معرفی و گفتگو درباره بازیهای قدیمی (Retro) (پست اول تاپیک حتما خوانده شود)

محبوب ترین کنسول خانگی کلاسیک

• Atari 2600

• NES

• Sega Genesis

• Super Nintendo

• Sega Saturn

• Playstation 1

• Nintendo 64

• Dreamcast

• Playstation 2

• Gamecube

• XBOX

Results are only viewable after voting.

GameMasterr

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,205
نام
على
حیف عکسای پست اوایل تاپیک پاک شدن من خودم بیشتر با تصاویر یادم میاد کدوم بازی چی بود:(
اگه میشه که دستی بکشین بهشون :(
۲تا بازی در زمان سگا بود که همچنان پیداشون نکردم
۱- بازی رباطی بود از این رباطا که فقط تو انمیه ها میبینیم بازیش هم اینطوری بود از پاین صفه به به بالا تو بازی قدرت که میگرفتیم رباطمون قوی تر میشد شکلش فرق میکرد
مرحله ۲ م دقیقا یادمه رو ابرا بودیم دشمنا دیده نمیشدن می پردین بالا دیگه همین قدر یادمه:D

۲-این بازی اخرنسل سگا اومده بود سیو هم داشت خود کارترجش هم فرق داشت با همه - زمان پلی ۱ تازه اومد بود
بازیش دیالوگ محور بود یه چیزی تو مایه های rpg الان بود بازیکنمون شمشیر داشت ولی یه باس داشت تانک بود یه پازل بود باید با چرخندها کلمه news میساختیم تا در باز شه

یکی اگه میتونه F1 کنه بما :D

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
بله عزیز
مثلا cpu کنسول ps1 از نوع R3000 حدود 33.86 مگاهرتز قدرت داشت , اما Sega Saturn از cpu قدرتمند Hitachi استفاده کرده بود 2 تا cpu مستقل داشت هر cpu به صورت جداگونه با فرکانس 28.6 مگاهرتز بود حتی Sega Saturn دوتا video display processor مستقل داشت به اسم VDP 1&2
یعنی سال ها سال قبل از اینکه تو pc ها از فناوری دوال چنل به وجود بیاد ( مثل همون که 2 تا رم 4 گیگ کنار هم خیلی بهتر و سریعتر از یک رم 8 گیگ کار میکنه ) اون زمان سگا کنسولی ساخت با دو cpu در کنار هم - با دو پردازنده گرافیک در کنار هم - پردازنده صدا Yamaha و .........
کنسولی بود که 60 فریم میداد - شاید باورش سخت باشه اون زمانی که ماها اصلا نمیدونستیم HDTV چیه!! سگا ساترن HDTV ساپورته - بزنی به tv ها امروزی راحت جواب میده اما همین مثلا کنسول wii نسله فتی با کابل کامپونت هم وصل کنی بازم HDTV نیست
دست کم گرفتیا سگا یه زمان غولی کنسول و تکنولوژی بود
یادمه همون سگا مگا درایو ها قدیمی مودم داخل داشتن

درباره نینتندو 64 هم cpu این کنسول 93.75 مگاهرتز قدرت داشت . پردازنده گرافیکشم 62.5 مگاهرتز قدرت داشت
از بقیه کنسول ها قویتر بود
ولی من یه ویدیو مقایسه دیدم سگا ساترن خیلی ضعیف تر بود

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
حیف عکسای پست اوایل تاپیک پاک شدن من خودم بیشتر با تصاویر یادم میاد کدوم بازی چی بود:(
اگه میشه که دستی بکشین بهشون :(
۲تا بازی در زمان سگا بود که همچنان پیداشون نکردم
۱- بازی رباطی بود از این رباطا که فقط تو انمیه ها میبینیم بازیش هم اینطوری بود از پاین صفه به به بالا تو بازی قدرت که میگرفتیم رباطمون قوی تر میشد شکلش فرق میکرد
مرحله ۲ م دقیقا یادمه رو ابرا بودیم دشمنا دیده نمیشدن می پردین بالا دیگه همین قدر یادمه:D

۲-این بازی اخرنسل سگا اومده بود سیو هم داشت خود کارترجش هم فرق داشت با همه - زمان پلی ۱ تازه اومد بود
بازیش دیالوگ محور بود یه چیزی تو مایه های rpg الان بود بازیکنمون شمشیر داشت ولی یه باس داشت تانک بود یه پازل بود باید با چرخندها کلمه news میساختیم تا در باز شه

یکی اگه میتونه F1 کنه بما :D

داداش بازیا خیلی خاص و لاکچری رو بازی کردیا :D
این 2 تا بازی که گفتی من ندیدم اصلا
مثلا تو بازیا سگا حدود 6 تا بازی روباتی بازی کردم ولی اونی که تو میگی رو نه
مثلا یه بازی رباتی بود ربات بود هر وقتی میخواستی تغییر شکل میداد میشد یه مرد پلیس , لباس آبی شلوار قهده ای
یا یه ربات بود پرواز میکرد و راه میفرفت روی فضا پیماها و ...............

سگا کلا بازیا قشنگ زیاد داشت
toystory 1 سگا رو هیچوقت نتونستم تموم کنم خیلی سخت بود , بازیش کردی؟

• Like
Reactions: GameMasterr

GameMasterr

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,205
نام
على
داداش بازیا خیلی خاص و لاکچری رو بازی کردیا :D
این 2 تا بازی که گفتی من ندیدم اصلا
مثلا تو بازیا سگا حدود 6 تا بازی روباتی بازی کردم ولی اونی که تو میگی رو نه
مثلا یه بازی رباتی بود ربات بود هر وقتی میخواستی تغییر شکل میداد میشد یه مرد پلیس , لباس آبی شلوار قهده ای
یا یه ربات بود پرواز میکرد و راه میفرفت روی فضا پیماها و ...............

سگا کلا بازیا قشنگ زیاد داشت
toystory 1 سگا رو هیچوقت نتونستم تموم کنم خیلی سخت بود , بازیش کردی؟
از شانس ما :D
اره -یادشون بخر بازی هفته ای ۲۰۰ تومن بود :D
اصن سگا دورانی بود از تنوع ولی الان چی :)
برای من علائدین سخت بود مخصوصا اون قسمت سوار قالیچه جای مزابها

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
=))
خب میتونی از این ویدیو استفاده کنی اون دروغ نمیگه که:D

مثلا میخوای 40 تا ویدیو برات ردیف کنم از شبیه ساز xbox original که بازیا این کنسول رو با موفقیت رو pc اجرا کردن
اما شبیه سازی که واقعا کار کنه وجود نداره همه اون ویدیو ها فیک هستن و زیرش کامنتا ببینی فحشه :D
یا ویدیو مقایسه psp street با psp 3000 که اونم فیکه اصلا رنگ بندی کلا باهم متفاوت نشون میده اما واقعا اینطور نیست

البته کاری به بازیا مولتی ندارم که یه بازی میسازن فقط پورت میکنن اصلا به کیفیت و کمیت کاری ندارن فقط میخوان بزنن که زده باشن - چون سخت افزار هر کنسول متفاوته باید بسته به اون سخت افزار بازی ساخته بشه
مثلا xbox original خیلی قویتر از ps2 بود اما بازی مولتی تو هر 2 یکین , نمیان بازی دوباره بسازن که
xbox original جوری بود که farcry نسخه 1 فقط رو این کنسول و pc اومد نه کنسول ها دیگه

دوباره میگم : خوب کاری نداره شما که ps فن هستی دیگه میشناسمت , میگیم ps1 قویترین کنسول کل تاریخ بشریت بوده :D اصلا خدا قدرتمند و بزرگ کائنات :D
پرونده مختومه شد :D

• Like
Reactions: Simorq

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
از شانس ما :D
اره -یادشون بخر بازی هفته ای ۲۰۰ تومن بود :D
اصن سگا دورانی بود از تنوع ولی الان چی :)
برای من علائدین سخت بود مخصوصا اون قسمت سوار قالیچه جای مزابها

سگا کنسول دوست داشتنیی بود :x بازی ها شاهکاری داشت که هنوز سگ اون بازیا شرف داره به 100 تا بازی اسمارت فونی
آره علائدینم سخت بود

آخرین ویرایش:

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
مثلا میخوای 40 تا ویدیو برات ردیف کنم از شبیه ساز xbox original که بازیا این کنسول رو با موفقیت رو pc اجرا کردن
اما شبیه سازی که واقعا کار کنه وجود نداره همه اون ویدیو ها فیک هستن و زیرش کامنتا ببینی فحشه :D
یا ویدیو مقایسه psp street با psp 3000 که اونم فیکه اصلا رنگ بندی کلا باهم متفاوت نشون میده اما واقعا اینطور نیست

البته کاری به بازیا مولتی ندارم که یه بازی میسازن فقط پورت میکنن اصلا به کیفیت و کمیت کاری ندارن فقط میخوان بزنن که زده باشن - چون سخت افزار هر کنسول متفاوته باید بسته به اون سخت افزار بازی ساخته بشه
مثلا xbox original خیلی قویتر از ps2 بود اما بازی مولتی تو هر 2 یکین , نمیان بازی دوباره بسازن که
xbox original جوری بود که farcry نسخه 1 فقط رو این کنسول و pc اومد نه کنسول ها دیگه

دوباره میگم : خوب کاری نداره شما که ps فن هستی دیگه میشناسمت , میگیم ps1 قویترین کنسول کل تاریخ بشریت بوده :D اصلا خدا قدرتمند و بزرگ کائنات :D
پرونده مختومه شد :D
باز شما شروع کردیا ای بابا همچینم نمیتونی رو ps فن بودنم حساب کنی من کلی از بازیایه کنسولای دیگه رو تجربه کردم حتی وقتی بچه بودم wii هم میخواستم بخرم ولی نشد من کل سری کلاسیک ماریو جویدم ماریو 64 zelda o.of.t که تموم کردمیه یه زمانی 360 هم داشتم

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
باز شما شروع کردیا ای بابا همچینم نمیتونی رو ps فن بودنم حساب کنی من کلی از بازیایه کنسولای دیگه رو تجربه کردم حتی وقتی بچه بودم wii هم میخواستم بخرم ولی نشد من کل سری کلاسیک ماریو جویدم ماریو 64 zelda o.of.t که تموم کردمیه یه زمانی 360 هم داشتم

پرونده مختومه شده آقا :D نبش قبر نکن :D

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
پرونده مختومه شده آقا :D نبش قبر نکن :D
نبش قبر نکن ! چی میگی؟=)) ول کن حاجی ول کن هر چی بگم حرف خودت میرنی مختوم شدن پرونده به نفع ehsanservat:))=))
---------
قبلن تو این تاپیک کلی بازی قدیمی معرفی میکردین چی شد همه این تاپیک رها کردن:|

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
این سونیک واقعا یکی از بهترین بازیایی بود رو سگا بازی کردم ، اول تو کلوپ دیدم بعد رفتم خریدم

4w1c_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B8_%DB%B1%DB%B5%DB%B2%DB%B7%DB%B3%DB%B7.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر