OKAMI- نسخه ی Wii

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
شاید خیلیها که بازی OKAMI رو روی PS2 بازی کرده باشند، اونرو بازی خوب از لحاظ گرافیک و گیم پلی، متوسط از لحاظ داستانی و عالی از لحاظ نوآوری ارزیابی کرده باشند. 15 آوریل، حدود چهار روز دیگه، این عنوان با زبون انگلیسی برای Wii عرضه خواهد شد.
این تاپیک رو زدم تا معرفی ای بشه برای کسانی که قصد خرید بازی رو دارند. من خودم نسخه ی PS2 رو بازی کردم و واقعا ازین بازی خوشم اومد. سلیقه ی خودتون رو محک بزنید.

داستان:
صد سال پیش از داستان بازی، نیروی اهریمنی Orachi بر منطقه ی Nippon حاکم شد. Nagi، و گرگ سفیدش Shiranui طی ماجرایی از پس ان بر آمدند. بعد ازین واقعه، مردم نیپون، انتظار صلحی پایدار و ابدی را در دل خود میپروراندند، که صد سال بعد، دوباره هیولاهای اراچی بعلت حماقت یا از عمد، چیزی که باید انرا تا اخر داستان خود بفهمید، شخصی به نام Susano بر نیپون پایدار شدند و بازگشتند. روح جنگل، یا ربه العنوع جنگل بعبارتی(چون اوکامی در لغت میشه خدای ارباب انواع، پس مقصود نویسنده یک ربه النوع افسانه ای بوده) چاره درین میبینه که مجسمه ای از شیرانوئی که همراه نگی در حرم دهکده ساخته شده رو به زندگی برگردونه و این کار رو میکنه و بهش ماموریت میده که طبیعت رو بهار و صلح دوباره رو به دهکده ارمغان بیاده. موجودی کوچک که بسیار به مگس شبیه است اما هاله ای از نور سبز او را گرفته به نام Issuna نیز همراه گرگ ما میشود. ساکویا اسم Amaterasu را به این گرگ میدهد ایسونا آنرا به مختصر امی میخواند.
قدرتها به گرگ داده میشوند و اون مسئول است بهار را به دهکده بازگرداند، از بین بردن شیطانهای اوراچی نیز همچنین. درین حین وسیله ای به کمک ما خواهد آمد...

گیم پلی:
گیم پلی این بازی، نرم، سبک، و فیزیک آن به نسبه مقبول است. اما چیزی که بیشتر در این فاکتور اهمیت دارد، در واقع Celestial Brush قدرتهای سیزده گانه ی ان است که طی بازی کسب خواهیم کرد. در ابتدا، با قلم اسمانی خود میتوانیم تنها پلهای تخریب شده را بازسازی کنیم، اما به مرور امکان بریدن اشیاء، زنده کردن درختهای پژمرده، سبز کردن درخت، ساخت بمب، کشیدن خورشید و روز کردن شب، پیچکسازی به گلهای خدایی و... را بدست خواهیم اورد.
گستردگی محیط در بازی عالی و مقبول است. در هر دهکده ی انسانی که در آن مراحل را دنبال میکنیم، یک فروشنده وجود دارد که میتوانیم از ان غذا برای حیوانات جنگل، استخوان مقدس که سلامتی امی را باز میگرداند، قدرتمند سازی سلاح و... را از آنها بخریم و در ازای آن به ین پول بپردازیم. همچنین میتوانیم گنجها و ماهیهایی که بدست اورده ایم نیز بفروشیم و پول عاید خود کنیم.
سلاحها در بازی متنوعند و شما علاوه بر استفاده از قلم آسمانی برای کشتن دشمنان، از سلاحها نیز استفاده کنید. در حالت عادی، امی میتوانید 2 اسلحه به پشت خود سوار کند، یکی به صورت Main و یکی به صورت Sub. بعضی از سلاحها در حالت Main قدرتمندترند و بعضی در حالت Sub. این انتخاب شماست.

گرافیک
قویترین بخش بازی، گرافیک آن است. شما با دیدن ان شگفت زده خواهید شد. تمام محیط، نقاشی آبرنگ است و در عین حال محیط تخریب پذیر و کاراکترها قابل انعطافند. البته گاهی جزئیاتی غیرآبرنگ در بازی میبینیم.

صدا
موسیقی بازی سبک خوبی دارد و نسبت به محیط آن، ژاپنی قدیمی، متناسب است اما متاسفانه دیالوگهای بازی بسیار بد هستند. شاید تمام بازی با حرف رد و بدل میشود و خیلی از آن روی دیالوگها سوار است، اما کارکتر تنها یک صدا دارد که در حین حرف زدن تکرار میشود و ما باید مفاد حرف او را در زیر نویسها دنبال کنیم! درعین حال، صدای محیط عالی کار شده و نمیتوان از حجم کم دیسکها انتظار بیشتر را میداشتیم.

امتیازات بازی برای wii تا کنون 82% بوده است که 8% اختلاف با نسخه ی PS2 داراست.
اما این بازی بزودی عرضه خواهد شد و میتوانید نقدهای بیشتری ببینید.

موفق باشید.

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
من نسخه PS2 ش رو بازی کردم، خیلی توپ بود. ته بازی بود. از هر لحاظ. این سایت های نقد در حقش کم لطفی کردن. خیلی حیف شد clover رو بستن. کاش این استودیو هنوز هم باز بود و شماره دومش رو هم می تونستیم بازی کنیم. ولی حق داشتن بیچاره ها این استودیو کلی ضرر داده بود. من که با نسخه PS2ش خیلی حال کردم. ای کاش شماره دومش هم می اومد. از کل بازی معلوم بود که براش کلی زحمت کشیده بودند.
کسی نمی دونه کارمندان این clover تو کدوم شرکت ها و استودیو ها پراکنده شدند؟؟

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
خب تا الان 10 ساعتی از بازی رو رفتم...

اولین چیزی که توجه ـتون رو جلب میکنه ؛ کنترل بازیه. فکر کنم تنها اشکال بازی همین باشه به چند دلیل:

*کنترل Ammy تو مبارزه ها کمی اعصاب خرد کن میشه و اون انعطاف پذیری قبل رو نداره؛
*اجرای حرکات ویژه ی Celestial Brush با Wii remote سخت هست و دقت زیادی میخواد (Wii remote رو یه ذره کج بگیری؛ اون حرکت رو قبول نمیکنه و این وسط مبارزه ها واقعا اذیت میکنه!)

ولی در کل بازی هنوزم لذت بخشه و ارزش دوباره بازی کردن رو داره! اگه تجربه اول ـتون هست که اصلا از دستش ندید!!

-------------------------
ممنون از Aurlito عزیز به خاطر تاپیک.

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
سلام به همه ي دوستان گل

بچه ها داستان كامل بازي Okami را در اينجا قرار دادم كه خودم به شخصه از بهترين بازيهاي عمرم بود كه با ps2 انجام دادم. اميدوارم از خوندن اون لذت ببريد.:bye:
اين بازي رو به همه ي دوستاني كه Wii دارند و هنوز بازي نكرده اند شديدا توصيه ميكنم.چون واقعا شاهكاره.
بفرماييد:
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=16615

با تشكر_

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
بازی okami نسخه ds

cover_large.jpg

اینم لینک دانلودش

Okamiden (U) ROM < NDS ROMs | Emuparadise

تاپیک طرفداران ds