آموزش اتصال به PSN به دو روش Wireless و Wired

smht_62

کاربر سایت
Aug 11, 2009
72
نام
حسن
پلی3 در هر ثانیه میتونه 16 کیلوبایت از نت دریافت کنه. شما هر چقدر پهنای باندتون بالا باشه نمی تونید با اون ریتی که توی پی سی دانلود می کنید روی پلی 3 دانلود کنید.

نه اینطور که میفرمایین نیست.
چون خیلی از دمو ها و یا تریلر ها که حجمهای خیلی بالا را رو دارن اگه اینطوری که شما میفرمایین باشه که خوب یه عمر طول میکشه!
و یه چز دیگه، گاهی اوقات سرعتش خیلی عالی میشه ولی اکثرا اعصاب خوردکنه.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
من حدود 2 ماهی هست که مودممو گرفتم با موبایل و لپ تاپ و هر چیزه دیگه ای امتحان کردم وصل میشه و سرعت عالیه و با ps3 هم وصل میشم ip address و internet connection ش succeeded میشه ولی psn ش failed میشه!
من نمیدونم باید چیکار کنم هر کاری هم شما بگید تا الان کردم!
حتی فکر کردم مشکل از ps3 هست و اونو با یه مودم دیگه تست کردم ولی وصل شد و حتی وارد بازی home هم شدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
اینم 80710092 اروری هست که میده از اقایون خفن در این عرصه تقاضا میشه یه راه حلی پیدا کنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tp-link
TD-W8960N اینم مدل مدم هست

دلیلش می تونه این باشه که یک پورت رو روی مودمتون Forward کرده باشید یا DMZ رو Enable کرده باشید.
اول این که سعی کنید این 2 موردی که گفتم رو غیرفعال کنید.بعد هم برای PS3 یک آی پی در نظر بگیرید و پورت هایی که در صفحه اول گفتم رو برای این آی پی ست کنید.

Download off

کاربر سایت
Apr 22, 2007
728
نام
OldMan
نه اینطور که میفرمایین نیست.
چون خیلی از دمو ها و یا تریلر ها که حجمهای خیلی بالا را رو دارن اگه اینطوری که شما میفرمایین باشه که خوب یه عمر طول میکشه!
و یه چز دیگه، گاهی اوقات سرعتش خیلی عالی میشه ولی اکثرا اعصاب خوردکنه.

شما اگه الان فایلی از PSN دانلود کنید مشاهده می کنید فایل دریافتی شما 16 کیلوبایت 16 اضافه میشه. به اینصورت

16---32 ----48----64---80-----96-----112

منظور بنده اینه

smht_62

کاربر سایت
Aug 11, 2009
72
نام
حسن
شما اگه الان فایلی از PSN دانلود کنید مشاهده می کنید فایل دریافتی شما 16 کیلوبایت 16 اضافه میشه. به اینصورت

16---32 ----48----64---80-----96-----112

منظور بنده اینه

خوب منظور من هم همین منظور شماست:cheesygri
صحبت شما درواقع همون 16 کیلوبایت در ثانیه هست دیگه............
چون واحد زمان واسه شمارش سرعت اینترنت ثانیه هست و در نتیجه با توجه به صحبت شما میشه 128 کیلوبیت در ثانیه که این تقریبا در انتقال داده ها هیچه .......
حالا اگه بخوایم یه دمو بازی داون کنیم با سرعت 16 کیلوبایت خوب خیلی زمان میبره یا مثلا در بازی های آنلاین اونموقع باید لگ زیادی داشته باشیم. که یه مقدار دور از ذهن هست. همچنین فکر نمیکنم سونی این کنسول را که یه جورایی یک مولتیمدیا سنتر هست رو با چنین سرعت پایینی ارائه کرده باشه. با اون همه امکانات آنلاینی که داره.

و همونطور که تو پست قبلی نیز عرض کردم گاهی اوقات به نظر همون 512 رو میگیره ولی اکثر اوقات سرعتش پایینه که اگه صحبت شما درست باشه همون گاهی اوقات نیز نباید باشه:biggrin1:

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,843
نام
علی متالیکا
سلام
من تازه یه Ps3 جدید گرفتم هر کاری میکنم این PS3 لعنتی وصل نمیشه که نمیشه Internet Connection test که میزنم
قسمت Containing IP address رو میزنه Seceded ولی Internet Conection رو Failed میزنه هرکاری میکنم درست نمیشه حالا جالب این جاست که Ps3 قبلیم وصل میشه بدون هیچ مشکلی
تمام راه هارو امتحان کردم ... ولی هیچی به هیچی.
همش مینویسه This is a DNS error

آخرین ویرایش:

S.V.R

کاربر سایت
Dec 12, 2008
541
سلام
من تازه یه Ps3 جدید گرفتم هر کاری میکنم این PS3 لعنتی وصل نمیشه که نمیشه Internet Connection test که میزنم
قسمت Containing IP address رو میزنه Seceded ولی Internet Conection رو Failed میزنه هرکاری میکنم درست نمیشه حالا جالب این جاست که Ps3 قبلیم وصل میشه بدون هیچ مشکلی
تمام راه هارو امتحان کردم ... ولی هیچی به هیچی.
همش مینویسه This is a DNS error
IP رو بزار Auto بعد DHCP رو انتخاب کن ببیــــن درست میشه...

smht_62

کاربر سایت
Aug 11, 2009
72
نام
حسن
سلام دوستان خسته نباشید.
یه مشکل .....
من یه مودم WAG54G2 دارم که Username و Password روش ست شده.
با وایرلس کنسول و روی اتوماتیک (هیچی رو دستی تنظیم نمیکنم) به اینترنت وصل میشه. در بدترین شرایط قدرت سیگنال 55% هست.
پهنای باندم هم 512 هستش.
ولی مشکل اینجاست که مثلا وقتی میخوام چیزی رو با کنسول داون کنم مثل آپدیت های بازی ها یا نرم افزار های دیگه رو، سرعت دانلودش خیلی پایینه (وحشتناک)!!!!!!!:((
اشکال از چی میتونه باشه؟؟
با 2تا PS3 هم امتحان کردم هر 2تا اینطور بودن.
اینرو هم بگم که وقتی با چیزای دیگه مثل لپتاپ یا گوشی موبایل به اینترنت وصل میشم سرعتش فوله.
با تشکر.

خو بالاخره مشکلم حل شد.
با تشکر از دوستمون که با جواب سرسری و غیر قابل باورشون منو مجبور کردن که خودم یه سرچی توی نت بکنم و جوابم رو بگیرم.

لطفا این قضیه رو به پست اول بخش Wireless اضافه کنید.

دوستان مشکل اینه که اغلب مودم های وایرلس تو ستینگ قسمت WLAN نوع شبکه رو روی Mix تنظیم دارن و این باعث افت سرعت در این مورد میشه. چون PS3 میره و از شبکه B استفاده میکنه که پهنای باند خیلی کمتری نسبت به G داره.

راه حل:
در قسمت Wireless Setting مودم، نوع LAN رو به G-Only تغییر بدهید.

hardgame

عضو جدید
Oct 18, 2008
28
نام
sajad
سلام.خواستم ببینم فرق بینی Manual و Automatic وارد کردن اطلاعات در هنگام تنظیمات اینترنت PS3 به روش Wired هست یا نه و دیگر اینکه MTU مودمم را چگونه بفهمم از روشهایی که گفتید نتونستم بفهمم آیا روش دیگری هست یا نه ؟

hardgame

عضو جدید
Oct 18, 2008
28
نام
sajad
کسی نیست جوابی بده:
سلام.خواستم ببینم فرق بینی Manual و Automatic وارد کردن اطلاعات در هنگام تنظیمات اینترنت PS3 به روش Wired هست یا نه و دیگر اینکه MTU مودمم را چگونه بفهمم از روشهایی که گفتید نتونستم بفهمم آیا روش دیگری هست یا نه ؟

_hedayat_

کاربر سایت
Sep 14, 2008
177
نام
هدايت
درود
اول مي خواستم از آقا پدرام بابت راهنمايي شون تشكر كنم.
دومآ كه من با يه روش ديگه مي تونم كانكت شم ولي با اين روشي كه شما نوشتين، DNS Error ميده!

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام

ببین دوست خوبم وقتی Manual وارد می کنید،می تونید اون پورت هایی که در آخر آموزش گفتم رو برای IP مشخص شده برای PS3 سِت کنید.در کُل وقتی هم این پورت ها رو تنظیم کنید یا به اصطلاح NAT رو Open کنید،بعضی از مشکلات در زمان آنلاین بازی کردن از بین میره.
MTU هم کافیه برید توی پنل مودم و در بخش WAN چک کنید که MTU رو چی زده.اگر هم مودم رو از شرکت سرویس دهنده تون خریدید،یه تماس بگیرید و ازشون بپرسید باید بدونند.

درود
اول مي خواستم از آقا پدرام بابت راهنمايي شون تشكر كنم.
دومآ كه من با يه روش ديگه مي تونم كانكت شم ولي با اين روشي كه شما نوشتين، DNS Error ميده!

خواهش می کنم.
خوب شما اینترنتتون کانکشن دار هست یا این که مودم کانفیگ شده هست و بدون استفاده از کانکشن وصل میشید؟
سوال بعدی هم اینه که DNS ها رو چی وارد می کنید؟2 تا DNS مختلف باید از شرکت سرویس دهنده بگیرید.

_hedayat_

کاربر سایت
Sep 14, 2008
177
نام
هدايت
خوب شما اینترنتتون کانکشن دار هست یا این که مودم کانفیگ شده هست و بدون استفاده از کانکشن وصل میشید؟
سوال بعدی هم اینه که DNS ها رو چی وارد می کنید؟2 تا DNS مختلف باید از شرکت سرویس دهنده بگیرید.
1- خير. بدون كانكشن وصل ميشم.
2- 2تا DNS رو از شاتل گرفتم. جالب اينجاست كه وقتي همه چي رو دستي وارد مي كنم و test connection رو مي زنم، توي قسمت IP هم Failed ميشه. با اينكه اونا رو هم از شاتل گرفتم. مودم هم Billiion BiPAC 5210S هست كه يك خروجي LAN و يك خروجي USB داره...

===========================
ويرايش: خوب حقيقتش نمي دونستم اينو كجا بايد مطرح كنم. چند دقيقه پيش رفتم U2 بزنم، كه به خاطر NAT Type ـم ارور ميده. مثل اينكه NAT Type نبايد 1 يا 2 يا 3 باشه. ولي مال من 2 ـه. چه طوري مي تونم اين مشكل رو حل كنم؟
The router in use may not support some fragments. and the communication features of some games may be restricted. For details , contact the router manufacturer.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر