نقد و بررسي بازي هاي psp

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
ماشالله چه قدر توضیح دادی .
من قدیم اسلیم سری 2000 داشتم ، خیلی جدید بود که وارد بازار ایران شده بود که گرفتم .
الانم یه استریت از پی تی گرفتم ، فکر کنم همون 120 تومانیه بود که میگید . البته تخفیف هم گرفتم . قیمتش خدایی خیلی خوبه .
اصلا اینجوری شد که گرفتم ، دیدم برای یه بازی ps4 باید نزدیک 200 پول داد گفتم دیگه 100 تومان 120 تومان پولی نیست بدم حداقل بازی های شاخ PSP رو یه بار دیگه بازی کنم .

psp توضیح زیادم داره کدوم کنسول تا حالا تونسته با یه پلاگین بشه بازیا رو 3d بازی کرد؟ یا حتی کنسول ها خونگی شبیه ساز سگاساترن ندارن اما psp داره
من خودم سری فقط فول پک داشتم که حتی کرک ( کپی خور نشده بود ) بازیا رو umd میخریدم بعد تعویض میکردم , بعد کپی خور اومد که umd اصل میخواست ولی برای اجرا بازیا خیلی خیلی دردسر داشت
psp 2000 هم خیلی خوب بود بخصوص اضافه شدن قابلیت وصل شدن به tv و لاغرتر شدن - کیفیت صفحه نمایششم زیادتر شد
یادمه یه مدلا سری 2000 بود باندل خداجنگ - متالگیر و ..... بود

psp street هم داشتم مدل خیلی خوبیه من که ازش راضی بودم بدنه مات و کمی تپل و بدنه مقاومتر و ........ -- منم به همون psp street پیام دادم گفت فروخته شده
آره با این پول گوشی nokia 215 میدن حتی جاوا هم نصب نمیکنه - گوشی ها دمه ای جاوا الان 190 هزار منه
بعد psp با این عضمت با کل مطعلقاتش 120 هزار تومن

این ps tv را دیده بودم فيلمهاش را چیز جالبی بود :d

بازی کپی هم اجرا میکنه یا فقط اورجينال میشه?!

مثل اینکه فقط بعضی از بازیهای ویتا و psp را میتونه اجرا کنه!

آره چیز باحالیه , اینم تریلرش
http://www.aparat.com/v/5Uqkz

فعلا قیمت psp ش کپی خور شده

خوب بازی ها تو استور محدودن - از نظر کارکردی ps tv همه بازیا vita نمیتونه اجرا کنه محددیت گذاشتن براش - اما یه ترفندی اومده که باهاش میشه همه بازیا ویتا اجرا کرد
از اون ور تمام بازیا psp میتونه اجرا کنه هم همه بازیا ps1

Angel Of Darkness

کاربر سایت
Aug 4, 2008
406
نام
Nima
کارت درسته احسنت ازیهای تاپیو معرفی کردی فقط یادت رفت عکس اون خانوم خوشگله رو تو UNDEAD KNIGHTS
بزاری :d من غیر اون با هیچکدومشون بازی نمیکردم اینو انقد بازی کردم همه مراحلشو آیتماشو داشتم یه رفیقی بود اولین بار دید دارم اینو بازی میکنم و کارکتر یکم زیادی خشنه دیگه روش نشد بگه خوشگل گفت :
حیف نیست خانوم به این باکلاسی انقد خشنه =)) تا مدتها سربه سرش میزاشتم سر این قضیه

latest
18hf2bxy1wcshjpg.jpg

• Like
Reactions: Sega_genesis

live is life

کاربر سایت
Apr 11, 2010
1,812
نام
leon
ps

آره چیز باحالیه , اینم تریلرش
دانلود ویدیوی جدیدی از PlayStation TV

فعلا قیمت psp ش کپی خور شده

خوب بازی ها تو استور محدودن - از نظر کارکردی ps tv همه بازیا vita نمیتونه اجرا کنه محددیت گذاشتن براش - اما یه ترفندی اومده که باهاش میشه همه بازیا ویتا اجرا کرد
از اون ور تمام بازیا psp میتونه اجرا کنه هم همه بازیا ps1

خوبه اگه بشه بازیهای psp و پلی 1 را اجرا کرد :d

هارد بش وصل میشه برای بازیهای کپی!? چون مموري که خیلی نمیشه بازی ریخت توش

100$ بود مثل اینکه قیمتش:-/

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
40 دلاره PS Vita TV یادش بخیر قبل احمدی نژاد دلار 900 تمن بود با حق گمرکو مالایاتو همه چیز مید 45 هزارتمن خریدش حالا چی

ps vita tv که ریجن ژاپنه و گرونتر و وسایلش بیشتره مثلا رنگش سفیده و استند داره

playstation tv فقط مشکی داره فقط واسه ریجن uc و پال داره

playstation tv فول پکش خوبه که گرونه - تو پکش دسته ps3 - مموری کارت 8 گیگ - کد دانلود یه بازی داره

خوبه اگه بشه بازیهای psp و پلی 1 را اجرا کرد :d

هارد بش وصل میشه برای بازیهای کپی!? چون مموري که خیلی نمیشه بازی ریخت توش

100$ بود مثل اینکه قیمتش:-/

آره خوبه و خیلی ام حال میده :d

نه بابا خیلی دت بالا گرفتیشا :d مگه psp بهش هارد اکسترنال میخورد اینم ویتا که کنسول خونگی شده اما نه در این حد که هارد دیسک بهش بخوره :d

از اسمش معلومه دیگه یه ویتا کنسول خونگی شده اس پس مموری بهش میخوره اونم مموری کارت گرون ویتا

خروجی تصویر ثابت روی 720p ه - و کابل اتصال خروجی hdmi ه

پک استانداردش رو dc داشت 245 هزار + کد دانلود 3 تا بازی کوچیک

فول پکش ایران نیومده

حتی تاپیک خردشم زدم
خریدار PlayStation TV | انجمنهای پرشین تولز

آخرین ویرایش:

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
سلام نقدهات خیلی خوندنی هست
اما اگه بشه بازیهای جدید هم نقد بنویسی عالی میشه

سلام حسین جان , مرسی ممنون از اینکه اومدی و نظرتو گفتی
نقد و بررسی ها چه بازی هایی رو میخوای تا بزارم
من بازی هایی که بازی میکنمو فقط میتونم نقد و بررسی براشون بنویسم مثلا ps4 نداشته بشم براش نقد و وبررسی نمینویسم

بقول بعضی دوستام که بهم گفتن دست از سر این پیر مرد ( psp ) بردار :d

live is life

کاربر سایت
Apr 11, 2010
1,812
نام
leon
ps vita tv که ریجن ژاپنه و گرونتر و وسایلش بیشتره مثلا رنگش سفیده و استند داره

playstation tv فقط مشکی داره فقط واسه ریجن uc و پال داره

playstation tv فول پکش خوبه که گرونه - تو پکش دسته ps3 - مموری کارت 8 گیگ - کد دانلود یه بازی داره

آره خوبه و خیلی ام حال میده :d

نه بابا خیلی دت بالا گرفتیشا :d مگه psp بهش هارد اکسترنال میخورد اینم ویتا که کنسول خونگی شده اما نه در این حد که هارد دیسک بهش بخوره :d

از اسمش معلومه دیگه یه ویتا کنسول خونگی شده اس پس مموری بهش میخوره اونم مموری کارت گرون ویتا

خروجی تصویر ثابت روی 720p ه - و کابل اتصال خروجی hdmi ه

پک استانداردش رو dc داشت 245 هزار + کد دانلود 3 تا بازی کوچیک

فول پکش ایران نیومده

حتی تاپیک خردشم زدم
خریدار PlayStation TV | انجمنهای پرشین تولز

درسته ما که شهرستان هستیم اصلا نميدون چی هست :d خریدار نداره اینجا

اگه گیر بیاد فقط در پایتخت میشه پیداش کرد که حالا هم میگی کم یاب شده :)

برا هکش که کپی psp بیاره چقدر میگیرن !

حیف اینجا نیست وگرنه تازه گیم پلی 4 خریدم به جاش اینا میخریدم :d

اگه میشد مثل psp امولاتور کنسول های قدیمی سگاو .... هم توش بریزه آدم چی میشد :dتو تلویزیون

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
درسته ما که شهرستان هستیم اصلا نميدون چی هست :d خریدار نداره اینجا

اگه گیر بیاد فقط در پایتخت میشه پیداش کرد که حالا هم میگی کم یاب شده :)

برا هکش که کپی psp بیاره چقدر میگیرن !

حیف اینجا نیست وگرنه تازه گیم پلی 4 خریدم به جاش اینا میخریدم :d

اگه میشد مثل psp امولاتور کنسول های قدیمی سگاو .... هم توش بریزه آدم چی میشد :dتو تلویزیون

همینجا هم نمیدونن وقتی زنگ میزنم میپرسم playstation tv دارید میگن آره playstation 3 داریم :d وقتی هم حضوری میپرسم فکر میکنن منظورم تلویزیون پلی استیشن هستش :d

آره چون 2015 اومد اونم تو ایران نیومده خیلی کم آورده - dc داشت تموم کرد شانس ما - جاها دیگم بعضیا دارن اما به جا 245 هزار میدن 450 هزار

هکشو خودت میتونی انجام بدی - بیرونم 20 هزار میگیرن انجام میدن

بلاخره dc میاره dc ور میداره wii u شکست خورده رو میاره همش اما باید وایساد

میشه وقتی psp اجرا کرد پس ps1 هم اجرا میکنه پس شبیه سازا منتشر شده psp هم اجرا میکنه

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
چه بازی های قشنگی، از آقا احسان بابت این معرفی و بررسی تشکر می کنم، کنسول های دستی هم جذابیت و لذت خودشونو دارند، حیف که PSP ندارم چون دوست دارم بازی ها رو اورجینال بخرم.

• Like
Reactions: sadegh93

a.messi10

کاربر سایت
Jul 27, 2014
983
نقد و بررسی بازی God Of War: Ghost Of Sparta

شبح اسپارتا این بار با تجربه ی بیشتر به کنسول پر طرفدار سونی باز میگردد.بله این بازی دومین بازی از سری محبوب god of war است که بر روی psp عرضه میشود و طبق قول های سازندگان در تلاش است تا نهایت توان psp را به چالش بکشد.
با ما در نقد این بازی حماسی همراه باشید.

نام بازی:GOD OF WAR:GHOST OF SPARTA
ناشر:SONY COMPUTER ENTERTAIMENT
توسعه دهندگان:Santa Monica ،Ready At Dawn
پلتفرم:PSP
سبک بازی:Action Adventure،Hack & Slash
تاریخ عرضه:November2,2010
تعداد بازیکنان:1
latest

داستان
شبح اسپارتا،قاتل خدایان،این القابی است که thanatos خدای مرگ به کریتوس میدهد.گویی خود خدایان هم از بلایی که قرار است کریتوس بر سرشان بیاورد خبر دارند.;)
داستان این بازی از جایی آغاز میشود که کریتوس پس از شکست دادن ares به خدای جنگ تبدیل شده است.(در واقع داستان این نسخه بین نسخه اول و نسخه دوم قرار دارد)ولی کابوس ها و عذاب هایش همچنان در ذهنش وجود دارند.
او از بد قولی خدایا به تنگ آمده و به فکر برادری است که در گذشته داشت اما در کودکی بر اثر اتفاقی ناپدید شد.
کریتوس نزد مادرش میرود و از مادرش میخواهد واقعیت را به او بگوید،ولی مادرش تنها از او میخواهد که برادرش را پیدا کند.شایان ذکر است که طبق سنت (دست زدن هر کس توسط کریتوس=مرگ او)مادرش هم کشته میشود و سفر کریتوس برای یافتن برادرش آغاز میشود.

latest

دیموس و کریتوس​
در کل بازی داستان پر مغزی دارد و به جنبه های مختلف زندگی کریتوس اشاره دارد.
در واقع این نسخه در تلاش است تا به سوالات باقی مانده درباره کریتوس پاسخ دهد.

گیم پلی
گیم پلی این نسخه هم تغییر چندانی با نسخه های قبل ندارد و سعی شده تا سیستم کامبو های کریتوس که محبوب هم هستند دست نخورده باقی بماند و تنها شاهد جادو ها و اسلحه های جدیدی مثل Army of sparta،Thera Bane،Eye of Atlantis ،Horn of Bores و... هستیم.
شمشیر معروف کریتوس هم طبق معمول همراه او هست و لذت سلاخی با چنین اسلحه ای پابر جا است
:d
مدت زمان لازم برای اتمام بازی نسبت به Chains Of Olympus طولانی تر شده و مثل همیشه درجه سختی very hard شما را به چالش می کشد.
gow5.jpg

مبارزه کریتوس با scylla یکی از boss fight های بازی​
از سایر تغییرات گیم پلی این نسخه به جابه جا شدن QTE ها به طرفین برای سهولت در کار اشاره کرد که واقعا قابل تحسین است.
560232-god-of-war-ghost-of-sparta-playstation-3-screenshot-cyclops.jpg

تغییرات QTE ها​
اما این گیم پلی هم بدون نقص نیست.نبودن معماهای چالش بر انگیز که در نسخه های 1و 2 به فراوانی یافت میشد یکی از انتقاد های وارده به بازی است.
از دیگر نکات منفی هم تغییرات اندک در گیم پلی است که میتوان با توجه امکانات سخت افزاری محدود PSP از آن چشم پوشی کرد.
large.jpg

ولی در کل گیم پلی این نسه خشم کریتوس را به بهترین شکل ممکن در یک کنسول PORTABLE به نمایش میگذارد و قدرت استودیوی READY AT DAWN را به نمایش میگذارد.

گرافیک
گرافیک این بازی واقعا حیرت بر انگیز است به گونه ای که شما با شروع شدن بازی تا مدتی در حیرت خواهید ماند که این جلوه های بصری چگونه بر روی کنسول همراهی همچون PSP به نمایش در آمده است.
تمامی جزییات بازی علی الخصوص چهره ی خود کریتوس بسیار عالی طراحی شده و خیلی کمتر شاهد اشیای لبه دار هستیم.

4576131731_3f5efd1504_o-759x500.jpg

در وصف گرافیک بازی فقط میتوان لب به تحسین گشود.​
افکت های باران هم به خوبی پیاده شده و جلب نظر میکند.
یک از ویژگی های گرافیکی دیگر این نسخه این است که همانند نسخه سوم از این سری که برروی PS3 عرضه شد پس از مدتی جنگ بدن کریتوس غرق در خون میشود که این ابتکار و آوردنش بر روی PSP ستودنی است.
latest

رد خون بر روی بدن کریتوس!​
نورپردازی هم به خوبی رعایت شده است و بازتاب نور به طرز قابل قبولی صورت میگیرد.
در کل در این بخش نمی توان ایراد خاصی گرفت و (به نظر نویسنده)شاهد برترین گرافیک عرضه شده برروی PSP میباشیم.

موسیقی و صدا گذاری
موسیقی های بازی مطابق سبک بازی حماسی هستند و حس بسیار خوبی به شما میدهند.
شما میتوانید این موسیقی ها را از لینک زیر دانلود کنید:
God of War: Ghost of Sparta Original Soundtrack MP3 - Download God of War: Ghost of Sparta Original Soundtrack Soundtracks for FREE!
صدا گذاری بازی هم کار خودش را به خوبی برای واقع گرایی انجام میدهد.از صدا گذاری افکت آب در مکان های خلوت گرفته تا صدای جادوهای کریتوس و لب خوانی عالی کاراکتر ها با صدا،همگی بسیار خوب انجام میشوند.
1881-ogxgznyhjj.jpg

نتیجه گیری
در مجموع با یکی از کم نقص ترین بازی های این کنسول دستی مواجه هستیم.بازی که در واقع بهترین بازی و موقعیت برای خداحافظی با عرضه ی بازی های درجه یک برای PSP بود و به ما نشان داد که چرا این فرانچایز به این شدت محبوب است.
+

گرافیک اعجاب آور برروی PSP
گیم پلی مهیج
تلاش تحسین بر انگیز برای به همراه آوردن ویژگی های GOD OF WAR III بر روی این نسخه
داستان خوب و تلاش برای پرداختن به جنبه های مختالف کریتوس
موسیقی های حماسی
_

گیم پلی بازی میتوانست کمی طولانیتر و با معما های بیشتر باشد
کمبود نوآوری در بخش دشمنان بازی(به غیر از BOSS FIGHT ها)

نکته1:با تشکر از آقا احسان که فرصت نوشتن این نقد رو به من داد.
نکته2:به امید معرفی بازی GOW IV و بازگشت شکوهمندانه کریتوس

اگر کم و کاستی بود به بزرگیتون ببخشید.امید وارم مفید بوده باشه.

images

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر