اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
واقعا کار پسندیده ای انجام دادید. ازتون تشکر می کنم.
من کلا جز اون هفته اول و دوم فروردین بعدش اصلا مشکل UDP نداشتم ولی چیزی که آزار دهنده است اینه که الان تقریبا 10 روزی هست که از ساعت 1 ظهر به بعد اینترنت افزایش پینگ داره حدود 100-150 تا و کاهش پهنای باند با کشور های خارجی کاملا محسوس هست که نهایتا باعث لگ میشه. پینگ بین 260 تا 300 می چرخه از ساعت 1 ظهر تا حدود 2.40 دقیقه نیمه شب (بامداد) اینجوری باقی می مونه. ساعت 2.40 پینگ حدود 130 میشه و تا فردا ظهر ساعت 1 الی 2 اینجوری باقی می مونه و این چرخه حدود 10 روزه که همین طور داره تکرار میشه. من مخابرات تهران دارم ولی چند تن دیگه از دوستام هستن که با ISP های متفاوت هم این مشکل رو دارن. (این مشکل پهنای باند اگر یادم بیاد پارسال هم دقیقا به همین شکل وجود داشت)

این مشکل رو هم بزودی انتقال خواهم داد، به تازگی جای مشکل قبلی رو برای خیلی از دوستان گرفته انگار.

مهمترىنشون استىم هست که واقعا پى سى گىمر هاى اروىج باز رو خسته کرده اىنو حتما بگىن بشون هر بهانه اوردن چه مىدونم بگن متلا خروج ارز بگىن همىون لىنکى که باعت خروج عرضه رو فىلتر کنن نه کله استىم رو

Sent from my HTC One X+ using Tapatalk

سایت Steam رو هم اضافه می کنم به لیست.

دستت درد نکنه آقا فرشید ! حالا امکانش هست این اولویت قرار دادن درست کردن udp تا چد هفته دیگه مشکلو به طور کلی حل کنه ؟
یه سوال دیگه هم هست آیپی سرور رو بدم چه فایده ای میتونه داشته باشه ؟ آخه من با همه سرورا تو بازیا لگم فرقی نمی کنه کدوم سرور باشه فقط با سرور ایرانی بی مشکل هستم همه سرور های خارجی مشکل udp دارن سرویسمم شاتل تهران
فعلاْ بتل ۴ چند تا آیپی میدم تا بقیه بازی ها رم ببینم میتونم بیارمش
74.91.125.226:25200
94.250.197.152:25200
85.114.152.25:27100

94.250.199.195:25200
خیلی عجیبه ولی کریو که روشن می کنم درست میشه !‌ اما همیشه که نمیشه
الان خواستم جوین بشم نمی شد اینم اررور حالا د یگه کلاْ نمیتونه به سرورا کانکت شه !

شما اگه لگ داری که مشکل UDP نداری!
من خودم هم بتل 4 بازی می کنم و مطمئن هستم برای این بازی مشکل UDP برطرف شده، لگ هم که به عوامل دیگه ای مربوطه.

من مجبورم جزییات رو تفکیک کنم وتوضیح بدم که خیلی از دوستان منشا مشکل رو اشتباه نگیرن.

L.o.s

کاربر سایت
Oct 4, 2011
796
نام
مسعود
چه کاریه اصلا؟ استیم مارو تح.ریم کرده. با IP ایران اصلا نمی تونی خرید کنی که خروج از ارزی انجام بشه. باید چیز پی ان استفاده کنی، یعنی ***** باشه و نباشه فرقی نمی کنه:D

آقا اصن همینو بگو.! ما خودمون تحریمیم نمی تونیم خرید کنیم؟
بعد نکته مضحکش اینجاست که بخاطر خروج ارز استیم شیلتر کردن.! ادم خندش می گیره!

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,485
آقا اصن همینو بگو.! ما خودمون تحریمیم نمی تونیم خرید کنیم؟
بعد نکته مضحکش اینجاست که بخاطر خروج ارز استیم شیلتر کردن.! ادم خندش می گیره!

همین که community در بیار از ***** بسه حداقل میتونیم راحت ترید کنیم

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
ممنون جناب فرشید گرفتم جریان چی بود پس این مدت که دارن تجهیزات منطقه مخابرات بروز رسانی میکنن برای همین بود بی ربطت نبود
من حدود 24 ساعت دیروز قطع بودم و بعد اینکه وصل شد دیگه مشکل نداشتم تا الان در هیچ بازی ...
حالا شاید خارج از بحث باشه جناب فرشید ،درباره فیبر نوری و شبکه ملی اطلاعات بپرسید چطور داره پیش میره ؟

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
واقعا کار پسندیده ای انجام دادید. ازتون تشکر می کنم.
من کلا جز اون هفته اول و دوم فروردین بعدش اصلا مشکل UDP نداشتم ولی چیزی که آزار دهنده است اینه که الان تقریبا 10 روزی هست که از ساعت 1 ظهر به بعد اینترنت افزایش پینگ داره حدود 100-150 تا و کاهش پهنای باند با کشور های خارجی کاملا محسوس هست که نهایتا باعث لگ میشه. پینگ بین 260 تا 300 می چرخه از ساعت 1 ظهر تا حدود 2.40 دقیقه نیمه شب (بامداد) اینجوری باقی می مونه. ساعت 2.40 پینگ حدود 130 میشه و تا فردا ظهر ساعت 1 الی 2 اینجوری باقی می مونه و این چرخه حدود 10 روزه که همین طور داره تکرار میشه. من مخابرات تهران دارم ولی چند تن دیگه از دوستام هستن که با ISP های متفاوت هم این مشکل رو دارن. (این مشکل پهنای باند اگر یادم بیاد پارسال هم دقیقا به همین شکل وجود داشت)

سلام
بنده هم چند روزی است که این مشکل رو دارم و از ساعت 2-3 به بعد تا ساعت 5-6 ادامه داره و بعد از این پینگ به حالت نرمال خودش که برای من 100-140 هست برمیگرده
و یک نکته عرض کنم که امروز برای اولین بار با پینگ زیر 80-90 بازی کردم و امیدوارم که در آینده نزدیک بتونیم بدون مشکل به تفریح و مسابقات خودمون بپردازیم.
با تشکر از فرشید عزیز که زحمت زیادی میکشن برای انتقال مشکلات گیمر ها

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
ممنون جناب فرشید گرفتم جریان چی بود پس این مدت که دارن تجهیزات منطقه مخابرات بروز رسانی میکنن برای همین بود بی ربطت نبود
من حدود 24 ساعت دیروز قطع بودم و بعد اینکه وصل شد دیگه مشکل نداشتم تا الان در هیچ بازی ...
حالا شاید خارج از بحث باشه جناب فرشید ،درباره فیبر نوری و شبکه ملی اطلاعات بپرسید چطور داره پیش میره ؟

تجهیزات زیرساخت با مخابرات استانی فرق داره.

در جلسه مطرح شد که شرکت زیرساخت در طرح جدید و سیاست جدید وزارت، به تنهایی حدود 1000 میلیارد تومان اعتبار برای بهبود و افزایش ظرفیت و گسترش شبکه ی فیبر نوری که هیچ سازمان دیگه ای قادر به این کار نبوده و در سالهای گذشته و دولت قبل هم مخابرات استانها هیچ کار جدیدی انجام نداده بودند و زمان از دست رفته بود.

در مورد شبکه ی ملی خیر، فرصتی برای بحث پیش نیومد.

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
سلام
بنده هم چند روزی است که این مشکل رو دارم و از ساعت 2-3 به بعد تا ساعت 5-6 ادامه داره و بعد از این پینگ به حالت نرمال خودش که برای من 100-140 هست برمیگرده
و یک نکته عرض کنم که امروز برای اولین بار با پینگ زیر 80-90 بازی کردم و امیدوارم که در آینده نزدیک بتونیم بدون مشکل به تفریح و مسابقات خودمون بپردازیم.
با تشکر از فرشید عزیز که زحمت زیادی میکشن برای انتقال مشکلات گیمر ها

منم این مشکل رو یه ماهی هست دارم. خدا کنه که برطرف شه

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
این مشکل رو هم بزودی انتقال خواهم داد، به تازگی جای مشکل قبلی رو برای خیلی از دوستان گرفته انگار.

سایت Steam رو هم اضافه می کنم به لیست.

شما اگه لگ داری که مشکل UDP نداری!
من خودم هم بتل 4 بازی می کنم و مطمئن هستم برای این بازی مشکل UDP برطرف شده، لگ هم که به عوامل دیگه ای مربوطه.

من مجبورم جزییات رو تفکیک کنم وتوضیح بدم که خیلی از دوستان منشا مشکل رو اشتباه نگیرن.
پس واسه این مشکل فقط یقه isp رو بگیرم ؟ ولی فکر کنم مشکل لگم همون udp 3659 باشه ها ! چون ظهری بازی میکردم بتل ۴ می افتادم بیرون گاهی می گفت udp 3659 is closed یا همچین چیزی حالا عکس میگیرم پینگمم تا ۱۸۰ پایین اما مشکل udp هم داره هنوز
لگ به چه عواملی مربوطه ؟ اگه پیش اومد میخوام بدونم واسه حلش چیکار کنم

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
جا داره به نوبه خودم یه خسته نباشید ویژه به آقا فرشید گل و همه کسایی که تو این مهم دست داشتن بگم .
دمتون گرم . صدای گیمر رو نمیشه خفه کرد

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
دوستان اگر قرار باشه لیست سایت برای رفع ***** اعلام بشه که فکر کنم یه بسته A4 میخواد
باید سایت مهمی مثل استیم رو مد نظر قرار گرفت.
برای بقیه سایت ها به سایت internet.ir برید و درخواست کنید تا بیشتر بررسی کنند.
درضمن یک چیزی فرشید جان در مورد سرور های ایرانی برای بازی های آنلاین هم بگید چون الان قیمت سرور های مجازی و اختصاصی ایرانی به خاطر نبود پهنای باند قیمت خیلی خیلی فضایی داره .
که اینم مربوط به دیتاسنتر هاست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
پس واسه این مشکل فقط یقه isp رو بگیرم ؟ ولی فکر کنم مشکل لگم همون udp 3659 باشه ها ! چون ظهری بازی میکردم بتل ۴ می افتادم بیرون گاهی می گفت udp 3659 is closed یا همچین چیزی حالا عکس میگیرم پینگمم تا ۱۸۰ پایین اما مشکل udp هم داره هنوز
لگ به چه عواملی مربوطه ؟ اگه پیش اومد میخوام بدونم واسه حلش چیکار کنم

بله، بازم ISP مقصر هست. اگه تایم آوت زیاد باشه باعث نمایش همون مشکل 3659 هم میشه، اما علتش پهنای باند کم ISP، ضریب اشتراک بالا یا مشکل در خدمات اون شرکت هست تا اینکه از خود پورت باشه.

لگ هم بیشتر از تایم آوت زیاد و گاهی اوقات خرابی و تاخیر نودهای شبکه ی داخلی هست.

آقا فرشید گل لطفا به لیست gamefront.com رو هم اضافه کنید

اضافه شد.

دوستان اگر قرار باشه لیست سایت برای رفع ***** اعلام بشه که فکر کنم یه بسته A4 میخواد
باید سایت مهمی مثل استیم رو مد نظر قرار گرفت.
برای بقیه سایت ها به سایت internet.ir برید و درخواست کنید تا بیشتر بررسی کنند.
درضمن یک چیزی فرشید جان در مورد سرور های ایرانی برای بازی های آنلاین هم بگید چون الان قیمت سرور های مجازی و اختصاصی ایرانی به خاطر نبود پهنای باند قیمت خیلی خیلی فضایی داره .
که اینم مربوط به دیتاسنتر هاست.

شما یه بسته A4 رو هم تحویل بدید به کل کاربران ایرانی کمک کردید! بهرحال باید پیگیری بشه.

دوستان الان بیش از 18 ساعته که خواستم یه لیست جامع از سایتهای با محتوای گیم رو معرفی کنن که به زیرساخت ارجاع بدم، بجز .برخی دوستان بقیه کم لطفی کردن و از این همه سایت چیزی ارائه نشد.
اگر وقت داشتم خودم این کار رو می کردم که متاسفانه نمی رسم، هر چی این قبیل کارها سریعتر انجام بشه به نفعمون هست.

آخرین ویرایش:

DotPy

کاربر سایت
Jun 8, 2012
524
نام
سعید
بله، بازم ISP مقصر هست. اگه تایم آوت زیاد باشه باعث نمایش همون مشکل 3659 هم میشه، اما علتش پهنای باند کم ISP، ضریب اشتراک بالا یا مشکل در خدمات اون شرکت هست تا اینکه از خود پورت باشه.

لگ هم بیشتر از تایم آوت زیاد و گاهی اوقات خرابی و تاخیر نودهای شبکه ی داخلی هست.

اضافه شد.

شما یه بسته A4 رو هم تحویل بدید به کل کاربران ایرانی کمک کردید! بهرحال باید پیگیری بشه.

دوستان الان بیش از 18 ساعته که خواستم یه لیست جامع از سایتهای با محتوای گیم رو معرفی کنن که به زیرساخت ارجاع بدم، بجز .برخی دوستان بقیه کم لطفی کردن و از این همه سایت چیزی ارائه نشد.
اگر وقت داشتم خودم این کار رو می کردم که متاسفانه نمی رسم، هر چی این قبیل کارها سریعتر انجام بشه به نفعمون هست.

آقا فرشید عزیز مثلا دوستی گفتن سایت erepublike.com رو در لیست قرار بدین
به عرضتون برسونم که این سایت به خاطر مسائل سیاسی و اخلاقی بسته شده و هیچ وقت هم باز نمیشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر