crysis بر روی کنسول؟ زیاد خوشحال نشید

ARYT

کاربر سایت
Jun 13, 2007
114
نام
Alireza Yaghoubi
سلام

خوب خبرهایی رو همتون شنیدید که این شاهکار بزرگ به روی کنسول هم قراره بیاد.

تو این تاپیک بررسی می کنیم که با فرض اینکه بیاد، آیا حتی نصف چیزی که بر روی پی سی دیدیم روی کنسول می بینیم یا نه؟

پی سی های خیلی قدرتمند هم در مقابل این بازی کم اوردند.

دیگه کنسول ها حتما باید یک چیزی معادل نصف حداکثر قدرت این بازی رو تحمل کنند.

directX 10 هم خودش یک مسئله هست. نظر شما چیه؟

مرسی

آخرین ویرایش:

tekken_lord

کاربر سایت
Mar 5, 2006
627
نظر من اینه شما اول یکم اطلاعات علمیتو راجب سخت افزار کنسولا ببر بالا بعداَ بیا این چیزا رو بگو .
اون کرایتکم اول برنامه نویسی کنسولی رو یاد بگیره بعداَ بیاد از این کارا بکنه . هنوز چیزی از اومدن معلماش برای آموزش برنامه نویسی cell نمی گذره که میاد از این حرفا میزنه . من یکی امیدوارم این کارو نکنه یا اگر هم قرار شد انجام بشه بده دست خود ماکرو و سونی .
در مورد dx10 هم بارها گفتم ربطی به کنسول نداره شما اگه تونستی یکی از نسخه های dx رو رو کنسولت نصب کنی بیا من خودم اسمت و میزنم تو بزرگترین سایتای دنیا .
این بحثم بهتر قفل بشه چون خوراک فنبوی بازی میشه و دعوا کردن .

DarkSoroush

کاربر سایت
Aug 14, 2007
373
نام
سروش
نه برعکس میتونه بحث خوبی باشه ولی اگر ....
یا اصلا بهتر ایست این بحث رو ببرید توی همون تاپیک سخت افزار کنسولها و ....

ARYT

کاربر سایت
Jun 13, 2007
114
نام
Alireza Yaghoubi
سلام

هرجور مایلید. منظورم این هست که اگر می خواهید ببرید یک جای دیگه بحث رو، ببرید.
یک چیز کاملا مشخصه، کنسول هرچقدر هم قدرت داشته باشه، در عمل شما نمی تونی به بیش از 70 درصد بازدهیش فکر کنی.
یک مثال می زنم: kill zone 2. اولین بار که انونس شد. همه خودشون رو داشتند می کشتند. ولی حالا یک بازی معمولی (از لحاظ گرافیک البته) هست . همه اش هم به خاطر تاخیرهای سونی.

شما intro اول بازی crysis رو بشین ببین. متوجه میشی چی میگم. kill zone 2 در برابرش هیچی نیست.
مخصوصا وقتی اونجا تو هواپیما هستی. واقعا یک لحظه جا می خوری. از گرافیک.

در نهایت اینکه، من این رو نمیگم. این حرف رو مسئولین EA و استدیوی سازنده ی بازی( cry tek) این حرف رو زدند. که قطعا شما نمی تونید با کیفیت پی سی این بازی رو اجرا کنید.

تو این بحث می خوایم بررسی کنیم. مثلا تا چه حد نمیشه.

این عکس رو ببینید. از موتور همین بازی (cry engine 2) هست:

Crysisface3d.jpg

tekken_lord

کاربر سایت
Mar 5, 2006
627
ببین دوست من شما اصلاَ حرف منو متوجه نشدی .
من کرایسیس رو خودم بازی کردم . یادم نمیره همون اول بازی تو ساحل یه خرچنگ دیدم( ببخشید فکر کنم اشتباه گفتم یه تانک زد گلوله :biggrin1:) فکر کنم منظورمو فهمیده باشی .
در مورد قدرت کنسولاهم به نظر من بحث نکنید بهتره چون من برنامه نویسای کرایسیس رو قبول دارم اما رو pc نه کنسول .
میدونید یه چیزی بهتون می گم که مطمئن باشید کاملاَ درسته . مشکل بازی سازا سخت بودن برنامه نویسی برای این کنسولا نیست در حقیقت 90 درصدشون که الان دارن بازیهای جالبی میدن خودشون بارها اعتراف کردن که ما اولین بار هست داریم برای کنسول بازی میسازیم و تا الان فقط روی pc کار کردیم خوب اینو دیگه نباید بگم یه ضرب المثل هست که میگه قدم به قدم . اینا یه دفعه می خوان برن سر ps3 خوب معلومه مغزشون .... :biggrin1:
بگذریم علت اینکه گفتم بری یکم راجب کنسولا تحقیق کنی همیناست لااقل توی بحثهای سایت که میشه حضور پیدا کنید اونجا چیزای مفیدی به صورت علمی ذکر میشه خوشحال میشم باشید .
باتشکر

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
آقا من همين جا ميگم هيچي حاليم نميشه خواهشا بعد از نوشته ام نريزيد سرم فقط اگر خواستيد اظهار نظر كنيد.
اول درباره DX10 من خودم دوتا يا سه تا تريلر ديدم كه با 9 و 10 همزمان مقايسه كرده بود و شايد كمترين جزئيات ممكنه فرق داشتند. همين جا هم سرش بحث شد و آخر هم با عكس هايي كه فكر ميكنم تكاوچ جان بود گذاشته بود معلوم شد زياد فرقي باهم ندارند.
درباره اجرا شدن يا نشدنش! خواهشا هركس اين بازي انجام داده بگه روي چه حالتي انجام داده؟
من فكر نميكنم حتي 20 درصد گيمر ها اين بازي رو روي بهترين حالت بالاترين گرافيك رو تجربه كرده باشند تازه افت فريم هم نداشته باشه! من كه صد درصد فكر ميكنم اگر كسي همچين حرفي رو بزنه دروغ گو سال ميشه.
پس نميتوني بگي اون قدرت كامپيوتر نميشه در اصل اگر حساب كني بر روي كنسول همون نسخه پيسي در حالت نورمال است تازه بدون افت فريم هاي وحشت ناك ...
اما برسيم به صحبت هاي سازندگان يك مثال ميزنم خودت متوجه بشو :
Epic قبلا گفته بود كه Gears Of War قابل اجرا بر روي PS3 نيست بخاطر مسائل مختلف كه وارد جزئيات نميشيم (بحث فن بوي نكنيد اصلا كرديد هم به من چه!) اما حالا اومده ميگه چي؟ UT3 كاملا از Gears Of War سر است و اين بازي را از ياد شما خواهد برد. به نظرت از اين صحبت چي به نظر آدم مياد؟
نميدونم شما دموهاي گيم پلي Alan Wake ديديد يا نه درست بر روي كامپيوتر اجرا شده با چه سيستمي ولي سازندگانش قول دادند بر روي 360 هم در همون حد باشه. من ميتونم به شرافتم سوگند بخورم كه فيزيك Crysis در مقابل Alan Wake چيزي براي گفتن نداره در اصل مثل Halo و Crysis ميشه ولي خيلي راحت ميبينيد كه داره براي X360 مياد و هيچ مشكلي هم وجود نداره شايد با همون كيفيت صد درصد PC نياد ولي من مطمئنم زماني كه Alan Wake بياد كساني كه بر روي 360 بازي رو انجام ميدن كيفيت بازيشون از كساني كه بر روي PC انجام ميدند بيشتر اين موضوع تا چندسالي ادامه خواهد داشت.
همه اين حرفا رو زدم كه يك كلمه رو بگم اگر قرار باشه به حرف سازندگان گوش كني بايد هر 30 دقيقه طرف يك چيزي باشه يك روز ميگند DVD بيشتر نيازدارند يك روز ميگند كنسول نميكشه يك روز ميگند كامپيوتر فلان مي خواد آقا لپ كلام پول كه ميون بياد ها بازي با دايركس 100000 رو هم روي كنسول كه دايركس 9 رو ساپورت ميكنه اجرا ميكنند.
ميدونم اين حرف من خيلي ها قبول ندارند ولي مطمئن باشيد زمان اومدن بازي اگر بياد براي كنسول ها نسخه هاي كنسول يك سر و گردن بالاتر از نسخه PC از آب در مياند. يا اين كه ديگه اينقدر مايه داشته باشي كه من نديدم تا امروز كسي بخاطر بازي كامپيوتر فلان ببنده ...
پس هي نگيد اين بازي نميكشه.
_______
دركل يعني همه چيز به سازندگان بستگي داره. مثلا يك جا ميخوندم كه دقيقا الان يادم نيست ولي همون نسخه Gears كه بر روي X360 اجرا شد اگر قرار بود براي كامپيوتر بياد زير 1 يا 2 گيگ جواب نميداد ولي سازندگان با نميدونم چه كاري باعث شده بودند رم كمتر اشغال بشه. سر اين موضوع مطمئن نيستم يعني مقدار رم و بازيش اگر اشتباه نكنم همين بود فردا نيايد يقم رو بگيريد بگيد تو اين حرف رو زدي ...
پس همه مربوط به سازنده ميشه اين موضوع دقيقا موضوع كار با PS3 و X360 است كه اگر كسي به ساختار PS3 وارد باشه مطمئنا ميتونه شاهكار بسازه و چون سازندگان قدرتش رو ندارند نميشه گفت كه pS3 ضعيف پس الان هم وقتي سازنده قدرتش رو نداره نمي توني بگي PS3 و X360 ضعيف هستند شايد همين اگر به يك سازنده كنسول ساز سپرده بشه صد برابر بهتر هم در بياد كه شكي نيست همين ميشه.
سرتون درد آوردم ببخشيد اگر چيزي متوجه نشديد عيب نداره خودمم متوجه نشدم.
هرجور مایلید. منظورم این هست که اگر می خواهید ببرید یک جای دیگه بحث رو، ببرید.
یک چیز کاملا مشخصه، کنسول هرچقدر هم قدرت داشته باشه، در عمل شما نمی تونی به بیش از 70 درصد بازدهیش فکر کنی.
یک مثال می زنم: kill zone 2. اولین بار که انونس شد. همه خودشون رو داشتند می کشتند. ولی حالا یک بازی معمولی (از لحاظ گرافیک البته) هست . همه اش هم به خاطر تاخیرهای سونی.
شما اگر بري همون اولين نمايش Kz2 رو ببيني ميفهمي كه اگر اون واقعي بود Crysis كه هيچي نوه و نتيجه و نبيره و نديده اش هم نميتونستند چنين گرافيكي داشته باشند (حيف كه خيلي فرق كرد ) ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر