Nintendo Super Mario Bros. Wonder

سازنده
Nintendo EPD
تاریخ انتشار
October 20, 2023
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
MarioBrosWonder.jpg

Developer Nintendo EPD
Publisher Nintendo
Director Shiro Mouri[1]
Producer Takashi Tezuka[1]
Series Super Mario
Platform Nintendo Switch
Release October 20, 2023

وقتی واندر فلاور ر مصرف میکنید مث همون ماشروم دنیای واقعی هست و همه چیز لول تغییر میکنه و trippy میشه.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,841
نام
مرتضی
اقا این ماریو واندرز رو جدی بگیرید. خیلی هم جدی بگیرید :D
حجم خلاقیتی که تو این بازی هست شاید بتونم بگم تو این سال های اخیر نایابه. بازی سرگرمی محضه و این روزا که دارم بازیش میکنم دقیقا همون حسی رو دارم میگیرم که تو سال های اول سوییچ که برای اولین بار زلدا botw یا ماریو ادیسی بازی کردم داشتم. اصن میشه لقب شرف ویدیو گیم رو به این بازی داد:D
من دارم همزمان اسپایدی ۲ و اینو بازی میکنم البته که این دوتا سبکشون کلا متفاوته و قابل مقایسه با هم نیستن و البته که اسپایدی هم شاهکاره واقعاً ولی میزان لذتی که دارم از ماریو میبرم در مقایسه با اسپایدی مثل تماشای پریمیر لیگ در مقابل تماشای لیگ دسته دو ایرانه :D
واقعا میارزه فقط برای همین یدونه بازی هم که شده سوییچ خرید.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,401
نام
سید محمد حسین
بالاخره بازی دست منم رسید و پنج شیش مرحله اول رو با داداشم رفتیم. یخورده جلو دست و پامو گرفت :)) ولی خیلی حال داد واقعا
دمشون گرم. هر مرحله واقعا یه حس خاص خودشو داره و اندازه شون خیلی خوبه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,401
نام
سید محمد حسین
من اون فلان فلان شده ای که گفت بازی اسونه رو پیدا کنم....x-(
دیروز دو ساعت درگیر یکی از مرحله های Special World بودم. قشنگ من و 40 تا از ماریوهای خوشگلم رو نمود این مرحله تا تونستم ردش کنم #:-S
بازی اکثرا آسونه ولی وقتی میگه یه مرحله 5 ستاره است یعنی با احدی شوخی نداره. 5 ستاره است حاجی! جون تو بگیر دستت بدو

Parsa13

کاربر سایت
Nov 16, 2011
2,239
گیم تموم شد و Bowser did nothing wrong :D
And Mario and his gang are assholes :D
البته یک سری مراحل Special World و مخفی باقی موندن که باید پیداشون کنم.
گیم از اول تا آخرش عالی بود، یکم باس فایت های Bowser Junior سرکاری بودن که قابل بخششه :D
منطقه آخر بازی خیلیییی خوب بود، نمیدونم چرا ولی من رو یاد مراحل قبل از باس N Cortex توی کراش 3 مینداخت :D باس آخر هم حرف نداشت.
فکر نکنم از بعد سری گلکسی همچین طراحی مراحل خوبی دیده باشم، این حجم از خلاقیت رو از کجاشون آوردن اینا آخه.
Mario Wonder 2 when? :D

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
طبق تریلرها و گیم پلی‌ها که دیدم
می‌تونم بگم استایل بازی خیلی جالبه
و یه ایده جدید و یه سرزمین و دنیای جدیدی داره خارج از اون دنیای ثابت معروف سرزمین قارچی
بازی دوست داشتنیه 🌹
و ارزش تجربه کردن رو داره

به خصوص انیمیشن ها خوب کار شده ، شخصیت پردازی‌ها و صداگذاری‌ها و خلاقیت‌هایی تو مراحل
خیلی سطح کار بالا برده

سری super mario bros و new super mario bros دیگه تکراری شده بود
بیشتر تکرار مکررات
نمی‌گم بد هستن
خوبن اتفاقا ولی شبیه هم شده بودن نسخه ها

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,401
نام
سید محمد حسین
1699956878088.png

آقا بالاخره بازی رو تموم کردیم
حیف نتونستم صد در صدش کنم بنا به دلایلی

خلاصه موارد
  • اصل بازی یکم زیادی اسونه. طبق معمول تو مراحل فرعی و Special World جبران میشه این قضیه
  • دشمن های جدیدی که به بازی اضافه شدن خیلی فان اند
  • اکثر افکت های واندر فلاور عالین عالی. بعضی ها ولی خیلی ساده و معمولی اند
  • عاشق مرحله Boo Castle شدم این جا. همیشه یکی از مراحل منفورم ـه Boo Castle ها تو ماریو
  • سیستم Badge ها واقعا خوبه. با چندتاشون خیلی حال کردم
  • تنوع مراحل نه فقط از حیث دیزاین بلکه از حیث آبجکتیوها هم خیلی خوب بود مثل همین مسابقه هایی که با Wiggler میذاشتی
  • بازی گویا کم هم راز نداره. حیف من نرسیدم خیلی هاش رو پیدا کنم
  • متاسفانه انلاین بازی تو ایران کار نمی کنه
  • چند نفره بازی خیلی حال میده
  • باس فایت های بازی خوبن ولی در مقابل مابقی بازی به نسبت جزو ضعیف ترین بخش های بازی به حساب میان
  • موسیقی و سانددیزاین بازی عالیه. انگار رو تک تک ساندافکت ها کامل فکر کردن و به همون افکت های سابق ماریو اکتفا نکردن
  • این گل های سخنگو کلا خیلی بامزه اند. چیز اضافه خیلی خوبین :D
  • مراحل Special World فوق العاده اند. یه سری هاشون رو من بازی کردم، یه سری هاشون هم فقط شنیدم و خوف کردم...
  • گرافیک بازی واقعا عالیه. رنگ ـه که از بازی بیرون میریزه
  • خیلی خوبه که از فرمت چمن، یخ، اقیانوس و اینا بیرون اومدیم. هنوزم همون هست ها، ولی خیلی پر و بال بهش دادن. مثلا سرزمین شنی بازی تو یه مقبره است و خودش خیلی به بازی هویت میده
  • پاورآپ ها اون فیله و دریل ـه خیلی خوبن ولی با حبابه حال نکردم. البته از دید تکنیکال خیلی جا برای پلتفرمینگ باید وا کنه اون

خلاصه که بازی 2D Platformer به شدت خوبی بود
محتواش هم به نظرم اندازه بود واقعا نزدیک 15 ساعت منو نگه داشت که خارق العاده است
البته که من کلا ریمن و دانکی کونگ رو ترجیح میدم به ماریو واسه همین نمیتونم بگم بهترین پلتفرمر 2 بعدی بود. ولی لای ماریوهای دو بعدی قطعا جزو بهتریناست و میره کنار World و Yoshi's Island برای من این بازی
بین تمام پلتفرمر ها؟ هنوز آدیسی سلطان بلامنازع است :>

آخرین ویرایش:

Parsa13

کاربر سایت
Nov 16, 2011
2,239
نمیدونم چرا ولی حس میکنم امسال قراره به ماریو واندر خیلی کم لطفی بشه توی فصل جوایز، زلدا اگر حتی بیگ وینر هم نشه ولی با اطمینان میشه گفت بهش کم لطفی نمیشه، ولی هی حس میکنم واندر با تمام خفنیش، قراره گم بشه توی خفنی 2023.

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
نمیدونم چرا ولی حس میکنم امسال قراره به ماریو واندر خیلی کم لطفی بشه توی فصل جوایز، زلدا اگر حتی بیگ وینر هم نشه ولی با اطمینان میشه گفت بهش کم لطفی نمیشه، ولی هی حس میکنم واندر با تمام خفنیش، قراره گم بشه توی خفنی 2023.

البته این نظر شخصی منه شاید اشتباه کنم
با اینکه ماریو واندر خیلی خوب بود متفاوت از سری‌های قبل و یه ایده خلاقانه و جدید پشتش بود
ولی خودم حس می‌کنم دیگه ماریو و این داستان‌ها با اون روند خطی که تو این بالای ۴۰ سال داشته برای مراجع گیم دیگه خسته کننده شده

نسل جدید گیمرها با زمان ما و این چیزها هم متفاوتن
نوع سبک مورد علاقه نسل جدید نوع گیم‌های مورد علاقه‌شون و غیره تغییر کرده تو بخش‌های بزرگی
حتی توانایی سختی و لول گیم ها تغییر کرده و به خاطر همینه بازی‌ها هر روز همش دارن آسون‌تر میشن چون گیمرهای نسل‌های جدید نمی‌تونن مثلاً بعضی‌هاشون گیم‌های هاردکور نسل ۴ رو بازی کنن

وقتی سبک و سیاق نسلی عوض میشه چه کمپانی‌ها چه بیزینس‌ها چه تجارت‌ها و چه مراجع گیم که همه مرتبط هستند به بازار هدف نگاه می‌کنن
و طبق اون پیش میرن

همین بازی‌ها رو که نیتندو می‌زنه اگه یه کمپانی دیگه داده بود بیرون انقدر هایپ و انقدر فروش و غیره نداشت
فعلاً نینتندو و بعضی از کمپانی‌ها دارن پول اسمشون رو می‌خورن
دیگه نمیشه با استایل ۴۵ سال پیش بازی ساخت که حالا با تغییراتی که تو این سال‌ها داده شده
چندین نسل عوض شدن

آدما دهه های متفاوت به دنیا میان الان خود تو با کسی که دهه بعد از تو بدنیا اومده نگاه کنی زمین تا آسمون اخلاقیاتتون همه چیتون و حتی باوراتون فرق می‌کنه
تازه یک دهه برای ۱۰ ساله حداکثر آخرش

از خدا انقدر عمر گرفتیم که این گذران از گیم‌های اولیه که اومد تا الان رو با چشم دیدیم کلاً اصلاً همه چی عوض شده به کل
کل گیم‌ها عوض شدن ، کل سبک و سیاق‌ها عوض شدن ، حتی لایف استایل کل مردم دنیا عوض شده
به خاطر همین مثلاً نینتندو در دوران wii u دید نمیشه دیگه با انقدر با تکیه بر سبک قدیمی ادامه داد یه سری از بازی‌های جدید رو خلق کرد که آنلاین و چند نفره بودن

حتی ممکنه چندین دهه بعد انسان‌های اون موقع به باورهایی که همین الان ما داریم بخندن میگن اینا کی بودن دیگه ، همونطور که ما به باورها و خرافات چندین دهه قبلی‌ها می‌خندیم

پس اگر ماریو واندر یا خیلی از بازی‌ها نادیده گرفته بشن برای من یک امر کاملاً طبیعیه

دیگه دوران بازی ها 2d و ساید اسکرول و غیره تموم شده
فقط مناسب امثال من گیمر سن بالا می‌خورن نه نسل جدید گیمرها
همونطور که سبک پلتفرمر رو دوست داریم من خیلی‌ها رو دیدم علاقه‌ای به سبک پلتفرمر ندارن
زمانی که ما گیم رو شروع کردیم اکثر گیم‌ها سبک پلتفرمر بود و به خاطر همین ما عادت کردیم

داستان مثل اون بازی جدید robocop می‌مونه
این بازی رو بیشتر برای دل خودشون ساختن و دنبال فروش زیاد نبودن ، وگرنه نسل‌های بعد از ما اصلاً این کاراکتر robocop نمی‌دونن کی هست چی هست
بیشتر می‌تونیم بگیم چند تا پیرمرد و سن بالا می‌دونن robocop چیه و باهاش خاطره دارن

باید عادت کنیم دوران ما دیگه به سر رسیده

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر