سوالات متداول و مهم قبل از خرید Wii (پست اول حتما خوانده شود)

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
اون ویی رو خیلی خوب گفته،قیمت Ps3 هم خوبه،منتها یه چیزی که هست اینه که ممکنه شما با ویی حال نکنی،بهتره قبلش ویدیو گیم پلی ها و تریلرهای بازهای وی رو ببینی، و مطمعن بشی که از وی خوشت میاد،

در مورد ps3 هم اینو بهت بگم که یه ps3 کپی خور خیلی به صرفه تر از ایکس 360 هستش...
من که wii رو واسه خودم نمیخوام!! واسه 2 تا از دخترای فامیل میخوام که توخونه هستن سرگرم بشن با بازی های مفرح و شاد!! اهل بازی های جنگی و فوتبالی و ماشینی هم نیستن!!والله همه اش هم میگن برو یه ps1 یا میکرو تر و تمیز پیدا کن واسمون که بازی های ماریو و میوه خور از میکرو و پلنگ صورتی و میکی موز از ps1 رو بازی کنیم!!
از لحاظ گیم پلی و این ها هم یه تاپیک هست همنیجا که حدود 70 تا کلیپ از بازی های مختلف گذاشته که منم دانلود و تماشا کردم!!! خدایشش من خودم حال کردم!!!!! پسر عجب بازیهای ردیفی داره!! واسه من یکی که هیچ وقت گرافیک مطرح نبوده !! مهمترین مورد گیم پلی درگیر کننده هستش که واقعا نینتندو استاد این کاره! و اون ها هم اهمیتی به گرافیک نمیدن!!! و مورد دوم که خیلی مهمه و من رو کشوند سمت wii واسه انتخاب بازی های 2-4 نفره اون هستش که واقعا عالی هستن!! درسته که بازی های اکشن کمی داره ولی اصلا مهم نیست چونکه فکر کنم هر کسی سمت این کنسول میخواد بیاد باید بدونه که تفکری که نینتندو داره با بقیه شرکت ها خیلی تفاوت داره و کلا یه قسمت دیگه ای از بازار رو هدف گرفته!!
دلیل های اصلی من که wii رو جز انتخاب اولم قرار دادم بازی های شاد و مفرح و گروهی و کنترلر های جالب و متفاوتی که داره هستش!! ولی فقط چند مورد رو باید بدونم!!
اول این که این همه کنترل وجود داره!! کدوم هاش با خود دستگاه هستن و کدوم ها رو نیازه که بگیرم و چه قدر باید پول لوازم جانبی بدم!! قابل ذکره که فکر کنم از هرچیزی باید کمه کم 2 تا باشه واسه دو نفره و شاید بعضی اواقات هم 4 نفره!!
کپی خوریش همیشگی هست ایا و فقط باید بازی ها رو تهیه و اجرا کرد به راحتی؟؟
چه ریجنی باید بگیرم و چه مواردی رو برای خرید باید رعایت بکنم؟
تا چه زمانی واسش بازی میاد؟
و اینکه جایی نیست که من یه پک کامل به همراه کنسول رو نو بخرم و بعدا کپی خوریش بکنم؟من اصلا از جنس دسته 2 بدم میاد چونکه شانس ندارم به هیچ عنوان!!!
............
یه مورد دیگه , اگه WII U رو نو بخرم چه قدر باید پول کنترلر ها رو بدم و اینکه میشه اون رو هم هک کرد؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: che-jaleb

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
والله همین الان به یکی از دوستان که مغازه دار هستش زنگ زدم و گفتش wii دست دوم تمیز کپی خور و با گارانتی خودش 170 تومن!!گفت حالا پا معامله هم بیای تخفیف بیشتر هم بهت میدم!
واسه ps3 هم گفتش چندین مدل هستن که از 400 تا 800 تومن میشه که فکر کنم اخریش کپی سخت افزاری هستش!! ولی من که بهش گفتم اسلیم دست دوم تمیز کپی نرم افزاری میخوام گفت حدود 600-650 میشه و با گارانتی خودش!! گفت هر کدوم هم گرفتی هر چه قدر بازی هم بخوای هارد بیار واست میریزم روش!!
حالا شما میگین چیکار کنم؟

قیمت wii مناسب گفته البته اگر جعبه و وسایل کامل باشه و ویموت و نانچاکش سالم و اصلی باشه

بسته به سلیقه شما و اون خانوم هاست بسته به سلیقه باید انتخاب کنید - xbox 360 بیشتر بازیا شوتر داره و گیم پدش مناسب بازیا شوتره - ps3 بازیا اکشن بیشتر داره مثل خدا جنگ و ...... - wii هم کنسول خانوادگیه یعنی تا 4 نفر همزمان میتونن باهم بازی کنن و بازیا ها مناسب خانواده داره

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
قیمت wii مناسب گفته البته اگر جعبه و وسایل کامل باشه و ویموت و نانچاکش سالم و اصلی باشه

بسته به سلیقه شما و اون خانوم هاست بسته به سلیقه باید انتخاب کنید - xbox 360 بیشتر بازیا شوتر داره و گیم پدش مناسب بازیا شوتره - ps3 بازیا اکشن بیشتر داره مثل خدا جنگ و ...... - wii هم کنسول خانوادگیه یعنی تا 4 نفر همزمان میتونن باهم بازی کنن و بازیا ها مناسب خانواده داره

اقا من رفتم پیش اشنامون که گفتش خودش نداره و مغازه دوستش داره !!
خلاصه رفتم سراغ دوستش و یارو گفتش wii با یه دسته 250 بدون گارانتی!! و پکی که 2 تا دسته کامل داره و با 5 تا بازی اصلی و با کارتون و این ها و گارانتی 6 ماهه , گفت کپیش هم نرم افزاری و هم سخت افزاری و این که us هستش!! خلاصه گفت 400 و کابل ..... کامپونت؟؟( درسته؟ ) گفت اون هم 80 تومن و هر دسته اضافه هم 130 تومن!!
منم دیگه منصرف شدم و برگرشتم خونه!!
بیخیال wii شدم رفت چونکه به راحتی بالای 400 تومن در میاد واسم!! :(

آخرین ویرایش:

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
اقا من رفتم پیش اشنامون که گفتش خودش نداره و مغازه دوستش داره !!
خلاصه رفتم سراغ دوستش و یارو گفتش wii با یه دسته 250 بدون گارانتی!! و پکی که 2 تا دسته کامل داره و با 5 تا بازی اصلی و با کارتون و این ها و گارانتی 6 ماهه , گفت کپیش هم نرم افزاری و هم سخت افزاری و این که us هستش!! خلاصه گفت 400 و کابل ..... کامپونت؟؟( درسته؟ ) گفت اون هم 80 تومن و هر دسته اضافه هم 130 تومن!!
منم دیگه منصرف شدم و برگرشتم خونه!!
بیخیال wii شدم رفت چونکه به راحتی بالای 400 تومن در میاد واسم!! :(

اول اینکه مگه کنسول گارانتی داره؟ کدوم کنسول تو ایران نمایندگی رسمی داشته و گارانتی داشته که این بار دومش باشه - شما الکی تو دهن فروشنده میزاری گارنتی دار اونم سوء استفاده میکنه طمع میکنه و بهتون گرونتر میندازه ( گارانتی ها اصلی مثل آواژنگ کارت گرافیک که مشکل داشت دادم بهشون بعد از 3 هفته مدار تغییر رنگ داده بهم تحویل دادن که از وضع خرابی که داشت بدتر شده بود حالا چه برسه فروشنده بگه خودم گارانتی میکنم )

دوم اینکه پک wii شامل ایناست : جعبه - 2 تا مقوا آبی رنگ کشویی که وسایل توش چیده میشن - دفترچه ها - خود کنسول - سنسور - ویموت - نانچاک - محافظ ژله ای ویموت - کابل تصویر - آداپتور - استند کنسول یه قطعه گرد که زیر استند قفل میشه - ( در بعضی مدل ها اولیه پایه سنسور + چسب )

wii کامل باید اینا داشته باشه که یه wii در حد آک 250 تا 300 هزار تومنه

اگر کسی بهتون بگه ریجن فلان بهتره میخواد سر کیسه کنه ریجن ها هیچ فرقی ندارن تازه ریجن ها غیر از us بهترن مثلا ریجن کره خود آداپتور اصلیش 220 ولته و چون ریجن کره دیرتر وارد بازار شده کم کارترن

wii کپی نرم افزاری شده همه بازیا رو اجرا میکنه با فلش ( کپی خور سخت افزاری نباشه بهتره )

ویموت و ونانچاک اصلی دست دوم هم با 50 هزار تومن میشه خرید

کابل کامپونتم 15 هزار تومن که لزومی برای خریدش نیست

شما انتخاب دیگه ای هم دارید میتونید ps2 بخرید هم ارزونه ( با 150 تا 200 هزار یه تمیزشو بخرید ) هم لوازمش ارزونه مثلا دسته هاشو میشه با 15 هزار تومن خرید
فقط دنبال گارانتی دار و .... نباشید که اصلا تو ایران اصلا وجود خارجی نداره
البته ضعیف شدن و نیاز به تعویض لنز ps2 هم مد نظر بگیرید

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
اول اینکه مگه کنسول گارانتی داره؟ کدوم کنسول تو ایران نمایندگی رسمی داشته و گارانتی داشته که این بار دومش باشه - شما الکی تو دهن فروشنده میزاری گارنتی دار اونم سوء استفاده میکنه طمع میکنه و بهتون گرونتر میندازه ( گارانتی ها اصلی مثل آواژنگ کارت گرافیک که مشکل داشت دادم بهشون بعد از 3 هفته مدار تغییر رنگ داده بهم تحویل دادن که از وضع خرابی که داشت بدتر شده بود حالا چه برسه فروشنده بگه خودم گارانتی میکنم )

دوم اینکه پک wii شامل ایناست : جعبه - 2 تا مقوا آبی رنگ کشویی که وسایل توش چیده میشن - دفترچه ها - خود کنسول - سنسور - ویموت - نانچاک - محافظ ژله ای ویموت - کابل تصویر - آداپتور - استند کنسول یه قطعه گرد که زیر استند قفل میشه - ( در بعضی مدل ها اولیه پایه سنسور + چسب )

wii کامل باید اینا داشته باشه که یه wii در حد آک 250 تا 300 هزار تومنه

اگر کسی بهتون بگه ریجن فلان بهتره میخواد سر کیسه کنه ریجن ها هیچ فرقی ندارن تازه ریجن ها غیر از us بهترن مثلا ریجن کره خود آداپتور اصلیش 220 ولته و چون ریجن کره دیرتر وارد بازار شده کم کارترن

wii کپی نرم افزاری شده همه بازیا رو اجرا میکنه با فلش ( کپی خور سخت افزاری نباشه بهتره )

ویموت و ونانچاک اصلی دست دوم هم با 50 هزار تومن میشه خرید

کابل کامپونتم 15 هزار تومن که لزومی برای خریدش نیست

شما انتخاب دیگه ای هم دارید میتونید ps2 بخرید هم ارزونه ( با 150 تا 200 هزار یه تمیزشو بخرید ) هم لوازمش ارزونه مثلا دسته هاشو میشه با 15 هزار تومن خرید
فقط دنبال گارانتی دار و .... نباشید که اصلا تو ایران اصلا وجود خارجی نداره
البته ضعیف شدن و نیاز به تعویض لنز ps2 هم مد نظر بگیرید
یا خدا !!!!! میخواسته تا خر خره بندازه بهم این جور که دارم میبینم!!
والله باید بیخیال این WII بشم!! چونکه کل بازار رو گشتم همین یه نفر داره که اینم میخواد بندازه بهم!!
PS2؟ این مگه از WII ضعیف تر نیستش؟
کپی خور هم هستن همشون فکر کنم اره؟
بازیاش گیر میاد هنوز؟
بازی های PS1 هم بهش میخوره؟
اگه میدونستم درباره اینهم سوال میکردم وقتی رفته بودم بازار!!
بازی هایی مثل WII داره که واسه دختر ها جذاب و باحال باشه و دو نفره هم باشن بعضیاش؟

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
یا خدا !!!!! میخواسته تا خر خره بندازه بهم این جور که دارم میبینم!!
والله باید بیخیال این WII بشم!! چونکه کل بازار رو گشتم همین یه نفر داره که اینم میخواد بندازه بهم!!
PS2؟ این مگه از WII ضعیف تر نیستش؟
کپی خور هم هستن همشون فکر کنم اره؟
بازیاش گیر میاد هنوز؟
بازی های PS1 هم بهش میخوره؟
اگه میدونستم درباره اینهم سوال میکردم وقتی رفته بودم بازار!!
بازی هایی مثل WII داره که واسه دختر ها جذاب و باحال باشه و دو نفره هم باشن بعضیاش؟

بله میخواسته گرون بده
wii که تو بازار پره مثلا تو همین سایت ها دیوار و شیپور ریخته
مثل اینا

آگهی کنسول بازی خانگی با بهترین قیمت روی دیوار

جستجو - شرح آگهی - شیپور - شیپور

جستجو - شرح آگهی - شیپور - شیپور

تازه این قیمت ها جا چونه زدن گذاشتن میتونی خیلی کمتر بخری
تو پشت شهرداری یکی دیدم در حد آک بود 200 هزار میگفت

آره معلومه ps2 ضعیفتره- ps2 برای نسل 6 ه wii برای نسل 7 ه و جدیدتره
بازیاش چرا گیر نیاد بقالی سر کوچتونم داره
آره بازیا ps1 بهش میخوره اما بهتره استفاده نشه چون به لنز و موتور فشار میاره

یه توصیه تو بازار سوال نکن فکر میکنن هیچی نمیدونی اون موقع میگن طرف که نمیدونه بهش میندازیم اینا تجربه سال ها فروش کنسول و لوازم جانبی کنسوله

نه بازیا مثل wii کم داره بیشتر خشنن و اکشن اما بازیا طنز و کارتونی و .... از ps3 اینا بیشتر داره

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
سلام
یکی از دوستانم میخواد Wii دسته دو بخره ! حالا گفت بپرسم به چه نکاتی باید توجه کنه ؟! چیز خاصی داره ؟

امین جان من قبلا داشتم سری های جدید از دیسک کپی خور نیستن پس اگه دیسک مهم باید سری قدیمی باشه بعدشم اینکه بریک نشده باشه یا semi break اگه داخل تنظیمات دستگاه نره یعنی نیمه بریک شده که بید دوباره اپدیت بشه. دسته ایناشم چک کنه سالم باشه

• Like

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,787
نام
امین
امین جان من قبلا داشتم سری های جدید از دیسک کپی خور نیستن پس اگه دیسک مهم باید سری قدیمی باشه بعدشم اینکه بریک نشده باشه یا semi break اگه داخل تنظیمات دستگاه نره یعنی نیمه بریک شده که بید دوباره اپدیت بشه. دسته ایناشم چک کنه سالم باشه

همراهش کلی دیسک هست پس حتما سری قدیمی هست ! درسته ؟
این بریک و سمی بریک رو بیشتر توضیح میدی؟ یعنی تو داشبورد به قسمت تنظیمات نرفت یعنی بریک شده ؟ اگه اینطور بود به درد نمیخوره ؟

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
همراهش کلی دیسک هست پس حتما سری قدیمی هست ! درسته ؟
این بریک و سمی بریک رو بیشتر توضیح میدی؟ یعنی تو داشبورد به قسمت تنظیمات نرفت یعنی بریک شده ؟ اگه اینطور بود به درد نمیخوره ؟

بریک باشه که اصلا دستگاه بالا نمیاد اگر سمی باشه تنظیمات با 1 صفحه نت میاد بالا یه چیزه چرت کاملا مشخصه

اگه دیسک کپی داه قدیمه دیگه

arash_1996

کاربر سایت
Sep 18, 2014
101
نام
آرش
سلام
یکی از دوستانم میخواد Wii دسته دو بخره ! حالا گفت بپرسم به چه نکاتی باید توجه کنه ؟! چیز خاصی داره ؟

درود،

از لحاظ خرابی اینو بهت اطمینان میدم اگه کنسول تمیزی باشه بدون مشکلی برات حداقل تا 10 سال کار میکنه،کلا سیستم نینتندو طوریه که بهترین قطعات رو برای کنسولاش در نظر میگیره،منتها بیشترین دلیل خرابی

وی بریک شدن هستش،یعنی اگه شما یه برنامه رو اشتباه به دستگاه معرفی کنی و اون برنامه کنسول رو بریک کنه کار تمومه،البته این بریک شدنم راه حل هایی داره...

یکی دیگه از مهم ترین چیزهایی که قبل خرید باید بدونید نوع کپی خور کنسول هستش،که نرم افزاری خیلی بهتره و این که روی دستگاه مود چیپ نباشه و باز نشده باشه...

• Like

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
درود
دوستان ویی کره ای چه تفاوتی با مدلهای قبلیش داره؟
من این کنسول رو اوایل نسل هفت داشتم و بعد یکی دو سالم فروختم (بعد تموم کردن Super Smash Bros: Brawl بود) دیگه پیشو نگرفتم و الان میخوام برای کسی بگیرم به خاطر همینه میپرسم.
آخه کنسولهایی که برای چین و کره میزنن یه تغییراتی دارن مثلا نینتندو قبلا یه نینتندو 64 زده بود خاص چین همه چیش فرق میکرد:D

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر