آموزش اتصال به PSN به دو روش Wireless و Wired

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
فکر کنم مشکل از تنظیمات مودم باشه چون هزار جور تنظیمات خود دستگاه رو تغییر دادم باز هم جواب نگرفتم:mad:
PC رو که با usb وصل کردم بهش مشکلی نداره.....میشه یکی از دوستان بگه که تنظیمات مودم باید چه مواردی ست باشه تا بشه کانکت شد؟؟

شما باید بگید تنظیمات مودم چی هست.نه این که همین طوری ما بهتون بگیم به چه شکله.
اول این که شما مودمتون اگر روی حالت Bridge هست(یعنی با Connection وصل میشید) باید کانفیگ بشه و بدون Connection وصل بشه.تا شاید مشکل در PS3 حل بشه.البته اگر در حالت Bridge باشه شما می تونید یوزر و پسورد اینترنت ADSL خودت رو توی PS3 هم وارد کنی.در ضمن در کنترل پنل مودم MTU رو باید به اونی تغییر بدید که توی PS3 گذاشتید.مثلا من MTU مودمم اول 1400 بود کردمش 1300 به خاطر PS3.

Desert-Eagle

کاربر سایت
Dec 26, 2008
850
این مشخصات کانکشن تو PS3 هست:

این ها هم مشخصات کنترل پنل مودم:
Device Info

Model Name: SY602 Board ID: R Software Version: 3-06-06-3400.A2pB022g2.d19d Bootloader (CFE) Version: 1.0.37-6.5 This information reflects the current status of your DSL connection.

Line Rate - Upstream (Kbps):604Line Rate - Downstream (Kbps):606 LAN IP Address: 192.168.1.1 Default Gateway: 172.31.0.20 Primary DNS Server: 81.91.129.67 Secondary DNS Server: 81.91.129.66

Statistics -- LAN
اونجا هم نوشته
Ethernet حدود 512 Bytes و 8 Pkts ء Transmitted داشته....
فکر کنم میشه فهمید که کابل مشکلی نداره...

آخرین ویرایش:

Download off

کاربر سایت
Apr 22, 2007
728
نام
OldMan
دوست عزیز مودم شما (Asus 602) تک پورت هستش. یعنی فقط یک خروجی LAn داره.

شما دست به تنظیمات مودم نزن.

وقتی مودم رو مسقیم وصل کردید به پلی 3 در قسمت IP Aderss گزینه PPPOE انتخاب کنید و یوزر نیم وپسورد اکانت ADSl وارد کنید. خیلی راحت وصل میشید.

Desert-Eagle

کاربر سایت
Dec 26, 2008
850
دوست عزیز مودم شما (Asus 602) تک پورت هستش. یعنی فقط یک خروجی LAn داره.

شما دست به تنظیمات مودم نزن.

وقتی مودم رو مسقیم وصل کردید به پلی 3 در قسمت IP Aderss گزینه PPPOE انتخاب کنید و یوزر نیم وپسورد اکانت ADSl وارد کنید. خیلی راحت وصل میشید.

usb هم داره....این کار رو هم انجام دادم...!
راستی وقتی مودم رو روشن میکنم ps3 هم روشنه , چراغ لن مودم چند لحظه روشن میشه ولی بعد دوباره خاموش میشه....
فکر کنم باید بیخیال شم چون احتمالا راه دیگه ای نیست:ranting:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
usb هم داره....این کار رو هم انجام دادم...!
راستی وقتی مودم رو روشن میکنم ps3 هم روشنه , چراغ لن مودم چند لحظه روشن میشه ولی بعد دوباره خاموش میشه....
فکر کنم باید بیخیال شم چون احتمالا راه دیگه ای نیست:ranting:

شما با کابل LAN دیگه ای تست کن.ممکنه از کابل هم باشه.اگر امکانش برات هست با پشتیبانی شرکتی که ازش سرویس ADSL می گیری هم یه صحبتی کن و مشکلت رو بازگو کن براشون.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
یه سوال در مورد پست اول تاپیک
چرا با PPPOE کانکشن کار نکنیم؟دلیل خاصی داره؟
به این دلیل که وقتی مودم شما میتونه این کار رو انجام بده دیگه نیازی نیست که شما با ps3 این کانکشن رو برقرار کنی.;)

Desert-Eagle

کاربر سایت
Dec 26, 2008
850
مشکل وقتی که به کارت شبکه وصل کردم حل شد....ممنون از همه ی دوستان عزیز:smile:
ولی حالا یه سوال پیش میاد! اینه که همیشه برای کانکت شدن ps3 از این طریق به اینترنت باید pc روشن باشه؟؟ اگر آره امکانش هست که بشه کاری کرد تا بدون روشن موندن PC هم ارتباط برقرار کرد؟؟
یعنی PC با کابل USB و PS3 با کابل LAN به مودم وصل باشه؟

ویرایش:راستی الان متوجه شدم قبلا وقتی که کابل لن رو به ps میزدم اصلا یا مودم یا دستگاه شناسایی نمیکرد!! حالا نمیدونم دلیلش چیه؟:confused:

Download off

کاربر سایت
Apr 22, 2007
728
نام
OldMan
برای وصل شدن PS3 به اینترنت و PSN حتماً باید کابل مخصوصه خودش رو خرید؟ یا با کابل شبکه معمولی هم جواب میده؟

کابل مخصوصی وجود نداره.

با همین کابل های شبکه از نوع کراس براحتی میشه استفاده کرد

Desert-Eagle

کاربر سایت
Dec 26, 2008
850
امروز با دو تا کابل لن ps3 رو به مودم وصل کردم مستقیما....نمیخوام با PC شِیر کنم....
هر جفتش رو که وصل میکنم مینویسه:
connect an Ethernet cable
احتمالش هست که پورت لن مودمم خراب باشه؟؟ اگر امکانش هست لطفا یه راهی پیشنهاد کنید تا تست کنم مطمئن شم....ممنون....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر