق نمره کامل بود!
Sports-Island-Freedom-03.jpg

بازی چهارم وسطی خودمان است!:D
متاسفانه این بخش که باید حساسیت بالایی داشته باشد اصلا خوب عمل نمیکند!
اما هوش مصنوعی در این بازی قوقا میکند!امکان ندارد بتوانید به راحتی 3 بازی قبل دشمن را شکست دهید! چون خیلی زیبا جاخالی میدهند و شما را شکست میدهند.در اینجا باید به دشمن توپ پرتاب کنید یا به یارتان در پشت دشمن پاس بدهید!در واقع مشکل این بخش حرکات است!کینکت هرچند هم تمام تلاش خود را بکند بازی نمیتوند خوب شما را آنالیز کند!
حرکات در منوی لودینگ بسیار جالب اند اما انگار اصلا نمیشه همانند خود بازی انجامشان داد!
متاسفانه بدلیل کمبود فضا و مخصوصا کادر بسیار کوچک گوشه صفحه(که جای بازیکن است)
اصلا نمیشود این بای را راحت انجام داد!
sports-island-freedom-xbox-360-032.jpg

(پلیر روبه رو تان را اسکیتش را نگاه کنید!در برف است:D)
بازی بعدی اسکی روی برف است(این بازی 3 نوع اسکی دارد که در ادامه به آن میپردازیم)
این مسابقه افتضاح است!من که بهیچ وجه نتوانستم حرکات عجیب قریب را اجرا کنم!بازی به شما میگوید دو پایتان را حالت قرار گرفتن رو اسکی بذارید و بازی را شروع میکنید اما در سر پیچ ها در بعضی مپ ها ممکن است دقایقی را در دیواره ها سیر کند:)) نبود انیمیشن برای خروج از خط مسابقه و برخورد با دیوار از دیگر مشکلات بازیست!(همونجور که به دیوار میخورید آواتار دوست دارد بیشتر تو دیوار برود!)اگر باگ میخواهید فقط باگ های این بخش بازی:))(اگر باگ میخواهید فقط باگ های فرانس:D)در این بخش لگ نیز دچار مشکل در کل مسابقه میشود باید بگم انقدر باید بازی هایی مثل این را انجام دهید تا قلقش دستتان بیاد!(وبتونید با باگ ها دستو پنجه نرم کنید:D)
Sports-Island-Freedom.jpg

اسکی با مانع:D اما نه پرچم بلکه تپه های یخی که فقط جلوی سرعتتان را میگیرند!
این دومین اسکی بازی در این بازی میباشد. در اینجا شما باید در قسمت های مشخص شده
بپرید(هرچه بلند تر بهتر)چون اگه کوتاه بپرید بازی بدرستی حرکتتان را نمیگیرد و باعث باختنتان میشود!
این بازی از بازی قبلی بسیار جذاب تر میباشد!(توبخش اسکی ها)چون شما را وادار به تحرک میکند.شما میتوانید با انجام حرکتی که میله های کسکی(سیخ اسکی:D)تون را به زمین میکوبید تا سرعتتان بالا برود.این بخش خیلی سخت میباشد باید تمام حواستان را جمع بازی کنید!حساسیت در این بخش تقریبا خوب است اما نه خیلی خوب!:| فقط میتونم بگم یک بازی متوسط در کل مسابقات است!خوشبختانه در این بخش باگی دیده نمیشود! حتی زمانی که replay را نگاه کنید نیز نمیتوانید باگ زدایی کنید:D!

997708_20100819_screen006.jpg

به درختان کریسمس به بالا توجه کنید!
آخرین بازی در بخش بازی های زمستانی اسکی روی یخ میباشد.شاید کمترین جذابیت در این بازی باشد!در این بازی شما میتوانید برقصید(نه از اون رقص ها که winter games دیدید!)مثلا دست هاتون رو بالا بیاورید و کمرتون رو بچرخونید یا امثال این!
همچنین باید پاهایتان را به ادای راه رفتن روی یخ در بیاورید!تا حرکت کنید.
گرافیک در این بخش خیلی پرجزئیات است خیلی رو گرافیک این بخش کار شده است ای کاش رو تمام مسابقات انقدر کار میکردند!
چیز خاصی در این بخش مد نظرم نیست تا بگم!این بخش نیز تشخیص خوبی دارد و راحت میتوان آن را انجام داد.
09paintball_05.jpg

بازی شلیک گلوله رنگی باحال ترین بازی میتونست باشه یعنی این پتانسیل رو داشت که بتونه
به برترین بازی مسابقات بشه.ام حیف که سازندگان نادانی کردند و اصلا رو این بازی کار نکردند!
در اینجا شما هم باید کاور بگیرید که تیر بهتان نخورد هم باید به حریفتان شلیک کنید!اما لگ امانتان را میبرد!:|:|:| اولین نکته اینجاست که تاخیر اجاز بازی بشما نمیدهد چون وقتی میخواهید کاور بگیرد 2ثانیه دیر مل میکند و درآخر شکست میخورید!
شلیک کردن نیز کمی عجیب است!یعنی چون در این بازی توانایی تشخیص انگشتان وجودد ندارد افتضاح ترین حالت باید شلیک کنید!اگه میخواهید از این بخش لذت ببرید باید باگ ها و لگ ها رو بجون بخرید وگرنه اسیر مسابقه میشوید!جالب اینجاست که این مسابقه خیلی اعتیاد آور است اما وقتی واردش میشوید میخواهید سریع خارج شوید!
86801320101030_061726_19_big.jpg

بازی بوکس تقلیدی از روی بوکس کینکت اسپورت است!اما اصلا و ابدا به زیبایی آن بازی نیست!اول اینکه شخصیت اول فقط دو تا دست میباشد!(اول شخص نیست)و حرکات به طرز فجیعی دیر اسکن و اجرا میشود!حریف نیز که ماشا الاه وجود خارجی ندارد یعنی انگار عقل نداره!
شما در 2 دقیقه هر مچ را تموم میکنید!(مگر بخواهید مچ را لفتش بدید!)من خودم اصلا با این مسابقه حال نکردم!شاید شما هم خوشتان نیاد در هر صورت من نمیتونم نمره خوبی به این بخش در همه زمینه بدم!

والیبال:(از این بخش عکس مجود نمیباشد)
اصلا راجب این مسابقه نه صحبت نه فکر نه.....اصلا کاری نکنید!چرا؟افتضاحه؟نه؟مضخرف؟بیشتر؟آشغاله؟زدی تو خال!اصلا حرکی نمیخواد بکنید چونحرکیتیو شناسایی نمیکند!فقط یارتان مث آدم بازی میکند و سرویس های قشنگ و خیالی میزند!حتی من یه پاس عادی هم نتونستم ببینم چه خودم جه یارمن بهم میده!
گرافیک هم در این بخش 0 میباشد!!!
اصلا بهتره راجب اینجا دیگه صحبت نکنیم.
و در آخر ببخشید زید طولانی شد!
نمره کل:4 از 10
گرافیک:5از 10
گیم پلی:5
صدا:6.5

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
نقد خوبی بود(البته غلط املایی زیاد داشت).
لطفا بازی های دیگر Kinect رو هم نقد کنید.(به همراه توضیح کامل مینی گیم های بازی ها و حرکات در بازی)

آخرین ویرایش:

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
نقد خوبی بود(البته غلط املایی زیاد داشت).
لطفا بازی های دیگر Kinect رو هم نقد کنید.(به همراه توضیح کامل مینی گیم های بازی ها و حرکات در بازی)
خواهش میکنم لطفا غلط ها رو بهم تو پیام خصوصی بگوید:D
تازه نقدم بیشتر از این بود ولی به علت حجم بالا و بیشتر از 5000 نوشته نصفش به باد رفت:(
چشم بازی بعد DANCE CENTRAL خواهد بود و بعد از اون YOUR SHAPE

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
مسابقاتش خیلی زیبا و تحریک کننده هستن ولی شرکت سازنده فاتحه خونده به همه مسابقاتش، کاش Rare هم این مسابقات رو بسازه با دقت بالا حال کنیم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر