Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,608
نام
حمیدرضا
سلام ببخشید کسی میتونه یه سایت به روز به روز واسه میزان فروش بازیها در جهان یا در امریکا از روز عرضه رو بگه یه چیزی تو مایهای box office یاهو واسه فروش فیلما.؟؟

http://www.vgchartz.com
خیلی دقیق نیست ولی تا حدودی میشه بهش اعتماد کرد.

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
چرا!خیلی هم خوب میفروشن!مثالش فروش نسخه های GT(منظورم سری هستش)

بیشتر به نظرم تحت تاثیر MW2 هستش.حالا ماه دیگه معلوم میشه.
خوب هر چی باشه آخه الان Install Base کنسول 360 سه برابر اون موقع هست!
3 برابر؟؟؟
نه دوست عزیز سه برابر کجا بود؟
XBOX 360 تا دسامبر 2007 تو ایالات متحده 9,150,000 دستگاه فروش داشته،طبق گفته ی شما الآن باید فقط در ایالات متحده 27 میلیون دستگاه فروش کرده باشه و با در نظر گرفتن فروش کلی 32 میلیونی یعنی X360 در حال حاضر تو بقیه نقاط دنیا فقط 5 میلیون فروش داشته؟!(چند روز پیش اعلام شد X360 فروش 10 میلیون دستگاه در EMEA رو پشت سر گذاشته).
فروش Xbox تو امریکا هنوز حتی دو برابر سال 2007 هم نشده چه برسه به 3 برابر...
تازه این آمار برا تا پایان دسامبره یعنی 7 ماه بعد از می،توجه داشته باشید که خیلی از این فروش 4.62 میلیون دستگاه فروخته شده در سال 2007 در ایالات متحده مال بعد از ماه سپتامبر(عرضه ی Halo 3)ه.
Kotaku

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,608
نام
حمیدرضا
ببین حدودی خودت فکر میکنی چقدر فروخته؟بازی که تو chart فروش انگلیس و امریکا هم اول هم دوم و همین جور جا عوض کرده و الانم جز 20 بازی برتر از لحاظ فروش که محمد زحمتشو کشیدبوده بنظرت 200 هزار تا فروش کرده؟؟کاملا مشخصه که بیشتر از 700 هزارتا فروش کرده.واسه همین فکر میکنم تا حدودی آمارش درسته.نه 100% بگی 900k ولی توهمین مایه هاست

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
175.000 در 5 روز یعنی روزی 35.000 نسخه که آمار خوبیه...
کلاً میشه حدس زد که Forza 3 تو ماه نوامبر هم بین 8 تا 12 مین بازی پرفروش ماه باشه.

خودت که بهتر میدونی اصل فروش بازی تو همین هفته اوله، هفته اول وقتی انقدر فروش داشته باشه دیگه نمیشه انتظار داشت تو روزهای آینده وضع بهتر بشه... نهایتش تو نوامبر اگه خیلی فروش داشته باشه حدود 100k

آخرین ویرایش:

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
خودت که بهتر میدونی اصل فروش بازی تو همین هفته اوله، هفته اول وقتی انقدر فروش داشته باشه دیگه نمیشه انتظار داشت تو روزهای آینده وضع بهتر بشه... نهایتش تو نوامبر اگه خیلی فروش داشته باشه حدود 100k
دقیقا ! کلا این Forza هیچ وقت فروش خوبی نداشت ! نسخه یک رو نمیدونم ولی 2 هم زیاد نفروخت !

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen

خود شما هم انگار اعتماد به نفس بالایی داری ! لا اقل فروش نسخه قبلش رو چک میکردید و بعد اینطوری نظر میدادید ! Forza 2 تو May 2007 تونسته 217,000 تا بفروشه و تو ماه بعد 197,400 !

فقط 20 هزار تا کمتر شده ! پس خیلی هم دور از ذهن نیست که همین موضوع برای این نسخه اتفاق بیافته !

http://vgsales.wikia.com/wiki/NPD_May_2007
http://vgsales.wikia.com/wiki/NPD_June_2007

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,018
نام
Milad
3 برابر؟؟؟
نه دوست عزیز سه برابر کجا بود؟
XBOX 360 تا دسامبر 2007 تو ایالات متحده 9,150,000 دستگاه فروش داشته،طبق گفته ی شما الآن باید فقط در ایالات متحده 27 میلیون دستگاه فروش کرده باشه و با در نظر گرفتن فروش کلی 32 میلیونی یعنی X360 در حال حاضر تو بقیه نقاط دنیا فقط 5 میلیون فروش داشته؟!(چند روز پیش اعلام شد X360 فروش 10 میلیون دستگاه در EMEA رو پشت سر گذاشته).
فروش Xbox تو امریکا هنوز حتی دو برابر سال 2007 هم نشده چه برسه به 3 برابر...
تازه این آمار برا تا پایان دسامبره یعنی 7 ماه بعد از می،توجه داشته باشید که خیلی از این فروش 4.62 میلیون دستگاه فروخته شده در سال 2007 در ایالات متحده مال بعد از ماه سپتامبر(عرضه ی Halo 3)ه.
Kotaku

آمار شما 2 تا اشکال داره!اول اینکه شما ماه دسامبر رو در نظر گرفتین یعنی تا آخر سال 2007!ماه می میشه ماه5 یعنی وسط Q2 خودتونم میدونید که Q3 وQ4 توی فروش کنسول ها بیشترین موقع سال هستش!
بعد کنسول يX360 تا ماه آوریل (یعنی ماه قبل از می)فروش کلی این کنسول 5.4 میلیون بوده!در آمریکا!و در ماه می در کل دنیا چیزی در حدود 11.6 میلیون فروخته!
فروش کلی تا ماه آوریل رد آمریکا
فروش کلی در جهان تا ماه می

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
خود شما هم انگار اعتماد به نفس بالایی داری ! لا اقل فروش نسخه قبلش رو چک میکردید و بعد اینطوری نظر میدادید ! Forza 2 تو May 2007 تونسته 217,000 تا بفروشه و تو ماه بعد 197,400 !

فقط 20 هزار تا کمتر شده ! پس خیلی هم دور از ذهن نیست که همین موضوع برای این نسخه اتفاق بیافته !

http://vgsales.wikia.com/wiki/NPD_May_2007
http://vgsales.wikia.com/wiki/NPD_June_2007

بله دارم، شما مشکلی دارید باهاش؟
اوضاع Forza 2 با Forza 3 تفاوت داره، فروش Forza 2 تو مدت زمان مشابه بیشتر بوده در 3 روز اول 217K در مقابل Forza 3 در 5 روز اول 175K... پس در ادامه هم فروش ضعیف تری پیش بینی میشه.
در ضمن مثل اینکه متوجه نشدی من این تخمین رو با توجه فروش هفته اول گفتم، تو ماه نوامبر با توجه به عرضه MW2 و ... نمیشه انتظار زیادی داشت. البته این چیزا رو نمیشه قطعی گفت.

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,018
نام
Milad
نوشته شده توسط mosen

خود شما هم انگار خیلی اعتماد به نفس بالایی داری ! لا اقل باید میدونیستی که فروش ماه می برای 3 روز هست اما فروش ماه ژوئن برای 30!!!
حرف کیوان هم کاملا درسته.کاملا مشخصه که فروش ژوئن افت شدیدی داشته.شما تقسیم کن بر 4 ببین چقدر میشه هفته ای!به 50 هزار نمیرسه!
از مدیریت خواهش میکنم تمامی پستهای نامربوط به این تایپیک رو پاک کنن و اول از همه هم از پستهای خود من شروع کنن.چون واقعا تایپیک داره به گند کشیده میشه.
من یه سوالی از محمد آقا کردم متاسفانه یه کسی اومد بحث GT رو وسط کشید و اینجوری گند زد به تایپیک
کی گند زد به تاپیک شما سوال پرسیدی این ژانر چقدر فروش داره؟بابک جوابتونو داد!
بعد شما این پست زیبا رو زدی:
اخه gtهای قبلی یک سیمولیشن صرف نبود.شاید به دلیل اینکه فورزا یک شبیه سازه کامله (به اعتراف خیلی از سایتها ) به مزاق هر گیمری خوش نیاد

آخرین ویرایش:

KHASTE -TANHA

کاربر سایت
Apr 25, 2009
1,012
نام
محمد
از مدیریت خواهش میکنم تمامی پستهای نامربوط به این تایپیک رو پاک کنن و اول از همه هم از پستهای خود من شروع کنن.چون واقعا تایپیک داره به گند کشیده میشه.
من یه سوالی از محمد آقا کردم متاسفانه یه کسی اومد بحث GT رو وسط کشید و اینجوری گند زد به تایپیک

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
بله دارم، شما مشکلی دارید باهاش؟
اوضاع Forza 2 با Forza 3 تفاوت داره، فروش Forza 2 تو مدت زمان مشابه بیشتر بوده در 3 روز اول 217K در مقابل Forza 3 در 5 روز اول 175K... پس در ادامه هم فروش ضعیف تری پیش بینی میشه.
در ضمن مثل اینکه متوجه نشدی من این تخمین رو با توجه فروش هفته اول گفتم، تو ماه نوامبر با توجه به عرضه MW2 و ... نمیشه انتظار زیادی داشت. البته این چیزا رو نمیشه قطعی گفت.

بله که مشکل دارم با همچین اعتماد به نفسی ! دیگه هر چقدر هم که کارت درست باشه و اطلاعاتت تکمیل باشه و ... مایکل پچر هم که باشی ، باز هم گفتن

توجیهی نداره ! البته در اینکه همه بازی ها زمان عرضه بیشتر ازشون استقبال میشه و به تدریج از فروش ماهانشون کم میشه شکی نیست ! ولی اینکه فروش یه بازی که بمراتب از نسخه قبلش بهتره فقط 70% اون بشه توجیهی نداره ! اونهم فقط با مقایسه کردن ماه اول فروش !!

ضمن اینکه اگر به آمار توجه میکردید فروش نسخه قبل این بازی دامنه دار هست طوری که از انتهای May07 تا January08 ( حدوداً 8 ماه ) تونسته 2.23 میلیون تو آمریکا بفروشه ! که یعنی فروش دو ماه اولش فقط 17.4% فروش این بازی در مدت 8 ماه بوده ( از آمارهای جدیدترش چیزی نیست روی سایتها ) از طرفی شماره قبل این بازی در نیمه سال 2007 وارد بازار شده ! نه در سه ماهه چهارم که رقبای به مراتب بیشتر هستن و مخصوصاً امسال که خیلی بازی های بزرگ از ترس کم فروختن به سال بعد منتقل شدن !

مقایسه فروش سایر بازیهای دنباله دار 360 XBOX و XBOX ( سری ) هم نشون میده که نسخه های جدید بازی ها بیشتر از نسخه های قدیمی فروش کردن و میکنن از جمله همین 3 Forza که برای مثال در زمان عرضش در ژاپن 2 برابر بود فروشش نسبت به هفته اول فروش شماره دومش !

و از همه اینها مهمتر این هست که این بازی در بازارهای اروپا و ژاپن بسیار موفقتر از نسخه قبلش عمل کرده و در بازار آمریکا هم با بودن عناوین بزرگ و پر طرفداری چون NBA 2K10 و Halo 3: ODST و FIFA Soccer 10 و Brutal Legend و WWE Smackdown vs. RAW 2010 و Madden NFL 10 و Borderlands اتفاقاً خیلی موفق عمل کرده ! و اگه شماره قبلش در چنین شرایطی عرضه میشد معلوم نبود الان کجای جدول بود !

یا مثلاً برید Notable releases های هم دوره Forza 2 و Forza 3 رو ببینید ! برای Forza 2 برای 2 ماه قبل و بعدش اینها رو داریم :

March 2007

God of War II

April 2007

Pokemon Diamond/Pearl
Super Paper Mario

May 2007

Mario Party 8
( Forza 2 اصلاً جزو بازیهای مهم حساب هم نشده ! )

June 2007

هیچ عنوانی نیست

July 2007

NCAA Football 08

و اینها هم بازیهایی هستن که دو ماه قبل و دو ماه بعد از Forza 3 اومدن و یا میان !

August 2009

Madden NFL 10
Batman: Arkham Asylum

September 2009

Halo 3: ODST
DiRT 2
NHL 10
Guitar Hero 5
The Beatles Rock Band
Marvel Ultimate Alliance 2
Need For Speed Shift
Scribblenauts
Kingdom Hearts 358/2 Days

October 2009

Uncharted 2: Among Thieves
Forza Motorsport 3
Brutal Legend
Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City
Ratchet & Clank Future: A Crack in Time
Demon's Souls
Borderlands

November 2009

Call of Duty: Modern Warfare 2
New Super Mario Brothers Wii
Assassin's Creed II
Left 4 Dead 2

December 2009

هیچ بازیی نیست !

پس اون مدت زمانی مشابهی هم که گفتید اشکال بهش وارده ! قاعدتاً فروش Forza 3 کمتر شده از Forza 2 ولی تا چند ماه نگذره و جیب خریدارها دوباره پر نشه نمیشه گفت ضعیف تر عمل میکنه یا نه ! ;)

بسیار عالی، خوب صبر میکنیم برای آمار نوامبر.

و ماههای آتی !!

آخرین ویرایش:

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
به نظرم فروش DEMON'S SOULS خیلی خیلی خوب بوده!یک RPG خیلی سخت اونم تیو آمریکا و اونم فقط روی PS3 واقعا عالی فروخته هر چند بازیش خیلی عالیه.
فروشش به تفکیک :DEMON'S SOULS 126,029
DEMON'S SOULS DELUXE ED 27,353
این آمار رو شما از کجا آوردی؟

آمار فروش بازیها توی ماه نوامبر رشد خیلی زیادی میکنه، برای یه بازی جدیدی مثل Forza 3 فروش 100 هزار تایی توی ماه نوامبر افتضاح هم اونور تره، حتی برای سری بازی Forza که خوب هیچوقت فروش زیادی نداشته. به نظرم راحت بیشتر از 100 هزار نسخه میفروشه.

آمار شما 2 تا اشکال داره!اول اینکه شما ماه دسامبر رو در نظر گرفتین یعنی تا آخر سال 2007!ماه می میشه ماه5 یعنی وسط Q2 خودتونم میدونید که Q3 وQ4 توی فروش کنسول ها بیشترین موقع سال هستش!
بعد کنسول يX360 تا ماه آوریل (یعنی ماه قبل از می)فروش کلی این کنسول 5.4 میلیون بوده!در آمریکا!و در ماه می در کل دنیا چیزی در حدود 11.6 میلیون فروخته!
فروش کلی تا ماه آوریل رد آمریکا
فروش کلی در جهان تا ماه می
فروش 360 تا آخر ماه می 2007 حدود 5.55 میلیون بوده، فروشش تا آخر ماه سپتامبر 2009 هم حدود 16.55 بوده که تقریبا میشه 3 برابر.

ضمن اینکه اگر به آمار توجه میکردید فروش نسخه قبل این بازی دامنه دار هست طوری که از انتهای May07 تا January08 ( حدوداً 8 ماه ) تونسته 2.23 میلیون تو آمریکا بفروشه ! که یعنی فروش دو ماه اولش فقط 17.4% فروش این بازی در مدت 8 ماه بوده ( از آمارهای جدیدترش چیزی نیست روی سایتها )
ّForza 2 تا همین الان هم که من دارم این پست رو میدم فروشش توی آمریکا به 650 هزار نسخه نرسیده (حتی با تمام باندل های اجباری که داشته) بعد چجوری تا ژانویه 2008 فروشش توی آمریکا 2.23 میلیون نسخه بوده؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر