تحصيل در زمينه ي بازي در خارج

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
با ماهی 500 - 600 تومن میشه تو کشوری در زمینه بازی تحصیل کرد ؟
دوستم رفته هند داره مکانیک می خونه (ارشد) , هزینش ماهی 300 تومنه (با خوراک و خوابگاه) . هند که خیلی لهه , مثلا امارات , فیلیپین , مالزی , کانادا ! هزینه تحصیل تو این رشته تقریبا چقدره !؟

تو این کشورها به غیر از کانادا فکر نکنم رشته مستقیم در رابطه با گیم پیدا کنی تو همین امارات Computer Science هم کم گیر میاد، چون اکثراً عشق Business دارن. ugh
ولی هزینه ها تو امارات رو میدونم حدوداً ماهی 1.5 میلیون فقط شهریه دانشگاه میشه. کانادا هم طبیعتاً بیشتر از اینه حدود دو برابر.

این دانشگاه Wollongong برای دوره مستر هست یا لیسانس؟رشته Computer Science Multimedia رو میگم
لیسانسه. البته شعبه دبی هم سال 2012 این رشته رو تدریس میکنه.

حالا دوستان اول بریم کامپیوتر بخونیم بعد بریم این ؟

اکثر رشته های Game Development تو مقطع لیسانس هستن و پیش زمینه کامپیوتر نیاز ندارن، البته خوبه که آشنایی داشته باشین با کامپیوتر و برنامه نویسی.

• Like
Reactions: .:Soheil:.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
اکثر رشته های Game Development تو مقطع لیسانس هستن و پیش زمینه کامپیوتر نیاز ندارن، البته خوبه که آشنایی داشته باشین با کامپیوتر و برنامه نویسی.
خب من فک کنم اول کامپیوتر بخونم بعد برم برا این بخونم . اما فک کنم خیلی بهتر باشه کامپیوتر اول خونده باشی چون با برنامه نویسی رابطه مستقیم داره دیگه !
بعدش این مقاطع گیمینگ و اینا چجورین ؟ یعنی مثلا چه مبحث هایی میخونن ؟

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
من شدیداّ به Software Engineer بودن علاقه دارم،بازی سازی هم خب اون جور که فکر می کنم و بقیه می گن اگه برم توش آدم موفقی می شم (تعریف نباشه).اما خب خانواده از یه طرف گیر می ده که اگه در آمد ـش بالای 90 هزار دلار در سال نباشه نمی تونم این شغل رو انتخاب کنم.به EA ایمیل زدم که کلاّ بحث رو عوض کرد و از جواب دادن طفره رفت.به Naughty Dog هم زدم که اصلاّ جواب نداده،الان هم به Valve زدم ببینم چی می شه.

با توجه به این موضوع می خواستم ببینم در آمد ها چجوریه؟ و این که آمارهایی که تو سایت Glossdoor.com می زنه واقعیه یا فقط تخمین زده شده؟ و این که نمرات خوب هم مهم تاثیر داره؟ چون من نمرات ـم AAA هست اما این طور که در صفحات قبل خوندم بیشتر تجربی هست و ربط چندانی به نمره نداره.

و این که اصلاّ این صنعت آینده ای داره؟ البته به طور کامل مطمئن نیستم به همین خاطر پرسیدم.

کانادا هم هستم.
ممنون

آخرین ویرایش:

elika_b

کاربر سایت
Aug 1, 2011
7
دوستان اگه شاهزاداه ایرانی را بازی کرده باشید و یه سری هم به سازندگان بازی بزنید می بینید که ایرانی ها هم تو این بازی دست داشتن وبه دلیل اهمیت ندادن به این برنامه نویسان از اونور دنیا سر درآوردن و از من گفتن بو د اگه خواستید بازی ساز بشید پیشنهاد من اینه که برنامه نویسی بازی را بردارید چون که محور اصلی هر بازی برنامه نویسشه. در ضمن اگه اسم این ایرانیها رو خواستید تو فروم گذاشتم .من که اسماشونو تو بازی دیدم حال کردم .دمتون گرم

peyman_mi

کاربر سایت
Feb 21, 2011
284
نام
پیمان
کار همیشه هست .سواد مهمه ابتکار عمل و حمایت کردن.
رشته خوبیه ولی همش برنامه نویسی نیست .
ولی من تا حالا ندیدم یه ایرانی توی استودیوهای معروف بازی سازی کار کنه شما دیدید؟

آخرین ویرایش:

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
کار همیشه هست .سواد مهمه ابتکار عمل و حمایت کردن.
رشته خوبیه ولی همش برنامه نویسی نیست .
ولی من تا حالا ندیدم یه ایرانی توی استودیوهای معروف بازی سازی کار کنه شما دیدید؟
من رفتم دربِ تمام این استدیوها رو زدم پرسیدم "ایرانی دارین؟" گفتن "برو بعدا بیا". والله.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر