آموزش تعویض هارد دیسک پلی استیشن 4

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,445
سلام دوستان.

طبق توصیه های عزیزان تو همین تاپیک، قصد خرید seagate expansion 2T رو دارم از یه فروشگاه اینترنتی.
مساله مهم اینه که تولید جدیده این هارد قرار داده شده و قابی موزاییک مانند داره.

میخوام بدونم احیانا تفاوتی با سری قبلش نداره؟ و به مشکلی نمیخورم؟؟

پیشاپیش ممنونم..

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
سلام دوستان.

طبق توصیه های عزیزان تو همین تاپیک، قصد خرید seagate expansion 2T رو دارم از یه فروشگاه اینترنتی.
مساله مهم اینه که تولید جدیده این هارد قرار داده شده و قابی موزاییک مانند داره.

میخوام بدونم احیانا تفاوتی با سری قبلش نداره؟ و به مشکلی نمیخورم؟؟

پیشاپیش ممنونم..
نه تفاوتی ندارن

w.rooney

کاربر سایت
May 10, 2008
406
من یه هارد ۱ ترا دارم که روی لپ تاپمه و نصفش هم پر نیست اما خب دو سالی هست که دارم استفاده می کنم ازش.می خوام اینو بندازم رو ps4 به نظر شما کار درستیه؟

saeidf

کاربر سایت
Sep 15, 2013
22
من یه هارد ۱ ترا دارم که روی لپ تاپمه و نصفش هم پر نیست اما خب دو سالی هست که دارم استفاده می کنم ازش.می خوام اینو بندازم رو ps4 به نظر شما کار درستیه؟
نه اصلا ننداز چون این هاردو دو سالی هست که داری و صد در دص هم بد سکتور داره و موقعه بازی رو کنسول هنگی و لگی میشه باید یه هارد نو و سالم بندازی که هیچ مشکلی نداشته باشه

• Like
Reactions: w.rooney

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,445
دوستان من هارد seagate expansion 2T رو که دوستان توی این تاپیک توصیه کردن رو خریدم، طبق مراحل تعویض هارد رو انجام دادم، دیتاهام رو منتقل کردم روش، منتها سرعت منوی کنسول و لود بازیها بازیها و مهمتر از همه لود بافتهای داخل بازی بشدت کاهش پیدا کرده نسبت به قبل از تعویض هاردم. جوری که واااقعا غیرقابل تحمل شده!

کسی از دوستان علتش یا راه حلش رو میدونه؟
ممون میشم راهنماییم کنید، چون بشدت عصبیم کرده این موضوع

THE.DARK.ANGEL

کاربر سایت
Jun 11, 2009
46
نام
نیما
دوستان من هارد seagate expansion 2T رو که دوستان توی این تاپیک توصیه کردن رو خریدم، طبق مراحل تعویض هارد رو انجام دادم، دیتاهام رو منتقل کردم روش، منتها سرعت منوی کنسول و لود بازیها بازیها و مهمتر از همه لود بافتهای داخل بازی بشدت کاهش پیدا کرده نسبت به قبل از تعویض هاردم. جوری که واااقعا غیرقابل تحمل شده!

کسی از دوستان علتش یا راه حلش رو میدونه؟
ممون میشم راهنماییم کنید، چون بشدت عصبیم کرده این موضوع

سلام اینترنتت رو از نتورک قطع کن و بعد کنسول رو حتما ریست کن بعد درحالی که اینترنت قطع هست تست کن ببین باز این مشکلو داری ؟

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,445
سلام اینترنتت رو از نتورک قطع کن و بعد کنسول رو حتما ریست کن بعد درحالی که اینترنت قطع هست تست کن ببین باز این مشکلو داری ؟
ممنون نیما جان بابت پاسخ سریعت..
اینترنت رو قبلش هم قطع کرده بودم. منتها یه ربست دادم به کنسول همونطور که گفتی درست شد فعلا!
سرعت لود مثل سابق شد.
نمیدونم منشا این مشکل کجاست، اما امیدوارم دیگه پیش نیاد.
ممنون بازم

messi138

کاربر سایت
Jun 5, 2014
40
نام
محمد
آره دیگه.من خودم 3-4 تا اکانت داشتم که بعد تعویض هارد و ریستور کردن همه بازیهای شیریم قفل شده بودن.یه اکانت رو که پسووردش رو داشتم زدم بازیهاش فعال شد.2-3 ساعت بعد بقیه بازیها هم خود به خود قفلشون رفت در صورتی که یوزر و پسووردشون رو نزده بودم.واسه همین میگم که شاید اونا کنسولشون باید بعد ریستور من یه بار به نت وصل بشه چه از طریق خودشون و چه خودم
سلام بر همه منم امشب دارم هارد رو بک آپ میگیرم و یه هارد 2 ترا بندازم روش...
انشاا... ببینم چی میشه...
خبرشو خدمت دوستان و کاربران میدم...
البته با این سرعت زده 5 ساعت بک آپ و تا فردا طول میکشه ،فردا شب خبرشو میدم انشاا...

ممنون نیما جان بابت پاسخ سریعت..
اینترنت رو قبلش هم قطع کرده بودم. منتها یه ربست دادم به کنسول همونطور که گفتی درست شد فعلا!
سرعت لود مثل سابق شد.
نمیدونم منشا این مشکل کجاست، اما امیدوارم دیگه پیش نیاد.
ممنون بازم
سلام بعضی مواقع به اینترنت وصل میشی همین اتفاق میفته ، من تو دستگاههای مختلف این مشکل رو دیدم...
مال سیستم عاملش هست باگ داره یا بسرعت اینترنت بستگی داره؟؟؟

در ضمن تو این سایت گفته بعد از بک آپ گیری و گذاشتن هارد جدید تو قسمت بوت گزینه initialize PS4 رو انتخاب کنید نه گزینه (initialize PS4 (renistall system software رو یعنی گزینه 6 نه گزینه 7...
من از این روش برم؟؟؟
کسی تفاوت بین این 2 گزینه رو میدونه...

How to back up and upgrade your PS4’s hard drive | ExtremeTech

Last edited by a moderator:

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
سلام بچه ها...
یه راهنمایی میخواستم. من میخوام هارد کنسولم رو عوض کنم. Back Up هم گرفتم و حالا میخوام یه هارد بخرم. تا جاییکه من search کردم شنیدم که هارد 2 ترا بایت سامسونگ Spinpoint خیلی مناسبه اما هیچ جایی نتونستم پیدا کنم.
الان بهترین گزینه ای که برای خرید هارد دارم چیه؟ خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید...

ویرایش: راستی یادم رفت که بگم حتماً میخوام که ظرفیت هارد، 2 ترا باشه... و اینکه قیمت اصلاً مهم نیست اما چیزی که برام مهمه امنیت و عمر طولانیه هارده.

ویرایش 2: سیستم PS4 هارد 4 ترا رو ساپورت نمیکنه؟ منظورم Internal ـه...

بازم ممنون!

• Like
Reactions: sad pisces

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
سلام بچه ها...
یه راهنمایی میخواستم. من میخوام هارد کنسولم رو عوض کنم. Back Up هم گرفتم و حالا میخوام یه هارد بخرم. تا جاییکه من search کردم شنیدم که هارد 2 ترا بایت سامسونگ Spinpoint خیلی مناسبه اما هیچ جایی نتونستم پیدا کنم.
الان بهترین گزینه ای که برای خرید هارد دارم چیه؟ خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید...

ویرایش: راستی یادم رفت که بگم حتماً میخوام که ظرفیت هارد، 2 ترا باشه... و اینکه قیمت اصلاً مهم نیست اما چیزی که برام مهمه امنیت و عمر طولانیه هارده.

ویرایش 2: سیستم PS4 هارد 4 ترا رو ساپورت نمیکنه؟ منظورم Internal ـه...

بازم ممنون!
بهترین مدل seagate backup plus slim هست دقت کنین اسلیم باشه ۲ تراش هم حدود ۲۸۰ تومنه
خود دستگاه مشکلی از لحاظ ساپورت نداره ولی تو این سایز هارد بیشتر از ۲ ترا نیست مگه از این تبدیلا استفاده کنین که هارد ۳.۵ اینچی رو وصل میکنن
بچه ها به نظرتون این انتخاب خوبی هست ؟
Western Digital Blue WD20EZRZ Internal Hard Drive - 2TB
هارد ۲.۵ اینچی اسلیم نیازه این هارد مناسب نیست

Sent from my iPhone using Tapatalk

vahid_thm

کاربر سایت
May 31, 2008
15
نام
Vahid
دوستان سلام
ممنونم از آموزش تاپیک که ازش استفاده کردم و توضیحات کامل بود.
من یه هارد یک ترا داشتم از روی لپ تاپ سونی باز کرده بودم و گذاشتم تو دستگاه، بکاپ 400 گیگی که 7 ساعت طول کشیده بود بگیره ، 3 ساعته ریستور شد و همه دیتاهای بازی هایی که دانلود کرده بودم و خریده بودم بدون مشکل برگردوند و کامل همه اطلاعات رو میاره
حالا تنها مشکلی بوجود میاد اجرای بازی هایی هست که دارید، اکانت هایی که رمزشو دارید دوباره ساین این میکنید و بازی ها بدون مشکل اجرا میشه، ولی اکانتی که به نحوی رمزشو ندارید و یا عوض شده، بازی هایی که ازش دانلود کردید نمیتونید اجرا کنید، و باید دوباره اکانت بخرید ولی دیگه احتیاجی به دانلود دوباره بازی نداره

• Like
Reactions: herowolf

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر