Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
اینا برا اکثر بازیا طبیعیه.همین الان سایبرپانک رو ۴۹ دلار -دت استرندیگ - استاروارز ۵۰ دلار میشه خرید. گیرز ۵ نیومده ۱۱ دلار تخفیف خورده و با ۴۹ میشه خرید. در کل تلاش شما برای اینکه این عنوان رو شکست خورده نشون بدین قابل تحسینه واقعا.

آخرین خبری که بنجی توییت کرده در مورد فروش:

Just got my first look at Control Day 1 sales

Looking very strong, especially for a mid range title. Dont expect some enormous launch but I think Remedy and 505 are going to be really happy with its performance.
Looks like PS4 version will launch 2x higher or more than Xbox

من خبری که دیدم رو فرستادم و خب قیمت 38 دلاری هم باز خیلی متفاوت با 50 دلاری هست.

اما خب اینکه کنترل برای رمدی یک عقب گرد هست واضح و مبرهن ئه

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,316
من خبری که دیدم رو فرستادم و خب قیمت 38 دلاری هم باز خیلی متفاوت با 50 دلاری هست.

اما خب اینکه کنترل برای رمدی یک عقب گرد هست واضح و مبرهن ئه
کنترل برا رمدی عقب گرد حساب میشه چون رو کنسول مورد علاقه شما انحصاری نیست؟ از اونطرف blair witch با متا زرد شاهکار تلقی میشه. خبرای شما هم که خب خیلی معلومه به چه جهتی هست. هر جور دوست داشتی تیتر و محتوای خبر رو دستکاری میکنی، خبر ناقص میزاری که هیچ، ادعای خبرنگاری بی طرف هم میکنی. حالا بازی که 5-6 تا نمره کامل گرفته و اینهمه 9 و 8 ردیف کردن واسش فهمیدیم عقبگرد محسوب میشه. همین خبر فروش رو ریست ارا کامل پوشش داده که خب بعید میدونم ندیده باشی. ولی خب چون با منافع جنابعالی سازگاری نداره قسمت اصلی خبر رو خط میزنی و میری یه deal از تارگت رو به عنوان فکت اینجا به ملت تحمیل میکنی. متن یکی از معتبر ترین انالیست های فروش هم گذاشتم باز نادیده میگیری و حرف خودت رو میزنی.

جدی میگم از این حرکات بچه گونه دست بردارین. خودتون رو زیر سوال میبرین که هیچ، سطح فروم رو هم میارین پایین.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
کنترل برا رمدی عقب گرد حساب میشه چون رو کنسول مورد علاقه شما انحصاری نیست؟ از اونطرف blair witch با متا زرد شاهکار تلقی میشه. خبرای شما هم که خب خیلی معلومه به چه جهتی هست. هر جور دوست داشتی تیتر و محتوای خبر رو دستکاری میکنی، خبر ناقص میزاری که هیچ، ادعای خبرنگاری بی طرف هم میکنی. حالا بازی که 5-6 تا نمره کامل گرفته و اینهمه 9 و 8 ردیف کردن واسش فهمیدیم عقبگرد محسوب میشه. همین خبر فروش رو ریست ارا کامل پوشش داده که خب بعید میدونم ندیده باشی. ولی خب چون با منافع جنابعالی سازگاری نداره قسمت اصلی خبر رو خط میزنی و میری یه deal از تارگت رو به عنوان فکت اینجا به ملت تحمیل میکنی. متن یکی از معتبر ترین انالیست های فروش هم گذاشتم باز نادیده میگیری و حرف خودت رو میزنی.

جدی میگم از این حرکات بچه گونه دست بردارین. خودتون رو زیر سوال میبرین که هیچ، سطح فروم رو هم میارین پایین.

نکته اول یکجا پیدا کنید که من گفته باشم blair witch شاهکاره؟ حتی در داخل تاپیک نمرات که یک خلاصه درباره بازی صحبت کردم. نوشتم که حتی با قیمت سی دلاری هم بازی رو به کسی پیشنهاد نمیکنم بخره!!! شما خیلی راحت افترا میزنی.

درباره Remdy هم بله عقب گرد هست. وقتی شما بازی های قبلی ت با بودجه های چنده ده میلیون دلاری و سر تیتر اول رسانه ها منتشر میشده و الان برگشتی به خونه اول که بازی نیمه مستقل بسازی، بله قدم رو به عقب محسوب میشه. و رمدی از مین استریم صنعت خارج شده.

درباره خبر بنجی هم فکرکردم شما خودت کامل خوندی که نوشته برای یک بازی میان رده فروش خوبی هست، نه برای یک بازی سطح بالا ...

شاید بهتر باشه اینطوری بگیم به دلیل اینکه شایعه خرید استدیو توسط سونی مطرح هست، کمی این واقعیت برای شما غیرقابل قبوله.

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,316
نکته اول یکجا پیدا کنید که من گفته باشم blair witch شاهکاره؟ حتی در داخل تاپیک نمرات که یک خلاصه درباره بازی صحبت کردم. نوشتم که حتی با قیمت سی دلاری هم بازی رو به کسی پیشنهاد نمیکنم بخره!!! شما خیلی راحت افترا میزنی.

درباره Remdy هم بله عقب گرد هست. وقتی شما بازی های قبلی ت با بودجه های چنده ده میلیون دلاری و سر تیتر اول رسانه ها منتشر میشده و الان برگشتی به خونه اول که بازی نیمه مستقل بسازی، بله قدم رو به عقب محسوب میشه. و رمدی از مین استریم صنعت خارج شده.

درباره خبر بنجی هم فکرکردم شما خودت کامل خوندی که نوشته برای یک بازی میان رده فروش خوبی هست، نه برای یک بازی سطح بالا ...

شاید بهتر باشه اینطوری بگیم به دلیل اینکه شایعه خرید استدیو توسط سونی مطرح هست، کمی این واقعیت برای شما غیرقابل قبوله.
خیلی زیاد نوشتم ولی خب ارزش ارسال نداره واقعا. با کسی که برا خودش یه دنیای موازی ساخته و فکر میکنه هر چی که به ملت تحمیل میکنه حقیقت محضه واقعا نمیشه بحث کرد. موفق باشی.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan

اگر عقب گرد معنیش برگشت از لایو اکشنای صد من یه غاز تحمیلی دن متریک باشه که خدا زیاد کنه این عقبگردا رو. خدا رو شکر که عقبگرد کردن

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,210
نام
∂αнмα
این چه عقب گردی که زمین و زمان ازش دارن تعریف میکنن ؟ چیزی که QB داشت هایپ کاذب بود (به خاطر انحصاری بودن) که بعد انتشار ملت به خاطرش کلی فحش دادن به سازنده حداقل دیگه فحش بار سازنده نمیکنن میدونن با خودشون چند چندن .....

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
Just got my first look at Control Day 1 sales

Looking very strong, especially for a mid range title. Dont expect some enormous launch but I think Remedy and 505 are going to be really happy with its performance.
Looks like PS4 version will launch 2x higher or more than Xbox

اگر دیده نمیشه یکم سایزش رو بزرگتر کنم

بازی قبلی همه منتظر بودند تا یک تاثیر روی کل صنعت بذاره، این یکی اثر تازه با دید خوشبینانه یک عنوان میان رده حساب میشه

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,316
نام
ماکان
اگر دیده نمیشه یکم سایزش رو بزرگتر کنم

بازی قبلی همه منتظر بودند تا یک تاثیر روی کل صنعت بذاره، این یکی اثر تازه با دید خوشبینانه یک عنوان میان رده حساب میشه

علی Control یه بازی ایندیه. یعنی بزرگ به نظر میرسه اما از نظر پروداکشن به شکل یه بازی ایندی تولید شد و با یه ناشر ایندی هم قرارداد بستن. چون میخواستن هم مولتی پلتفرم کار کنن و هم آزادی عمل بیشتری داشته باشن. تا اینکه اگه بخوایم مقایسه کنیم میشه گفت کنترل کوچیک و جمع و جور تر از بازی های قبلی رمدی هست که بیگ پروداکشن بودن.

اما از یه بازی بیگ پروداکشن انحصاری به یه بازی ایندی مولتی پلتفرم رسیدن الزاما به معنای بازگشت به عقب نیست. صرفا پروداکشن کوچیک تر شده. اما اگه برعکس بخوای از حیث کیفیت بازی ساخته شده مقایسه کنی، یعنی مقایسه Control با QB به عنوان دو تا بازی، Control از همه نظر بهتر از QB هست و کامل رمدی پیشرفت کرده. مهم ترین پیشرفت و گام رو به جلوی بازی اکشن و گیم پلی بهتره. QB پر از مکانیک ها و فیچرهایی بود که از نظر دیزاین استفاده درستی ازشون نمیشد و واقعا یه چیز صرفا شو آف بودن. من خودم تو تمام طول مدت تجربه QB به دو سوم مکانیک های بازی احساس نیاز نمیکردم و سر همین دیزاین بد بازی سریع تکراری و خسته کننده میشد. مشکلی که اگه Control رو بازی کرده باشی متوجه میشی حل شده و اگه فریم افتضاح کنسولی رو بزاریم کنار، از نظر استفاده درست از مکانیک ها و گیم پلی ساختن (که به نظر من مشکل AW هم بود) کامل ارتقا پیدا کردن.

از نظر من این یعنی پیشرفت. اینکه از کار با مایکروسافت و ساخت یه بازی بزرگ انحصاری رسیدن به یه بازی ایندی و 505 هم به هیچ عنوان پسرفت یا بازگشت به عقب نیست چون انتخاب خود رمدی بوده، برای اینکه بتونه کاری که میخواد رو بکنه. به این نمیگن بازگشت به عقب. اگه مایکرو از همکاری با رمدی پا پس میکشید و از سر اجیار میومدن ایندی میساختن به نظرم حرفت درست بود اما وقتی خودشون خواستن و از این انتخاب هم نتیجه گرفتن یعنی نه.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,412
نام
سید محمد حسین
115190

لیست فروش این هفته UK

1. Astral Chain
  2. Wreckfest
  3. Man of Medan
  4. Control
  5. Mario Kart 8 Deluxe
  6. Crash Team Racing
  7. Super Mario Maker 2
  8. Marvel's Spider-Man
  9. GTA5
  10. The Division 2
منبع: Nintendo Switch exclusive Astral Chain tops UK chart

نکات جالب:

• @Akiba >:)>:)>:)>:) (ایموجی ها کافین که پیام رو برسونن)
  • عناوین مهم عرضه شده تو این هفته رتبه های یک تا چهار رو گرفتن
  • فاصله بین آسترال چین (با وجود انحصاری بودنش) و Control تو رتبه چهارم تنها 1500 نسخه فروش بوده (همون حرف علی در مورد فروش نه چندان خفن بازی های تو خارج از پاییز و اوایل زمستون)
  • عرضه نسخه GOTY اسپایدرمن PS4 بازی رو برگردونده به لیست 10 برتر

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
کنترل هفته اول چهارم باشه وای به حال هفته های بعدی
مشخصه اشتیاق به بازی های رمدی خیلی کمتر از قبل شده
کوانتوم بریک که کلی هزینه تبلیغاتش بود و هفته اول هم صدر uk بود بازم فروش بالایی نداشت حالا این کنترل که این قدر ازش تعریف میکنن متای بالاتری هم گرفته تازه مولتی پلتفرم هم هست وضعش اینه
رمدی اون محبوبیت قبل رو نداره حالا یه عده میخوان قبول کنن یا نه مهم نیس

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,412
نام
سید محمد حسین

لیست فروش این هفته UK

1. Astral Chain
  2. Wreckfest
  3. Man of Medan
  4. Control
  5. Mario Kart 8 Deluxe
  6. Crash Team Racing
  7. Super Mario Maker 2
  8. Marvel's Spider-Man
  9. GTA5
  10. The Division 2

نکات جالب:

• فاصله بین آسترال چین (با وجود انحصاری بودنش) و Control تو رتبه چهارم تنها 1500 نسخه فروش بوده (همون حرف علی در مورد فروش نه چندان خفن بازی های تو خارج از پاییز و اوایل زمستون)

یه نکته خیلی مهم رو یادم رفت

این اولین بازی پلاتینوم گیمزه که تو چارت UK رتبه اول رو می گیره
Nin X PG = \m/\m/

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

لیست فروش این هفته UK

1. Astral Chain
  2. Wreckfest
  3. Man of Medan
  4. Control
  5. Mario Kart 8 Deluxe
  6. Crash Team Racing
  7. Super Mario Maker 2
  8. Marvel's Spider-Man
  9. GTA5
  10. The Division 2

نکات جالب:

با اجازه دوستمون من یکم جزییات بیشتری ارائه کنم

درباره موفقیت بازی PG که صحبت شد و رتبه دوم بازی ریسینگ Wreckfest اولین بار سال 2014 به صوریت ایرلی اکسس برای پی سی منتشر شده بود.

اما رتبه سوم که بازی Man of Medan هست فقط 258 نسخه کمتر از رتبه دوم فروخته. بازی جدید سوپرمسیو که توسط باندای نامکو منتشر شده 81% روی PS4 فروخته و 19% روی X1. نسبت به افتتاحیه Until Dawn هم 61% فروش کمتری تجربه کرده.

اما رتبه چهارم و بازی پربحث رمدی یعنی کنترل فقط 303 نسخه کمتر از رتبه سوم فروخته. کنترل که توسط 505 گیمز بر روی PS4 و X1 منتشر شده نسبت به بازی قبلی رمدی یعنی کوانتوم بریک انحصاری 58% فروش کمتری تجربه کرده.

فروشی که برای کنترل پیش بینی شده حدود نه هزار نسخه است.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
علی Control یه بازی ایندیه. یعنی بزرگ به نظر میرسه اما از نظر پروداکشن به شکل یه بازی ایندی تولید شد و با یه ناشر ایندی هم قرارداد بستن. چون میخواستن هم مولتی پلتفرم کار کنن و هم آزادی عمل بیشتری داشته باشن. تا اینکه اگه بخوایم مقایسه کنیم میشه گفت کنترل کوچیک و جمع و جور تر از بازی های قبلی رمدی هست که بیگ پروداکشن بودن.

اما از یه بازی بیگ پروداکشن انحصاری به یه بازی ایندی مولتی پلتفرم رسیدن الزاما به معنای بازگشت به عقب نیست. صرفا پروداکشن کوچیک تر شده. اما اگه برعکس بخوای از حیث کیفیت بازی ساخته شده مقایسه کنی، یعنی مقایسه Control با QB به عنوان دو تا بازی، Control از همه نظر بهتر از QB هست و کامل رمدی پیشرفت کرده. مهم ترین پیشرفت و گام رو به جلوی بازی اکشن و گیم پلی بهتره. QB پر از مکانیک ها و فیچرهایی بود که از نظر دیزاین استفاده درستی ازشون نمیشد و واقعا یه چیز صرفا شو آف بودن. من خودم تو تمام طول مدت تجربه QB به دو سوم مکانیک های بازی احساس نیاز نمیکردم و سر همین دیزاین بد بازی سریع تکراری و خسته کننده میشد. مشکلی که اگه Control رو بازی کرده باشی متوجه میشی حل شده و اگه فریم افتضاح کنسولی رو بزاریم کنار، از نظر استفاده درست از مکانیک ها و گیم پلی ساختن (که به نظر من مشکل AW هم بود) کامل ارتقا پیدا کردن.

از نظر من این یعنی پیشرفت. اینکه از کار با مایکروسافت و ساخت یه بازی بزرگ انحصاری رسیدن به یه بازی ایندی و 505 هم به هیچ عنوان پسرفت یا بازگشت به عقب نیست چون انتخاب خود رمدی بوده، برای اینکه بتونه کاری که میخواد رو بکنه. به این نمیگن بازگشت به عقب. اگه مایکرو از همکاری با رمدی پا پس میکشید و از سر اجیار میومدن ایندی میساختن به نظرم حرفت درست بود اما وقتی خودشون خواستن و از این انتخاب هم نتیجه گرفتن یعنی نه.

ماکان ممنون اول از همه اینکه واقعا درست وارد بحث شدی و منظور رو درست گرفتی

من امروز تازه کنترل رو گرفتم و هنوز بازی ش نکردم و نمیتونم وارد بحث گیمپلی بشم ولی اینجا که بیشتر تاپیک امار فروش هست از لحاظ بازتاب عمومی ببینیم کاملا متوجه میشیم که استدیو از جریان اصلی کنار رفته و به حاشیه رسیده.
کوانتوم بریک فروش خوبی رو تجربه نکرد به واسط عدم یک پارچگی که تو گیمپلی داشت ولی باز میبینیم همین کنترل در بریتانیا با اینکه مولتی پلتفرم هست افت 58% ای در جذب مخاطب داشته. و بعد از سه سال جدیدترین اثر تازه استدیو نام اشنای رمدی فقط نه هزارتا خریدار داشته. اونم در حالی که PS4 به پلتفرم های بازی اضافه شده.

رمدی اسم جدیدترین اثرش رو کنترل گذاشته که طعنه ای هست بر ازادی عملی که داشتند در ساخت بازی ولی واقعیت همینه؟ نه رمدی سهام ش عمومی شده و هرسال باید گزارش مالی بده و اگر سهام دارها از فروش بازی ای مثل کنترل راضی نباشند، باید به طبع نظر اوناها سبک دیگه ای بسازه. عقب گرد رمدی یعنی اینکه بعد از ساخت بازیهای ارژینالی مثل الن ویک، مکس پین، کوانتوم بریک و شاید کنترل باید بره دنبال سازنده های کره ای تا یک بخش کمپین سرهمی برای کراس فایر 2 بسازه.

این عقب گرد رمدی شاید برای یک جهش بلندتر خوب باشه (خریده شدن توسط سونی) ولی نمیتونیم منکر بشیم در حال حاضر نسبت به شرایط گذشته گوشه نشین تر نشده اند. (بهترین واژه ای که میتونستم پیدا کنم)

پ ن: تا جایی که من میدونم مایکروسافت ایده ساخت کوانتوم بریک 2 رو رد کرده و دنبال ساخت الن ویک 2 بوده که رمدی میخواسته ای پی رو حفظ کنه برای خودش
پ ن2: سهام استدیو از روز عرضه کنترل تا الان در حال افته

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
بازی بتل رویال موبایل knives out ماه اینده در ژاپن برای نینتندو سوییچ منتشر میشه (و در اینده پلی استیشن 4)

نکته مرتبط به این تاپیک اینکه بازی از زمان عرضه بر روی ios و گوگل پلیر تاکنون بیش از 800 میلیون دلار درامدزایی زایی داشته که 85% ش متعلق به ژاپن بوده.

این بازی متعلق به NetEase هست. کمپانی بزرگ چینی که با قراردبستن با بانجی، QD و ... بشدت خواهان ورود به بازار کنسول هاست

photo_۲۰۱۹-۰۹-۰۵_۰۶-۴۲-۵۵.jpg

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,671
نام
محمد
فروش فیزیکی Control توی اسپانیا واقعا ضعیف بوده و نسخه PS4 کمتر از 1000 واحد فروش داشته! برای مقایسه، QB روی X1 که تو اسپانیا خیلی کم فروش هست، 3500 نسخه فروش داشت. با این وضعیت بهترین اتفاقی که برای رمدی میتونه بیفته این هست که بره زیر مجموعه یه ناشر بزرگ بشه (حالا سونی یا هر کمپانی دیگه ای)، چون با این آمار و ویژگی های خاص بازی های رمدی، بعید هست بتونن ناشری رو پیدا کنن تا بتونن برای ساخت یه بازی بزرگ و پر هزینه باهاشون همکاری کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر