Solidsnake_1

کاربر سایت
Jul 19, 2014
871
نام
Reza
پارادوکس جالبی شد احمدی که براساس تعداد بازدید توییچ، تعداد پلیرهای استیم و تعداد نقد ها به این نتیجه رسیده بود که سری گیرز محبوبیت عامه اش رو از دست داده این خبر رکورد شکن رو زده
محبوبیتش از دست نداده ؟ :D گیرز3 در هفته اولش 3 میلیون نسخه 60$ فروخت الان گیرز5 با گیم پس 1 دلاری (تقریبا مفت) تونسته 3 میلیون پلیر نه فروش داشته باشه تازه برا PC هم عرضه شده :D

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,401
خودتون هم قبول دارین اما حاضر نیستین بیان کنید :D

یا علاقه ای به این ژانر ندارن
فکر کن من گیم پسی دارم که روش DMC V هست با این و یه سری ایندی شاهکار
قطعا میرم سمت DMC V و ایندی های شاهکار... من پلیر این سبک نیستم
چه ربطی داره آخه؟ مگه هر کی کنسول داره میره همه بازی ها رو میگیره؟ واقعا چطور به این نتیجه رسیدی جای سوال داره :D این همه بازی رو گیم پس هست من خیلی هاش رو نرفتم، مثلا Metro Exodus که بازی خوبی هست و نسخه های قبلی رو هم رفتم و وقت برای بازی کردنش هم دارم، ولی حسش نیست فعلا! :D

مایکروسافت در این نسل کلا در دو سبک بازی خوب و شاهکار داشته
شوتر و Racing
دوستان اینجا یک نسل کامل صبح تا شب فریاد می زدن ایکس باکس کنسول محبوب شوتر باز ها و Racing
مقایسه با DMC V ,Metro Exodusx_x
دوباره میگم
این GEARS یکی از 3 IP بزرگ مایکروسافت
حداقل 40 میلیون پلیر فقط روی XBOX بعد حسش نیست :D

پارادوکس جالبی شد احمدی که براساس تعداد بازدید توییچ، تعداد پلیرهای استیم و تعداد نقد ها به این نتیجه رسیده بود که سری گیرز محبوبیت عامه اش رو از دست داده این خبر رکورد شکن رو زده

کل کاربرین نتفلیکس 151 میلیون نفر هستند که رکورد بزرگترین افتتاحیه یک فیلم روی این سرویس متعلق به murder mystery ادام سندلر هست با 40 میلیون بازدید ...

Number of Netflix subscribers 2019 | Statista

=====

درباره باقی پست ها هم ریپلی کردند تک تک فایده نداره ولی دوستان هر وقت متوجه شدند که مایکروسافت ماه های اینده هم بدون اینکه عنوان جدیدی عرضه کنه از این سرویس به اندازه این ماه درامدزایی میکنه(عرضه روز اول یک بلاک باستر). متوجه کارکرد سرویس های اشتراکی هم خواهند شد.

از مجموع 40 تا 45 میلیون کسانی که ONE خریدن و چند صد میلیون PC GAMER فقط 3 میلیون
اون هم بازی که نسل قبل هر شماره با قیمت 60 دلاری بیش از 6 میلیون فروش داشته
الان GEARS 5 عملا با قیمت 5 روی PC و 10 دلار XBOX فروخته میشه (یک دلار )
Annotation 2019-09-16 235036.jpg

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,209
نام
∂αнмα
رییس بنیاد بازیهای رایانه ای چند وقت پیش یه آمار داده بود که خودم تو همین تاپیک بازتاب دادم. برید صفحات قبل هست.
فرموده بودن تو ایران 7 میلیون گیمر داریم که این شامل موبایل هم نمیشه یعنی گیمری که با PC و کنسول بازی میکنن. منتها تفکیک نکرده بود که چه کنسولی چقدر

منتها اضافه کرده بود که برای اولین بار تو ایران کنسول از PC پیشی گرفته که دلایلی مثل گرون بودن قطعات PC و ضعیف بودن اکثر کامپیوترا در ایران از دلایل عمدشه

حالا اگر آمار این آقا درست باشه یعنی ما حداقل 3.5 میلیون کنسول گیمر تو ایران داریم. بنظرم 1 میلیون برای PS4 خیلی منطقیه
استناد کنی به اماری که نه سرشماری شده نه بازار رسمی داره ؟ بنیاد الان این وسط نه سر پیاز ـه نه تهش به نظرم استناد کردن رو امار بنیاد با وضعیتی که خودت میدونی اصلا درست نیست
جدا یعنی من خودم متوجه حرف هام نمیشم که زود تر از بقیه میام پارادوکس مطرح میکنم واسه خودم ؟ نه عزیز من شما نمیخوای قبول کنی "مفت باشه کوفت باشه" حالا ما نمیگیم کوفته ولی این عددی که ماکروسافت داده بیرون هیچ اعتماد به نفس گرفتنی نداره ماکروسافت از سودش زده داره واسه آینده توشه جمع میکنه از این واقعیت که گیرز محبوبیت عمومیش رو از دست داده چیزی کم نمیکنه گفتمم هر وقت سرویس گیم پس محبوب و همه گیر شد میشه به این امار ها استناد کرد ولی الان هیچ بار مثبت واسه هیچ IPـیی نداره , واسه گیم پس چرا ولی Gears 5 نه .

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
استناد کنی به اماری که نه سرشماری شده نه بازار رسمی داره ؟ بنیاد الان این وسط نه سر پیاز ـه نه تهش به نظرم استناد کردن رو امار بنیاد با وضعیتی که خودت میدونی اصلا درست نیست

جدا یعنی من خودم متوجه حرف هام نمیشم که زود تر از بقیه میام پارادوکس مطرح میکنم واسه خودم ؟ نه عزیز من شما نمیخوای قبول کنی "مفت باشه کوفت باشه" حالا ما نمیگیم کوفته ولی این عددی که ماکروسافت داده بیرون هیچ اعتماد به نفس گرفتنی نداره ماکروسافت از سودش زده داره واسه آینده توشه جمع میکنه از این واقعیت که گیرز محبوبیت عمومیش رو از دست داده چیزی کم نمیکنه گفتمم هر وقت سرویس گیم پس محبوب و همه گیر شد میشه به این امار ها استناد کرد ولی الان هیچ بار مثبت واسه هیچ IPـیی نداره , واسه گیم پس چرا ولی Gears 5 نه .
بلاخره تنها مرجع رسمی کشوره شاید دقیق نباشه ولی در هر صورت از آمار من و دوستم پسرخاله و همسایه دقیقتره

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,671
نام
محمد
خودتون هم قبول دارین اما حاضر نیستین بیان کنید :D

مایکروسافت در این نسل کلا در دو سبک بازی خوب و شاهکار داشته
شوتر و Racing
دوستان اینجا یک نسل کامل صبح تا شب فریاد می زدن ایکس باکس کنسول محبوب شوتر باز ها و Racing
مقایسه با DMC V ,Metro Exodusx_x
دوباره میگم
این GEARS یکی از 3 IP بزرگ مایکروسافت
حداقل 40 میلیون پلیر فقط روی XBOX بعد حسش نیست :D

از مجموع 40 تا 45 میلیون کسانی که ONE خریدن و چند صد میلیون PC GAMER فقط 3 میلیون
اون هم بازی که نسل قبل هر شماره با قیمت 60 دلاری بیش از 6 میلیون فروش داشته
الان GEARS 5 عملا با قیمت 5 روی PC و 10 دلار XBOX فروخته میشه (یک دلار )
View attachment 116822
چی میگی واسه خودت؟ :D الان دیگه بازی تموم شد رفت پی کارش؟ FH4 تو هفته اولش 2 میلیون پلیر داشت، الان که یک سال نشده رسیده به 12 میلیون. الان شروع کار Gears 5 خیلی خوب بوده، یه جوری میگی انگار دیگه رو همین 3 میلیون پلیر پرونده اش قراره بسته بشه. همین Metro مگه بازی کم فروش یا ناشناسی بوده؟ اون چند صد میلیون PC گیمر هم عالی بود، پس هر بازی روی PC میاد باید پنجاه میلیون نسخه بفروشه چون چند صد میلیون PC گیمر داریم :))
=====
گیرز ۳ حدود ۷ میلیون فروش داشته، پلیرهاش هم نمیدونم چقدرن ولی همین جور یه تخمین میزنیم ۱۲ میلیون :D الان به فرض گیرز ۵ بتونه بیشتر از ۱۵ میلیون پلیر جذب کنه، قطعا از نظر سوددهی خیلی کمتر از گیرز ۳ خواهد بود ولی از نظر جذب مخاطب برای سرویس عالی کار کرده. فکر کنم اگه به همچین آماری برسه، مایکروسافت همچین ناراضی هم نباشه :D

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
گفتم که این آمارش خیلی بیراه نیست دوبار به من از یه شرکت زنگ زدن برا آمارگیری اسمشو یادم نیست ولی با بنیاد قرارداد داشتن حدود نیم ساعت سوال می‌کرد از بازی و مدرک و حتی چند تا ماشین تو خونه دارین و درآمد بابا مامانت چنده و ماشین خودت چیه که من اینارو پیچوندم گفتم شخصیه، کلادر مورد گیم هم خیلی سوال پرسید، این آماری دارن رو هوا نیست درصد خیلی زیادش درسته
یکی از منابعشون دسترسی آنلاین گیمراست که آمار خیلی دقیقی از اونایی که آنلاین بازی میکنن دارن . حالا یه درصدی هیچوقت به اینترنت وصل نمیشن ولی فکر نکنم آمارشون خیلی زیاد باشه. ISP ها تو ایران موظفن این اطلاعات رو به دولت بدن بگذریم 90 درصدشون کلا دولتین

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,660
نام
سهيل
1 میلیون PS4 یعنی از هر 80 ایرانی یک نفر PS4 داشته باشه (دقت کنید که شامل ننه باباها هم میشه). وسط شهر یک نگاهی به دور برتون بندازین ببینین همچین چیزی اصلا وجود داره؟

در بهترین حالت 200 هزار نفر فکر نکنم تو ایران PS4 داشته باشن.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
1 میلیون PS4 یعنی از هر 80 ایرانی یک نفر PS4 داشته باشه (دقت کنید که شامل ننه باباها هم میشه). وسط شهر یک نگاهی به دور برتون بندازین ببینین همچین چیزی اصلا وجود داره؟

خوب سهیل جان اینجوری نباید حساب کنی جمعیت رو ولش کن. ما تو ایران 24 میلیون Household یا خانوار داریم. ما باید خانوار رو حساب کنیم چون بعیده تو هر خونه هر کی برای خودش یه کنسول داشته باشه.

حالا اگر 24 میلیون خانوار داشته باشیم از هر 24 تا خونه یکی PS4 داشته باشه حله. حالا حتی اون هم لازم نیست چرا چون یه سری خانوار ها بیشتر از یه کنسول دارن. مثلا من تنها زندگی میکنم و خودم بتنهایی یه خانوارم ولی دو تا PS4 دارم پرو که خریدم اون قدیمیه رو هم هنوز دارم.
حالا حساب کن تو ایران بعضی خانوارا ممکنه خیلی بیشتر هم داشته باشن مثلا پسر خوانواده خودش یکی خونه داره 10 تا دیگه هم برای سر کارش چون کلوپ داره. خیلی ساده میشه نتیجه گرفت حتی لازم نیست از هر 24 خانوار حتی یکی هم داشته باشه تا به یه میلیون برسیم.

حالا یه شهری مثل تهران شاید از هر ده خونوار یکی داشته باشه تو زابل از هر 150 تا یکی. میانگین مطرحه

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار

این دیگه چه جور جامعه اماریه ! منم بگم از ده تا رفیقم ۹ تاش ps4 و x1 دارن ! پس اگه هر خانوار ایرانی رو میانگین 4 نفر حساب کنیم ! 18-19 میلیون Ps4 و x1 فروخته شده تو ایران
حالا برای لانچ گاد فیلم نگرفتم ، ولی برای دلست اگه قسمت شد فیلم میگیرم ، که ملت برای گرفتن خود بازی یا دیتاش صف گرفته بودن دم یکی از پرت ترین مغازه ها ، زیر پله ای!

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
محبوبیتش از دست نداده ؟ :D گیرز3 در هفته اولش 3 میلیون نسخه 60$ فروخت الان گیرز5 با گیم پس 1 دلاری (تقریبا مفت) تونسته 3 میلیون پلیر نه فروش داشته باشه تازه برا PC هم عرضه شده :D

البته فک نکنم کسی مخالف این باشه که گیرز و حتی هیلو تو این نسل یک صدم نسل قبل هم نیستن...نمی دونم دوستان یادشون هست یا نه ولی لانچ هیلوهای نسل قبل لرزه به تن هر شرکتی می انداخت

مسله قیمت نیست، مسله کسب توجه و زمان گیمرهاست که به همون میزان گذشته رسیده. همانند الگوی کسب موفقیت فورتنایت

Forgotten اتفاقا به نظر من این نوع سیستم جدید درامدزایی به نوعی میتونه برای ناشرهای بزرگ دیگه دردسرساز تر باشه چون برای مثال کاربر جدیدی که تازه وارده این سرویس اشتراکی شده، حالا gears 5 رو تموم کرد. و احتمال اینکه مفته بره سراغ هرایزن 4 و دیگر بازیهای تحسین شده سرویس خیلی بیشتر میتونه باشه تا اینکه بره سراغ بردرلندز3 که تازه ریلیز شده و قیمت شصت دلاری داره. نمیدونم تونستم منظور رو از این جهت برسونم یا نه ولی مسله زمان این وسط مطرح هست که هیچ گیمری بی نهایت وقت برای تجربه بازیها نداره و شما با این مبلغ مقرون به صرفه وارد سیستم میشی و یکسری بازی تحسین شده جلوت هست میتونه باعث بشه کمتر به فکر خرید بازیهای 60 دلاری روز دیگه بازار باشی.

سه میلیون نفر در طول یک اخر هفته مشتاق تجربه گیرز5 بودند! چه طوری برای گیرز5 دستاوردی نداشته و نشون دهنده محبوبیت نیست؟ اصلا با منطق جور در میاد این کامنت؟ n تا بازی دیگه روی همین سرویس و لایو به صورت مفته دردسترس هست.

نه عزیزم همه این ایدولوژی رو ندارند که "مفت باشه، کوفت باشه" برعکس "زمان" فاکتور مهمی هست که گیمر ها خواستند صرف گیرز5 کنند. به همین راحتی

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,315
نام
ماکان
رییس بنیاد بازیهای رایانه ای چند وقت پیش یه آمار داده بود که خودم تو همین تاپیک بازتاب دادم. برید صفحات قبل هست.
فرموده بودن تو ایران 7 میلیون گیمر داریم که این شامل موبایل هم نمیشه یعنی گیمری که با PC و کنسول بازی میکنن. منتها تفکیک نکرده بود که چه کنسولی چقدر

منتها اضافه کرده بود که برای اولین بار تو ایران کنسول از PC پیشی گرفته که دلایلی مثل گرون بودن قطعات PC و ضعیف بودن اکثر کامپیوترا در ایران از دلایل عمدشه

حالا اگر آمار این آقا درست باشه یعنی ما حداقل 3.5 میلیون کنسول گیمر تو ایران داریم. بنظرم 1 میلیون برای PS4 خیلی منطقیه

منباب اینکه بدونید آمارهای بنیاد چقدر الکی و من درآوردیه، یعنی یه سری نشستن و کاملا خیاری و از سر شکم اعداد رو مینویسن (با استناد به اینکه مثلا از فروشنده های توپ خونه پرسیدیم)، لازمه که یه موردی رو مثال بیارم.

برای نشست هم اندیشی برگزاری TGC دعوت شده بودیم و اونجا حسن کریمی قدوسی رییس اسبق بنیاد داشت یه بروشوری رو پرزنت میکرد که قرار بود به ناشرهای خارجی ارایه بشه و توش در مورد گیمرهای ایرانی به تفکیک پلتفرم و میزان فروش بازی ها و گردش مالی و ... توضیح داده بودن. اعدادی که نوشته بودن رو داشتیم بررسی میکردیم که کیانوش کنی، وسط صحبتشون امد و بهشون نشون داد این اعدادی که اینا نوشتن به این معنا هست که داریم ادعا میکنیم میزان فروش بازی ها تو ایران و درآمدی که بدست میاد از ژاپن هم بالاتره. بعد حسن گفت خوب پس اعداد رو اصلاح میکنیم.

هرچیزی که بنیاد به عنوان آمار تحلیلی یا تطبیقی میده شر و ور محضه. بدون هیچ پایه آمارگیری درستی و همش به این شکله که مثلا ما از 10 تا فروشنده توپ خونه پرسیدیم گفتن ما انقدر کنسول فروختیم حدودا، پس انقدر گیمر کنسولی تو کل ایران داریم. واقعا همینجوریه که دارم میگم!

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
منباب اینکه بدونید آمارهای بنیاد چقدر الکی و من درآوردیه، یعنی یه سری نشستن و کاملا خیاری و از سر شکم اعداد رو مینویسن (با استناد به اینکه مثلا از فروشنده های توپ خونه پرسیدیم)، لازمه که یه موردی رو مثال بیارم.

برای نشست هم اندیشی برگزاری TGC دعوت شده بودیم و اونجا حسن کریمی قدوسی رییس اسبق بنیاد داشت یه بروشوری رو پرزنت میکرد که قرار بود به ناشرهای خارجی ارایه بشه و توش در مورد گیمرهای ایرانی به تفکیک پلتفرم و میزان فروش بازی ها و گردش مالی و ... توضیح داده بودن. اعدادی که نوشته بودن رو داشتیم بررسی میکردیم که کیانوش کنی، وسط صحبتشون امد و بهشون نشون داد این اعدادی که اینا نوشتن به این معنا هست که داریم ادعا میکنیم میزان فروش بازی ها تو ایران و درآمدی که بدست میاد از ژاپن هم بالاتره. بعد حسن گفت خوب پس اعداد رو اصلاح میکنیم.

هرچیزی که بنیاد به عنوان آمار تحلیلی یا تطبیقی میده شر و ور محضه. بدون هیچ پایه آمارگیری درستی و همش به این شکله که مثلا ما از 10 تا فروشنده توپ خونه پرسیدیم گفتن ما انقدر کنسول فروختیم حدودا، پس انقدر گیمر کنسولی تو کل ایران داریم. واقعا همینجوریه که دارم میگم!
درسته امارفیک دارن ولی از طریق isp ها راحت میتونن آمار دربیارن دقیقا 2 3 سال پیش یادمه تو تلویزیون گفت 2 میلیون گیمر کنسولی و pc آنلاین باز داریم، لابد این آمار رو هم از مش ماشالا سر کوچه شما و اصغرآقا سبزی فروش سرکوچه آریا در اوردن
بعدشم گفتم که دوتا زن زنگ زدن از طرف یه شرکت که با بنیاد قرار داد دارن لابد اینا هم سرکاری؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
حالا یه شهری مثل تهران شاید از هر ده خونوار یکی داشته باشه تو زابل از هر 150 تا یکی. میانگین مطرحه
تو زابل کلا با گیم نت هاش 50 تا PS4 نداریم.
گیمر کنسولی زیاده آره، خیلی ها PS3 دارن هنوز، برادرم و خواهرزادم PS3 دارن.PC گیمر هم تقریبا هر کی یه لپتاپ داره باهاش PES 2013 و کانتر میزنه پس به اینا بگیم PC GAMER???:D همه PC GAMER های واقعی مون تو انجمن لیون کامپیوتر حضور دارن برید آمارشو بگیرید.

• Like
Reactions: vaan 2

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
تو زابل کلا با گیم نت هاش 50 تا PS4 نداریم.
گیمر کنسولی زیاده آره، خیلی ها PS3 دارن هنوز، برادرم و خواهرزادم PS3 دارن.PC گیمر هم تقریبا هر کی یه لپتاپ داره باهاش PES 2013 و کانتر میزنه پس به اینا بگیم PC GAMER???:D همه PC GAMER های واقعی مون تو انجمن لیون کامپیوتر حضور دارن برید آمارشو بگیرید.
زاهدان ولی ps4 owner زیاد داره من تویه پارتی چت بودم 6 7 نفر بودن همشونم زاهدان، شما شهر ها و شهرستانهای کوچیک رو مدنظر قرار نده

• Like
Reactions: z2s sas

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,892
من فروش کل یکی از فروشگاه های اینترنتی شناخته شده رو میدونم که البته فروشگاه فیزیکی هم دارن ولی فقط از طریق سایتشون سال گذشته حدودا 5 میلیارد و 600 میلیون تومان کنسول+اکسسوری+بازی فروختن. به گفته مدیر سایت بیشترین درصد کنسول و کمترین اکسسوری بوده. حالا نمیدونم کمکی به آمارگیریتون میکنه یا نه :D
چیزی که من برآورد میکنم تعداد فروش کنسول در این نسل قطعا از 1 میلیون بیشتر بوده. خیلی بیشتر...:D
در کل استعلام از واردکننده ها (توپخونه) هم میتونه کارآمد و قابل اتکا باشه. اصن مگه روش دیگه ای هم وجود داره؟ از کدام خزانه برن آمار در بیارن؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر