Everspace 2

سازنده
Rockfish Games
تاریخ انتشار
April 2023
ناشر
Rockfish Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
f3abad21581984dd2c37a96c0afc900d19ad8fcdf46bef1e.jpg

Developer: Rockfish Games
Publisher: Rockfish Games
Genre: Space Flight Action Role-Playing
Platforms: Windows, MacOS, PS5, Xbox Series X|S
Release Date: Available Now

IMG_20240505_125856_290.jpg IMG_20240511_214129_997.jpg
IMG_20240511_214130_108.jpg
IMG_20240511_214130_501.jpg

تو سال‌های اخیر با بالا گرفتن تب بازی‌های روگ‌لایک، عناوین زیادی در این سبک منتشر شدند که اکثرشون ایندی بودن. حتی خیلی از بازی‌های AAA هم با انتشار DLC، سبک روگ‌لایک رو به هر طریقی که بود وارد بازی خودشون کردن. سال ۲۰۱۷ Rockfish Games هم با بازی Everspace وارد دنیای روگ‌لایک شد. بازی در سبک اسپیس شوتر بود که شما در اون کنترل یک شیپ جنگی رو بر عهده داشتید و باید طبق معمول باقی بازی‌های سبک روگ‌لایک، راه خودتون رو به مراحل بالاتر باز میکردید و امیدوار به اینکه آپگرید و آیتم‌های مناسبی به دست بیارید. بازی با بازخوردهای بسیار مثبتی رو‌به‌رو شد خصوصا از سوی پلیرها. میشد احتمال داد که راک‌فیش گیمز ادامه‌ای برای اوراسپیس بسازه و همین کار رو هم کردن. اونا آپریل ۲۰۲۳ نسخه‌ی دوم از Everspace رو منتشر کردن با یک تفاوت اساسی. بازی از روگ‌لایک به رول‌پلیینگ تبدیل شده بود. تغییری بزرگ اما باز هم موفق. بازی از ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱ وارد Early Access شد و در نهایت آپریل ۲۰۲۳ برای پی‌سی ریلیز شد و بعد ازون برای کنسول‌های نسل ۹ پورت شد. اخیرا هم انجین بازی رو از آنریل ۴ به ۵ منتقل کردن تا بهتر و راحتر بازی رو آپدیت کنن.

داستان بازی در مورد شخصیت Adam هستش که میخواد بالاخره بعد از آخرین ماموریتش، زندگی آروم و متفاوتی رو داشته باشه اما اتفاقاتی رخ میده که کاملا مسیرش عوض میشه و فعلا باید بیخیال برنامه‌هاش برای آیندش بشه. در طول بازی شما با شخصیتای مختلفی آشنا میشید که هر کدوم داستان و گذشته‌ی خودشون رو دارن. هر کدوم از نژاد و گروه خاصی هستن که زمانی در جنگ بودن و الان دنبال راهی برای پایان دادن به جنگ بی‌پایان. بازی شامل کوئست‌های اصلی و فرعی و Job میشه. در طول بازی امکان خرید شیپ‌های مختلف وجود داره. شیپ‌ها شامل چهار Tier میشن. سلاح‌ها و آیتم‌های خیلی زیادی داخل بازی وجود داره با رریتی Common, Uncommon, Rare, Superior و Legendary. با پیشروی در بازی و بالاتر رفتن Lvlتون، آیتم‌های بهتر و قوی‌تری به دست میارید. Evespace 2 لوتر شوتر هم به شما میاد. پایان داستان پایان کار شما با بازی نخواهد بود. میتونید با وقت گذروندن داخل اندگیم، آیتم‌های بهتر و شیپ‌های مختلف رو امتحان کنید تا بهترین بیلد رو بسازید و لذت بیشتری از بازی کردن ببرید. بازی گرافیک به شدت زیبا و چشم‌نوازی داره همراه با صداگذاری عالی که تجربه‌ی بسیار لذت‌بخشی رو برای شما رقم میزنن. صداپیشگی کرکترا خیلی خوب و باکیفیته و این امکان رو به شما میده تا داستان و دیالوگ‌هارو با کمال میل دنبال کنید.

در آخر Everspace 2 رو به تمام کسانی که به سبک اسپیس شوتر علاقه دارن، پیشنهاد میکنم.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,108
نام
نـــــــویـــــــــد
خسته شدم :D
من ۶۰ ساعت بازی کردم و لول ۳۰ شدم ولی هنو داستان اصلی تموم نشده. واقعا فوق‌العادس این بازی. عجیب غریب لذتبخش و اعتیاد آوره. الماس به این میگن. داستان و کرکترای بازی رو واقعا دوس دارم. همشون عالین خصوصا Elek که شدیدا باحاله. امیدوار بچه‌های بیشتری بازی کننش خصوصا که بازی روی گیم‌پس هم هستش. حیفه این بازی اینقدر مظلوم و غریب باشه توی این فروم.

DoReMi

کاربر سایت
Feb 24, 2022
304
ممنون بابت معرفی،
نسخه یکش چطوره؟ از نظر داستانی لطمه وارد میشه اگر یک رو اسکیپ کنیم؟ گیم پلی یک چطور؟ ارزش داره؟

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,108
نام
نـــــــویـــــــــد
ممنون بابت معرفی،
نسخه یکش چطوره؟ از نظر داستانی لطمه وارد میشه اگر یک رو اسکیپ کنیم؟ گیم پلی یک چطور؟ ارزش داره؟

من خودم یک رو خیلی بازی نکردم. خودم قبلا یه سرچی زدم در مورد داستان و اکثرا گفتن که نیازی نیست یک رو تموم کنین تا داستان دو رو متوجه بشین. خودمم موقع بازی کردن نسخه دوم حس نکردم نیاز بوده که نسخه اول رو هم تموم کنم از شروع تا پایان همه چیز واضح و مستقل از نسخه قبله. ولی خب ظاهرا کرکترای مشترک دارن هر دو نسخه. از نظر گیم‌پلی نسخه اول هم خیلی خوب بود. البته برای من شروع سخت‌تری داشت نسبت به باقی روگ‌لایک‌ها و بیشتر زمان برد تا قلقش دستم بیاد. اینکه بازیش بکنی یا نه به خودت بستگی داره اما اگه نگران داستانی، میتونی یک رو اسکیپ کنی و مستقیم بری سراغ نسخه‌ی دوم. بازی محتوای خیلی خووبی داره. چه از نظر داستانی چه ساید اکتیویتی و اندگیم.

• Like
Reactions: soltanmasoud

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,087
نام
آریا
دمت گرم نوید بابت تاپیک!
من این Everspace 2 رو چند وقت پیش گرفتم و با اینکه حس می‌کردم ازش خوشم بیاد، ولی یه جورایی برام شلوغ و آشفته بود و یه دفعه با یه فضایی مواجه شدم که ۶۰ تا علامت روی صفحه بود و مغزم هنگ کرد! گفتم بذارمش کنار تا بعداً سر فرصت برم سراغش که دیگه یادم رفت تا اخیراً که چند ساعتی بازی کردم و کم‌کم دارم به دام اعتیاد می‌افتم! :D
الآن که بیشتر با فضای بازی آشنا شدم و خیلی چیزها رو می‌فهمم خیلی لذت‌بخش شده (البته هنوز یه سری موارد و منوهای پیچ در پیچ برام گنگ هستن) و کاملاً می‌تونم پیش‌بینی کنم که از اون بازی‌هاست که ده‌ها ساعت درگیر می‌شم و هی به خودم می‌گم ولش کن و برو سراغ بازی‌های جدید، ولی نمی‌شه و همچنان توی این می‌لولم! :D
فقط این وسط نمی‌دونستم داستانش هم جالبه و نصف موارد رو رد کردم و دیالوگ‌ها رو هم با دقت نشنیدم! :-" البته خوشبختانه یه بخشی توی منو هست که می‌شه داستان رو توش دنبال کرد و باید یه سر بهش بزنم و ببینم جریان چیه.

• Like
Reactions: NaViiDii

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,108
نام
نـــــــویـــــــــد
دمت گرم نوید بابت تاپیک!
من این Everspace 2 رو چند وقت پیش گرفتم و با اینکه حس می‌کردم ازش خوشم بیاد، ولی یه جورایی برام شلوغ و آشفته بود و یه دفعه با یه فضایی مواجه شدم که ۶۰ تا علامت روی صفحه بود و مغزم هنگ کرد! گفتم بذارمش کنار تا بعداً سر فرصت برم سراغش که دیگه یادم رفت تا اخیراً که چند ساعتی بازی کردم و کم‌کم دارم به دام اعتیاد می‌افتم! :D
الآن که بیشتر با فضای بازی آشنا شدم و خیلی چیزها رو می‌فهمم خیلی لذت‌بخش شده (البته هنوز یه سری موارد و منوهای پیچ در پیچ برام گنگ هستن) و کاملاً می‌تونم پیش‌بینی کنم که از اون بازی‌هاست که ده‌ها ساعت درگیر می‌شم و هی به خودم می‌گم ولش کن و برو سراغ بازی‌های جدید، ولی نمی‌شه و همچنان توی این می‌لولم! :D
فقط این وسط نمی‌دونستم داستانش هم جالبه و نصف موارد رو رد کردم و دیالوگ‌ها رو هم با دقت نشنیدم! :-" البته خوشبختانه یه بخشی توی منو هست که می‌شه داستان رو توش دنبال کرد و باید یه سر بهش بزنم و ببینم جریان چیه.

داستانش اصن چیز خاصی نداره واقعا ولی خب در حد خودش خووبه اما نکته‌ای که خیلی تاثیر داره تو بهتر شدنش همین کرکترای باحالش و صداپیشگی خیلی خوبشونه. ولی همون بخشی که میذاره داستان رو مرور کنی کامل کفایت میکنه. مختصر و مفید توضیح میده. حالا یه شخصیت داره به اسم Elek. نمیدونم بهش رسیدی یا نه ولی خیلی باحاله. در مورد شلوغ اتفاقا بازی لحظات زیادی داره که بیشتر وقتت به حل کردن پازل و جمع کردن ریسورس میره. شلوغی اصلی توی اندگیم بازی هستش. به نظرم در طول بازی بالانس خیلی خوبی برقرار میشه بین مبارزه و پازل و اکسپلوریشن. نمیدونم کجای بازی هستی اما هر چی بری جلوتر پازلاش جالب‌تر میشن. اصن سخت و عجیب غریب نیستن اما خیلی قشنگ طراحی شدن. جاب‌ها هم واسه پول دراوردن خیلی خووبن ولی خیلی درگیرشون نشو. من خودم اینقدر پیگیر کارای فرعی میشدم که یهو میدیدم دو ساعته از داستان اصلی دور شدم! واقعا جادوی عجیبی داشت برای من.

من خودم ۲ ۳ روز پیش تمومش کردم. واقعا خوش گذشت بهم. الانم دارم سعی میکنم اندگیم بازی رو ببرم جلو. سیاره‌هایی که آخر بازی میبینی وحشتناک خووبن. هیچ عکسیم نمیدم ازشون حتی حرفیم نمیزنم چون که باید خودتون ببینین! این عکسم بذارم چون خودم خیلی دوسش دارم و از اوایل بازیم هست. این بخش کوچکی از زیبایی این بازیه :D

IMG_20240514_191538_883.jpg

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,087
نام
آریا
داستانش اصن چیز خاصی نداره واقعا ولی خب در حد خودش خووبه اما نکته‌ای که خیلی تاثیر داره تو بهتر شدنش همین کرکترای باحالش و صداپیشگی خیلی خوبشونه. ولی همون بخشی که میذاره داستان رو مرور کنی کامل کفایت میکنه. مختصر و مفید توضیح میده. حالا یه شخصیت داره به اسم Elek. نمیدونم بهش رسیدی یا نه ولی خیلی باحاله. در مورد شلوغ اتفاقا بازی لحظات زیادی داره که بیشتر وقتت به حل کردن پازل و جمع کردن ریسورس میره. شلوغی اصلی توی اندگیم بازی هستش. به نظرم در طول بازی بالانس خیلی خوبی برقرار میشه بین مبارزه و پازل و اکسپلوریشن. نمیدونم کجای بازی هستی اما هر چی بری جلوتر پازلاش جالب‌تر میشن. اصن سخت و عجیب غریب نیستن اما خیلی قشنگ طراحی شدن. جاب‌ها هم واسه پول دراوردن خیلی خووبن ولی خیلی درگیرشون نشو. من خودم اینقدر پیگیر کارای فرعی میشدم که یهو میدیدم دو ساعته از داستان اصلی دور شدم! واقعا جادوی عجیبی داشت برای من.

من خودم ۲ ۳ روز پیش تمومش کردم. واقعا خوش گذشت بهم. الانم دارم سعی میکنم اندگیم بازی رو ببرم جلو. سیاره‌هایی که آخر بازی میبینی وحشتناک خووبن. هیچ عکسیم نمیدم ازشون حتی حرفیم نمیزنم چون که باید خودتون ببینین! این عکسم بذارم چون خودم خیلی دوسش دارم و از اوایل بازیم هست. این بخش کوچکی از زیبایی این بازیه :D

View attachment 337227
چون بازی طولانیه، بد نیست با داستان پیش برم که یه تنوعی هم داشته باشه. :D نه هنوز به اون شخصیت نرسیدم و بعداً برم ببینم جریانش چیه!
منظورم از شلوغی، مدل HUD و اطلاعات زیادی هست که روی صفحه وجود داره، یا مثلاً نقشه بازی و این جور چیزها. :D کم‌کم دارم عادت می‌کنم، ولی اوایل نمی‌فهمیدم چی به چیه و یه ذره طول کشید تا راه بیفتم.
دقیقاً این بخش‌های جانبی بازی عالی هستن و من انقدر درگیر اینا شدم که بخش اصلی داره خاک می‌خوره! هی می‌خوام برم سراغ مأموریت اصلی، ولی وسط راه یکی کمک می‌خواد، یا مثلاً می‌گه یه اتفاق ناشناخته فلان جا افتاده و مسیر رو کج می‌کنم و می‌گم مأموریت اصلی به جهنم! :D به خاطر همینه که مطمئنم خیلی درگیر بازی خواهم بود و به این زودی‌ها خلاص نمی‌شم!
یه سری از اون بخش‌های آروم رو هم دیدم و به شدت لذت‌بخش هستن. از گشت و گذار توی یه سفینه متروکه برای پیدا کردن فلان آیتم تا حالت‌های پازل که یه چیزی رو از یه جایی برداری و ببری یه جای دیگه و یه در باز بشه و... اصلاً فکر نمی‌کردم از این مدل مأموریت‌ها داشته باشه.
در مجموع بازی خیلی با سلیقه‌م جوره و کلی صفا خواهم کرد! :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر