اخبار و شایعات مربوط به کنسول بعدی Nintendo Switch

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
1625579392353.png

نزدیک به شش سال و نیم از عرضه کنسول محبوب نینتندو سوییچ می گذرد.
قابلیت های جالب، قیمت به صرفه و کاتالوگ شگفت انگیز بازی های متنوع و با کیفیت عواملی بودند که باعث شدند نینتندو سوییچ علی رغم عرضه در اوج عملکرد کنسول های نسل هشتمی سونی و مایکروسافت، سریعترین فروش بین کنسول های هم نسل خود را داشته باشد.

نینتندو بعد از عرضه Switch Lite در سال 2019 از سوییچ به عنوان «خانواده سوییچ» یاد می کند که تا حد زیادی بیانگر این است که احتمالا این خانواده اعضای دیگری نیز به غیر از سوییچ عادی و لایت در آینده داشته باشد.

کنجکاوی پیرامون کنسول بعدی خانواده سوییچ دو سه سالی است که باعث انتشار شایعات و اخبار متفاوتی در مورد دستگاه بعدی نینتندو می شود.

هدف این تاپیک جمع آوری، آرشیو، اشتراک و بحث در مورد اخبار و شایعات پیرامون کنسول بعدی خانواده نینتندو سوییچ یا کنسول نسل بعدی نینتندو به صورت کلی است

===========================

لیست اخبار، شایعات و اطلاعات منتشر شده

اطلاعات بدست اومده از دیتاماین کردن فریم 10.0.2 نینتندو سوییچ

اطلاعات لیک شده توسط Nate The Hate (عرضه 2021 و مشخصات کلی دستگاه)

گزارش سایت Sina از تولید کننده های مربوط

گزارش بلومبرگ از سفارشات نینتندو به سامسونگ جهت تولید صفحات OLED جدید

شایعات مربوط به توقف تولید چیپ های Tegra +X1 و Tegra X1 از طرف انویدیا

گزارش سوم بلومبرگ (غیرقابل دسترس از طرف عموم) در رابطه با تاریخ عرضه، قیمت و پیش بینی فروش + تکمیلی

شایعه استفاده از تکنولوژی معماری Ada Lovelace انویدیا در ورژن بعدی سوییچ

گزارش Nikkei از برنامه نینتندو برای سال مالی 2021 و تایید وجود کنسول قویتر از طرف نینتندو برای عرضه در این بازه زمانی

معرفی کنسول جدید سوییچ قبل از E3 2021 به گزارش تاکاشی موچیزوکی، یوروگیمر و امیلی راجرز

گزارش Vandal از تولید کننده چینی و مشخصات ظاهری کنسول جدید سوییچ + تکمیلی

اطلاعات در مورد خروجی تصویر سوییچ از تایوان (1440p/30FPS داک - 720p/120FPS دستی)

معرفی رسمی مدل OLED سوییچ توسط نینتندو + اطلاعات تکمیلی

11 دولوپر مختلف کامل به کیت 4K ـی سوییچ دسترسی داشته اند

4K ready بودن داک جدید مدل OLED

لو رفتن ویژگی های تراشه سوییچ بعدی (معماری Ampere، پشتیبانی از Ray Tracing و DLSS) براساس لیک های انویدیا

غیر قابل مشاهده شدن ویدیوهای معرفی مدل OLED و Lite و آغاز دوباره گمانه زنی ها

گزارش Nikkei از برنامه های نینتندو و مذاکرات این شرکت با کارخانه ها جهت تولید انبوه کنسول بعدی

گزارش VGC از برنامه نینتندو برای عرضه کنسول بعدی خود در سال 2024

گزارش VGC از نمایش نینتندو از کنسول نسل بعدی نینتندو با سازندگان در گیمزکام 2023 + امکان اجرای Matrix Awakens روی کنسول

لیک Nate the Hate از نمایش پشت پرده گیمزکام، اجرای Zelda: Breath of the Wild به صورت 4K60 بدون هیچ گونه لودینگ

گزارش یوروگیمر و دیجیتال فاندری از چیپ T239 (گرافیک احتمالی نسل بعد نینتندو) و توانایی های آن

پست اول به مرور زمان با اخبار مختلف بروزرسانی می شود.​

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
دیجیتال فاندری بررسی روی سخت افزار سوییچ 2 کرده و ازش خیلی راضیه و انتظار داره که بازی های روز با رز 1080p یا dlss به همراه ری تریسینگ بتونه به راحتی اجرا کنه
البته در این تس ها dlss fe یا 3 لحاظ نشده چون مشخص نیست داره اصلا یا نه اگه داشته باشه که به نظرم احتمالا داره خیلی خیلی بهترم می شه

اینم برای کسایی که مسخره می کردن که چرا می گم در حد ps5 می تونه ظاهر بشه علاوه بر اینکه صفحه ش full hd شده تحول خوبیم درش شاهدیم عملا می تونه بازی ها رو با کیفیتی نزدیک به کنسول های این نسل اجرا کنه که عالیه

آره دیدم
البته T239 رو خیلی وقته میدونستیم چیپ سوییچ ـه و حتی این که GTX 2050 معادل PC ای اش میشه
ولی خب DF لطف کرده خیلی دقیق تر بررسی کرده قضیه رو

البته همین مقایسه هم چیزهای جالبی داره. خود مطلب نوشته بود که صرف گذاشتن GTX 2050 نمیشه تشخیص داد چطوری اون دموها تو گیمزکام نشون داده شدن
بهتره وایسیم ببینیم دقیقا سخت افزار سوییچ چی تو چنته داره

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
ببین قضیه مثل چی می‌مونه مثل این می‌مونه که من انتظار داشته باشم مدل جدید پراید رو مثل پورشه تولید کنن عرضه کنن بازار
خوبه آدم ذهن خلاق و رویا پرور و بزرگی داشته باشه
ولی واقعیت چیز دیگه اس
رویایی فکر نکنیم که بعد بخوره تو ذوقمون

نمونه اش کنسول nintendo ds lite & dsi

q239135_71JYpz5oncL._SL1500_.jpg

o66148_Nintendo-DSi-Blue.jpeg

درسته کنسول خیلی به نظرم زیبا
خوشگل
تو یک کلام دوست داشتنی
پر از خلاقیت و ایده
و .... هست
خودم چنتا ds lite رنگ ها مختلف داشتم و یک dsi مشکی
هنوزم میبینم این کنسول بخصوص dsi کیف میکنم

از نظر فروشم ۱۵۴ میلیون کنسول فروخت
خیلی زیاد فروخت ، این حجم فروش بی سابقه بود ، تا همین امروز پرفروش‌ترین کنسول تاریخ نینتندو ds بوده

ولی از نظر قدرت فوق العاده تو دیوار بود
با هم دوره خودش مثل psp مقایسه کن

خدا رو چه دیدی شاید در آینده یه dsi گیرم اومد حتی گرفتم
ولی بیایی توقع ps5 از سوییچ جدید داشته باشی دور از ذهنه

نون نینتندو تو سخت‌افزار ضعیفه
بارها کنسول‌های ضعیف داده پرفروش شده
سخت‌افزار و قدرت مناسب و بالا داده شکست خورده

حالا این پرفروشی دلیل‌های زیادی داره
یکی اینکه جامعه هدف نینتندو خیلیاشون دنبال گرافیک و سخت‌افزار نیستن
خیلی‌هاشون گیمرهای سن بالا هستن همون فول اچ دی براشون کافیه
طرف می‌خره سوئیچ رو یا نیتندو رو که روش ماریو بازی کنه زلدا بازی کنه

خود من شخصاً قیمت ها یه کمی بیاد پایین‌تر
و چیزی که مد نظرمه پیدا کنم شاید دیگه سوئیچ ۱ ام خریدم
سوئیچ رو نمی‌خرم که مثلاً روش Crysis بازی کنم
میخرم روش mario , kirby , donkey kong و .... بازی کنم

صادقانه و حقیقت رو بهت بگم دلیلی باعث شد که من تا الان سوئیچ نخرم این بود که سوییچ لایت مناسب منه ولی به tv وصل نمیشه ، برای روی tv فقط مهمه
و اومدن شبیه ساز سوییچ که روی کامپیوتر و گوشی کار می‌کنه
به خودم میگم خوب شبیه سازش اومده چرا بری این همه پول کنسول بدی 😁
اگر شبیه ساز نیومده بود شاید تا الان خریده بودم 🤪

@Z-fan
@mr-game&watch
اخلاق منو که می شناسی کلا واقعیت گرا هستم حتما یک چیزی می دونم که می گم
با شناختی که از انویدیا دارم و سیاست نینتندو می دونم که کنسول قدرتمندی هست چون نینتندو می خواد که بازی های این نسل هم براش پورت بشه و هزینه بازی سازی بالا رفته دیگه فقط به لطف بازی های خودش نمی تونه سر پا بمونه
سیاست نینتندو هم همیشه پراید نبوده گیم کیوب از ps2 قوی تر بود n64 از ps1 حتی wiiu هم جامپ بزرگی داشت فقط ایده ش مسخره بود که بعد در سوییچ درستش کرد اگه سونی بود که سریع درش تخته می کرد
آره دیدم
البته T239 رو خیلی وقته میدونستیم چیپ سوییچ ـه و حتی این که GTX 2050 معادل PC ای اش میشه
ولی خب DF لطف کرده خیلی دقیق تر بررسی کرده قضیه رو

البته همین مقایسه هم چیزهای جالبی داره. خود مطلب نوشته بود که صرف گذاشتن GTX 2050 نمیشه تشخیص داد چطوری اون دموها تو گیمزکام نشون داده شدن
بهتره وایسیم ببینیم دقیقا سخت افزار سوییچ چی تو چنته داره
نکته اینجاست که بازی های ps5 4k 30 مبناشون هست و توانش در حد 2070 هست پس سوییچ باید بتونه راحت بازی هاش 1080p با dlss بدون افت کیفیت اجرا کنه تازه فراموش نکنیم که انویدیا خیلی توی ری تریسینگ بهتر از amd عمل می کنه
فقط 3 تا نکته می مونه یکی اینکه هک بشه همون اول کاری دوم اینکه صفحه نمایش اولد روش بذاره گدا بازی درنیاره سوم اینکه هک بشه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
نکته اینجاست که بازی های ps5 4k 30 مبناشون هست و توانش در حد 2070 هست پس سوییچ باید بتونه راحت بازی هاش 1080p با dlss بدون افت کیفیت اجرا کنه تازه فراموش نکنیم که انویدیا خیلی توی ری تریسینگ بهتر از amd عمل می کنه
فقط 3 تا نکته می مونه یکی اینکه هک بشه همون اول کاری دوم اینکه صفحه نمایش اولد روش بذاره گدا بازی درنیاره سوم اینکه هک بشه

تازه همون مقایسه بین PS5/XSX و 2070 هم دیدیم با این که رو کاغذ جور در میاد در عمل کنسول ها خیلی بهتر عمل می کنن. بالاخره کف کفش یه چیزی داریم به اسم اپتیمایز کردن بازی ها دیگه واسه یه سخت افزار دیگه

سه نکته که والا کنسول های نینتندو همیشه هک میشن دیر یا زودش مسئله است.
صفحه اولد هم چند وقت پیش تو یکی از لیک ها مشخص شد که نداره و این به نظرم اون بخشی از قضیه است که خیلی ها رو اوقات تلخ می کنه ولی خب همینی که هست دیگه :D

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
تو پیام قبلیم دقت کنی چی نوشتم؟
نوشتم :
نون نینتندو تو سخت‌افزار ضعیفه
بارها کنسول‌های ضعیف داده پرفروش شده
سخت‌افزار و قدرت مناسب و بالا داده شکست خور

همون کنسول‌های قدرتمندی که نام بردی هم شکست خوردن
با اینکه قدرتمند بودن اما ضعف‌هایی داشتند مثلاً همین نینتندو ۶۴ با اینکه خیلی خیلی قوی‌تر بود و به خصوص حتی از لحاظ طراحی و رنگ بندی خیلی عالیه و من خوشم میاد
اما چون فقط از کارتریج استفاده کرده کل قدرت این کنسول رفته زیر سوال

اصلاً پرفروش‌ترین کنسول‌های نینتندو اگر نگاه کنی کنسول‌های ضعیفش بودن
وقتی مشتری این رو از نینتندو می‌خواد و خریداره خب چه عیبی داره
خود ما همینو می‌خوایم دیگه و مشکلی نداریم

خود نینتندو شعارش اصلاً اینه که بازار هدف ما یه بازار بزرگ و متفاوت از بقیه کنسول‌هاست
حقیقتا سوییچ قدرتش خوب بود برای زمان خودش کلا امیدوارم همکاریش با انویدیا پایدار بمونه
تازه همون مقایسه بین PS5/XSX و 2070 هم دیدیم با این که رو کاغذ جور در میاد در عمل کنسول ها خیلی بهتر عمل می کنن. بالاخره کف کفش یه چیزی داریم به اسم اپتیمایز کردن بازی ها دیگه واسه یه سخت افزار دیگه

سه نکته که والا کنسول های نینتندو همیشه هک میشن دیر یا زودش مسئله است.
صفحه اولد هم چند وقت پیش تو یکی از لیک ها مشخص شد که نداره و این به نظرم اون بخشی از قضیه است که خیلی ها رو اوقات تلخ می کنه ولی خب همینی که هست دیگه :D
فکر نکنم این نسلش به این زودیا هک بشه اما اره همیشه یک سوراخی گذاشته بعدا به طور کامل می بندش

دیدی چقدر بت گفتم نسل یکش اولد نداره بذاره همه می رن سمتش امار فروش اولد دیدم با اینکه 50 دلار گرون تره خیلی فروشش بیشتر بود

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
775
کنسوا پورتابل با گرافیکی مشابه 2050 4GB + تکنولوژی‌های به‌ روز، مثل ورژن‌هایی از dlss به شخصه برای من رویایی‌ترین حالت نینتندو رو داره.

امیدوارم قیمتش هم‌ عالی باشه و مثل pc پورتال گیمینگ سَگ ‌های جدید (asus و‌ لنوو) اینا اونقدر نباشه.

تنها چیزی هست که براش دندون‌ تیز‌ کردم😁

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
کنسوا پورتابل با گرافیکی مشابه 2050 4GB + تکنولوژی‌های به‌ روز، مثل ورژن‌هایی از dlss به شخصه برای من رویایی‌ترین حالت نینتندو رو داره.

امیدوارم قیمتش هم‌ عالی باشه و مثل pc پورتال گیمینگ سَگ ‌های جدید (asus و‌ لنوو) اینا اونقدر نباشه.

تنها چیزی هست که براش دندون‌ تیز‌ کردم😁
300 دلار 8 اینچ فول اچ دی اولد چطوره؟ :D
گذشته از شوخی هر چی باشه بالای 400 تا دیگه خیلی بعیده باشه

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
775
300 دلار 8 اینچ فول اچ دی اولد چطوره؟ :D
گذشته از شوخی هر چی باشه بالای 400 تا دیگه خیلی بعیده باشه
۸۰۰ دلار نباشه، ۵۰۰ تا باشه هم من‌ اوکی‌ هستم، اما با توجه به قیمت معمولا ارزون نینتندو احتمالا طبق اخبار با lcd و حافظه‌ی کمتر ریلیزش کنه، چند سال بعدش بره روی اولد.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
سوییچ تاکنون 132 میلیون فروخته و در رتبه ی سوم پر فروش ترین ها قرار گرفته
رتبه ی اول متعلق به ds ps2 با 155 میلیون نسخه هست البته در حقیقت ps2 یک میلیون بیشتر فروخته اما این اختلاف عملا یعنی جفتشون اول هستن
بعیده بالای این میزان فروشش بره اما غیر ممکن نیست

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
البته آمار فروش ویکی پدیا زیاد معتبر نیست
مثلاً فروش ps2 رو نگاه کنی تا یه ماهی از سال ۲۰۱۲ قید کرده
در صورتی که ps2 رسماً در سال ۲۰۱۳ هم تولید میشد و فروشش ادامه داشت
تازه یادمه اخبار رو دنبال می‌کردم اون زمان و اگر اشتباه نکنم و درست خاطرم باشه نوشته بودن که وقتی توقف تولید شد قیمت کنسول رفت بالاتر چون خیلی خواهان داشت هنوز
اما تنها امار همینه 155 تا من جایی بیشتر ندیدم البته من WIKI نذاشتم از سایت دیگه ای هست منبع

• Like
Reactions: Sega_genesis

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
سوییچ بعدی ممکن نیست قدرتی در حد PS5 داشته باشه. اگه قرار بود بشه سخت افزاری به اون قدرت را داخل یک کنسول دستی کوچیک جا داد خود سونی نمیتونست؟ الان ورژن جدید PS5 هم هم اندازه اش خیلی بزرگ تر از یک کنسول قابل حمله. فقط بحث قدرت نیست که. باید بشه هم توانش را تامین کرد و هم خنکش نگه داشت.

سوییچ بعدی شاید تکنولوژی به روزتری داشته باشه و فیچرهای گرافیکی به روزی پشتیبانی بکنه ولی ممکن نیست قدرت خامش مثل کنسول های خانگی بشه. روی FG و Rey Reconstruction اینا هم خیلی حساب باز نکنید چون اینام نشون دادن عملا روی قوی ترین کارت های گرافیک موجود خروجی را به میزان قابل توجه بهبود میدن.

به خصوص FG که طبق تجربه خودم برای حالتی که سخت افزار پایه بتونه +60fps تولید کنه خوبه که اونم روی کنسول منطقی نیست. معمولا روی بازی های کنسول ما خیلی هدروم سخت افزاری زیادی نداریم.

انتظارها را باید مدیریت کرد تا ناامید نشد.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
اگر اشتباه نکنم و درست خاطرم باشه من آمار ۱۶۰ میلیون و خورده‌ای هم دیده بودم
ولی چیزی که کلاً استناد میشه مدت هاست به ویکی پدیا هست
که که اون زده تا ۲۰۱۲ حدودا ۱۵۵ میلیون کنسول فروخته
در صورتی که اصلاً هنوز یک تا ۲۰۱۳ داشت تولید می‌شد این کنسول و فروشش همینطور همچنان ادامه داشت
خوب ویکی که منبع نیست منبع حرف من خود سایت سونی هست خود ویکی هم به استناد همین حرف گذاشتش چیزهای دیگه ارزشی ندارن
Business Data & Sales – Sony Interactive Entertainment

• Like
Reactions: Sega_genesis

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر