اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
دوستان بعد از آخرین آپدیت کنسول یه جورایی کند شده و گاهی یه دستوری که میدی چند ثانیه بعد اجرا می‌کنه . توی منو ها این اتفاق میفته . جریانش چیه ؟!

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
301
دوستان بعد از آخرین آپدیت کنسول یه جورایی کند شده و گاهی یه دستوری که میدی چند ثانیه بعد اجرا می‌کنه . توی منو ها این اتفاق میفته . جریانش چیه ؟!
واسه من همیشه همینجوری بوده
بازی های در حال اجرا رو ببند درست میشه

• Like
Reactions: MEHDIMDI

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
واسه من همیشه همینجوری بوده
بازی های در حال اجرا رو ببند درست میشه
موقع دانلود هم همین مشکل هست آخه . واقعا اشکال بدیه . کنسول به این قدرت از لحاظ پردازنده و سخت افزار خیلی بده که اینجوری بشه . نمی‌دونم چرا یه آپدیت برای فیکسش نمی‌ده

• Like
Reactions: arthur97

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,186
موقع دانلود هم همین مشکل هست آخه . واقعا اشکال بدیه . کنسول به این قدرت از لحاظ پردازنده و سخت افزار خیلی بده که اینجوری بشه . نمی‌دونم چرا یه آپدیت برای فیکسش نمی‌ده
مشکل اینترنت رو چک کن دوست عزیز این کندی که میگید هیچ جایی گذارش نشده

• Like
Reactions: ravi

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,520
نام
عرفان
دوستان بعد از آخرین آپدیت کنسول یه جورایی کند شده و گاهی یه دستوری که میدی چند ثانیه بعد اجرا می‌کنه . توی منو ها این اتفاق میفته . جریانش چیه ؟!​
سلام دوست عزیز به دلیل کندی نت هست . بعضی وقت ها هم ممکنه یک بازی آپدیت داده باشه و وقتی میخوای بازی رو اجرا کنی خیلی کند فرمانت رو اجرا بکنه و همش مربوط به نت هستش.
---------------
FN51VA3WQAY0WnR.jpg
پروژه های در حال جریان (تایید شده ها و شایعات ) اکس باکس . همینطور که می بینید بیش از 50 پروژه در جریان هستش . در مورد Perfect dark جای نگرانی هستش ولی چیزی که خودشون میگن ، همکاری با Crystal Dynamics به خوبی داره پیش میره

The Initiative’s management told VGC it’s confident in the team it has in place, and new talent joining, and pointed to industry-wide staffing challenges during the Covid-19 pandemic.

“It’s no small task to build a studio and reinvent a beloved franchise,” studio head Darrell Gallagher told VGC. “In creating The Initiative, we set out to leverage co-development partnerships to achieve our ambitions, and we’re really excited about all the progress we’re seeing with our relationship with Crystal Dynamics.

“In this journey, it’s not uncommon for there to be staffing changes, especially during a time of global upheaval over the last two years, and there’s plenty more work in front of us to deliver a fantastic Perfect Dark experience to our players.

“We wish all our former colleagues the very best, and I’m confident in the team we have in place, the new talent joining, and we can’t wait to share more with the fans.”​

منبع

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,483
خب دوستان من هم سری اس خریدم امروز :D .نکته که وجود داشت اصرار فروشنده به گارانتی کردن بود و میگفت هاردشون میسوزه. این مشکل وجود داره یا صرفا برای فروش گارانتی میگفت و اینکه برای مهلت تستی که داده باید چه مواردی رو تست کنم. تشکر

• Like
Reactions: Bax and ramin1987

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
خب دوستان من هم سری اس خریدم امروز :D .نکته که وجود داشت اصرار فروشنده به گارانتی کردن بود و میگفت هاردشون میسوزه. این مشکل وجود داره یا صرفا برای فروش گارانتی میگفت و اینکه برای مهلت تستی که داده باید چه مواردی رو تست کنم. تشکر
حس کرده یکی دو میلیون توی جیبت اضافه داری می خواسته بگیره ازت :)) می سوزه مگه چوب کبریته :D نه عزیز مثل مرد ازش کار بکش هیچی اش نمیشه

توی محیط کنسول یکم بگرد ببین هنگ و کندی نداشته باشه دسته رو همه دکمه هاش رو چک کن
اگر هم دادی بازی ریخت یک بازی سنگین و جدید مثل halo یا فورزا بریز و 5 دقیقه بازی کن ببین گیر و کندی نداشته باشه
کابل رو چک کن اورجینال باشه و کنسول هم قسمت فنش رو چک کن گرد و غبار روش نباشه ( کلا کنسول نو خودش باهات حرف میزنه و بوی نویی میده ) جعبه هم حواست باشه پارگی یا ضربه خوردگی نداشته باشه
تا حالا هم گزارش خرابی از کنسول های نسل جدید اینجا نداشتیم و کیفیت کنسول کاملا قابل قبول هست و میتونه تا حدود زیادی خیالت راحت باشه
در کل 48 ساعت هم حداقل مهلت تست بگیر با ذکر در فاکتور و مهره فروشنده و فیش کارتی هم که میکشی حتما نگه دار
بازم توصیه میکنم از فروشگاهی که قبلا دیگران همینجا تهیه کردن و تاییدش کردن خرید کنید اگر هم خرید اینترنتی هست حتما نماد اعتماد الکترونیک و آدرس مغازه و شماره تماس معتبر ( تلفن ثابت نه موبایل ) داشته باشه و توی شهر خودتونم باشه

سوالات رو در بخش سوالات و مشکلات Xbox Series X|S بپرسید

آخرین ویرایش:

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,483
حس کرده یکی دو میلیون توی جیبت اضافه داری می خواسته بگیره ازت :)) می سوزه مگه چوب کبریته :D نه عزیز مثل مرد ازش کار بکش هیچی اش نمیشه
آقا سخن شما باعث دلگرمی ماست :D.

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید

مبارکه. من خودم سری اس دارم مشکلی نداشته تا حالا. بقیه دوستان هم که گرفتن نشنیدم مشکلی داشته باشن.
نگران نباش. ایشالله حالا حالا ها برات کار می کنه.
فقط فاصله هوای فن اش مناسب باشه، فکر نمی کنم مشکل دیگه ای داشته باشه.
:-bd

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,483
مبارکه. من خودم سری اس دارم مشکلی نداشته تا حالا. بقیه دوستان هم که گرفتن نشنیدم مشکلی داشته باشن.
نگران نباش. ایشالله حالا حالا ها برات کار می کنه.
فقط فاصله هوای فن اش مناسب باشه، فکر نمی کنم مشکل دیگه ای داشته باشه.
:-bd
فعلا مشکلی که بهش خوردم سرعت پایین اینترنت بود. البته سرعت نت خودمم پایین ولی ایکس باکس پایین تره و این که efootball22 نصب کردم. حدود ۱۰ گیگ که دانلود شد بازی قابل بازی شد و اونجا مشکل دیر لود شدن تکسچرا تو حالتی که نزدیک بازیکن میشه رو دارم حالا شاید مشکل از بازی باشه و اینکه کامل دانلود نشده. مشکل دیگه ایی نداشتم.

• Like
Reactions: all4u and Bax

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,880
نام
SubZero
فعلا مشکلی که بهش خوردم سرعت پایین اینترنت بود. البته سرعت نت خودمم پایین ولی ایکس باکس پایین تره و این که efootball22 نصب کردم. حدود ۱۰ گیگ که دانلود شد بازی قابل بازی شد و اونجا مشکل دیر لود شدن تکسچرا تو حالتی که نزدیک بازیکن میشه رو دارم حالا شاید مشکل از بازی باشه و اینکه کامل دانلود نشده. مشکل دیگه ایی نداشتم.
مبارک باشه. :)
مشکل از بازی efootball22 هست.
بازیهای دیگه رو تست کنید.اگه بازی یا game pass فعلا ندارید، بازیهای رایگان مثل -apex- fortnite یا دموی بازیها مثل hitman-resident evil و ..رو نصب کنید.

• Like
Reactions: hamdi113540

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر