آموزش ساخت کابل تصویر 2 حالت Wii: کامپوزیت (3 فیش) و کامپوننت (5 فیش)

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
آخه توی تلویزیون من اینجوری جواب میداد و اینطور که شما میگید پس باید از این راه عمل کنه!:p
مرسی از شما و اگه اطلاعات اشتباهی دادم معضرت میخوام:)
خواهش می کنم.امیدوارم مشکل دوستمون هم حل بشه.

hamid315

عضو جدید
Jul 14, 2019
1
آموزش ساخت کابل تصویر 2 حالت Wii: کامپوزیت (3 فیش) و کامپوننت (5 فیش)

بین کنسول های نسل هفتم، متاسفانه پیروز این نسل یعنی Wii مانند رقیبان HD رو ساپورت نکرد و این یعنی چونتلویزیون های مورد استفاده فعلی در ابعادی بزرگ تر هستند بازیهای این کنسول رو نمیشه با کیفیت دلخواه اجرا کرد و تصاویر بازی مات دیده می شوند. استفاده از کابل همراه این کنسول یعنی 3 فیش کامپوزیت (زرد-سفید-قرمز) تفکیک تصویر قابل ملاحظه ای ارایه نمی کنه و فقط مناسب همون تلویزیون های قبل از LCD و LEDهستش.اما بازیهای Wii و همچنین بسیاری از بازیهای گیم کیوب هم که روی Wii قابل اجرا هستند اسکن پیشرفته رو ساپورت می کنند. در صورت استفاده از اسکن پیشرفته تصاویر در تلویزیونهای بزرگتر شفاف تر و رنگها زنده تر دیده می شوند. بنابراین برای بهره برداری از بهترین کیفیت و فعال کردن اسکن پیشرفته باید از خروجی بهتر تصویر این کنسول یعنی کامپوننت (5 فیش) استفاده کرد. مانند کامپوننت کنسول PS2 تهیه این کابل در تهران تقریبا میسر هستش اما در شهرهای دیگه خیلی در دسترس نیست. از طرف دیگه مثل کابل دست ساز PS2 اگر کابلی 2 حالت کامپوزیت (برای استفاده روی تلویزیونهای قدیمی) و کاپوننت رو همزمان ارایه کنه و در مقایسه با کابلهای موجود در بازار کیفیت بهتری هم داشته باشه گزینه بهتری برای استفاده خواهد بود! همچنین اگر قیمت تمام شده این کار پایین تر از کابل آماده کامپوننت بشه که دیگه چه بهتر!

لوازم مورد استفاده برای ساخت این کابل:

کابل کامپوزیت همراه کنسول.

2. سه عدد فیش مادگی RCA یا همون فیش صوت و تصویر

3. یک کلید روشن و خاموش کوچک

4. مقداری سیم نازک

5. سنجاق یا کلیپ کاغذ یا پین سوکت بلا استفاده کارتریج کنسول های قدیمی مثل نینتندو یا سگا برای ساخت 5 عدد پین که باید مانندشکل زیر در بیاد:

6. کابل آماده 3 فیش معمولی که احتمالا در اکثر منازل یافت میشه:

7. تکه کوچک مقوا

نحوه انجام کار:

ابتدا روکش پلاستیکی روی سوکت کابل تصویر Wii رو از بغل(مانند تصویر) به وسیله یه چاقو باز کنید. اگر کار رو درست انجام بدین بدون آسیب زدن به روکش،به راحتی باز خواهد شد. همچین تکه فلزی نگه دارنده داخلی کابل رو دربیارید (و البته دیگه بعد از باز شدن بهش نیازی نداریم چون با عبور دادن سیمهایی که اضافه می کنیم پایه کابل خود به خود محکم میشه).

چون این سوکت پین های لازم رو نداره باید برای پایه های خالی مورد نظر پین درست کنیم. برای این کار تکه مقوا رو بر دارید و به اندازه ای که وارد دهانه سوکت بشه و لق نزنه بچینید و مانند تصویر وارد دهانه کنید. این مقوا باعث میشه وقتی پین ها رو وارد می کنید پین ها له نشند. بنابراین روی مقوا با ماژیک علامت بزنید که اطمینان حاصل کنید مقوا جابجا نشه.

حالا 3 عدد از پین ها رو مطابق تصویر در جاهای مشخص شده وارد کنید. به قسمت مشخص شده در تصویر توجه کنید تا پین ها رو در جاهای اشتباه وارد نکنید. این 3 پین با رنگ های مشخص شده در تصویر بعدا به 3 سیم مغزی 3 فیش مادگی برای قرمز-آبی-سبز باید وصل بشن.

2 عدد پین دیگه رو هم مانند تصویر به همون شکل وارد کنید. این 2 پین با دو سیم بعدا باید از طرف دیگه به کلید روشن خاموش کوچک ما متصل بشن.

در پایان این مرحله باید مانند تصویر 5 پین در سوکت اضافه شده باشه.

همچنین مانند تصویر زیر 3 سیم به سیم های بدنه لحیم کنید که هر کدام بعدا از طرف دیگه به 3 پایه بنه فیش های مادگی باید لحیم بشن.

در آخر سیمها رو از پایه پلاستکی کابل عبور بدین و به مکانهای گفته شده لحیم کنید. روکش سوکت رو دوباره سر جاش قرار بدین. و درنهایت این تصویر پروژه تمام شده هست:

کابل ساخته شده 2 حالته هستش: در حالت وصل بودن کلید، کابل کامپوننت هستش و در حالت قطع بودن کامپوزیت! حالا کابل 3 فیش رو به این 3 فیش مادگی وصل کنید و به 3 فیش سبز-آبی-قرمز تلویزیون متصل کنید. 2 فیش صدای قرمز و سفید خود کابل اصلی Wii
رو هم به فیش های صدای تلویزیون. سوکت رو به کنسول متصل کنید و دستگاه رو روشن کنید و از منوی تنظیمات کنسول کابل کامپوننت رو انتخاب کنید.
امیدوارم از نتیجه کار لذت ببرید.
سلام
ضمن تشکر عکسها همراه نوشته نیستن!

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
خوب بعد از چند سال دوباره یه کابل کامپوننت دیگه برای یکی از آشناها درست کردم. کیفیت عالی!

p06c_img_20200813_185507.jpg

آخرین ویرایش:

amin.a1361

عضو جدید
Mar 2, 2021
1
خوب بعد از چند سال دوباره یه کابل کامپوننت دیگه برای یکی از آشناها درست کردم. کیفیت عالی!

p06c_img_20200813_185507.jpg
سلام و وقت بخیر. یه دستگاه وی برای پسرم گرفتم وصلش کردم به تلویزیون فور کی ۶۵?. قابل بازی هست ولی تصاویر کاملا تاره. دیدم شما کار خیلی جالبی انجام دادید. احسنت. ولی چون هیچ تخصص و سر رشته ای تو این قضیه ندارم نمیتونم انجام بدم.
میخواستم ببینم میتونم کابل دستگاه رو بیارم خدمت شما. برام انجام بدید. ممنون میشم. هزینه زحمتی که میکشید رو هم پرداخت میکنم. شماره تماس ۰۹۱۲۵۸۶۲۰۰۸

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
سلام و وقت بخیر. یه دستگاه وی برای پسرم گرفتم وصلش کردم به تلویزیون فور کی ۶۵?. قابل بازی هست ولی تصاویر کاملا تاره. دیدم شما کار خیلی جالبی انجام دادید. احسنت. ولی چون هیچ تخصص و سر رشته ای تو این قضیه ندارم نمیتونم انجام بدم.
میخواستم ببینم میتونم کابل دستگاه رو بیارم خدمت شما. برام انجام بدید. ممنون میشم. هزینه زحمتی که میکشید رو هم پرداخت میکنم. شماره تماس ۰۹۱۲۵۸۶۲۰۰۸
سلام دوست گرامی
لطف دارید. مبارکشون باشه?. کنسول بسیار خوبی هستش و به راحتی قادر به اجرای بازیهای کنسول گیم کیوب هم خواهید بود و هچنین کنسولهای نسل قبل تر از اون.
راستش بنده ساکن تهران نیستم و از طرف دیگه نمی دونم تفاوت کیفیت تصاویر روی 4k با کابل کامپوزیت معمولی و کامپوننت چقدر خواهد بود اما روی تلویزیون LED که تصاویر واضح تر میشه چون به هر حال تصویر خروجی از 480i به 480p تغییر پیدا می کنه که واقعا بهتره!??

راستی در مورد تفاوت کیفیت تصاویر و رفع تاری تصاویر به این صفحه برید و بعد فقط نشانگر موس رو روی هر عکس ببرید تا حالت کامپوننت همون تصویر رو ببینید:
مقایسه تصاویر بازیها در حالتهای کامپوزیت و کامپوننت

• Like
Reactions: Sega_genesis

ali.a9776

عضو جدید
Jun 1, 2021
1
سلام دوست گرامی
لطف دارید. مبارکشون باشه?. کنسول بسیار خوبی هستش و به راحتی قادر به اجرای بازیهای کنسول گیم کیوب هم خواهید بود و هچنین کنسولهای نسل قبل تر از اون.
راستش بنده ساکن تهران نیستم و از طرف دیگه نمی دونم تفاوت کیفیت تصاویر روی 4k با کابل کامپوزیت معمولی و کامپوننت چقدر خواهد بود اما روی تلویزیون LED که تصاویر واضح تر میشه چون به هر حال تصویر خروجی از 480i به 480p تغییر پیدا می کنه که واقعا بهتره!??

راستی در مورد تفاوت کیفیت تصاویر و رفع تاری تصاویر به این صفحه برید و بعد فقط نشانگر موس رو روی هر عکس ببرید تا حالت کامپوننت همون تصویر رو ببینید:
سلام وقتتون بخیر میتونم خواهش کنم یدونه ام برا من درست کنید هزینه و دستمزد هرچقد شد تقدیم میکنم چون منم رو تلویزیون ۴۲ فول اچ دی بازی میکنم خیلی ممنون میشم ازتون

• Like
Reactions: Sega_genesis

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
سلام دوست گرامی

Wii حتی به باکیفیت ترین crt ها ۳۲ اینچ که hd tv هم وصل کنی تصویر داغون و کور کننده اس ?
تجربش کردم که میگم
دیگه lcd و led بماند
حالا اونم 4k و ۶۵ اینچ دیگه چی بشه ?

به همون crt ها ۳۲ اینچ hd tv که 1080i ساپورتن xbox original سه فیش وصل کنی
تصویر توپ و معرکه اس
با کامپونت دیگه خود xbox 360 میشه ?

با کابل کامپونت ps2 به tv ها جدید نصب کنی تصویر خوبه بازم

• Like
Reactions: mqg1387

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
سلام دوست گرامی

اقا یک کابل هم برای من می سازید؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر