راه حل مشکل نخواندن DVDها توسط Xbox 360

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Arash_oninax

کاربر سایت
Sep 9, 2007
8
سلام دوستان.این اولین پستی که من میزنم.توی این مدتی که با سایت بازی سنتر آشنا شدم دیدم که خیلی ها به خاطر اینکه ایکس باکسشون دی وی دی ها رو نمی خونه ناراحتن.
این مشکل یه راه حل ساده داره.
وقتی دسگاهتون یه دی وی دی رو نخوند و پیغام اینکه شما باید اونو تمیز کنین یا پیغام اینکه این دی وی دی غیر قابل اجراس رو داد احتمال اینکه با پاک کردن سی دی مشکل شما حل شه خیلی کمه.
شما باید برچسب پشت دی وی دی که عکس بازی روی اون چاپ شده رو بکنین.
این کار به اون دلیل که این بر چسب باعث سنگین شدن دی وی دی میشه و از چرخش مناسبش توسط درایو جلو گیری می کنه.
امکان نداره که مشکلتون حل نشه.دردسرش کندن بر چسب دی وی دی هست که یکم سخته.
من پشنهاد می کنم که از ماده استون استفاده کنین.
برچسب پشت سی دی رو به استون آغشته کنین و کم کم با ناخن بکنید.
مطمئن باشید مشکلتون حل میشه.لنز کنسول شما عیب نداره بلکه این عیب از دیویدی هاس.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: joykiller360

MGS

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,336
نام
Hesam
خب اگه چاپ نداشت حتما باید خود دی وی دی رو با ناخن بکنیم تا دیگه اصلا اجرا نشه:biggrin1:

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
از مطلبتون ممنون
ولي بهتره بگي يكي از راه حل ها اينه
بعضي وقتها خود لنز ضعيف ميشه

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
من یه دفعه با این ارور مواجه شدم ، دستگاهم رو افقی کردم درست شد !

Ali-360

کاربر سایت
Feb 14, 2007
1,140
نام
شک داری؟؟؟ گفتم که علی
اگه لیبل نداشت چی؟ مال من که هیچکدوم لیبل نداره و اگه هم باشه چاپ هست!

نه این کارارو نمیشه کرد یا افقی عمودی باید بکنیم یا باید لنز رو عوض کنیم این ها الکی هست.... البته ممکنه درست باشه اما اصولی نیست

موفق باشید

mzh

کاربر سایت
Jul 28, 2006
259
نام
محمدرضا
دوست من شما درست میگی اما....

این پیام میتونه چندین علت داشته باشه که خوده من باهاش مواجه شدم

بعد از کندن کاغذ درست شد ولی گاهی هم شده که اصلا چاپی در کار نبوده

به قول دوستمون بهتر نبود میگفتی یکی از راه حل ها؟

ممنون از مطلب شما

Arash_oninax

کاربر سایت
Sep 9, 2007
8
بله.حق با شماس.شاید باید می گفتم یکی از روش هاش اینه.ولی میدونین چرا اینو گفتم.چون که خودم همیشه با این راه مشکلم حل شده.ممنون از نظراتتون:cool:

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
فكر نكم اون چاپ وزني داشته باشه

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
دوستان لطف کنن این اولین پست من توی این فروم رو بخونن شاید بتونم بهشون کمکی کنن. ممنونم.

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان فروم بازی سنتر.:blushing:
قبل از ارسال اولین پستم در این فروم چند چیز رو باید توضیح بدم.
من مهران هستم مدیر آورکلاک فروم Black Mice. از حدود بهمن ماه سال پیش با این فروم آشنا شدم و از اون موقع تا حالا تقریبا هر روز مطالب این فروم (البته فقط مربوط به 360) رو میخونم.
دلیل رجیستر نکردنم هم اینه که با وجود پر باری این فروم نیازی به بیان مطلبی ندیدم. همه چیز واضح و روشن بیان شده بودن و هیچ نیازی به توضیح اضافه ای وجود نداشت.
خوب من خیلی خیلی به Modding سخت افزار ها علاقه دارم!! :cheesygri
دلیل ارسال اولین پستم توی این تاپیک رو عرض میکنم.
اینو هم بگم که من 22 مرداد از فتحی یه 360 با درایو سامسونگ گرفتم به قیمت 480!! البته اون خیلی خیلی قیمت رو گرون گفت ولی خوب من خودم اصفهان زندگی میکنم و برای همینم به هر حال حدود 50 تومن از اصفهان برام ارزونتر در اومد.
خلاصه من همراهش 4 تا بازی هم گرفتم که همگی روی دیسک استمپری بودن.
Gears of War و DiRT و Forza 2 و GRAW2.
همراه اینها یه انترکولر هم گرفتم که حالا دیگه ازش استفاده نمیکنم.
سرتونو درد نیارم. :-"
همه بازی ها روز اول به خوبی اجرا میشدن. خیلی خوب و عالی و بدون هیچ مشکلی.
اما از روز دوم اونم فقط با بازی DiRT مشکل پیدا کردم.
یکی از Race ها رو که میخواستم بیارم با DDE یا همون Dirty Disk Error مواجه شدم و خلاصه گفت This disk is unreadabe. :eek:
این یهو حالم رو گرفت. یه بار کنسول رو خاموش روشن کردم و مشکل حل شد تا دوباره 1 ساعت بعد همین مشکل پیش اومد و دوباره با خاموش روشن کردن حل شد.
اینو هم اضافه کنم که من همیشه کنسولم رو عمودی میذارم و براش هم دلیل قانع کننده دارم. البته اینجا جای توضیح دادنش نیست و برای من چه در حالت عمودی و چه در حالت افقی اون روز بهم DDE میداد.
اول گفتم شاید مشکل از دیسک باشه که واقعا هم بود.
ازش یه رایت گرفتم روی دی وی دی های HP. متاسفانه توی اصفهان ورباتیم به این راحتی ها گیر نمیاد.
چند وقتی مشکل حل شده بود (البته به نظر من) تا اینکه توی آخرین Race این بازی به همون ارور هنگام لود بازی برخوردم.:sick:
خاموش کردم و دیسک استمپریه رو گذاشتم و تونستم بازی رو تموم کنم.
برام خیلی خیلی جالب بود که چرا 3 تا دیسک استمپری دیگه این مشکلو ندارن و فقط این یکی داره.
ببخشید که تا حالا سرتونو درد آوردم!
بازی Lost Planet رو هم گرفتم که اونم روی HP بود و هیچ مشکلی نداشت.
بعدش دو تا بازی دیگه گرفتم. THP8 و Bioshock. :laughing:
هر دوتاش همون روز اول اجرا نشد. البته هر دوتاش رو عوض کردم و متاسفانه باز هم HP بودن.
یه مدت به سختی باهاشون بازی کردم. تا اینکه قرار شد دوباره بریم تهران و تصمیم گرفتم برای تنظیم لنز ببرم پیش آقا طاهر. البته علت اینکه خودم این کار رو نکردم این بود که میخواستم اگه نیازی به تعویض لنز هست هموجا برام انجام بدن که فهمیدم گویا لنز توی بازار کم شده.
آقا طاهر (اگه یادشون باشه) لنز رو برام تنظیم کردن. جالب اینه که این 360 من هروقت چشمش به غریبه می افته خوب میشه. قبل از تنظیم لنز Bioshock به خوووووووبی اونجا کار میکرد. :confused:
بعد از تنظیم لنز هم طبیعتا اونجا خوب کار میکرد. از آقا طاهر پرسیدم اون پتانسیومتره روی چند بود و ایشون هم گفتم روی 3.6 بود و من روی 3.0 گذاشتمش. البته بهم هم گفتن که چند روز دیگه اینو برام میاری و من دوباره باید بهش ور برم ولی منم توی دلم گفتم عمرا! وقتی خود آدم یه کاری رو بلده برای چی بره براش پول بده؟! :biggrin1:
وقتی اومدم خونه خوب کار میکرد تا اینکه یه بار با Call of Duty 3 که روی فوجی بود دوباره مشکل پیدا کرد. :mad:
وقتی برگشتم اصفهان خودم یه بار درش رو باز کردم و رفتم برای تنظیم لنز.
دیدم که خوب روی 3 کیلو اهم هست. کمترش کردم و روی 2.95 گذاشتم. باز هم مشکل داشت. روی 2.9 گذاشتم و باز هم همون جور. میدونم که نباید از 2.8 کمترش کرد ولی خوب من اینقدر کامپیوترم رو آور کلاک کردم و یه بار هم کارت گرافیک سوزوندم که ترسم ریخته!!
برام جالب بود که هرچی کمترش میکردم مشکل بیشتر میده. 2.85 خیلی افتضاح بود و اصلا نمیتونست Bioshock رو لود کنه و همون اول DDE میداد.
حتی از دیسکهام روی یه رایت هم گرفتم. با اینکه بهتر شد اما باز هم بعد از حدود 1 ساعت اونم فقط با Bioshock و Tony Hawk ارور میداد.
این بود که دوباره لنز رو گذاشتم روی همون 3.6 که آقا طاهر گفته بودن.
چند روز پیش هم NBA Street Homecourt رو گرفتم که البته دیسکش به شدت خش داشت و من به شرط اجرا از فروشنده گرفتم و وقتی با رایت مجدد هم مشکلش حل نشد پسش دادم. :(
حتی وقتی داشتم ازش ایمیج میگرفتم هییییچ اروری نداد. ولی رایت شده ش بار هم کار نمیکرد. اونو به فروشنده پس دادم.
خلاصه سر همین قضیه بود که یه فکر احمقانه به سرم زد. :p
دیشب دوباره کنسول رو بازش کردم و لنز رو گذاشتم روی 4.0 کیلو اهم. انتظار داشتم که وقتی بازی رو میذارم بهم Open Tray بده. ولی در کمال تعجب بایوشاک رو اجرا کرد. البته بایوشاک قبلا هم اجرا میشد ولی بعد از حدود 1 ساعت DDE میداد و میپرید بیرون.
این بار باهاش حدود 1 ساعت بازی کردم و هیییچ مشکلی نداشت. گفتم خوب حتما شانسی بوده. :eek:
THP8 رو هم بعد از اون گذاشتم و باز هم بدون هیچ مشکلی اجرا شد.
گفتم چه مسخره و برای مسخره بازی هم که شده NBA Street Homecourt رو که رایت کرده بودم گذاشتم.
همینجوری حدود 2 دقیقه توی داشبورد نوشته بود Reading و منم گفتم احتمالا هر لحظه یا Unplayable Disk میده یا Open Tray. /:)
ولی هیچ کدوم اتفاق نیفتاد و بازی اجرا شد.
حتی تونستم نیم ساعت بدون هیچ مشکلی بازی کنم. :p
امروز دوباره همون بازی رو گذاشتم و تا دیسک رفت تو همون وقت هم بازی اومد.
خیلی تعجب کردم.
با بازی های دیگه هم هیچ مشکلی نداشتم.
حالا چند حالت اینجا مطرح میشه. :cool:
-یا آقا طاهر فراموش کرده بودن که واقعا لیرز این روی چند تنظیم بوده و اشتباها به من 3.6 رو گفته بودن و مثلا لیزر در حالت دیفالت روی 4.2 یا یه همچین چیزی بوده که با تنظیمش روی 4 واقعا تنشیم شده که اصلا احتمال چنین چیزی وجود نداره. چون وقتی لیرز رو روی 3.6 میذاشتم عین همون موقعی کار میکرد که هنوز پیش طاهر جان نرفته بود. :cheesygri
-یا اینکه ممکنه مشکل این DDE برای بعضی افراد (من جمله خودم) با کاهش قدرت لیزر حل میشه نه با افزایشش. البته من توی سایت های خارجی دیده بودم که یکی کنسولش Open Tray میداد و با افزایش قدرت لیزر مشکلش حل شده بود. ولی اگه یادتون باشه قبلا گفتم که برای من 2.85 و 2.9 خیلی بد تر از 3 کیلو اهم کار میکرد. :-"
البته تصمیم گیری در این مورد هنوز زوده. باید یه چند روزی بگذره و من کنسولم رو بعد از بستن درش هم آزمایش کنم ببینم واقعا مشکل حل شده یا نه.
الحمد لله که تا حالا مشکلی نداشتم و خدا کنه دیگه از شر این ارور مسخره خلاص شم. خدا رو شکر که یه بار هم یه فکر احمقانه به فکرم رسید و کار کرد. :laughing:
از دوستانی که این مشکل رو دارن خواهش میکنم این کاری رو که گفتم انجام بدن. مخصوصا اونهایی که از همون اول با کنسولشون مشکل داشتن. چون احتمال اینکه لیزرشون ضعیف شده باشه خیلی کم هست.
اونهایی که تا حالا 10000 تا بازی با کنسولشون تموم کردن و حالا تازه به این مشکل برخوردن فکر نمیکنم اینم راه حل مشکلی ازشون حل کنه ولی خوب امتحانش که ضرری نداره، داره؟!

خیلی خیلی ممنونم که وقت گذاشتید و نوشته هام رو خوندین. :blushing: :blushing: :blushing:
ببخشید که پر حرفی کردم.
سالم و شاد باشید و Happy Gaming. ;) ;) ;)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: farshidneamat

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
مرسی از این پستت Enthusiant جان.
من کنسولمو 3 ماه بیشتر نیست خریدم، جالبه بهت بگم اولین باری که با ارور Disk Unreadble مواجه شدم یادمه دقیقا سر همین بازیه DiRT بود رو یکی از پیستهاش.
خلاصه بگذریم، الان مشکلم جوریه که همه بازیها چه استمپری چه رایتی رو یا DDE میده یا Open Tray...
قضیه عجیب اینه که الان حتی 3 ماه هم نمیشه(که زمان خیلی کمیه برایه ضعیف شدن لنز) و اینکه من خیلی حساسم رو کیفیت دیسکهام. مثلا دیسکهایه کثیف و خشدار رو اصلا تو کنسول نمیذارم.
خلاصه کنسولو باز کردم برایه تنظیم لنز. اولین خوندنم مقاومت رو 3.85 کیلو اهم بود و سری بعد آوردمش رو 3.65 و سری بعد رو 3.40 که دیدم هیچ تفاوتی که نکرد حتی صدایه درایو بلندتر شد و حتی بازیها رو بعنوان Mixed Media Disk میشناخت(قبلا حداقل اسم بازیها رو مینوشت!)خلاصه بیخیال تنظیم لنز شدم و برش گردوندم رو همون 3.85 اولی. از اون روز هم تو فکر اینم که یه لنز جدید گیر بام ولی فعلا تو باار نیستو قیمتش هم عادلانه نیست!
هنوز هم تو کتم نمیره لنزم ضعیف شده باشه... آخه بعد از سه ماه اونم با مراقبتی که من میکنم...
راستی درایو من یه صدایه خاصی میده از موقعیکه مشکل دار شه... یه صدایی مثل زیز زیز...یه صدایی مثل اینکه یه تیکه شیشه خیلی باریکو باسرعتو زیاد هی بزنی رو یه جسم فلزی... مثل اینکه یه چیزی لق بزنه و چون سرعت زیاده زیز زیز کنه!
نمیدونم چجوری بگم ولی اگه درایو تو هم این صدا رو میداده میفهمی چی میگم...

حالا این چیزی که تو گفتی رو هم تست میکنم ببینم چی میش(گر چه بعید بنظرم میرسه رو 4 به بالاجواب بده).
در هر صورت مرسی از نوشتت...

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
خواهش میکنم.
دقیقا میدونم چه صدایی رو میگی.
چون مال خودم هم همین صدا رو میده. در ضمن منم خیلی خیلی روی کیفیت و سلامتی دیسکهام حساسم.
اون NBA Street Homecourt هه رو هم که گفتم خش داشت برای همین ازش یه رایت گرفتم.
لنز ضعیف نشده ولی یه مشکلی هست که نمیدونم از چیه.
احتمال داره به خاطر Firmware باشه؟
من با این مادربوردم نمیتونم فلش کنم.
راستی شما درایو دستگاهت چیه؟

Ali-360

کاربر سایت
Feb 14, 2007
1,140
نام
شک داری؟؟؟ گفتم که علی
من نمیدونم چرا از هر کی میپرسم کی لنزت ضعیف شد میگه بازی Dead Rising رو خریدم!
کسی اینجا هست که موقع بازی DR لنزش ضعیف شده باشه؟
من هم دقیقا همین طوری لنزم ضعیف شد!

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
خیلی عجیبه. من خودم اصلا تا حالا DR رو بازی نکردم. اما خیلی مسخره س. انگار یه سری از بازی ها هستن که مامور هستن که لنز ها رو ضعیف کنن.

آقا من یه کار دیگه امروز کردم.
نزدیکای ظهر که داشتم NBA Homecourt رو بازی میکردم یهو یه جا دوباره به یه Dirty Disk Error یا DDE برخوردم.
اما دوباره که اومدم توی بازی رفع شد. اما توی هیچ کدوم از بازی های دیگه م که همیشه ارور میدیدم چیزی ندیدم. نمیدونم واقعا این NBA هه مشکل داره؟؟!
بعد از بازی یه بار از بازی بیرون اومدم چون توی داشبورد کار داشتم. وقتی دوباره رفتم تو بازی روی لوگوی اول بازی موند و جلو نرفت. هر کاری هم کردم فایده نداشت. از گذاشتن بازی های دیگه گرفته تا خاموش و روشن کردن و در آوردن هارد دیسک و... .
در حالی که دکمه Guide کار میکرد یعنی دستگاه فریز نکرده بود. فقط احساس کردم دیگه DVD توی درایو نمیچرخه.
بعد دوباره درایو رو باز کردم و اون پتانسیومتره رو دستکاری کردم. این بار از 4.0 گذاشتم روی 4.2.
در کمال تعجب دیدم بازی رو خییییلی خیلی سریعتر از قبل لود کرد! جل الخالق!
امشب با همون حالت 1.5 ساعت بازی کردم اونم پشت سر هم توی همه زمینهاش و توی همه مود هاش. ارور که نداد هیچ تازه خیلی خیلی هم خوب کار کرد.
بعدش گفتم بذار ببینم باز هم میشه از بازی رفت بیرون و دوباره اومد تو یا نه. وقتی رفتم بیرون و خواستم دوباره بیام تو دوباره روی همون لوگوی اول، صفحه فریز شد. رفتم توی داشبورد و یه بازیه دیگه روی HP گذاشتم و دوباره NBA رو اجرا کردم فایده نداشت.
گفتم بذار یه دیسک با مارک دیگه بذارم. Call of Duty 3 رو روی Fuji گذاشتم و وقتی رفت توی بازی سریع رفتم ازش بیرون. دوباره NBA رو گذاشتم و اینبار کار کرد....

من نمیدونم این مشکل مسخره از کجاست ولی خوب دیگه DDE نمیبینم حداقل و این خودش خیلیه!
کسی اون کاری رو که گفتم امتحان نکرده؟

poma

کاربر سایت
Oct 3, 2005
637
نام
بهراد
درود
Enthusiant عزیز این تنظیم لنز (3.0 و 4.0 و 2.8) مربوط به IC LASER میشه؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر