آموزش تعویض هارد PS3

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
هارد یک ترابایت سامسونگ لبتابی میشه بهPS3 نصب کرد؟
سلام
بله میشه نصب کرد ولی قبلش به لب تابت یا کامپیوترت فرمتش کن بعد با دستگاه ت هم فرمت کن بعد سوالی داشتی بیا بپرس
موفق باشی

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
سلام رفقا برای بهترین نتیجه چه حجم هارد ، چه کش و چه سرعت و چه آرمی پیشنهاد میدید؟
سیگیت بهتره یا سامسونگ.؟
الان سامسونگ سیگیت تولید میشه و تکی نیست
یعنی هردو یکی هستند
خودم از نزدیک دیدم

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
الان سامسونگ سیگیت تولید میشه و تکی نیست
یعنی هردو یکی هستند
خودم از نزدیک دیدم
تایید میشه.
رفتم تو بازار دنبال هارد و یک ترا خریدم وسطش آرم سامسونگ هستش و بالا دست راست ریز نوشته ساخت شرکت سیگیت.
مصرف برق هارد فابریک 1 آمپر بود و مصرف این هارد 0.8 آمپر هستش و مصرف کمتر باعث گرمای کمتر و فشار کمتر به پاور دستگاه هستش .
یک ترا - رو طبق آموزشهای همین سایت گذاشتم و به خوبی نصب شد و 4.81 حبیب هم ریختم.

behzadafshari

کاربر سایت
Mar 4, 2017
5
با سلام و خسته نباشید یه همه دوستان خوب که اطلاعات خودشون رو محبت میکنن و به اشتراک میذارن .
من در حال تعویض هارد 40Gb پلی استیشن 3 Fat هستم و ازش زیاد سر در نمیارم ولی بحث کل کل هستش ، در هر صورت دستگاه من Pal هستش و ساخت چین .
دو تا هارد 500 WD با سرعت 5400Rpm و HITACHI 160Gb 5400Rpm دارم که از NTFS به FAT32 تبدیلشون کردم ولی 500 رو میخوام بندازم رو دستگاهم ، multiMAN 4.81 و DBEUD رو هم روی هارد 40Gb نصب کردم ، با یه فلش درایو 16Gb هم BackUp گرفتم از قسمت Setting>System setting>back up و طبق آموزش هایی که تو همین فروم خوندم عمل کردم:

اگر شما مدل 20GB یا 60GB و یا مدل جدید 80GB PlayStation 3 رو داشته باشید مسئله ای نیست نکته مهم اینجاست که میتونید Hard کنسول خود رو عوض کنید و تا 250GB برسانید.در این مقاله نحوه انجام اینکار بطور کامل توضیح داده خواهد شد.خوشبختانه Sony کنسول خود رو طوری طراحی کرد که خریداران کنسول بتوانند Hard کنسول خود رو تعویض کنند.با این قابلیت شما دیگه نیازی به تعویض کنسول 20 یا 60 گیگی خود ندارید.ولی قبل از انجام این کار شما باید یک Hard مناسب برای اینکار تهیه کنید و مراحل کار رو دقیقا انجام دهید البته همین جا اطمینان خاطر به شما میدم که هیچ اطلاعاتی از دست نمیره و این کار بسیار ساده هست.

ps3drive_embed001.jpg

مانند هر وسیله ای دیگه PS3 نیز Hard به خصوصی رو ساپورت میکنه شما میتونید از Hard NoteBook برای اینکار استفاده کنید ولی باید دارای سایز 2.5 اینچ و حداقل سرعت 5400 RPM باشه و ترجیحا مدل Seagate که مدل Hard PS3 هستش البته به MB Buffer و MBps نیز توجه داشته باشید.بعد از تهیه این Hard شما نیاز به یک Hard خروجی با درگاه USB برای BackUp گرفتن از اطلاعات خود نیز دارید که حتما باید از نوع فرمت FAT 32 باشه و فقط دارای 1 پارتیشن Drive باشه و دارای حداقل ظرفیت بسته به نوع Hard کنسول باشه.وسیله مورد نیاز بعدی یک عدد پیچ گوشتی 4 پهلو هستش بعد از تهیه این موارد موقع تعویض Hard کنسول هست که لازم به توضیح هم هست که شرکت Sony گفته با اینکار اعتبار گارانتی از بین نمیره بحرحال میرسیم به نحوه تعویض Hard که به صورت مرحله به مرحله برای شما توضیح داده خواهد شد.
مرحله اول :
کنسول را روشن کنید و Hard خروجی خود رو از طریق USB به کنسول وصل کنید خود کنسول اتوماتیک Hard خروجی رو شناسایی میکنه و سپس به قسمت Settings > System Settings > Backup Utility > Back Up رفته در این قسمت از شما سوال میشه که میخواهید BackUp بگیرید پس Yes رو انتخاب کرده از این لحظه گرفتن BackUp آغاز میشه که مدت این کار بسته به حجم اطلاعات و نوع Hard خروجی متفاوت هست پس تا اتمام این کار صبر کنید.البته توجه کنید با اینکار حتی Login information و Password نیز حفظ میشه.بعد از اتمام BackUp گرفتن کنسول خود رو خاموش کنید و Hard خروجی رو نیز از USB جدا کنید.

ps3drive_embed002.jpg

مرحله دوم:
به قسمت خارج نمودن Hard و تعویض با Hard جدید میرسیم.این مرحله رو بیشتر با عکس توضیح میدهیم.پس با دقت با عکس ها توجه کنید ولی در کل این مرحله ساده و بدون هیچ دردسری انجام میشه.بعد از خارج نمودن Hard همان کارها رو در صورت معکوس برای Hard جدید انجام دهید.
مرحله سوم :
کنسول را روشن کنید و Hard جدید به صورت اتوماتیک شناسایی خواهد شد سپس Hard خروجی رو مانند مرحله اول به کنسول وصل کنید و به قسمت Settings > System Settings > Backup Utility > Restore رفته در این قسمت از شما سوال میشه که میخواهید اطلاعات Restore (برگشتن به حال قبل) شود پس Yes رو انتخاب کنید مشاهده میکنید که کنسول اطلاعات رو از Hard خروجی به Hard جدید منتقل میکنه پس تا اتمام این مرحله صبر کنید و پس از اتمام Hard خروجی رو از USB جدا کرده.
....................................
تمام مراحل کار با موفقیت انجام شد و شما میتونید از یه کنسول با Hard بیشتر لذت ببرید پس کسانی که Hard NoteBook دارن یا میخوان Hard NoteBook میتونن مدل ارزانتر PS3 20GB رو خریداری کنند.در پایان امیدواریم این مقاله به شما در تعویض Hard کنسول PS3 کمک کرده باشه.

ولی وقتی هارد 500Gb رو وصل میکنم نه پدا میکنه نه گزینه ای بهم میده جز زدن همزمان START+SELECT که یه یخش UPDATE میره. و همینطور باکس اکسترنال هم گرفتم که هارد رو با یو اس پی وصل کنم به دستگاه ولی نه میشناسه و هم شاید من بلد نیستم هارد رو به دستگاه بشناسونم..

یه کم هنگ کردم اگه امکانش هست از دوستان من ایملم رو میذارم
Behzad_afshari_neshat@yahoo.com
کسی که بتونه کمکم کنه یه ایمیل بهم بزنه و شمارش رو برام بذاره که من بتونم بهش زنگ بزنم واقعا ممنون میشم ، اگر هم در اینجا جواب من رو بتونید بدید باز هم سپاس گذار میشم

ممنونم از مدیر فروم ....

چون ديدم عكسي از محيط كار نيست گذاشتم:
بدون شرح
127009-1.jpg

127009-3-1.jpg

127009-4-1.jpg

127009-5-1.jpg

تا اينجا بكاب گيري بود تازه اصل مطلب از اينجاست:

127009-6-1.jpg

127009-7-1.jpg

127009-8-1.jpg

127009-9-1.jpg

127009-10-1.jpg

تا اينجاي كار هم كه ديد هارد قديم رو جدا كرديم و ادامه ماجرا:

127009-11-1.jpg

127009-13-1.jpg

127009-14-1.jpg

127009-15-1.jpg

127009-16-1.jpg

از اينجا بعد هارد جديد رو نصب ميكنيم:

127009-17-1.jpg

127009-18-1.jpg

حالا رستور بكابهارو انجام ميديم:

127009-19-1.jpg

تمام شد واينك از هارد جديد لذت ببريد

127009-20-1.jpg

ممنون :love:

کاش عکس ها یی که گذاشتی برای من باز میشد تا میفهمیدم چه باید بکنم !!!!

اره بابا پلی3 خیلی باهوشهb-) خودش شناسایی میکنه و بعش هم فرمت میکنه و از اول برای خودش درستش میکنه مطمعن باش
امتحان کن اگر حرفمم را قبول نداری

پس چرا برای من نمیشه :((
هارد رو با کامپبوتر فرمت کردم به 32 اما نه اکسترنال میشناسه حالا چه تو مولتی من و چه جای دیگه نه اینترنال !!! HELLP ME PLEASE :((

من فریمور رو از سایت خود پلی استیشن یعنی این
Help Library
بگیرم و هرچیز دیگه ای که احتیاج داشته باشه که هنوز نمیدونم چی میخواد و به نحوی بریزم رو هارد جدیدی که تو دستگاه گذاشتم و الا جلومه و نمیدونمم داره چی کار میکنه و در حالت انتظاره مشکلی پیش نمیاد ؟ کپی خورش از بین نمیره ؟؟

*****با تشکر از مدیر فروم من مشکلم تا الان که جل شد
سپاس فراوان*****

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: se.phi.roth

behzadafshari

کاربر سایت
Mar 4, 2017
5
دوستان فکر کردم تونستم درستش کنم اما فک کنم اشتباه کردم ، من فریمور فابریک خود پلی استیشن رو ریختم رو دستگاه و الان هر فریمور از جمله :

PS3.CFW.4.81.DarkNet.1.00.Cobra.7.3
PS3.CFW.4.81.DarkNet.1.00.Standard
PS3.CFW.4.81.Habib.1.02.Cobra.7.5
PS3.CFW.4.81.Rebug.1.02.Cobra.7.5.REX

که از روی نسخه 4.81 که آخرین ورژن خود سایت رسمی پلی استیشن هستش ساخته شده رو میخوام بریزم و دستگاه رو آپدیت کنم ایم ارور رو میده:
The data is corrupted
8002F2C5
فک کنم کپی خورش پرید !
حالا چه کنم ؟

• Like

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
دوستان فکر کردم تونستم درستش کنم اما فک کنم اشتباه کردم ، من فریمور فابریک خود پلی استیشن رو ریختم رو دستگاه و الان هر فریمور از جمله :

PS3.CFW.4.81.DarkNet.1.00.Cobra.7.3
PS3.CFW.4.81.DarkNet.1.00.Standard
PS3.CFW.4.81.Habib.1.02.Cobra.7.5
PS3.CFW.4.81.Rebug.1.02.Cobra.7.5.REX

که از روی نسخه 4.81 که آخرین ورژن خود سایت رسمی پلی استیشن هستش ساخته شده رو میخوام بریزم و دستگاه رو آپدیت کنم ایم ارور رو میده:
The data is corrupted
8002F2C5
فک کنم کپی خورش پرید !
حالا چه کنم ؟
آره زدی کپی خورو پروندی چرا فابریک ریختی آخه
باید دانگرید کنی ۳.۵۵ بعد جیلبریک کنی بعد ۴.۸۱ کاستوم بریزی

Sent from my Gooshi using Tapatalk

آخرین ویرایش:

behzadafshari

کاربر سایت
Mar 4, 2017
5
آره زدی کپی خورو پروندی چرا فابریک ریختی آخه
باید دانگرید کنی ۳.۵۵ بعد جیلبریک کنی بعد ۴.۸۱ کاستوم بریزی

یا خدا جدی جدی پروندم ؟ :))
خب اینی که گفتی رو میشه کوتاه اما مرحله به مرحله بهم بگی که دوباره نزنم بوقش کنم ؟ اخه دستگاه امانته :D

• Like

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
یا خدا جدی جدی پروندم ؟ :))
خب اینی که گفتی رو میشه کوتاه اما مرحله به مرحله بهم بگی که دوباره نزنم بوقش کنم ؟ اخه دستگاه امانته :D
:)) کار خودت نیست فلشر میخواد یه وسیله سخت افزاریه باید بدی بیرون برات انجام بدن

napelon1991

کاربر سایت
May 1, 2017
11
نام
سجاد
با سلام اقا ما یه 320 اسلیم داریم می خوام هاردو عوض کنم فرمتشم fat32 کردم وقتی دستگاهو روشن میکنم تصویر نمیده چراغش قرمز چشمک زن میشه ولی وقتی هارد و در میارم تصویر میده میگه حافظه پیدا نشد اساتید محترم لطفا راهنمایی بفرمایین

آخرین ویرایش:
  • Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر