خبر خوب:لغو تحریم های فروش تلفن همراه و کامپیوتر

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
یه ساعت پیش مصاحبه بی بی سی با معاون ویز خارجه امریکا رو دیدم که اینو گفت و فردا رسما اعلام میشه

اینم نارنجی گذاشته بود

تحریم های نابجای آمریکا طی چند سال گذشته شامل موارد مختلفی در حوزه فناوری بوده که محدودیت های زیادی برای کاربران ایرانی به وجود آورده است.

حالا دقایقی پیش معاون وزیر امور خارجه آمریکا از لغو تحریم های "فروش تلفن همراه و کامپیوتر" خبر داده و گفته که فردا پنجشنبه ۹ خرداد مجوز کلی برای لغو این تحریم ها صادر خواهد شد و راه برای فروش این وسایل به ایران رسما باز خواهد شد.

در کنار این موضوع تاکید شده که این موضوع هم شامل سخت افزار می شود و هم شامل نرم افزار. بنابراین به احتمال زیاد در آینده نزدیک شاهد امکان دسترسی به تعداد زیادی از سرویس های محدود شده مانند پلی استور خواهیم بود.

باید ببینیم که این خبر تا چه حد تبدیل به واقعیت می شود و در عمل آیا شاهد تاثیری واقعی در برداشتن این محدودیت های غیرمنطقی خواهیم بود یا خیر.

منبع نارنجی

• Smile
Reactions: TeTration

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,832
نام
علی متالیکا
در خوشبینانه ترین حالت مارکت هایی مثل Google Play Store , XBL Marketplace و Windows Marketplace هم محدودیت هاش برداشته میشه !
در حالت معمولی هم هیچی به هیچی ، یعنی هیچی تغییر نمیکنه ! :| :d

• Poker Face
Reactions: River Phoenix

saman008

کاربر سایت
Oct 7, 2012
891
نام
استاد(master)
حالا مثلا این همه تحریم بودیم توی ایران لب تاب اپل گیر نمیومد.اگه راس میگن تحریم نفتی و مالی رو بردارن .

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
اگه طوری بشه که بازی سازان ایرانی هم بتونند بازی های Indie خود رو روی Market های مثل گوگل و مایکروسافت قرار بدهند ،عالی میشه .

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
خب با این اوضاع قطعا محدودیت های اینترنتی کاملا برداشته خواهد شد یعنی میتونیم دسترسی داشته باشیم به سایت ها و استورها مختلف (البته اگه از اینور نبسته باشن!)
اما موضوع اصلی بحث قیمت هاست که همه آرزو داریم به روال طبیعی برگرده.
خب طبیعتا با لغو تحریم ها خیلی از این دلال بازیا کنسل میشه و قیمت ها کاهش پیدا میکنه اما نه زیاد ! چون هنوز قیمت ارز استاندارد نیست ! یعنی طبیعی نیست :D
پس فقط میمونه یه شانس اونم اینکه کمپانی ها بیان رسما محصولاتشون رو به ارز خودمون یعنی ریال قیمت گذاری کنن تو ممکلت ! فکر کنید چه شود. :-s

عمرا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

البته این نظر من غیر کارشناس بود

آخرین ویرایش:

Parsa13

کاربر سایت
Nov 16, 2011
2,224
خبری بسی خوب ! پلی استور که واقعا اذیت میکرد آدمو !
اپ استور هم به حساب ایران تحریم بودش ولی من به راحتی ازش استفاده میکردم... البته اخیرا یک اروری میداد که خیلی رو اعصاب بود و نتونستم چیزی ازش دانلود کنم... وقتی سرچ کردم نوشته بود به خاطر پوشش ندادن منطقه (منظور همون تحریم بوده) ست این ارور که ایشالله با این خبر رفع میشه !
ممنون از خبر خوبتون :)

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
خوب یک سری از سرویس ها که قادعتا باید باز بشه رو می گم:

Blizzard Battle.net
Starwars The Old Republic
EA Origin Store
Steam Greenlight
Xbox Market
Adobe Services