nForce 5 Problems

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
راستي در مورده اورم مدركم دارم و مثله تو رو هوا حرف نميزنم.
2exlzs9.jpg

2rqhu8j.jpg

48qvuqe.jpg

4cais7q.jpg

دماي دومي پس از تست هاي سي پي يوي 3دي مارك 06 هستش يعني يه جورايي فول لود.خيلي دركش سخته نه؟
كولينگم هم استاكه.كولينگه درستو حسابي نميخواد يه بچه ي 2 ساله هم ميتونه 1 دهم ولت بده تا سيستم استيبل باشه.
شما كه بايد اين چيزا رو بدوني چون خدا رو شكر درسشو خوندي و استادي.البته بذا بگم اين چيزا درس خوندني و حفظي نيست و فقط مفهومو بايد بگيري.همين.مين برده شما هم 180-90 نيست بلكه حدوده 140 تاس.من اولتراش رو دارم كه فقط يه pcie از مال شما كمتر داره.
شما كه قطعاتو با قيمتش ميسنجي و مثلا ميگي چون فلان برد 115 تومنه در پيته بهتره بري واسه ي استاد دانشگاهات شاخ بازي دراري.
بحثو ول كني و جواب سوالاي منو وحيد رو ندي كم اوردي چه اطلاعات چه قدرت جواب دادن:evil:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
من هیچ ادعایی ندارم..فقط چند تا سوال پرسیدم...انتظار دارم جوابشو بدونم از یه حرفه ای..مگه شما نمی گی درس اینکارو خوندی..قول..یه فاکتور به من نشون بده با دلیل علمی در مورد اون تست نویز لول..

سوالای پست بعدیم که در مورد بنچمارک بود بی جواب گذاشتی..هر چی سوال کردم تا اینجا فقط پیچوندی.. شما گفتی ریویو میکنی گفتم مثلا Dvdrw رو با چی ریویو میکنی؟؟دمای کارت گرافیک رو چطوری مانیتور میکنی در حین بازی..چه طوری فریم استاندارد تو یه بنچ مارک میگیری؟؟

من مبتدی بالاخره باید بفهمم چه طوری وقتی فریم ریت ثابت نیست نتیجه ریویو اعلام کنم؟؟
و خلاصه چند سوال دیگه از یه ریویو کننده..;)

در ضمن 3600 تو فرکانس 2.6 به راحتی 5000 رو میگیره..دلیلش همخ واضحه..پهنای باند رم زیاد میشه و دیگه حتی کش کمتر هم نمیتونه دلیلی واسه عقب موندگی باشه..

خیلی خوب .. امروز پاور خودم رو بردم وصل کردم به همون MB . که از بحث پاور مشکل دار خارج بشیم ..
بعد با همون برنامه RMAA که توی همون بنچ مارک بود .. بنچ گرفتیم ..
نتیجه رو توی عکس داری می بینی ... -12.5db در مقایسه با منفی هشتاد و خورده ای که اونجا بود .. بله .. چند بار هم گرفتیم .. خیر سرش این یک چیزی تو مایه های میانگین بود!
به نظر ریویو کننده خفن ... -12.5db واقعا noise level مناسبیه ؟!
http://i9.tinypic.com/2a85kdv.jpg
2a85kdv.jpg

در مورد 5000+ .. شما مثل اینکه توی خوندن حرف من هم مشکل دارید .. من نوشتم که ممکنه کلاک رو ببری بالا روی 2600 که روی 3000 هم بردند .. بستگی به stepping داره .. ولی 5000+ نیست .. ممکنه 5000+ رو بگیره یا پشتک وارو هم برات بزنه .. ولی 5000+ نیست .. !
در مورد این قضیه HT وBUS رم تو این معماری و مشکلش با L2 .. من به شخصه با L2 کم مشکل دارم .. نظر منه .. از همون قضیه تشبیه HT به بزرگراه 10 بانده و 20 بانده و اینها !

در مورد پول . پول بابام که نبوده .. پولی بوده که خودم درآوردم !! الان میگن باید فیش حقوقت رو هم اسکن کنی بگذاری توی انجمن .. اگر هم حرفی از پول اومد برای این بود که خودت از من قیمت خواسته بودی .. من هم به همون قیمتی که خریدم بهت گفتم .. دیگه به من ربطی نداره که بالا رفته یا پایین اومده .. من که مسئول نیستم ....
خودت از من پرسیدی روی oblivion چطوره .. منم گفتم بد نیست روی 1024 داره 50 فریم توی فضای باز میده .. بعد جواب دادی که این که خوب نیست .. من میخوام رو 1280 بازی کنم .. خوب بازی کن .. به من چه ..

وقتی یک MB اینجوری رفتار میکنه من حق ندارم بگم در پیته ؟!
یا وقتی شروع به write میکنی و خاموش میشه و باید دستکاری کرد تا درست بشه ... !
یا وقتی فایلهای بزرگ رو از شبکه کپی می کنی خاموش میشه .... !
این MB همه این مشکلات رو داره .. که همه رو با دستکاری رفع کردیم.
نه من الان باید بگم که خیلی خوبه .. دستش درد نکنه .. صدآفرین

در مورد بنچ مارک .
مثلا برای DVDRW :
اگه اونقدر بیکار باشم که بخوام این کار رو بکنم .. روی سرعتهای مختلف زمان رایت یک سیدی یا DVD رو اندازه می گیرم .. اگه بخوای سرعت read رو اندازه بگیری NeroSpeedTool چیز بدی نیست .. من ندیدم کسی از این جلوتر بره .. البته خیلی هم دنبال بنچ مارک DVDWriter نبودم

در مورد VGA ..
این که دیگه خیلی بنچ مارک داره .
3DMark اصولا همیشه مد بوده و هست .. حالا یک وقتهایی هم nVidia تقلب کرد و وقتی که برنامه ای به همین اسم در حال اجرا بود خفن کاری میکرد .. برنامه رو rename کردند .. دیدند که چرا score کمتر شد !
من با این قضیه هم که هر دو این سازندگان driver های optimize شده برای 3DMark میدن هم مشکل دارم .. به نظر من تقلبه !
هر کدوم از تستهاش . weighting متفاوتی داره .. مثلا Mothernature نسبت به بقیه هم دوره ایهاش از همه بیشتر بود. چون به زبان خودمون خیلی خفن تر بود .. توی هرکدام از اینها avgFPS رو میگیره در وزنش ضرب میکنه .. جمع کل این نمره ها میشه score اصلی ! شایدم هم هوشمندتر شده و برای هر قسمتش یک وزنی داره ...!
حالا اون گیم داخل 2001 رو برای چی گذاشتند .. هنوز سواله .. !

AquaMark : بد نبود .. فقط یک مدت مد شد .. در واقع engine بازی AquaNox2 :The revelation بود .. نمیدونم اول بازی رو نوشتند بعد به فکر افتادند که benchmark هم بنویسند یا برعکس .. من شنیدم که اولیش درست بود .. !

FRAPS : یک شعاری مد شده بود یک مدت تو این مایه ها که Graphic Cards Don't Run Benchmarks یا یک همچین چیزی .. الان بجز اون benchmark های اصلی توی بازیهای پرطرفدار و معمولا پر از EyeCandy به نسبت زمان خودشون ... با FRAPS هم benchmark میگیرند .. همون قضیه AVGFPS . بعضی مواقع هم min و max رو هم مینویسند .. !
اگه خود بازی Timedemo داشته باشه که دیگه بها و نعم !
قضیه این بازیها .. اصولا Quake همیشه یکی از پایه های ثابت بوده .. چه سه و چه چهار و هم از این جهت که خودش timedemo داره و هم اینکه اصولا پرطرفداره .. timedemo میاد چیکار میکنه .. یک demo یی که قبلا record شده رو run میکنه .. در آخر کل frame های render شده رو تقسیم میکنه به زمان اجرا .. همون AVGFPS !
این وسط برای چی این بازی خوشحال TombRaider هست .. من نمیدونم !
Tom's Hardware ( که در برخی مواقع تام شاردور !!!! هم نوشته شده . اون ' رو خوردند و آبروی ایران رو هم بردند ) نمیدونم چرا هر بازیی که دم دستش اومده رو توی اون interactive benchmark اش گذاشته ..

خدای من .. وقتی فریم ریت همش در حال تغییره .. دیگه خیلی تند رفتی !!! و فکر کردی با ملت پایتخت طرفی .. یک قضیه داره به اسم DVDWriter نویزگیر .. اگه ازشون بپرسی یک جواب خیلی خوشحالی بهت میدن !

من بیشتر با 3DMark و AquaMark کار میکنم برای VGA !
برای cpu هم با Prime95 - SuperPI .
از اون تست cpu خود 3DMark هم خوشم نمیاد .. الان باید دلیل بیارم ؟!
برای مانیتور کردن دما .. یکی اینکه اون سری قبلی کیس های green خودش یک دماسنج داشت و خیلی دقیق نیود . ولی از اینکه از این برنامه به اون برنامه بپرم بهتر بود .. این nVidia Control Panel هم که خودش با خوشحالی هرچه تمامتر نشون میده ! SpeedFan ام که مشهور خاص و عام .. من یکبار از اون تنظیمات اتوماتیکش استفاده کردم یک گند اساسی زد .. ولی برای Monitor کردن خوبه .. بخصوص برای نشون دادن سکتورهای رزرو شده هارد!

یک چیز خوشحالی هم توی یکی از آزمایشگاه ها بود که توان حساب میکرد .. یک چیزی شبیه این چندکاره ها ( اهم متر . ولت متر و ... ) ! برای OC کردن اون 2800+ خدابیامرز از اون استفاده کردم که کی توان مصرفی انقدر میره بالا که دیگه صرف نداره .. حتما حجت این چیزها رو بهتر میدونه !!!!

پ.ن :همه صحبت من در واکنش به صحبتهای خودتون بود .. توی اولین پستم من اصلا کسی رو خطاب قرار ندادم .. فقط خواستم بقیه وقتی به این مشکلاتی که ما توی این سه چهار تا کامپیوتر خریدن برخوردیم ، برمی خورند .. راه حل رو داشته باشند .. یکهو یکی از هوا پیدا میشه و در اولین پستش میاد هرچی میخواد میگه با یک لحن بسیار قشنگ . حجتی واسه خود و دوستات حجتی .. نه واسه ما !

پ.ن : سوالی رو بی جواب گذاشتم ؟!

پ.ن : الان من بگم اون PROFORMENCE غلطه ... دلیلش رو هر جا بخوای میبینی !

پ.ن : topic رو نگاه کن .. nForce5 Problems .. کسی حرف از review زد ؟!

پ.ن : اگه به اینکه به گوش خودم بیشتر از بنچ مارک اعتماد می کنم .. میگن : شاخ بازی" !
اگه به MB که مشکل داره .. میگم در پیت .. میشه شاخ بازی ؟!
آره .. من شاخم .. اگه با این موارد مشکلی دارید .. من دیگه با شما دونفر هیچ بحثی ندارم .. بگذارید به حساب کم آوردن . نداشتن اطلاعات یا هر چیزی !!! اصلا مساله ای نیست

آخرین ویرایش:

Rax

کاربر سایت
Jul 10, 2006
121
نام
وحید
اول بگم..من هیچی حالیم نیست..حرفم هم واسه هیچ کس حجت نیست..

ولی حالا که داری جواب میدی:

اول اینکه چرا 1 قرن بعد جوا دادی( اعتراف میکنم هیچ ربطی به محتوای تاپیک نداشت..)

در مورد نویز لول..شما اصلا میدونی مفهوم این فاکتور رو؟؟میدونی -12.5 یعنی چی؟؟نکنه یادت رفته خروجی رو بزنی به میکروفن..:D یا اصلا شما کانکتور کوپر فری استفاده کردی بین اسلاتهات؟ اینم من با یه مادربرد درپیت ازراک میزارم..مطمئنا کابل اتصال منم نویز داره..و این رقم میتونه بالاتر باشه..
Capture003.jpg

در ضمن کی گفته این روش تست استاندارده؟؟.

شما تا وقتی رو سیستم یه کارت با کیفیت ضبط و بدون هیچ گونه تاثیر خارجی نداشته باشه به عنوان مرجع چطور با این رایت مارک تست میکنی.؟؟

هر جای کار شما ایراد داشته باشه کار بهم میخوره..بازم یکم برو در مورد اون -12.5 بخون..خودت خندت خواهد گرفت...در ضمن اندازه گرفتن نویز لول به این راحتی و ارزونی نیست..منبع خروجی صدا واسه اینکار یه دستگاهه که حداقل 2میلیون تومن قیمتشه.

DVDRW هم من از قصد پرسیدم..چون میخواستم بدونم اصلا نحوه تست رو میدونی یا نه..شما که اینهمه گشتی برو یه بار دیگه بگرد ببین فرق درایوهای تست با معمولی چیه..;) در ضمن تست زمان رایت و رید مال 2 سال پیش بود که تامس فکر میکرد داره کارت گرافیک تست میکنه اینم متر بزاره روش...قدرت خوندن و همینطور کیفیت رایت رو رو بازم بگرد شاید بیابی..;)

من نمیگم همه دنیا یولن من از چیز اسمون افتادم..ولی شما هم نگو از دانش نداشتت..
توان مصرفی رو با چی اندازه میگیرن اسشو واسه من مبتدی هم بگو..مولتی متر حداکثر یه ترمو متر روش داره....توان مصرفی رو با قطعی تو مدار اندازه میگیرن دوست عزیز..شما نمیخوای بگی که مداررای مادربردتو قطع کردی؟؟
اتلاف توان رو هم با روش کاتا اندازه میگیرن..

مانیتور کردن دما هم حداقل یه نیگا به 4 تا سایت میکردی اینهمه رفتی گشتی..ترمومتر های معمول بازار استفاده میشه نه دماسنج گیرین و یا دمای کور توی اسپید فن..

در ضمن میزان صدای تولید شده یه فن گرافیک رو با چی اندازه میگیری؟؟( برو سریع اینم بگرد.)

در مورد تست گرافیک با نرم افزارهای مارکر هم من نحوه عمل 3ِdمارک ازت نخواستم..والا هر کس راحت میتونه بره 2 تا سایت سخت افزاری ببینه چی استفاده میکنن..
من منظورم تکنیک های تسته..
شما توضیح میدی مثلا واسه تست 4 تا کارت گرافیک از کجا مطئن بشیم شرایط واسه همشون یکسانه( بجز تایم دمو.) ..از کجا میتونی بگی دقیقا چطور تو بازی همون حرکاتی که دفعه قبل تکرار شده تکرار میشه..چطور طول مدت اجرای تست دقیقا یکی میشه؟؟
والا فرپس رو بچه 9 ساله هم میتونه استفاده کنه..

شما توضیح میدی در مورد اینکه کش شدن دیتا رو چطوری از بین میبرن؟؟

یه نکته دیگه..پرایم 95 چه ربطی به بنچ پردازنده داره؟؟؟

2-3 تا اسکرین شات هم از این اورخارق العادتون بزارید ما بندگان حقیر ندید بدید ببینیم ..

کمال تشکر رو دارم..( عجله نکن..وقت هست..برو بگرد..نمیخوای وقت ارزشمند شما ریویو کننده جهانی کشورمون رو تلف کنیم.)

mfh

کاربر سایت
Oct 15, 2006
14
نام
مهدی فرهاد
راستي در مورده اورم مدركم دارم و مثله تو رو هوا حرف نميزنم.

.
.
.

دماي دومي پس از تست هاي سي پي يوي 3دي مارك 06 هستش يعني يه جورايي فول لود.خيلي دركش سخته نه؟
كولينگم هم استاكه.كولينگه درستو حسابي نميخواد يه بچه ي 2 ساله هم ميتونه 1 دهم ولت بده تا سيستم استيبل باشه.

راستش این مطلبی که می خواهم بگم زیاد ربطی به این تاپیک نداره.
آقای m_unknown_r در مورد اورکلاک کردن cpu که حرفی ندارم ولی اورکلاک کردن ram از 666 به 866 فکر نمی کنم زیاد تاثیری تو performance داشته باشه. چون Latency بالا میره. مثلا اینجا شده 5.0,5,5,15. (البته من خودم معنی این اعداد رو نمیدونم.)

اگه زحمتی نیست شما HTT رو روی 260 نگهدار و فقط the memory speed divider رو عوض کن تا ram برگرده به 666 یا حتی پایینتر و بعد بنچمارک بگیر ببین چه تغییری ایجاد میشه.

راستی میشه یه کسی یه توضیحی راجع به این اعداد Latency بده؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر