نکات مهم در مورد Brick شدن Wii (حتما بخوانید!)

no name

کاربر سایت
Aug 23, 2007
209
دسگاهو خاموش کن، دوباره امتحان کن، اکه همین مشکل پیش اومد احتمالآ با ریژنت همخوان نیست...منم چند دفعه به این مشکل بر خوردم

Black Hand

کاربر سایت
Aug 19, 2007
420
نام
Kian
خوب بچه ها من دیروز یه چند ساعتی وقت گذاشتم واسه آپدیت Wiikey اما...

اول اینجا بگم که چه طوری باید Wiikey رو آپدیت کرد:

1. فایل های 1.9g و Setup Disk v1.3 رو از سایت Wiikey دانلود کنید.

2. قایل ها رو از حالت فشرده خارج کنید، و بعد فایل ISO مربوط به ریجن دستگاه خود را (JAP) روی یک DVD رایت کنید.
(من اول با Nero رایت کردم ، Wii هیچ کدوم رو نشناخت ولی بعد با ImgBurn رایت کردم ، اجرا شدن ؛ این برنامه تو گوگل سرچ کنید و دانلود. 1 مگ هستش) با سرعت پایین رایت کنید.

4. اگر درست ISOها رو رایت کرده باشید ، Wii اون ها رو به عنوان یه بازی GamCube میشناسه...

5. خوب حالا میرسه به مراحل آپدیت. اول Test میکنه بعد از تست میگه A یا reset رو بزن. وقتی میزنی میگه Error : Check system connections.
چند بار دیگه هم گذاشتم ولی هیچ فرقی نکرد...

البته دیدم خیلی ها این مشکل رو دارن و چند تا دلیل برای این error بیان کردن:

یکی این که میگن این آپدیت با یه سری از چیپ های Wiikey سازگار نیست. یا اینکه میگن بعد از آپدیت به 3.0 با SMG دیگه آپدیت ها کار نمی کنن....

حالا دوستان این آپدیت رو انجام بدن ببینن برای اونا هم این مشکل پیش میاد یا نه...
من این فایل ها رو دانلود کردم ولی هر دو تای اینا داخلش فایل bootdisc.jap.iso هست و نمیشه دو تا فایل هم نام رو با هم تو DVD رایت زد باید چیکار کنم ؟
نباید فایل های filechop.exe و fixsize.cmd رو هم رو DVD رایت بزنم ؟

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
من این فایل ها رو دانلود کردم ولی هر دو تای اینا داخلش فایل bootdisc.jap.iso هست و نمیشه دو تا فایل هم نام رو با هم تو DVD رایت زد باید چیکار کنم ؟
نباید فایل های filechop.exe و fixsize.cmd رو هم رو DVD رایت بزنم ؟

اون دوتا فایل رو باید روی 2 تا DVD جدا از هم رایت کنی! توی فولدر ها هم فایل همنام وجود نداره ؛ هر کدوم مربوط به یه ریجن میشه...

Black Hand

کاربر سایت
Aug 19, 2007
420
نام
Kian
اون دوتا فایل رو باید روی 2 تا DVD جدا از هم رایت کنی! توی فولدر ها هم فایل همنام وجود نداره ؛ هر کدوم مربوط به یه ریجن میشه...
ببخشید من متوجه نشدم :blushing: بزارین یک کم کاملتر توضیح بدم :
1.وقتی فایل 1.9g-beta.rar رو از Win RAR خارج کردم داخلش 3 تا فایل بود
که یکیش bootdisc.jap.iso بود
2.وقتی فایل config.1.3.rar رو از Win RAR خارج کردم داخلش 5 تا فایل بود : bootdisc.jap.iso و filechop.exe و fixsize.cmd و ...
لطفا توضیح کامل بدین که چجوری باید اینا رو رایت بزنم

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
ببخشید من متوجه نشدم :blushing: بزارین یک کم کاملتر توضیح بدم :
1.وقتی فایل 1.9g-beta.rar رو از Win RAR خارج کردم داخلش 3 تا فایل بود
که یکیش bootdisc.jap.iso بود
2.وقتی فایل config.1.3.rar رو از Win RAR خارج کردم داخلش 5 تا فایل بود : bootdisc.jap.iso و filechop.exe و fixsize.cmd و ...
لطفا توضیح کامل بدین که چجوری باید اینا رو رایت بزنم

درسته! همین دوتا bootdisc.jap.iso رو باید روی دو تا DVD رایت کنی بصورت ISO.
این برنامه ای که گفتم (ImgBurn) رو تو گوگل سرچ کنید با اون رایت کنید. با سرعت کم...

نتیجه رو بگو ، شاید شانس داشته باشی و آپدیت شه... ;)

Black Hand

کاربر سایت
Aug 19, 2007
420
نام
Kian
رو دو تا Dvd رایت زدم ولی هیچ کدوم رو نمیشناسه بعد از این که گذاشتم باید چی بشه ؟
اول باید کدوم رو بذارم ؟
کی باید دومی رو بذارم ؟
شما هم دعا کنین که کار کنه

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
رو دو تا Dvd رایت زدم ولی هیچ کدوم رو نمیشناسه بعد از این که گذاشتم باید چی بشه ؟
اول باید کدوم رو بذارم ؟
کی باید دومی رو بذارم ؟
شما هم دعا کنین که کار کنه

باید به عنوان یه بازی GameCube بشناسه DVD ها رو. ( لوگوی GameCube روی پنجره سمت چپی)
منم با Nero رایت کردم نشد ، با این برنامه که گفتم رایت کن...
اول آپدیت 1.9g رو باید بذاری دیگه ، بعد اگه خواستی Setup Disk.
موفق باشی...

vaheh

کاربر سایت
Nov 26, 2006
4
نام
Vaheh
آقا شرمنده من يه سؤال دارم و بهترين جايی که ميشد مطرح کنم اين تاپيک بود من يه دستگاهه ntsc/uc دارم که کپی خور شده ميخوام بدونم که بازی های اورجينال pal رو می تونم روش بازی کنم يا نه?ممنون ميشم اگه جواب بدين

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
آقا شرمنده من يه سؤال دارم و بهترين جايی که ميشد مطرح کنم اين تاپيک بود من يه دستگاهه ntsc/uc دارم که کپی خور شده ميخوام بدونم که بازی های اورجينال pal رو می تونم روش بازی کنم يا نه?ممنون ميشم اگه جواب بدين

اگه دستگاه شما کپی خور شده باشه ، بازی های PAL و J رو میتونید رو کنسولتون بازی کنید...

چه اصل چه کپی...

فقط باید مواظب آپدیت بازی ها باشی... ;)

Black Hand

کاربر سایت
Aug 19, 2007
420
نام
Kian
باید به عنوان یه بازی GameCube بشناسه DVD ها رو. ( لوگوی GameCube روی پنجره سمت چپی)
منم با Nero رایت کردم نشد ، با این برنامه که گفتم رایت کن...
اول آپدیت 1.9g رو باید بذاری دیگه ، بعد اگه خواستی Setup Disk.
موفق باشی...
متاسفانه برای من هم همین طوری شد ( Testing failed check your connection and try again ) :((

Tiik_Taak24

کاربر سایت
Sep 17, 2006
1,106
نام
Mohammad
متاسفانه برای من هم همین طوری شد ( Testing failed check your connection and try again ) :((
خیلی خیلی متاسفم من هم دقیقا هنگام اپدایت کردن چیپ ذوق تو رو داشتم که برایه منم مثل واسه شما شد((تازه بدتر از این موقعی بود که فهمیدم چیپ کنسولم wiican هست :(()
دوستانی که اپدایت کردن و با این پیغام روبرو شدن از این که چیپشون wiikey هست اطمینان دارن؟؟یا نه اونا هم مثل من مغازه داری که کنسول رو به اونا فروخته گفته!!!!

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
دوستان چند سوال داشتم:
1-آیا برای آپدیت کردن wiikey اول باید به 1.9b اونو آپدیت کرد و سپس به 1.9g ؟
2- راهی هست که نسخه Firmware ای که در حال حاظر Wiikeyی روی دستگاه داره رو فهمید؟
3- تو تهران کی Super Mario Galaxy NTSC/UC رو داره؟
4- آپیدت Wiikey رو با چه سرعتی و روی چه نوع DVD ای رایت کردین؟ +R یا -R ؟

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
دوستانی که اپدایت کردن و با این پیغام روبرو شدن از این که چیپشون wiikey هست اطمینان دارن؟؟یا نه اونا هم مثل من مغازه داری که کنسول رو به اونا فروخته گفته!!!!
prince جان تقریبا هیچکی نمی دونه که دقیقا مادچیپش چی هست ، چون فکر نکنم کسی زحمت باز کردن کنسول رو کشیده باشه، ولی باز هم میگم با اطمینان نمیشه گفت که چون آپدیت من اجرا نشد ، مادچیپ من Wiikey نیست و برعکس...

راستی شما دستگاه رو باز کردی ؟! خودت مادچیپ رو دیدی ؟! اگه باز کردی یه عکس از مادچیپ میگرفتی چون به احتمال زیاد مادچیپ برای همه ما یه چیز باشه....
دوستان چند سوال داشتم:
1-آیا برای آپدیت کردن wiikey اول باید به 1.9b اونو آپدیت کرد و سپس به 1.9g ؟
2- راهی هست که نسخه Firmware ای که در حال حاظر Wiikeyی روی دستگاه داره رو فهمید؟
3- تو تهران کی Super Mario Galaxy NTSC/UC رو داره؟
4- آپیدت Wiikey رو با چه سرعتی و روی چه نوع DVD ای رایت کردین؟ +R یا -R ؟
1- فرقی نمی کنه ، میشه یه جا 1.9g رو ریخت...
2- اگه تا حالا مادچیپ رو آپدیت نکردین ، همون فیرمور های اولیه روشه ، دقیقا نمی دونم چی هست ، فکر کنم 1.3 باشه (فکر کنم!)
3- فکر نکنم پیدا بشه ؛ اما اگه هم پیدا بشه اصلا به درد کنسول های J نمی خوره ، چون SMG U/C چه اصل چه کپی اصلا روی 1.9g هم اجرا نمیشه! فقط اگه دستگاهتون U/C هست ، دنبالش باشید...
4- من با 4x رایت کردم و مشکلی نداشت ، روی DVD+R. فقط با ImgBurn رایت کنید!

من هم متاسفم!! ;)

هشدار

من یه چیزی رو یادم رفت بگم ، اگه موفق شدید و Wiikey رو آپدیت کردید ؛ بعد از اینکه 1.9g بشه ، قابلیت Region override روی تنظیمات Wiikey به صورت پیش فرض غیرفعال میشه ؛ یعنی اینکه مادچیپ اجازه نمیده یازی های ریجن های دیگه روی Wii تون اجرا بشه...

برای فعال کردن region override ؛ باید با اون Setup Disk 1.3 که دانلود کردید ، تنظیمات Wiikey رو عوض کنید و region override رو on کنید...

حالا مشکل اینجاست که Setup Disk 1.3 روی فیرمور های 3.0 به بالا اجرا نمیشه!! باید از یه راه دیگه اجرا بشه که اون روش دسته GameCube میخواد ، خلاصه اینکه دوستان حواسشون باشه اگه الان فیرمور 3.0 به بالا دارن ؛ Setup Disk رو دستگاهشون کار نمی کنه!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر