GRAY ZONE WARFARE | PC

. 960x0 (1).jpg
GRAY ZONE WARFARE
Developer : MadFinger
Game Engine: Unreal Engine 5

[ از اونجایی که بازی به صورت ارلی اکسس در دسترس قرار گرفته و تا جایی که میدونم تو بازیسنتر در رابطه با این عنوان تاپیکی توسط دوستانی که از ما فعال تر و وارد تر هستند زده نشده تصمیم گرفتم به صورت خودمانی کمی در مورد این بازی بنویسم تا تاپیکی برای گفت و گو در مورد این عنوان در بازیسنتر داشته باشیم ]
_______________________________________________________________________________________________

عنوان GZW یه بازی شوتر تاکتیکال در قالب PvEvP هست که تاکید زیادی روی واقع گرایی داره و توسط استدیو مد فینگر در حال ساخت هست. بازی تو یک مپ وسیع به نام Lamang جریان داره.

Lamang map :

gray-zone-warfare-map.jpg

یه مپ با محیط جنگلی و کاملا سرسبز و چشم نواز هست که مساحت این مپ حدود 42 کیلومتر مربع و نکته جالب در مورد مپ این هست که شما زمانی که وارد سرور میشید و در مپ اسپاون میشید دیگه کلا هیچ لودینگی در انتظار شما نیست و این برای مپی با این سایز واقعا جالبه. داخل هر سرور از مپ 48 پلیر (16 نفر از هر فکشن) حضور خواهند داشت .پلیر ها برای جستجو و جابجایی از کمپ به نقطه ماموریت و برعکس , میتونن به صورت پیاده و یا توسط هلیکوپتر (little bird) که برای هر فکشن در نظر گرفته شده در نقاط مشخصی از مپ جابجا و پیاده بشن . این نقاط به مرور زمان و جستجوی بیشتر در مپ افزایش پیدا میکنن و شما در واقع ایستگاه های زیاد تری رو برای فرود هلی انلاک میکنید . در حال حاضر هر فکشن برای جابجایی افراد , 3 هلیکوپتر در اختیار داره .به این معنا که اگر شما قصد جابجایی با هلی رو داشته باشید و هر سه هلی فکشن شما در حال ماموریت و انتقال دیگر افراد فکشن باشه شما باید کمی منتظر بمونید تا هلی برگرده .

Factions :

gray-zone-warfare-factions.jpg

شما به عنوان PMC (private military company) همان اول بازی باید یک فکشن از بین سه فکشن (عکس بالا ) در بازی رو انتخاب کنید . گفتن این نکته ضروریه که در انتخاب فکشن باید دقت کنید چون اگه قصد بازی با دوست و یا دوستان خودتون رو در قالب یک تیم دارید باید فکشن همه شما یکی باشه در غیر اینصورت نمیتونید در یک اسکواد بازی کنید .گرچه روز اول گزینه ای برای تغییر فکشن در دسترس نبود اما مَد فینگر در اولین اپدیت بازی گزینه وایپ کاراکتر رو اضافه کرد که در صورتی که فکشنی به غیر از فکشن دوستانتون انتخاب کرده بودید میتونید با وایپ کردن کاراکتر , بازی رو کاملا از اول شروع کنید و فکشنتون رو تغییر بدید.

همونطور که بالا اشاره کردم بازی در قالب PvEvP پیش میره اما شما در هنگام جوین کردن به سرور این حق انتخاب رو دارید که بین حالت PVE (درگیری فقط با AI ) و یا مد PvEvP که شامل درگیری پلیر با پلیر و همچنین AI خواهد بود یک گزینه رو انتخاب بکنید. نکته دیگه ای که درباره فکشن ها و درگیری بین اونها بایستی بگم این هست که هر فکشن در نقطه خاصی از مپ کمپ دارن که اون نقطه ها تو عکسی که از مپ بازی گذاشتم مشخص هست. در درگیری ها در سرور های pvp , تیم کیل در بازی وجود داره و در حال حاضر برای جلوگیری از اون باید مینی مپ رو سریع چک کنید چون افرادی که از فکشن شما هستند به رنگ آبی در مپ مشخص هستند.

بازی دارای 6 تریدر هست که 3 تای اونها از ابتدای بازی در دسترس هستن و به شما ماموریت میدن و بقیه تریدر ها بعد از بالا رفتن لول انلاک میشن. در مورد انتخاب اسلحه و ماد کردن اونها فعلا نخواستم چیزی بگم چون گزینه های در دسترس فعلا محدود هست و قطعا با گذشت زمان اسلحه ها و اتچمنت های زیادی براشون اضافه خواهد شد.

ادیشن های قابل خرید بازی :

Gray-Zone-Warfare-G2Techshop-5-1536x864.jpg

سیستم مورد نیاز بازی :

MinimumRecommended
OSWindows 10 or laterWindows 10 or later
GPUNvidia GeForce GTX 1080
AMD Radeon RX 5700
Intel Arc A770
Nvidia GeForce RTX 3070 Ti
AMD Radeon RX 6800
CPUIntel Core i5 8600
AMD Ryzen 5 2600
Intel Core i7 9700K
AMD Ryzen 5 3600X
RAM16GB32GB
Storage40GB40GB

آخرین ویرایش:

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
414
نام
Ara$h
سلام رفقا ، پلیر این گیم کسی هست باهم پلی بدیم ؟ من گرفتم گیمو ولی تنهایی حال نمیده :D اگر DayZ هم پلی میدید هستم :D

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,751
نام
رضا.آ
ممنون بابت احداث این تاپیک :D :-bd

دوستانی که بازی رو تهیه کردن بعد از ورود به مپ چیزی مثل network lag ندارن ؟
یعنی 4 قدم جلو میری دو قدم می پره عقب !
خیلی رو اعصاب هست
به هر سروری هم که جوین میشم اینو دارم !

• Like
Reactions: ZEN 2

matinvaloo

کاربر سایت
Feb 4, 2015
81

خیلی رو اعصاب هست
بله بعضی موقع ها اینجوری میشه
من سرور عوض میکنم درست میشه
سلام رفقا ، پلیر این گیم کسی هست باهم پلی بدیم ؟ من گرفتم گیمو ولی تنهایی حال نمیده :D اگر DayZ هم پلی میدید هستم :D
والا من همون شب اول گرفتم اما بازی چیزه خاصی نداره که نگه ات داره ، نه لوت داره نه pvp خفنی داره ، گان پلی جالبی هم نداره و کلی چیزای دیگه ، این بازی حداقل 9 ماه کار داره تا درست شه الان steamdb هم ببینید تعداد پلیر ها نصف شدن

Arash-S212

کاربر سایت
Dec 18, 2021
414
نام
Ara$h
والا من همون شب اول گرفتم اما بازی چیزه خاصی نداره که نگه ات داره ، نه لوت داره نه pvp خفنی داره ، گان پلی جالبی هم نداره و کلی چیزای دیگه ، این بازی حداقل 9 ماه کار داره تا درست شه الان steamdb هم ببینید تعداد پلیر ها نصف شدن
تو همین سبک بنظرت به غیر تارکوو چه گیمی خوبه و پیشنهادش میکنی ؟ دنبال جایگزین تارکوو میگردم :D چیترا اعصابمو بهم ریختن کلا تارکوو گذاشتم کنار

matinvaloo

کاربر سایت
Feb 4, 2015
81
تو همین سبک بنظرت به غیر تارکوو چه گیمی خوبه و پیشنهادش میکنی ؟ دنبال جایگزین تارکوو میگردم :D چیترا اعصابمو بهم ریختن کلا تارکوو گذاشتم کنار
قطعا arena breakout ، من دیشب key beta گرفتم امروز گذاشتم دانلود
دیشب دومین بار بود که key دراپ کرد ممکنه باز دوباره انجام بده آماده باش که بتونی بگیری ؛ توی پست تارکو توضیح دادم

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,651
نام
مــاکــان
بله بعضی موقع ها اینجوری میشه
من سرور عوض میکنم درست میشه

منم سوالم همینه.
خودت Arena رو گرفتی؟
بین این و Arena کدوم رو پیشنهاد میکنی.

matinvaloo

کاربر سایت
Feb 4, 2015
81
منم سوالم همینه.
خودت Arena رو گرفتی؟
من یه 20 ساعتی تا الان استریم نگاه کردم
جدا از اینکه پشمای امثال لندمارک و shourd ریخته ، پشمای منم ریخته :D
خب بازی اسکی کامل از تارکو هست اما به صورت سبک یعنی مثلا شما مپ داری ، تسک ها همه مارک میشه توی مپ ، ارزش آیتم ها برات مینویسه ،med system راحت تره ، گزینه quick equipe میشه سریع آیتم بچینی بری برای raid بعد ، کلا UI بهتری داره
مورد بعد اینکه Tencet پشت این بازی هست (صاحب riot game ، supercell ، 40% epic games و چیزای دیگه )
آنتی چیت valorant جزو بهترین ها هست ، میشه انتظار داشت روی این بازی هم درست انجام بدن
بازی روی استیم و به صورت فری عرضه میشه ( تارکو 50 دلار هست)
unity vs UE :D
فقط به نظرم تنها مشکل بازی گان پلی هست ، یه کمی انگار recoil بیش از حده
در کل به نظرم تارکو خیلی باید وقت گذاشت براش حداقل 2000 ساعت و 6 تا وایپ که بعدش بتونی حرفی برای گفتن داشتی باشی اما این بازی سبک تره ؛ راحت تر میشه توش حرفه ای شد
و در آخر با این گوه کاری که bsg کرد حقشه یه شرکت دیگه بیاد کلا از روش اسکی بره و همه پلیر هایی که توی این 6 ، 7 سال جمع کردو ببره

آخرین ویرایش:

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
895
منم سوالم همینه.
خودت Arena رو گرفتی؟
از کسی پرسیدی که دشمن gzw ــه و بهش پشت کرد :D

ببین اصلا خیلی فرق دارن بنظرم .فرقشون هم یکی کامل دنبال رو بازی مثل تارکوو هست درحالیکه gzw بنظرم در حداقل ترین حالت به خاطر مپ بسیار بزرگ و فورس نکردم پلیر با اکسترکشن تایم بیشتر از کمی, از تارکوو جداست بعلاوه اینکه اینا در اینده ایده هایی قراره به بازی اضافه کنن و برای قسمت ground zero در نقشه , برنامه هایی دارن گویا.فقط امیدوارم موجودات ماورایی نباشه به هیچ عنوان !

ولی نظر خودم این هست gzw برای افرادی که حوصله زیادی دارن (برعکس تو این مورد دوستان بالای 25 و ترجیحا 30 هست نه یانگ بلاد:D ) گزینه مناسب تری هست. اون هم بخاطر اینکه معمولا تو این سن ها افراد به دنبال بازیهایی هستند که تمپو اروم تری داشته باشه .علاوه بر سایز مپ شما اگه بخوای سریع بری و تسک بزنی بیای بیرون, جدا از pmc خود اسکو های داخل بازی قطعا دخلتو میارن .

یه منظقه ای هست به نام hunters paradise که شما توش تسک داری .کاری که من میکنم کلا از کناره ها شروع میکنم به تمیز کردن کمپ و در نهایت واردش میشم .یعنی اگه فرد کم حوصله باهام باشه قطعا دیگه بازی نمیکنه .ولی خب جریانش همین هست و بازی تاکتیکال شوتره.یعنی صبر داشته باشی و کلا ریتم بازیت آروم باشه و الا دیدن انمی تو حجم انبوهی از اون درخت و سبزه تقریبا غیر ممکنه. نکته دیگه اینکه با این سبک اروم gzw کاملا لذت میبرم .مپ بسیار بزرگه ولی بعضا ترجیج میدم پای پیاده برم با اینکه میدونم ممکنه به pmc برخورد نکنم و PVP اتفاق نیوفته ولی گشت و گذار تو این محیط با اون حجم از جزییات و نورپردازی فوق االعاده به لطف UE5 واقعا لذت بخشه. به شخصه اعتقاد دارم این بازی برای نسل بعدی باید میبود تا بتونه تمامی زیباییش های بصری خودش رو به رخ بکشه .چون سخت افزار خیلی خوبی برای تنظیمات اولترا میخواد. هنوز هم وقتی میرم تو محیط جنگلی و یا محیط های داخلی واقعا شگفت زده میشم از نورپردازی بازی .بخاطر همین این بازی حداقل از لحاظ گرافیکی به هیچ عنوان رقیبی بین بازی های مولتی پلیر نداره و با بازی ها داستانی میتونه رقابت بکنه !
خوبی دیگه ای که این بازی داره شما تو بازی میتونید ببینید ! کسانی که تارکوو زدن میدونم با وجود سایز مپی که انداره بیس کمپ شما تو GZW هست!! ولی بخاطر نورپردازی فوق العاده ضعیف تارکوو شما انمی رو نمیتونی ببینی ! ولی تو این بازی بار ها وسط جنگل شده وقتی PMC داشته راه میرفته کاملا چشمم نسبت به تکون خوردنش بین اون همه درخت واکنش نشون داده چون شما تو این بازی میبینی ! (یه مقایسه ساید بای ساید از هر دو عنوان)

975a6ff5ebe59012c5315a1004f140bd.jpg How-to-play-with-friends-in-Gray-Zone-Warfare-Multiplayer-matchmaking-explained-feature-e17145...jpg

در اخر بازی EA هست و خیلی ها انتطاری در حد یه عنوان تریپل A دارن که خب نامردی هست .تیم ,تیم بزرگی نیست و قطعا زمان بر خواهد بود.

خیلی رو اعصاب هست
اره سرورها مشکل دارن و تو اولویتشون قرار داره که تو هات فیکس های بعدی درست کنن . برای من EU EAST بهتره .همون اول که ریسپاون شدی کمی حرکت کن اگه لگ دادی سرور رو عوض کن .

بازی ایراد های زیر رو داره تا اینجایی که من بازی کردم :

1-سرور (حتی بعضا تیرها رجیستر نمیشن)
2- لندینگ زون ها .چون یه عده میان کمپ میکنن همین که پیاده شدی و یا خواستی سوار بشی میزننت
3-هم تیمی ! یعنی اندازه ای که من از هم تیمی میترسم از انمی نمیترسم .درسته شما هم تیمی خودت رو در قالب رنگ آبی تو مپ داری ولی طرف وقتی نزدیکت میشه بخاطر اینکه هول میشه و فرصتی نیست که مینی مپ رو چک کنه میزنه میکشه تو رو ! بخاطر همین من وقتی از فکشن خودم کسی رو نزدیکم میبینم سریع براش پیام میدم please check your map ! چون این امکان رو داری به هم فکشن های خودت پیام بدی و اون ها رو از وجود انمی یا موقعیت خاص با خبر کنی که قابلیت واقعا خوبی هست.
4-پرفورمنس بازی هم که اپتیمایز نیست و این هم در اولویتشونه
5-کمبود گان و اتچمنت ها برای ماد کردنشون ( قطغا به مرور حل میشه )

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,651
نام
مــاکــان
@ZEN 2
ممنون بابت توضیح مفصلی که دادی :x

لعنتی این Arena هم که دیشب بهم کلید رو نداد.
تا صبح بیدار موندم براش =((

GZW هم که احتمالا سیستمم براش بهینه نیست و احتمالا اذیت میشم.
اتفاقا منم خیلی گیم پلی کندتر و تاکتیکی رو بیشتر میپسندم، پس صبر میکنم که هم بازی بهینه تر بشه و هم شاید تا اون موقع من کارت بهتری هم گرفتم.

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,751
نام
رضا.آ
از کسی پرسیدی که دشمن gzw ــه و بهش پشت کرد :D

ببین اصلا خیلی فرق دارن بنظرم .فرقشون هم یکی کامل دنبال رو بازی مثل تارکوو هست درحالیکه gzw بنظرم در حداقل ترین حالت به خاطر مپ بسیار بزرگ و فورس نکردم پلیر با اکسترکشن تایم بیشتر از کمی, از تارکوو جداست بعلاوه اینکه اینا در اینده ایده هایی قراره به بازی اضافه کنن و برای قسمت ground zero در نقشه , برنامه هایی دارن گویا.فقط امیدوارم موجودات ماورایی نباشه به هیچ عنوان !

ولی نظر خودم این هست gzw برای افرادی که حوصله زیادی دارن (برعکس تو این مورد دوستان بالای 25 و ترجیحا 30 هست نه یانگ بلاد:D ) گزینه مناسب تری هست. اون هم بخاطر اینکه معمولا تو این سن ها افراد به دنبال بازیهایی هستند که تمپو اروم تری داشته باشه .علاوه بر سایز مپ شما اگه بخوای سریع بری و تسک بزنی بیای بیرون, جدا از pmc خود اسکو های داخل بازی قطعا دخلتو میارن .

یه منظقه ای هست به نام hunters paradise که شما توش تسک داری .کاری که من میکنم کلا از کناره ها شروع میکنم به تمیز کردن کمپ و در نهایت واردش میشم .یعنی اگه فرد کم حوصله باهام باشه قطعا دیگه بازی نمیکنه .ولی خب جریانش همین هست و بازی تاکتیکال شوتره.یعنی صبر داشته باشی و کلا ریتم بازیت آروم باشه و الا دیدن انمی تو حجم انبوهی از اون درخت و سبزه تقریبا غیر ممکنه. نکته دیگه اینکه با این سبک اروم gzw کاملا لذت میبرم .مپ بسیار بزرگه ولی بعضا ترجیج میدم پای پیاده برم با اینکه میدونم ممکنه به pmc برخورد نکنم و PVP اتفاق نیوفته ولی گشت و گذار تو این محیط با اون حجم از جزییات و نورپردازی فوق االعاده به لطف UE5 واقعا لذت بخشه. به شخصه اعتقاد دارم این بازی برای نسل بعدی باید میبود تا بتونه تمامی زیباییش های بصری خودش رو به رخ بکشه .چون سخت افزار خیلی خوبی برای تنظیمات اولترا میخواد. هنوز هم وقتی میرم تو محیط جنگلی و یا محیط های داخلی واقعا شگفت زده میشم از نورپردازی بازی .بخاطر همین این بازی حداقل از لحاظ گرافیکی به هیچ عنوان رقیبی بین بازی های مولتی پلیر نداره و با بازی ها داستانی میتونه رقابت بکنه !
خوبی دیگه ای که این بازی داره شما تو بازی میتونید ببینید ! کسانی که تارکوو زدن میدونم با وجود سایز مپی که انداره بیس کمپ شما تو GZW هست!! ولی بخاطر نورپردازی فوق العاده ضعیف تارکوو شما انمی رو نمیتونی ببینی ! ولی تو این بازی بار ها وسط جنگل شده وقتی PMC داشته راه میرفته کاملا چشمم نسبت به تکون خوردنش بین اون همه درخت واکنش نشون داده چون شما تو این بازی میبینی ! (یه مقایسه ساید بای ساید از هر دو عنوان)

View attachment 336912View attachment 336913

در اخر بازی EA هست و خیلی ها انتطاری در حد یه عنوان تریپل A دارن که خب نامردی هست .تیم ,تیم بزرگی نیست و قطعا زمان بر خواهد بود.

اره سرورها مشکل دارن و تو اولویتشون قرار داره که تو هات فیکس های بعدی درست کنن . برای من EU EAST بهتره .همون اول که ریسپاون شدی کمی حرکت کن اگه لگ دادی سرور رو عوض کن .

بازی ایراد های زیر رو داره تا اینجایی که من بازی کردم :

1-سرور (حتی بعضا تیرها رجیستر نمیشن)
2- لندینگ زون ها .چون یه عده میان کمپ میکنن همین که پیاده شدی و یا خواستی سوار بشی میزننت
3-هم تیمی ! یعنی اندازه ای که من از هم تیمی میترسم از انمی نمیترسم .درسته شما هم تیمی خودت رو در قالب رنگ آبی تو مپ داری ولی طرف وقتی نزدیکت میشه بخاطر اینکه هول میشه و فرصتی نیست که مینی مپ رو چک کنه میزنه میکشه تو رو ! بخاطر همین من وقتی از فکشن خودم کسی رو نزدیکم میبینم سریع براش پیام میدم please check your map ! چون این امکان رو داری به هم فکشن های خودت پیام بدی و اون ها رو از وجود انمی یا موقعیت خاص با خبر کنی که قابلیت واقعا خوبی هست.
4-پرفورمنس بازی هم که اپتیمایز نیست و این هم در اولویتشونه
5-کمبود گان و اتچمنت ها برای ماد کردنشون ( قطغا به مرور حل میشه )

ممنون بابت توضیحات کاملت

این کلید arena b رو از کجا باید پیدا کنم ؟
میشه لینک پُستی که توضیح دادی بزاری ؟

در مورد تارکوف کلا چیزی به اسم نورپردازی وجود نداره همه چیز استاتیک هست و ثابت !
در مورد تارکوف یا همین ARENA استفاده از رنگهای تیره و تاریک کردن عمدی یا غیر عمدی محیط ها قشنگ فضا رو برای کمپرها محیا می کنه و چشم رو خسته چون همش باید دقت کنی تا بتونی کسی رو ببینی
اما تو همین GWZ همونطور که خودت گفتی به راحتی حرکت ها رو پشت شاخه ها میشه تشخصی داد .

بازی تنظیماتی برای voice نداره ؟ کلا push to talk هست یا کلید خاصی داره ؟
این تسک ها رو که انجام بدی واقعا حساب میکنه ؟ و اینکه LVL و RANK ات تو بازی و برای تریدر ها واقعا بالا میره یا فعلا در حد دکور عه ؟
ی باگ مسخره ای داره که اگه هِلی بهت بخوره موقع سوار شدن میمیری و البته لوتت و جنازت ات همونجا می مونه و میتونی برگردی و برشون داری .

مهم نیست بازی هنوز EA هست یا بیس پلیرش کمه چون همینطوری پلی دادن PVE خودش چالش برانگیز هست
فقط مشکل سرور می مونه که امیدوارم فیکسش کنن این یکی واقعا بازی رو UNPLAYABLE کرده !

در مورد جزییات و گرافیک gwz نظرم به نظر شما نزدیک تر هست
گرافیک به شدت فک برانداز هست و ی جورایی نسل بعدی میزنه
فعلا ما با کارتهای سری 40 مشکل خاصی نداریم چون با روشن کردن FG و DLSS قشنگ 100 فریم روی 2K میگیریم و روی 4K که واقعا دیگه چشم نواز میشه حدودا 55 تا 65 فریم داریم .

اما بدون اون واقعا فریم دهی افتضاحه
من کلا در طول 24 ساعت شاید نیم ساعت وقت خالی پیدا کنم اما همون هم کافیه تا از این بازی لذت ببرم
امکان اینکه هر یک ساعت بتونی ریست کنی و لوتت برگرده و از نو شروع کنی هم خیلی فکر خوبیه در حال حاضر

اگه خواستی ای دی استیمت رو بزار با هم پلی بدیم .

آخرین ویرایش:

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
895
ممنون بابت توضیحات کاملت

این کلید arena b رو از کجا باید پیدا کنم ؟
میشه لینک پُستی که توضیح دادی بزاری ؟

در مورد تارکوف کلا چیزی به اسم نورپردازی وجود نداره همه چیز استاتیک هست و ثابت !
در مورد تارکوف یا همین ARENA استفاده از رنگهای تیره و تاریک کردن عمدی یا غیر عمدی محیط ها قشنگ فضا رو برای کمپرها محیا می کنه و چشم رو خسته چون همش باید دقت کنی تا بتونی کسی رو ببینی
اما تو همین GWZ همونطور که خودت گفتی به راحتی حرکت ها رو پشت شاخه ها میشه تشخصی داد .

بازی تنظیماتی برای voice نداره ؟ کلا push to talk هست یا کلید خاصی داره ؟
این تسک ها رو که انجام بدی واقعا حساب میکنه ؟ و اینکه LVL و RANK ات تو بازی و برای تریدر ها واقعا بالا میره یا فعلا در حد دکور عه ؟
ی باگ مسخره ای داره که اگه هِلی بهت بخوره موقع سوار شدن میمیری و البته لوتت و جنازت ات همونجا می مونه و میتونی برگردی و برشون داری .

مهم نیست بازی هنوز EA هست یا بیس پلیرش کمه چون همینطوری پلی دادن PVE خودش چالش برانگیز هست
فقط مشکل سرور می مونه که امیدوارم فیکسش کنن این یکی واقعا بازی رو UNPLAYABLE کرده !

در مورد جزییات و گرافیک gwz نظرم به نظر شما نزدیک تر هست
گرافیک به شدت فک برانداز هست و ی جورایی نسل بعدی میزنه
فعلا ما با کارتهای سری 40 مشکل خاصی نداریم چون با روشن کردن FG و DLSS قشنگ 100 فریم روی 2K میگیریم و روی 4K که واقعا دیگه چشم نواز میشه حدودا 55 تا 65 فریم داریم .

اما بدون اون واقعا فریم دهی افتضاحه
من کلا در طول 24 ساعت شاید نیم ساعت وقت خالی پیدا کنم اما همون هم کافیه تا از این بازی لذت ببرم
امکان اینکه هر یک ساعت بتونی ریست کنی و لوتت برگرده و از نو شروع کنی هم خیلی فکر خوبیه در حال حاضر

اگه خواستی ای دی استیمت رو بزار با هم پلی بدیم .
ببین کلا تسک هایی که توش به کلید برای باز کردن در نیاز داری باید تو اون منطقه ای که بهت تسک داده دنبالش بگردی و نه منطقه دیگه .یعنی اگه تسکی که نیاز به کلید داره تو منطقه برای مثال hunters paradise هست تو باید بری اونجا.کلید ها روی اسکوهای (AI) همون منطقه تسکت ریسپاون میشن .هر اسکوی که زدی حتما چکش کن و اگه پیدا کردی بزار تو سکیوریتی باکست تا اگه زدنت هنوز داشته باشی.بخاطر اینکه خیلی ها تو پیدا کردن کلید ها به مشکل برخوردن تا جایی که تو دیسکورد خود بازی, طرفی که کلید خاصی رو نیاز داره میاد دیسکورد اعلام میکنه و میگه اگه کسی داره بابتش پول خوبی بهش میدم !

والا VOIP تو بازی مشکل داشت تا جایی که من یادمه.یعنی نمیتونستی صحبت کنی .الان در چه وضعیه خبر ندارم چون کلا استفاده نمیکنم.

نه ! تسک ها همگی هم XP میده بهت و هم پاداش پولی همراه با GEAR. تریدر ها هم با زدن تسکشون لول آپ میشن و آیتم های جدیدی برات انلاک میشه بعلاوه اینکه 3 ترید لاک شده اول بازی هم با زدن تسک ترید ها آنلاک میشن .مثلا اسکوپ SpecterDR که یکی از شفاف ترین اسکوپ های بازی هست بعد زدن تسک های ترید GUNNY باز میشه و میتونی استفاده کنی. بقیه هم همینطور.

ببین اگه کسی موقع سوار شدن هلی میمیره کرم از خودشه.طرف میره زیر هلی وایمیسه :D چراشم به این دلیله که تو خود منطقه لندینگ هم بازی گذاشته :

psa-helicopter-saftey-v0-8rd71pql4txc1.png

من با اینکه اصلا از pve خوشم نمیاد و سرو کله زدن حتی با بهترین ai ها رو هم بی فایده میدونم ولی از pve این بازی خوشم میاد و چالشش رو داره البته مشکلاتی هم داره از جمله بعضا هدشات قطعی میکنه ai تو رو .و یا وقتی داخل بوته ها میری استتار کنی شلیک میکنن.البته خود مد فینگر گفته اونا رفتارشون به این شکل هست که زمانی که تو رو میبینن و تو ران میکنی میری سمت بوته ها به صورت تخمینی اون بوته ها رو شلیک کور میکنن.ولی خب یکم بیشتر از تخمین هست برای اینها چون دقیقا میزنن به خودت :D یه موردی هم بگم اونم اینکه زمانی که از پشت کاوری پیک دادی با AI فیس تو فیس شدی و اون تو رو دید اگر سریع برگشتی پشت همون کاور حدودا نیم ثانیه اصلا دوباره پیک نده چون اون دقیقا جایی که پیک داده بودی رو با تیر اسپری میکنه و ممکنه بخوره بهت. مورد بعدی اگر با فاصله با AI فیس تو فیس شدی همون اول کار نزنی خیلی بد روت اگرو میشه و تیراشو خیلی خوب میزنه پس ثابت نباش.سرور های بازی دیروز بشدت غیر پایدار بودن .البته زمانی که اینطور هست میتونی حالت PVE بازی کنی تو سرور های امریکا چون تو PVE میتونی کار رو در بیاری.چون بیشترین لگ برای سرور های EU بود دیروز و بقیه ریجن ها مشکلی نداشتن. امروز فعلا بازی نکردم.

در مورد FG و یا DLSS و FSR و XESS و این صحبتا اگه بخوام حرف بزنم خیلی مینویسم .دلیلشم اینه که من کلا با این تکنولوژی ها مشکل دارم و کلاهبرداری خالص میدونمش. خود FG مخصوصا در بازی ها رقابتی اینپوت لگ خوبی رو بهت تقدیم میکنه. FSR و DLSS هم تاوانشون گند زدن به کیفیت بازی هست حتی در حالت اولترا کوآلیتی. FSR 3.0 که خودش در بیشتر بازیها از بقیه هم عقب تر هست حالا شما تصور کنید . در کل میخوام بگم همه اینها سیاست کثیفی هست که جا افتاده . کارت ها هنوز به صورت جانانه و تمام عیار تو حالت 2K نمیتونن بدون استفاده از همه این بزک های بدرد نخور , نمیتونن خودی نشون بدن و حالا شرکت ها 4K رو نشونه گرفتن برای معرفی کارت هاشون . از نظر من سخت افزار ها به نسبت بازیهایی که با همین موتور UE5 میشه ساخت بسیار بسیار عقب تر هستند.

تو این بازی هم به شخصه FG رو به خاطر اینپوت لگش و فرم فیکی که میزاره لای کار تا ببیننده فکر کنم 30 فرم بیشتر گرفته OFF کردم . قطعا اگه چاره داشتم FSR رو هم غیر فعال میکردم منتها فرم بشدت میاد پایین.

اگه نیم ساعت بازی میکنی نزنیم چون نیم ساعت داخل هلی میشینیم فقط :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر