PlayStation Ni-Oh

Is1g8.jpg

بعد از سالها بالاخره امروز دوباره از بازی پرده برداری شد. سازنده بازی Team Ninja ـست که سری Ninja Gaiden و Dead or Alive رو در کارنامه خودش داره و با توجه به تریلر میشه امید داشت که یه عنوان با کیفیت دیگه ازشون ببینیم. داستان بازی در زمان سامورایی ها اتفاق میوفته و قراره مبارزه شخصیت اصلی با شیاطین رو نشون بده. هنوز اطلاعات زیادی از بازی منتشر نشده، بجز اینکه بازی انحصاری PS4 ـه و سال دیگه منتشر میشه.

Update:

اطلاعات جدید از بازی منتشر شده:

• در پایین تصویر سمت راست چهار آیکون وجود داره که هر کدوم سبک مبارزه شما رو مشخص میکنند.
  • قابلیت های دفاع و حمله شما به سبکی که انتخاب میکنید بستگی دارند.
  • قابلیت تغییر سبک ها در طول مبارزه و حتی در هوا هم وجود داره.
  • مکان هایی که بازیکنان در اون مردن با کاتاناهای خونین مشخص شده اند.
  • ظاهرا میشه این نقاط رو فعال و با شخصیت های مرده مبارزه کرد که در صورت پیروز شدن Loot خیلی خوبی نصیبتون میشه.
  • مشخص نیست که بعد از فعال کردن این نقاط شما با بازیکن میجنگید (PvP) یا با AI.
  • تعویض سلاح و آرمور به صورت Real Time انجام میشه(بازی متوقف نمیشه) پس بهتره جای امنی رو برای اینکار انتخاب کنید.
  • نیزه در بازی وجود داره و میتونید از اون برای مبارزه با چندین دشمن در آن واحد استفاده کنید.
  • روح های محافظ (Guardian Spirits) ـی در بازی وجود دارند که ویلیام میتونه اونا رو برای مدت محدودی در سلاح خودش قرار بده و از قدرتشون استفاده کنه. روح های مثل گرگ آتشین و جغد آبی رنگ.
  • روح های محافظ بعد از مرگتون ظاهر میشن (شاید راهی برای کمک به بازیکن باشن؟)
  • ممکنه محدودیت برای تعداد دفعاتی که میتونید از این قابلیت استفاده کنید وجود داشته باشه.
  • مجسمه های در بازی هستند که میتونید در اونجا با استفاده از Exp هاتون آپگرید کنید یا روحی که همراهتون هست رو تغییر بدید.
  • در بعضی نقاط ممکنه با روشنایی هایی در محیط روبرو بشید که در صورت وارد شدن به اونها روح هایی ظاهر میشن که میتونید باکشتنشون Loot های خوبی بدست بیارید.
  • باسی که در این دمو نمایش داده شد Onryou نام داره (شیطان انتقامجو) که یک نوع Oni(شیطان) قوی به حساب میاد.
  • خوب شدن و Healing شما به صورت رئال تایم اتفاق میوفته پس باید دنبال یه موقعیت خوب برای انجام اون بگردید.
  • گرگ آتشین قابلیت حمله با استفاده از آتش رو به سلاح ویلیام اضافه میکنه در حالی که جغد آبی به اون اجازه بهبود پیدا کردن رو میده.

تریلر ها:

vn9Qb.jpg

Ni-Oh Official Trailer
1080p

با انتشار اطلاعات جدید پست اول آپدیت میشه.

آخرین ویرایش:

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
من خیلی سطح توقعم رو پایین اورده بودم برای این بازی ولی انصافا خیلی خوبه .
از لحاظ درجه سختی هم کوچکترین اشتباه اخرین اشتباهه:D وگرنه راحت میشه پیشروی کرد تو بازی.
در کل خیلی راضیم ازش.
یه نکته دیگه هم یه چند مدتی به بلاد بورن استراحت بدیم بد نی.:D

• Like
Reactions: farzad_angel

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,974
نام
احمد
منم بازی رو شروع کردم بعد 2 ساعت بازی کردن هم حذفش کرد حیف 40 گیگ دانلود:)):|
گیم پلی بازی خیلی خوب بود ولی اصلا و ابدا نتونستم با اتمسفر بازی کنار بیام، کلا یک جوری بود....:|

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
816
نام
محمد
منم بازی رو شروع کردم بعد 2 ساعت بازی کردن هم حذفش کرد حیف 40 گیگ دانلود:)):|
گیم پلی بازی خیلی خوب بود ولی اصلا و ابدا نتونستم با اتمسفر بازی کنار بیام، کلا یک جوری بود....:|
من بازیو گرفتم یکمشو بازی کردم خوشم نیومد..فکر کنم دلیل این که خوشم نیومد هم اینه که با دارک سولز مقایسش کردم. شما میشه بیشتر توضیح بدید برا چی خوشتون نیومد شاید منم بیخیالش شدم قانع بشم بفروشم بره..

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,974
نام
احمد
من بازیو گرفتم یکمشو بازی کردم خوشم نیومد..فکر کنم دلیل این که خوشم نیومد هم اینه که با دارک سولز مقایسش کردم. شما میشه بیشتر توضیح بدید برا چی خوشتون نیومد شاید منم بیخیالش شدم قانع بشم بفروشم بره..
دقیقا منم با سری بلادبورن و سولز مقایسه اش کردم، قشنگ معلومه فرسنگ ها با این سری بازی ها فاصله داره...تکسچر های بازی خیلی ضعیفه...بازی اتمسفر نداره، داستانش خوب نیست، طراحی هنری بازی در حد و قوراه سری سولز نیست، ولی گیم پلی بازی میتونه تنها نقطه قوت بازی بشه که اونم بعد مدتی خسته کننده خواهد بود....

• Like
Reactions: Persona.Q

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
629
به نظرم قبل از بلاد بورن باید نیو رو بازی کنی وقتی اول بلاد بورن رو بازی میکنی انتظارت بالا میره از چنین سبکی منم خودم اول بلاد بورن رو بازی کردم (تازه دارک سولز رو هم هنوز بازی نکردم) بعد نیو رو بازی کردم خیلی خوشم نیومد و وسطاش ولش کردم
اصلا قابل مقایسه نیستش با بلاد بورن از همه لحاظ و خسته کننده و تکراری میشه

mojtaba.sha

کاربر سایت
Feb 8, 2018
214
به نظرم قبل از بلاد بورن باید نیو رو بازی کنی وقتی اول بلاد بورن رو بازی میکنی انتظارت بالا میره از چنین سبکی منم خودم اول بلاد بورن رو بازی کردم (تازه دارک سولز رو هم هنوز بازی نکردم) بعد نیو رو بازی کردم خیلی خوشم نیومد و وسطاش ولش کردم
اصلا قابل مقایسه نیستش با بلاد بورن از همه لحاظ و خسته کننده و تکراری میشه
کدومش سختر هست؟؟

m1647

کاربر سایت
Mar 7, 2011
529
نام
Mehrdad
کدومش سختر هست؟؟
بلادبورن سختره
ولی تمام این بازی ها میخوان صبر و دقت تو رو به چالش بکشن
اگر عجله کنی پشت سر هم میمیری ولی اگر با صبر پیش بری و از هر بار مردنت درس بگیری هیچکودومشون نه تنها سخت نیستند بلکه خیلی هم اسون میشن

• Like
Reactions: D_grayman

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
بلادبورن سختره
ولی تمام این بازی ها میخوان صبر و دقت تو رو به چالش بکشن
اگر عجله کنی پشت سر هم میمیری ولی اگر با صبر پیش بری و از هر بار مردنت درس بگیری هیچکودومشون نه تنها سخت نیستند بلکه خیلی هم اسون میشن
نع. بلادبورن آسون تره چون "قلق" داره. بتونی نقطه ضعف دشمن ها رو یاد بگیری و از Gem ها و Rune های درست استفاده کنی ("نوع" دشمن ها و باس ها رو بدونی و عنصر درست رو در مقابلشون استفاده کنی) و Parry کردن رو فول بشی، واقعا آسون و لذت بخش میشه. در حالیکه Nioh کلا قلق نداره و به صورت شخمی و دیفالت سخت بی منطق و بیخود و الکی هست و صرفا HP دشمن ها بالا میره و هوش مصنوعیشون یکنواخته. هیچوقت فاجعه Maria رو توی Nioh یادم نمیره. یه باس بینهایت افتضاح با HP فضایی و فاز دوم گند و بیخود که صرفا میخواستن از روی Lady Maria بلادبرون اسکی برن ولی شدید آبشون قطع بود.

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
629
نع. بلادبورن آسون تره چون "قلق" داره. بتونی نقطه ضعف دشمن ها رو یاد بگیری و از Gem ها و Rune های درست استفاده کنی ("نوع" دشمن ها و باس ها رو بدونی و عنصر درست رو در مقابلشون استفاده کنی) و Parry کردن رو فول بشی، واقعا آسون و لذت بخش میشه. در حالیکه Nioh کلا قلق نداره و به صورت شخمی و دیفالت سخت بی منطق و بیخود و الکی هست و صرفا HP دشمن ها بالا میره و هوش مصنوعیشون یکنواخته. هیچوقت فاجعه Maria رو توی Nioh یادم نمیره. یه باس بینهایت افتضاح با HP فضایی و فاز دوم گند و بیخود که صرفا میخواستن از روی Lady Maria بلادبرون اسکی برن ولی شدید آبشون قطع بود.

منم با نظر این دوستمون موافقم نیو به نظر منم سخت تر هستش و دقیقا حرف ایشون دیفالت سخت بی منطق و بیخود و الکی هست
تو بلاد بورن سری اول که بازی میکنی بعضی جاهاش مخصوصا سر بعضی باس هاش ترس رو احساس میکنی ولی تو نیو اصلا اینجوری نیستش فقط میخوایی باس رو بزنی مرحلش ردشه یجورایی اعصاب خورد کن الکی هستش و تازه بیشتر از این که به باس ها ببازی تو وسط بازی از دشمنایه معمولی میبازی

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
من گیم پلی بازی از بلاد هم بیشتر دوست دارم ولی واقعا اتمسفر بازی ضعیفه.
گرافیک بازی هم وقتی رو tv بزرگ بازی میکنی میزاری رو 60 فرم خیلی تو ذوق میزنه. 30 فرم هم که اصلا حال نمیده.
برای شماره 2 یه کم رو طراحی مراحل و باس فایت بیشتر تمرکز کنن عالی میشه

joker+1

کاربر سایت
Nov 1, 2014
312
نام
حسین
بعد از چند رو بازی کردن فک کنم بشه یه نظر بدن در مورد بازی
قبل از نظر دادن بگم که بلاد و دارک رو بازی کردم با مقایسه با این دو عنوان نظر میدم که دوستان نگن بازی شون نکردی و این حرفا

اول اینکه یکی دو ساعت اول بازی که انجام دادم حقیقتا داشت اذیتم میکردم و با خودم میگفتم اخه این تیم نینجا چه فکری با خودش کرده که اینقدر نا عادلانه سختش کرده بازی رو ولی خوشبختانه تو هر زمینه ای صبرم خیلی زیاده یعد از یک روز وقت گذاشتن برا بازی و و اشنا شدن با تمام ایتم ها و سبک مبارزه و بقیه موارد ضروری بازی فهمیدم که اشتباه میکردم

واقعا هر چه قدر میرفرفتم جلو بیشتر بهم میچسبید . وقتی با سبک مبارزه کرکتر خودت یعنی همون جناب ویلیام اشنا میشی ، وقتی حریفتو میشناسی و میفهمی چه موقع گارد بگیری و حواست به استامینات باشه و ضربات حریف رو به موقع دفع کنی میفهمی که بازی اصلا سخت نیس , ,لذت بخش میشه مبارزه برات

حالا بریم سراغ گرافیک بازی که خیلی ازش بد میگن

ببینید دوستان بیایید واقع بینانه بهش نگاه کنیدم :
چرا به خودمون نمیگیم جو بازی داشتان بازی جوریه که بیشتر محیتاش تاریکه
مخصوصا اوایل بازی که توی یه زندانه ویلیام و حتی بعد از خروجش ار زندان وارد یه جو تاریک میشه و پلیر همون موقع میخوره تو ذوقش میگه اه چه افت فریمی یا چه قدر تاریکه اتمسفرش و ... با اینکه اگه بخواییم صادقانه با قضیه برخورد کنیم میبینیم که اونقدرا هم که میگن لعنتی نیست (منم قبول دارم باید روی گرافیکش و اتمیسفرش بیشتر کار میکردن ولی بهنظره من وخیلی از کاربران خارجی که تحقیق کردم قابل قبوله و میشه با قضیه گرافیک خوب برخورد کرد. شما وقتی بازی رو روی یه تی وی کنتراس بالا و بازی رو روی اکشن مود بازی کنید چه ps4 معمولی داشتیه باشین چه ps4 pro میفهمید که بازی افت فریم نداره فقط بعضی از مناطق افت رزولیشن داره که به نضرم اصلا به چشم نمیاد. خوده سازنده ها پیشنهاد دادن که رو حالت اکشن مود بازی انجام بشه که رضایت داشته باشین از گرفایک

بریم سراق مقایسه با عناویی مثل سری دارک سولز یا بلادبورن

خیلی جاها خوندم که گفته بودن کپی برابر اصله دارک سولزه و بضی از جاهاش و یا حتی حرکات کرکتر اصلی بازی شبیه هانتر بلادبورنه ، ببینید بعضی از چیزا مثل سبک مبارزه با شمشیری مثل کاتانا گه توی دارک سولزم بود این اصلحه یه خورده شبیه همه ولی سلاح های دیگه نه اصلا.
توی استفاده از مجیک روی سلاح اره مثل همه خوب اخه چرا خوش بینانه به قضیه نگاه نمیکید که استفاده از جادو روی سلاح باید به همین صورت باشه نمیخواد که کرکتر بشینه یه جا و روش ورد یا هر چیزی بخونه که جادو فعال بشه خوب بعضی از چیزا رو اگه بخوای حساب کنی نه تنها توی نیو بلکه توی بیشتر عنوانین سبک ار پی جی مثل همه و حکما هم باید همین طور باشه.

به نظرم دلیل نداره بخواییم بگیم چرا باید مثلا حالت بونفایر دارک توی نیو استفاده بشه حالا با یه حالت دیگه .

چرا مقایسه های دیگرو در نظر نمیگیرید که سرعت بازی به قدری زیاده ، اکشنی بازی به قدری هست که دارک و بلاد اصلا این حالت ها رو نداشتن و اینو میشه با یه نکته مثبت در نظر گرفت.
سبک لول اپ اسلحه خیلی خوب شده
سیستم کواپ به نظرم بهتره ، توی بلاد میخواستی کواپ بزنی خون به جیگر میکرد ادمو

حرف اخرم اینه که دوستان منظورم از این متنی که نوشتم این نبود که دارک 3 بده یا بلاد بده اصلاااااااااا خودم طرفدار پروپا قرص بلاد و دارک هستم
منظورم ازین متن این بود که به نظرم درست نیست بخواییم یه بازیی با پتانسیل بالا (نیو) رو ناعادلانه مورد قضاوت قرار بدیم و نکات خوبشو نادیده بگیریم هر بازی به نظرم نقاط قوت و نقاط ضعفی داره به شخصیه از بلاد باگهایی دیدم که تو هیچ بازی ندیدم توی دارک هم همینطور ولی یه نکات مثبتی بلاد داشت که دارک نداشت و همینطور دارک داشت که بلاد نداشت

درسته گرافیک و داستان بازی جای بیشتر کار شدن رو داشت ولی تا همین حد هم قابله

میتونید یه اماره کلی از نظر کاربران رو در مورد بازی بخونید تا ببینید خیلیا همین نظر رو داشتن

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
خداییش بازی همینقد براتون سخت بوده یا شوخی میکنین؟ D:
والا نظر من کلا برعکسه یعنی از یه جا به بعد باسا کاملا عادی میشدن. کل بازی کافی بود بری از بغل یا پشت اتک بدی و الی آخر. باس و دشمن عادی هم فرقی نمیکرد همش همین بود! :))

• Like
Reactions: sinart7 and joker+1

joker+1

کاربر سایت
Nov 1, 2014
312
نام
حسین
خداییش بازی همینقد براتون سخت بوده یا شوخی میکنین؟ D:
والا نظر من کلا برعکسه یعنی از یه جا به بعد باسا کاملا عادی میشدن. کل بازی کافی بود بری از بغل یا پشت اتک بدی و الی آخر. باس و دشمن عادی هم فرقی نمیکرد همش همین بود! :))

سختی بازی برام شده سرگرمی خیلی باحال و میتونم درکش کنیم که چرا تیم نینجا همچین کاری کرده

از دیده کسی که بازی رو تازه شروع میکنه پیشه خودش میگه خوب انصاف نیس همین اول بازی همین باس هایی با همچین دمیج هایی به تور ادم بوخوره و حکما باید سختیش پله پله میبود یعنی هموجوری که شخصیت خودت قدرتش کم کم میره بالا باید باس ها هم به همون مقدار سخت میشدن یعنی یه توازن باید تو بازی میبود

ولی الان میتونم درک کنم چرا تیم نینجا همچین کاری کرده جوری شده برام که امادگی هر اتفاق غیر منتظره ای رو دارم و میتونم درکش کنم

sinart7

کاربر سایت
May 25, 2008
598
نام
بابک
سختی بازی برام شده سرگرمی خیلی باحال و میتونم درکش کنیم که چرا تیم نینجا همچین کاری کرده

از دیده کسی که بازی رو تازه شروع میکنه پیشه خودش میگه خوب انصاف نیس همین اول بازی همین باس هایی با همچین دمیج هایی به تور ادم بوخوره و حکما باید سختیش پله پله میبود یعنی هموجوری که شخصیت خودت قدرتش کم کم میره بالا باید باس ها هم به همون مقدار سخت میشدن یعنی یه توازن باید تو بازی میبود

ولی الان میتونم درک کنم چرا تیم نینجا همچین کاری کرده جوری شده برام که امادگی هر اتفاق غیر منتظره ای رو دارم و میتونم درکش کنم

اخه چراااا؟ جز روانی بودن سازنده دلیل دیگه ای داره؟ :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر