مقایسه بین کنسول دستی DS و PSP

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
سلام

من اصلا با بازیهای RPG نمی تونم ارتباط برقرار کنم ... به نظرتون DS یا 3DS بخرم یا نه ؟؟ همه بازیهاش RPG هست؟ من از میکرو به بعد دیگه کنسول نینتندو نداشتم ولی خداییش ماریوهاش حرف نداره

ag1360

کاربر سایت
Sep 28, 2013
363
سلام

من اصلا با بازیهای RPG نمی تونم ارتباط برقرار کنم ... به نظرتون DS یا 3DS بخرم یا نه ؟؟ همه بازیهاش RPG هست؟ من از میکرو به بعد دیگه کنسول نینتندو نداشتم ولی خداییش ماریوهاش حرف نداره

DS همش که RPG نیست. پلاتفرمر و پازل وسبکهای دیکه از جمله اکشن هم داره. ولی اگه دنبال بازی اکشن یا اوتومبیلرانی هستی PSP بهتره.

3DS بازیهای خوبی داره ولی آرشیو بازیاش اندازه اون دوتا نیست به جاش بازیهای جدید براش میاد. بازیهای DS هم میتونه اجرا کنه.

nintendo_3ds

کاربر سایت
Jul 17, 2013
1,743
سلام

در کل هر دو کنسول دستی psp و ds بازیا پلتفرمر و آر پی جی زیاد دارن چون این سبکا رو کنسول دستی خوب جواب میدن

psp بازیا عالی زیادی داره مثل 2 نسخه گاد اوار . 3 نسخه متالگیر و ............

ds تو همه سبکا بازیا خیلی خوبی داره

از لحاظ سخت افزاری psp خیلی قویتر از ds ه و بازیاش گرافیک بالایی داره اما کنسول دستی نینتندو یعنی ds با اینکه سخت افزار ضعیفتری داره اما چون پر فروشه بازیا خیلی متنوع و زیادی داره راحت بالا 5000 تا بازی داره

مثلا psp با سخت افزار قویی یه کالاف داره و یه سونیک اما ds 4 تا کالاف داره 5 سونیک

اینم چنتا کلیپ خیلی کم حجم از تریلر بازیا ds

دانلود toy story trailer youtube 3gp

دانلود sonic rush adventure nintendo trailer youtube 3gp

دانلود peppa pig fun and games youtube 3gp

دانلود moshi monsters moshling zoo nintendo trailer youtube 3gp

که الان یه ds lite اک 150 هزار تومنه

درباره 3ds که باید بگم قدرت سخت افزاری 3ds خیلی بالاس و در حد wii

حتی بازیا wii چنتاش رو 3ds اومده 3ds هم میتونه بازیا خودشو اجرا کنه هم بازیا ds اما قیمت بالاتری داره 3ds معمولی آک 650 هزاره ایکس ال 900 هزاره

ds و psp نسل هفتمی هستن 3ds نسل هشتمی هنوز کلی بازی تو راه براش

stryk3r

کاربر سایت
Jan 17, 2014
251
نام
جواد
من خودم، هم PSP go دارم هم xbox360 هم Ds lite به نظر من اگه کسی فقط و فقط عاشق گرافیکه یا میخواد از یه کنسول دستی 1000 تا کار بکشه بره psp بخره اما اگه مثل من عاشق گیم پلی هستید و زرق و برق بازی های جدید چشم شما رو کور نمیکنه و از یه کنسول دستی کوچولو هزار تا انتظار ندارید ds بخرید حال کنید، همین الان GTA V + max payne 3 + پنجاه تا بازی گرافیک بالای دیگه روی ایکس باکس دارم که اگه چشمم دنبال گرافیک باشه نمیرم سراغ psp go که توی کشو داره خاک میخوره، میرم سراغ ایکس باکسم ، اما ایکس باکسمو وقتی روشن میکنم که مهمون داریم و میخوایم چند نفری بازی کنیم، بقیه اوقات با ds تو تخت خوابم بازی میکنم و یکی از خوبی هاش اینه که مثل psp خز نیست دست هر ننه قمری پیداش نمیکنی (من خودم هم psp go دارم دوستانی که psp دارند ناراحت نشن).
یه کلام ختم کلام : " Nintendo خیلی خیلی خفنه به شرط اینکه چشم بصیرت داشته باشی" که توی ایران کمتر کسی چشم بصیرت داره، همه تا یه بازی رو میبینن میگن وای عجب گرافیکی داره!!! عقلشون به چشمشونه.
اینو یادتون باشه واسه نینتندو کاری نداشت که بیاد از پردازشگر قوی تری استفاده کنه یا نمایشگرشو بزرگتر بزنه یا...... حتما یه دلیلی داشته. خارجی ها هم یه چیزی میدونن که میرن nintendo ds میخرن (فروشش از psp خیلی بیشتر بوده).

high_times360

کاربر سایت
Sep 28, 2013
185
نام
محمد
آقا من تجربه خودمو میگما چرا دروغ من از پی اس پی بیشتر خوشم میاد. دی اس هم خوبیای خودشو داره و اگه 3ds الان کامل کپی خور بود همه ورژن ها نینتندو رو ترجیح میدادم.

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,330
من خودم، هم PSP go دارم هم xbox360 هم Ds lite به نظر من اگه کسی فقط و فقط عاشق گرافیکه یا میخواد از یه کنسول دستی 1000 تا کار بکشه بره psp بخره اما اگه مثل من عاشق گیم پلی هستید و زرق و برق بازی های جدید چشم شما رو کور نمیکنه و از یه کنسول دستی کوچولو هزار تا انتظار ندارید ds بخرید حال کنید، همین الان GTA V + max payne 3 + پنجاه تا بازی گرافیک بالای دیگه روی ایکس باکس دارم که اگه چشمم دنبال گرافیک باشه نمیرم سراغ psp go که توی کشو داره خاک میخوره، میرم سراغ ایکس باکسم ، اما ایکس باکسمو وقتی روشن میکنم که مهمون داریم و میخوایم چند نفری بازی کنیم، بقیه اوقات با ds تو تخت خوابم بازی میکنم و یکی از خوبی هاش اینه که مثل psp خز نیست دست هر ننه قمری پیداش نمیکنی (من خودم هم psp go دارم دوستانی که psp دارند ناراحت نشن).
یه کلام ختم کلام : " Nintendo خیلی خیلی خفنه به شرط اینکه چشم بصیرت داشته باشی" که توی ایران کمتر کسی چشم بصیرت داره، همه تا یه بازی رو میبینن میگن وای عجب گرافیکی داره!!! عقلشون به چشمشونه.
اینو یادتون باشه واسه نینتندو کاری نداشت که بیاد از پردازشگر قوی تری استفاده کنه یا نمایشگرشو بزرگتر بزنه یا...... حتما یه دلیلی داشته. خارجی ها هم یه چیزی میدونن که میرن nintendo ds میخرن (فروشش از psp خیلی بیشتر بوده).
1000 تا کار psp چیه؟؟
یه دوتا فرومت برای پخش صوت داره و یدونه هم برای ویدئو که باید هزار بار تبدیلش کنی
1000 تا کار برای تبلت ها موبایل هاست نه psp
ویتا هم نمیتونه اینقدر کار کنه
یه نکته کلی این دوتا کنسول هردوتاشون سوختن و رفتن پی کارشون نسل جدید کنسولها اومده جفت اینهارو میشه با 300 هزار تومن خرید دیگه نمیدونم اینقدر بحث چرا داره؟؟!!
کلا دنیای کنسولهای دستی خیلی وقته وارد رکود شده و این یعنی اخرین نسل کنسولهای دستی
موفق باشید

• Like
Reactions: mqg1387

chimige

کاربر سایت
Aug 14, 2010
120
نام
majid
1000 تا کار psp چیه؟؟
یه دوتا فرومت برای پخش صوت داره و یدونه هم برای ویدئو که باید هزار بار تبدیلش کنی
1000 تا کار برای تبلت ها موبایل هاست نه psp
ویتا هم نمیتونه اینقدر کار کنه
یه نکته کلی این دوتا کنسول هردوتاشون سوختن و رفتن پی کارشون نسل جدید کنسولها اومده جفت اینهارو میشه با 300 هزار تومن خرید دیگه نمیدونم اینقدر بحث چرا داره؟؟!!
کلا دنیای کنسولهای دستی خیلی وقته وارد رکود شده و این یعنی اخرین نسل کنسولهای دستی
موفق باشید
چجور رکودیه که 3ds توی 3 ساله بالای 45 میلیون فروش داشته ؟
ویتا له شده رفته
نمیدونم چی شد که ویتا قرار بود 3ds رو بکشه اما نکشت که هیچ خودش هم مرد :))

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,330
چجور رکودیه که 3ds توی 3 ساله بالای 45 میلیون فروش داشته ؟
ویتا له شده رفته
نمیدونم چی شد که ویتا قرار بود 3ds رو بکشه اما نکشت که هیچ خودش هم مرد :))
عزیزم فک کنم بد منظورمو گرفتی من اصلا طرف چیزی رو نمیخوام بگیرم

ببین راجع به کنسولهای دستی نسل قدیم که هی بحث میشه من که میگم اقا با 300 هزار تومن که پول یه گوشی هواوی هستش به زور شما میتونی هر دوتا کنسول رو بگیری (که اگه ps3 داشته باشی میتونی همه بازی های pspرو روش اجرا کنی )
دیگه اینقدر بحث و جدل نداره البته تو نسل قبل هم ds بهتر بود بنا به دلایلی

تو نسل جدید هم معلومه ویتا خوب نمفروشه منم قبول دارم باید کمتر بفروشه کسی که هارد کور باشه میره کنسول خانگی یا pc جمع میکنه برای یه چیز همراه هم موبایلها و تبلتها هستن دیگه کسی سراغ کنسول دستی نمیره البته حالا 3ds داره خوب میفروشه اونم دلیل داره که از نظر من این اخرین نسل کنسولهای خانگی هستش

chimige

کاربر سایت
Aug 14, 2010
120
نام
majid
عزیزم فک کنم بد منظورمو گرفتی من اصلا طرف چیزی رو نمیخوام بگیرم

ببین راجع به کنسولهای دستی نسل قدیم که هی بحث میشه من که میگم اقا با 300 هزار تومن که پول یه گوشی هواوی هستش به زور شما میتونی هر دوتا کنسول رو بگیری (که اگه ps3 داشته باشی میتونی همه بازی های pspرو روش اجرا کنی )
دیگه اینقدر بحث و جدل نداره البته تو نسل قبل هم ds بهتر بود بنا به دلایلی

تو نسل جدید هم معلومه ویتا خوب نمفروشه منم قبول دارم باید کمتر بفروشه کسی که هارد کور باشه میره کنسول خانگی یا pc جمع میکنه برای یه چیز همراه هم موبایلها و تبلتها هستن دیگه کسی سراغ کنسول دستی نمیره البته حالا 3ds داره خوب میفروشه اونم دلیل داره که از نظر من این اخرین نسل کنسولهای خانگی هستش
نینتندو اعلام کرده 3ds آخرین نسل نیست و باز هم کنسول میده بیرون
مطمئن باش تا زمانی که فروش خوب دارند عمرا ساختشو قطع نمیکنه

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253

موافقم منم هم ایکس باکس 360 داشتم هم wii هم psp 3000 هم psp street هم ds lite دارم

بازی کردن با ds خیلی حال میده مثلا من حالی که با بازی لگو بتمن 2 رو ds کردم با همین بازی رو کنسولا دیگه نکردم

نینتندو اعلام کرده 3ds آخرین نسل نیست و باز هم کنسول میده بیرون
مطمئن باش تا زمانی که فروش خوب دارند عمرا ساختشو قطع نمیکنه

آقا مهدی ول کن ایشون فن اسمارت فون ها هستن پروفایل منو ببین همین آیدی چی بهم گفته خندت میگیره رفا از کجا به کجا رسونده

میگه همه موبایل میخرن دیگه کسی کنسول نمیخره و ................... بهش گفتم ds انقدر فروخته 3ds انقدر تعجب کرد

از اوناس با یه قرون خرج کردن میخواد هم خرو داشته باشه هم خرما

نمیدونه هیچ وقت اسمارت فون ها هیچوقت جا کنسولا نمیتونن بگیرن جالب اینجاست کنسول ها از سخت افزار pc استفاده میکنن اما برای گیم حرف اول کنسول میزنه اسمارت فون ها که دیگه هیچی باید برن بوق بزنن

نمیدونه 6 نسله نینتندو داره کنسول دستی تولید میکنه تمام کنسولا دستیش پرفروشترین کنسولا دستی بودن همشون حالا اسمارت فون دو روزه میخواد چیکار کنه؟

هنوز نمیدونست اسمارت فون چیه من گوشی آی میت داشتم روش ce 3 بود بعد ها آی میت ها دیگه خریدم ویندوز موبایل 5 و 6.1 روش بود موتورلا a1200 داشتم سیستم عاملش لینوکس بود که حتی املاتور داشتم بازیا ps1 اجرا میکرد از اندورید 1.6 داشتم حتی تبلت آرکاس داشتم مدل 7o internet tablet 250 که اندروید 2.2 داشت 250 گیگ هارد ssd داشت الانم گوشی ویندوز 8 دار دارم . فکر نکنم اندازه من با اسمارت فون ها سرکله زده باشی؟ هیچ وقت یه اسمارت فون جا کنسول دستی نمیگیره اگه میخواست بگیره تا الان گرفته بود

یه بار یک سال پیش داشتم گزارش از نمایشگاه بین المللی گیم نگاه میکردم تو انگلیس بود مجری از نماینده ub پرسید شما از فراگیر شدن گوشیا هوشمند نمیترسید و برنامه ای ندارید گفت نه گوشیا هوشمند بازیاش فقط در حد برای نیم ساعت سر گرم شدنه حداکثر اما کنسول بازی چه دستی و چه خانگی تخصصی برای گیمه و برای چندین ساعت بازی کردنه

آخرین ویرایش:

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
این عکس psp خودم

91382502518648675575.jpg

این هم عکس dsi خودم :x

fqdnmqd1bksid60xyow2.jpg

برای دیدن بقیه عکس ها روی لینک زیر کلیک کنید

لینک

ببینید هر دو کنسول سری psp و سری ds یه سری محاسن دارن یه سری معایب

مخصوصا گفتم سری psp و سری ds چون از هر کنسول چندین مدل مختلف با تغییراتی در طول نسل هفت عرضه شدن

انتخاب بین این دو کنسول کاملا سلیقه ایه و چیزی حاکم بر تصمیم گیری نیست

تو هر 2 کنسول یه سری بازی هست که نباید از دستشون داد و حتما باید تجربشون کرد چه psp چه ds

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر