«PlayStation Classic» به صورت رسمی معرفی شد

MR Spidy

کاربر سایت
Apr 14, 2018
122
کمپانی «سونی» از اولین کنسول کلاسیک خود رونمایی کرد. «PlayStation Classic» که نسخه کوچک‌تر از اولین کنسولی است که سونی 25 سال پیش روانه بازار کرده بود، در 7 دسامبر امسال، دوباره راهی بازار خواهد شد.

L-angle-1024x973.jpg

PlayStation اولین کنسول خانگی بود که توانست از مرز 100 میلیون فروش بگذرد و حال طرفداران می‌توانند دوباره از انجام بازی‌های آن لذت برده و خاطرات قدیمی خود را زنده کنند. PlayStation Classic با ظاهر مشابه کنسول اصلی ولی در اندازه‌ای کوچک‌تر، به همراه 20 بازی با گرافیک بهبود یافته و همین‌طور کنترلر کلاسیک عرضه خواهد شد. این 20 بازی به صورت پیش فرض بر روی کنسول نصب شده و شامل عناوینی مانند «Final Fantasy VII»، «Ridge Racer Type 4»، «Jumping Flash»، «Tekken 3» و «Wild Arms» خواهد بود. تاکنون لیست کامل این عناوین مشخص نشده است و این کنسول قرار است با قیمتی معادل 100 دلار عرضه گردد.

Read the whole post here.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
Can Open Source software be used for commercial purposes?
Absolutely. All Open Source software can be used for commercial purpose; the Open Source Definition guarantees this. You can even sell Open Source software.

Frequently Answered Questions | Open Source Initiative
توی Nomenclatureـه این چیز ها می گن هر پروژه ای که روی فرضا گیتهاب قرار داره و سورسش واسه دیدن عموم آزاده اپن سورس نیست. اپن سورس پروژه ایه که تقریبا هر نوع استفاده ای ازش آزاده. واسه همین توی پرانتز نوشتم:
(در واقع پروژه ای که سورسش روی اینترنت هست)
این شبیه سازی که سونی استفاده کرده اپن سورسه، یعنی استفاده تجاری ازش آزاده:
این شبیه ساز لایسنس GPL V2 داره که اجازه استفاده تجاری و تقریبا همه چی رو می ده،
منتها هر پروژه ای (اپن سورس یا غیر اپن سورس) رو شما نگاه کنی یه فایل لایسنس داره، اون فایل لایسنس تعیین می کنه که شما چه استفاده هایی رو می تونی کنی. لایسنس GPL حق استفاده تجاری رو می ده، منتها هر تغییری که ایجاد می کنی و هر شاخه جدایی که از اون برنامه درست می کنی باید اپن سورس باشه و از لایسنس GPL استفاده کنه. PS Classic فکر نکنم اپن سورس باشه.

• Like
Reactions: Destruction

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
من با نینتندو کار ندارم...نمیدونم چرا دوست داری بکشونی همه چی رو به نینتندو...ولی خب باشه...
خو اون ارزونتره که هیچی...بازی هاشم بهتره بازم هیچی...حدّاقل شبیه سازش مال خود نینتندوئه و یه سری ویژگی خاص داشت...درسته آخرشم هک شد شبیه سازه که خب کاملاً تقصیر نینتندوئه
حدّاقل نینتندو از حداکثر پتانسیل ایده کنسول کلاسیک استفاده کرد... شاید اوّلین کسی نبود که کنسول کلاسیک زد ولی اولین بود که موفّق شد...فروش خوبی هم کرد و راضی ام بودن عموم...
این از الان دادش داره در میاد
بیست تا بازی که عملاً بیشتر از ده تاش حتی اگه بازی های خوبی هم باشن به درد بودن رو کنسول کلاسیک نمی خورن
بدون دسته دوال شاک
بدون آداپتور
بدون شبیه ساز شخصی سازی شده
و معرّفی و عرضه تو همون بازه ای که شایعات N64 Mini Classic داشت قوّت می گرفت

اسم سونی پشتشه پس حتماً موفّق میشه ولی من کمتر بازخورد خوبی ازش می بینم
من خودم تو این فروم برا تاپیکای نینتندو تلاش های زیادی کردم هیتر نیستم ولی خب ندیدم تاحالا کسی بیاد بگه نینتندو کلاسیک هم یه نوع دزدیه(که هست هم nes mini هم ps همش سوء استفاده از خاطرات من و شماست) همین الانم دارم میگم منم از این کنسول راضی نیستم مخصوصا از کنترلرش خودم انتظار داشتم سرویس انلاین پشتیبانی که هرچند وقت یکبار بازی بهش اضافه کنه(هرچند که قیمتش زیاد میشه) ارزون تر بودن nes mini برتری نیست چون 100 دلار یا 50 دلار پولی نیست اینجا رو نگاه نکن این کنسول حقیقتا ارزش دکور اتاق داره که خب سلیقه ای هست شما اگه خوشت نمیاد میتونی نخری اینکه بازیای این کنسول خوبن یا نه اونم سلیقه ای هست و شما نمیتونی بگی نصفش خوبه نصفش بد بازیای nes هیچ ربطی به این کنسول نداره منم میتونم از nes ایراد الکی بگیرم بگم چندتا از بازیاش بدن.........

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
Can Open Source software be used for commercial purposes?
Absolutely. All Open Source software can be used for commercial purpose; the Open Source Definition guarantees this. You can even sell Open Source software.

Frequently Answered Questions | Open Source Initiative

من جواب اون طرف رو داده بودم که پاک شد

محض اطلاعت، برنامه های Open-Source ای که تحت لایسنس عرضه می شن، باید مطابق لایسنس اشون عمل کنی، در غیر این صورت نویسنده جق شکایت از شما رو داره
سونی به وضوح GPLv2 رو نقض کرده

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
من جواب اون طرف رو داده بودم که پاک شد

محض اطلاعت، برنامه های Open-Source ای که تحت لایسنس عرضه می شن، باید مطابق لایسنس اشون عمل کنی، در غیر این صورت نویسنده جق شکایت از شما رو داره
سونی به وضوح GPLv2 رو نقض کرده
واقعا خاک بر سر سونی که حقوق بشر نقض کرده8-| قطعا مهندسا و وکیل حقوقی سونی هم ذره ای اطلاعی در این مورد نداشتن. یه چیزی رو یاد گرفتی طوطی وار همینجا داری تکرار می کنی.شما برو پیام بده به طرف که شکایت کنه از سونی. شمارو هم به عنوان وکیل مدافع خودش ببره دادگاه و دوتایی با این استکبار جهانی مبارزه کنین.

آخرین ویرایش:

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
اگه اجازه بدید وسط حرف های تخصصیتون من یه اسپم بدم!
توی Nomenclatureـه این چیز ها می گن هر پروژه ای که روی فرضا گیتهاب قرار داره و سورسش واسه دیدن عموم آزاده اپن سورس نیست. اپن سورس پروژه ایه که تقریبا هر نوع استفاده ای ازش آزاده. واسه همین توی پرانتز نوشتم:

این شبیه سازی که سونی استفاده کرده اپن سورسه، یعنی استفاده تجاری ازش آزاده:

منتها هر پروژه ای (اپن سورس یا غیر اپن سورس) رو شما نگاه کنی یه فایل لایسنس داره، اون فایل لایسنس تعیین می کنه که شما چه استفاده هایی رو می تونی کنی. لایسنس GPL حق استفاده تجاری رو می ده، منتها هر تغییری که ایجاد می کنی و هر شاخه جدایی که از اون برنامه درست می کنی باید اپن سورس باشه و از لایسنس GPL استفاده کنه. PS Classic فکر نکنم اپن سورس باشه.
خوب یه اشتباه کوچیکی کردم، GPL V2 می گه که اگه تغییری توی سورس کد داده بشه حتما باید اپن سورس و با لایسنس GPL V2 منتشر بشه. اگه سونی تغییری نداده باشه توی شبیه ساز مشکل حقوقی نداره.

پ.ن: جدی نمی تونید درست بحث کنید، نه؟

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
اگه اجازه بدید وسط حرف های تخصصیتون من یه اسپم بدم!

خوب یه اشتباه کوچیکی کردم، GPL V2 می گه که اگه تغییری توی سورس کد داده بشه حتما باید اپن سورس و با لایسنس GPL V2 منتشر بشه. اگه سونی تغییری نداده باشه توی شبیه ساز مشکل حقوقی نداره.

پ.ن: جدی نمی تونید درست بحث کنید، نه؟

هر استفاده ای از سورس کد بشه باید با لایسنس GPLv2 منتشر بشه، صرفا ربطی به تغییر نداره
حالا یکی از شروط GPLv2 این هست که لایسنس و کپی رایت ذکر بشه که سونی این کار رو نکرده، حالا بماند که اصلا امکان نداره در سورس کد تغییری اعمال نکرده باشه چون اون شبیه ساز Core اه Retroarch هست و بدون Retroarch اصلا اجرا نمی شه
1. You may copy and distribute verbatim copies of the Program's source code as you receive it, in any medium, provided that you conspicuously and appropriately publish on each copy an appropriate copyright notice and disclaimer of warranty; keep intact all the notices that refer to this License and to the absence of any warranty; and give any other recipients of the Program a copy of this License along with the Program.

GNU General Public License v2.0 - GNU Project - Free Software Foundation

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
هر استفاده ای از سورس کد بشه باید با لایسنس GPLv2 منتشر بشه، صرفا ربطی به تغییر نداره
حالا یکی از شروط GPLv2 این هست که لایسنس و کپی رایت ذکر بشه که سونی این کار رو نکرده، حالا بماند که اصلا امکان نداره در سورس کد تغییری اعمال نکرده باشه چون اون شبیه ساز Core اه Retroarch هست و بدون Retroarch اصلا اجرا نمی شه
1. You may copy and distribute verbatim copies of the Program's source code as you receive it, in any medium, provided that you conspicuously and appropriately publish on each copy an appropriate copyright notice and disclaimer of warranty; keep intact all the notices that refer to this License and to the absence of any warranty; and give any other recipients of the Program a copy of this License along with the Program.

GNU General Public License v2.0 - GNU Project - Free Software Foundation
از این نظر که شما میگید بله، من از نظر اینکه چرا سورس کد رو منتشر نکردم داشتم می گفتم. مثل اینکه لازم نیست سورس کد حتما منتشر بشه، ولی اگه منتشر بخوان کنن سورس رو حتما باید GPLv2 باشه.
Does the GPL require that source code of modified versions be posted to the public?
The GPL does not require you to release your modified version. You are free to make modifications and use them privately, without ever releasing them. This applies to organizations (including companies), too; an organization can make a modified version and use it internally without ever releasing it outside the organization.

But if you release the modified version to the public in some way, the GPL requires you to make the modified source code available to the program's users, under the GPL.

Thus, the GPL gives permission to release the modified program in certain ways, and not in other ways; but the decision of whether to release it is up to you.

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
از این نظر که شما میگید بله، من از نظر اینکه چرا سورس کد رو منتشر نکردم داشتم می گفتم. مثل اینکه لازم نیست سورس کد حتما منتشر بشه، ولی اگه منتشر بخوان کنن سورس رو حتما باید GPLv2 باشه.

البته متنی که شما گزاشتی برای استفاده داخلی و شخصی هست نه عرضه عمومی مثل کاری که سونی کرده
در عرضه عمومی پیش فرض بر اینه که سورس کد به صورت کامل باید منتشر بشه تحت GPLv2، در صورت توافق با سازنده امکانش هست که سورس کد منتشر نشه منتها هر زمانی هر یک از افرادی که در اون پروژه شرکت داشتن حتی اگر صرفا یک کارکتر به اون اضافه کرده باشند از شرکت بخوان که سورس کد رو عرضه کنه، شرکت موظف هست که کل اون رو عرضه کنه
از اونجایی که GPLv2 از Sublicensing پشتبانی نمی کنه (حتی نمی شه کد رو تحت GPLv3 هم ساب لایسنس یا لایسنس کرد)، انتشار کامل سورس کد الزام آور هست

• Like
Reactions: saphire

Amir123654

کاربر سایت
Nov 3, 2018
72
حالا دزدی شبیه ساز و انتشار غیرقانونیش رو کنسول PS Classic بکنار.

این سونی تا کی میخواد از دیوار نینتندو بالا بره؟! :)) تا دید اینا دوتا کنسول کلاسیک و mini زدن اینم سریع پرید وسط؟! :D

• Like
Reactions: Only Xbox

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
سوم دسامبره \m/
استاد اینجا اونجا ، استاد همه جا :D

87lp_img_۲۰۱۸۱۲۰۳_۱۶۲۸۳۸-796x532.jpg

h35_img_۲۰۱۸۱۲۰۳_۱۶۲۸۵۰-808x540.jpg
اون عکسی که پشت استاده شبیه اون عکسای معروف mgs نیست؟:D
اینم 19 دقیقه اول mgs تو ps کلاسیک
----------------------------------------
نقد های کنسول همونطور که انتظار میرفت اصلا خوب نبوده و همونطور که گفتم فقط ارزش دکوری رو داره
مشکلات زیادی داره مثلا نداشتن joystick خیلی خیلی ازار دهنده هست مخصوصا تو بازی های 3d مشکلات دیگش هم اپشن هاشه که بدرد لای جرزم نمیخورن بازیا حتی hd هم نیستن کاملا:-" و همینطور شبیه سازی که ازش استفاده کردن:-" یسری بازی ها مثل r6 پورت ps شون خیلی اشغاله یسری بازی دیگه هم مشکل فریم دارن مثل تکن3 سونی امده تکن3 pal رو گزاشته چون ارزون تر در میومده:|:|افت فریم زیادی داره تکن pal:|
IGN 5.5
خاک بر سرشون کلا ارزون کار کردن امیدوارم با گ.ه یکی شن تا دیگه از این خسیس بازیا در نیارن از همون اولم گفتم الانم میگم که این john kodera ادم بی لیاقتیه Andrew House نه به این کنسول کلاسیک اشغال اعتقادی داشت نه به کنسول دستی ولی این یارو بر عکسه الانم که یکیش عملی کرده و ر...ده کلا تک نفری سونی رو به چیز نده شاهکار کرده:)):|

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
فکر کنم سونی خودش میدونسته فقط بدرد دکور میخوره واسه همون آداپتور نزاشته توی جعبه:))
اصلا کسی این اشغال میخره که بزاره یا نزاره:)) اصلا برای چی ساخته شده مثلا فکر کردن ملت گاون:|

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
intellivision هم برگشته با اسم intellivision amico
به این میگن معرفی بازسازی یه کنسول کلاسیک :D
-------------------------
الان که بهش فکر میکنم یه مسئله ای راجب کنسول های نسل 5 هست که نینتندو تا الان سراغ n64 نرفته اونم هزینه ای هستش که برمیداره اگه سونی یا نینتندو بخوان از psیاn64 کنسول کلاسیک بدن با تمام جزئیات و با قیمت 100 دلار کاملا به ضررشون تموم میشه سونی در واقع امد یه راه ارزون امتحان کرده که جوابم نداده:D فکرش بکنید یه ps1 کلاسیک با اداپتور .joystick که همه چیزشم خود سونی ساخته باشه کرده باشه توش خب شما باشی دلت میاد این کنسول 100 دلار بفروشی:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر