5 دلیل برای خرید ایکس باکس وان به جای پلی استیشن 4

arshia78

کاربر سایت
Aug 30, 2013
1,139
نام
Arshia
فضای ابری (Cloud):

اگرچه سونی اکنون Gaikai را در اختیار دارد، اما مایکروسافت، مایکروسافت است. و همان طور که در این نسل هم ادامه خواهد داشت، می توانید به وضوح ببینید که مزایای واقعی در اختیار داشتن منابع یکی از بزرگترین شرکت های تکنولوژی دنیا برای پشتیبانی از کنسول تان چه خواهند بود.

پروژه Mountain یک مرکز داده ۷۰۰ میلیون دلاری است که مایکروسافت آن را اختصاصا برای ایکس باکس وان و آفیس ۳۶۵ ساخته است. و هرچه زمان جلو می رود، بازی های بیشتری توانایی استفاده از قدرت محاسباتی این دیتا سنتر را پیدا خواهند کرد.

همزمان با عرضه ایکس باکس وان به خوبی با مزیت های افزوده سرویس کلود مایکروسافت جهت قدرتمند ساختن بازی Titanfall آشنا خواهید شد. و البته توسعه دهندگان هم به دنبال سازگاری هر چه بیشتر با این مرکز داده هستند.

اغلب گیمرها هم با این مساله موافقند که در آخرین نسل موجود کنسول بازی مایکروسافت (ایکس باکس ۳۶۰)، سرویسهای بازی چند نفره Xbox Live بسیار مطمئن و کارآمد هستند. که البته سونی هم در این میان تلاش هایی را داشته است.

در واقع، PSN سونی اکنون یک سرویس پولی غیر رایگان است که شرکت هنوز مشغول کار و توسعه آن است. اما در حال حاضر برای بازی بهتر و استفاده چندکاربره مطمئن تر، روی سرویس ایکس باکس لایو مایکروسافت بیشتر می توان حساب کرد.

کینکت:
کینکت هیچ گاه در دنیای ایکس باکس ۳۶۰، به جایگاه واقعی خود دست پیدا نکرد. اما مایکروسافت همچنان به این تکنولوژی اعتقاد راسخی دارد. این محصول یک دوربین حسگر قوی با امکانات بسیار جذابی است که قرار است به همراه ایکس باکس وان، با پیشرفت و بهبودهای عظیمی نسبت به نسخه قبلی عرضه شود.

ابزاری که به کمک آن حتی می توانید مشغول انجام تمرینات ورزشی P90x شوید. یا اینکه واقعا یک اژدها را مطیع خود کنید. شاید هم بخواهید با فرمان های صوتی گروه سربازان تحت امرتان را کنترل کنید. و همه اینها با کینکت شدنی است. و البته به اعقاد برخی، هنوز جذاب ترین کاربردهای کینکت در راه هستند. چیزهایی عجیب،جدید و با حواشی بالقوه فراوان که شما را به وجد خواهند آورد. چرا به خودتان شانس استفاده از سرگرمی های آینده را نمی دهید؟

قرار نیست نسل بعدی بازی ها، به سبک همین گیم های قدیمی، اما با گرافیکی جذابتر باشند. این سخت افزاری است که واقعا قادر به تغییر شیوه تعامل ما با بازی ها خواهد بود.

دسته بازی:
Dualshock 4 یک بهبود و پیشرفت بسیار بزرگ نسب به نسل قبلی خود است. اما دسته های بازی ایکس باکس هنوز یک قطعه کوچک و زیبا از طراحی صنعتی محسوب می شوند. اگر چه دسته ایکس باکس وان یک خرق عادت محسوب نمی شود، اما آن را می توان از هر لحاظ بهتر از نمونه کلاسیک پیشین خود دانست.

علاوه بر این کلیدهای کنترلی آنالوگ هنوز یکی از بهترین ابزارها برای بازی هستند و ماشه ها احساس تجربه کاربری بسیار متفاوتی را پدید می آورند. تعادل این دسته ها نیز بهبود یافته و d-pad بهتری روی آنها تعبیه شده است.

به خصوص برای دوست داران بازی های تک تیرانداز، (گروهی بزرگ و قابل توجه در میان طرفداران بازی) دسته بازی طراحی شده برای ایکس باکس کاملا تست شده و با موفقیت از پس آنها بر آمده است. هنگام استفاده از عناوین بازی مشترک بین دو کنسول، اغلب اوقات تفاوت اصلی روی صفحه نمایشگر و کیفیت آن نیست، بلکه در دستان شما است. کارایی دسته های بازی برای یک کنسول بسیار مهمتر از آن است که به چشم می آید.

عناوین بازی اختصاصی:
در حقیقت این نرم افزار است که سخت افزار را می فروشد. Titanfall را می توان نسل بعدی بازی های ویدیویی دانست که قرار است فاصله بسیار بزرگی با بقیه عناوین موجود داشته باشد. که البته تنها مختص ایکس باکس است و برای دیگر ابزارهای بازی، همچون پلی استیشن ۴ ارائه نخواهد شد.

همزمان با شروع عرضه ایکس باکس وان، می توانید عناوین مختلفی چون Lococycle، Ryse، Dead Rising، Forza، Fighter Within و Crimson Dragon را در رکاب آن ببینید. همچنین باید مشتاقانه منتظر ماند تا ببینیم Project Spark چه ارمغانی را به همراه خواهد آورد. به نظر می رسد این گزینه، پاسخی از طرف مایکروسافت به Littlebigplanet باشد.

و در ورای همه اینها، طرفداران بازی Halo در سراسر دنیا پیش از این تصمیم قطعی خود را گرفته اند. البته سونی هم در این میان بیکار ننشسته و مجموعه ای از عناوین اختصاصی را برای آخرین نسل کنسول بازی اش فراهم آورده است. لذا در این میان بیشتر از هر چیز ذائقه بازی کاربر اهمیت دارد.

سرگرمی سازی:
اینکه مایکروسافت در نسل جدید کنسول تصمیم گرفته بیش از هر چیز بر تلویزیون و گزینه های سرگرمی ایکس باکس وان تمرکز کند، شاید بسیاری از بازی خورها را آزرده خاطر کرده باشد. اما هم اکنون می دانیم که این سیستم شامل بازی و عناوین اختصاصی در کنار خود است. و البته بسیاری از بازی های PS4 را هم در بر می گیرد.

از سویی دیگر، مجموعه توانمندی از گزینه های سرگرمی، همراه با کنترلهای کامل کینکت، نشان دهنده یک توسعه عظیم و ارزشمند در قابلیت هایی است که مایکروسافت کم کم آنها را به ایکس باکس ۳۶۰ افزوده بود.

البته شراکت و همکاری مایکروسافت با برخی از مشهورترین شرکت های ارائه دهنده خدمات تلویزیون و سرگرمی های کابلی، ایکس باکس وان را به گزینه ای بسیار جذاب بدل ساخته است. علاوه بر این، احتمالا به زودی شاهد تولید اختصاصی سریال Halo توسط اسپیلبرگ باشیم.

و به همه اینها، باید پشتیبانی از mp3، اتصال DLNA برای پخش بیسیم صدا و تصویر روی تلویزیون، پشتیبانی از سی دی های صوتی و... را هم افزود. در حقیقت ایکس باکس وان قرار است به مرکز فرماندهی سرگرمی های خانگی تان تبدیل شود.

شما کدام یک از این دو کنسول را ترجیح می دهید و چرا؟

منبع

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
نمیدونم هدفت از این تاپیک های منقرض شده چیه و دنبال چی میگردی؟

این مطلب مال 18 آبان بوده و الان تقریبا 5 ماه ازش گذشته و شما با رعایت تمام قوانین Copy & Paste اینو اینجا ذکر کردی.

اینم لینک دقیق مطلب که شما از روش کپی زدی

فکر کنم تازه X1 خریدی و نمی دونی چی کار باید بکنی اومدی اینجا هی تاپیک درست میکنی.

باشه فدات شم. مبارکت باشه. انشاءالله فنش برات بچره و کلی با بازیهای انحصاریش و کینکتش حال کنی.

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
شما امروز مثل اینکه دنبال دعوا میگردی حسابی داری تلاش میکنی یه بحثی جدلی چیزی راه بندازی
کسی نیست رسیدگی کنه )x
میخوای ترول کنی ok
بهتره این ر ترول کنی که مایکر 360 ر کلا ول کرد آخر نسل و سونی با اون همه که عقب بود بهش رسید
بهتره این ر ترول کنی که کلی بازی ر که همه دوستان خبر دارن از دست داد به همراه کلی استدیو
اگه در مورد کنترلر ها میخوای قضاوت کنی بهتره به امضای من مراجعه کنی
این طوری تاپیک زدن ر ندیده بودیم خبر های 3 یا 4 ماه پیش ر دوباره تکرار کنی
جالب اینجاست با این همه برتری که شما میگید هنوز تو امریکا 4 بیشتر فروخته در حالت کلی
واقعا نمیدونم شما مثل این که دنبال قاتل بروسلی میگردی:d

₪₪₪₪₪₪₪₪

کاربر سایت
May 28, 2010
443
نام
شایان وزیری
شما امروز مثل اینکه دنبال دعوا میگردی حسابی داری تلاش میکنی یه بحثی جدلی چیزی راه بندازی
کسی نیست رسیدگی کنه )x
میخوای ترول کنی ok
بهتره این ر ترول کنی که مایکر 360 ر کلا ول کرد آخر نسل و سونی با اون همه که عقب بود بهش رسید
بهتره این ر ترول کنی که کلی بازی ر که همه دوستان خبر دارن از دست داد به همراه کلی استدیو
اگه در مورد کنترلر ها میخوای قضاوت کنی بهتره به امضای من مراجعه کنی
این طوری تاپیک زدن ر ندیده بودیم خبر های 3 یا 4 ماه پیش ر دوباره تکرار کنی
جالب اینجاست با این همه برتری که شما میگید هنوز تو امریکا 4 بیشتر فروخته در حالت کلی
واقعا نمیدونم شما مثل این که دنبال قاتل بروسلی میگردی:d
ناظم ها و مدیران بازیسنتر بهتر از شما می دونن که یک تاپیک باید حذف بشه یا نه!
این تاپیک خیلی بهتره که گذاشته بشه و خصوصیات این کنسول رو بیشتر از پیش مطرح بشه هم خودم که کنسول رو دارم بیشتر میدونم در مورد کنسولم هم کسی که نداره بیشتر میدونه!

- - -ویرایش - - -

نمیدونم هدفت از این تاپیک های منقرض شده چیه و دنبال چی میگردی؟

این مطلب مال 18 آبان بوده و الان تقریبا 5 ماه ازش گذشته و شما با رعایت تمام قوانین Copy & Paste اینو اینجا ذکر کردی.

اینم لینک دقیق مطلب که شما از روش کپی زدی

فکر کنم تازه X1 خریدی و نمی دونی چی کار باید بکنی اومدی اینجا هی تاپیک درست میکنی.

باشه فدات شم. مبارکت باشه. انشاءالله فنش برات بچره و کلی با بازیهای انحصاریش و کینکتش حال کنی.
بهتره شما برای مردم حرف در نیاری و انواع و اقسام داستان های زیبا براشون نسازی ! آرشیا خیلی وقته ایکس باکس وان خریده ! اگر با تاپیک ایشون مخالفی به مدیریت دلایل خودتو اعلام کنید ! نه اینکه براش تو تاپیکش نامه فدایت شوم بنویسی!

mohsen-shal

کاربر سایت
Oct 15, 2016
1
ps4 مفتش گرونه واقعا نمیدونم چه جذابیتی داره ؟ این همه تبلغاتی که فروشنده ها برای ps4 انجام می دن فقط و فقط بخاطر حاشیه سودی هست که در قبال فروش و پس از فروشش عایدشون میشه -

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
876
نام
نويد
من واقعا ایکس باکسو هه جوره خیلی بیشتر دوست دارم ولی انگار خود دوستان مایکروسافت اونقدری که ما برامون مهمه واسشون مهم نیست. واسه من که e3 سال قبل آخرین شانسش بود که به زیبایی خراب شد. شخصا به یه جایی رسیدم که بازی واسه بازی کردن نداشتم چیزی که مهمترین کار یه کنسوله رو توش مونده.دیگه فهمیدم وقت فروششه و فروختمش
فقط کافیه به انحصاری های دوتا شرکت نگاه کنین متوجه میشین نه واسه ما نه ایکس باکس ارزشی قائل نیستن.

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,539
این نسل واسه ماکروسافت تموم نمیدونم چرا باور نمیکنید این رو.....X هم 4K واقعی رو اجرا نمیکنه و بارها بحث شده روش. فقط مونده SOT بیاد تا همه چی واسه این نسل ماکروسافت تموم بشه. امیدوارم نسل بعد موفق باشه.

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,539
من واقعا ایکس باکسو هه جوره خیلی بیشتر دوست دارم ولی انگار خود دوستان مایکروسافت اونقدری که ما برامون مهمه واسشون مهم نیست. واسه من که e3 سال قبل آخرین شانسش بود که به زیبایی خراب شد. شخصا به یه جایی رسیدم که بازی واسه بازی کردن نداشتم چیزی که مهمترین کار یه کنسوله رو توش مونده.دیگه فهمیدم وقت فروششه و فروختمش
فقط کافیه به انحصاری های دوتا شرکت نگاه کنین متوجه میشین نه واسه ما نه ایکس باکس ارزشی قائل نیستن.
حالا اون هیچی تو کنفرانس امسال چی قراره بگن؟

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
876
نام
نويد
حالا اون هیچی تو کنفرانس امسال چی قراره بگن؟
امسال هم دوباره 35 تا بازی انحصاری دیگه معرفی میکنن که 90 درصدشو توی موبایل هم میشه اجرا کرد و یه ساعت بعد مراسم فراموش میکنی چی بودن. یکیشون بیاد بگه این 6 ترافلاپسو دقیقا میخوان باهاش چیکار کنن؟:|

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,539
الان با این هکی که اومده تمام معادلات و دلایل رو بهم زده الان همه ps4 میگیرن .
فقط هک نیست نبودن بازی انحصاری سیستم یکپارچه که خیلیا دلیلی نمیبینن که کنسول رو بخرن. خود من هم ori هم cuphead روی pc بازی کردم. این بازیا هم سیستم خاصی نمیخواد و البته باز هم نبود بازی.

• Like
Reactions: OLD SNAKE_BIG BOSS

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر