معرفی سری عنوان های محبوب QUAKE | لرزشی افسانه ای در دنیای گیم

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
نوستالوژی ها یکی یکی دارن زنده میشن، کاراکتر Slash هم رونمایی شد و چقدر هم عالی هست طراحیش، قدرت هاشم plasma trail و crouch slide هست.
توی oddicial site بازی برید یه سری مطالب مرتبط با lore هر کرکتر هم هست که خوندش خالی از لطف نیست و بک گراند هر کدوم رو میتونید بفهمید.
slash شکل ظاهریش خیلی شبیه به نسخه 3 هم هست، من خیلی دوستش داشتم توی نسخه 3 :D
زمان ارسال پست: امروز در 4:21 AM

خارج از ایرانی یا بی‌خوابی زده به سرت؟!

• Like
Reactions: uriel

ThroughWinter

کاربر سایت
Feb 10, 2017
100
ممنون برای تمام زحماتی که کشیدید . کلی خاطرات قشنگ رو برام زنده کردید من با Quake 4 خیلی خاطره دارم خیلی...
Quake 4 یکی از ضعیف ترین و بی بنیادترین شوترهای ساخته شده در صنعت بازی هست توسط یه استودیوی تقلیدکار که تمام بازیهاش کپی‌برداری از بازیهای موفق استودیوهای دیگه است و الان هم چند سال پشت سر هم داره فقط Call of Duty میسازه. :-&
حالا این وسط شما چطور کلی خاطره داری من موندم. خود id Software از انجینش و افتضاحی که سر Doom 3 به بار آورد کاملا ناامید شده بود و بخاطر همین ipـهای دیگه‌ش مثل quake و wolfenstein رو داد به این استودیوی درجه 3 بسازه تا فقط از اسم ipـها استفاده کنن و فروشی کرده باشن.
یه بازی مسخره ی دیگه به اسم prey هم توسط یه استودیوی درجه 3 دیگه با id tech 4 ساختن که آخرت نوآوری شون تو بازی راه رفتن رو در و دیوار بود!!
یه خرده سر خاطراتتون بیشتر دقت کنید. واسه خودتون میگم.

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
Quake 4 یکی از ضعیف ترین و بی بنیادترین شوترهای ساخته شده در صنعت بازی هست توسط یه استودیوی تقلیدکار که تمام بازیهاش کپی‌برداری از بازیهای موفق استودیوهای دیگه است و الان هم چند سال پشت سر هم داره فقط Call of Duty میسازه. :-&
حالا این وسط شما چطور کلی خاطره داری من موندم. خود id Software از انجینش و افتضاحی که سر Doom 3 به بار آورد کاملا ناامید شده بود و بخاطر همین ipـهای دیگه‌ش مثل quake و wolfenstein رو داد به این استودیوی درجه 3 بسازه تا فقط از اسم ipـها استفاده کنن و فروشی کرده باشن.
یه بازی مسخره ی دیگه به اسم prey هم توسط یه استودیوی درجه 3 دیگه با id tech 4 ساختن که آخرت نوآوری شون تو بازی راه رفتن رو در و دیوار بود!!
ضد حال زدن به خاطرات و نوستالژی دیگران کار درستی نیست!

من هم با Quake 4 خاطرات زیادی دارم و یکی از بهترین شوترهایی بود که تا حالا بازی کردم.

• Like
Reactions: jeenas and uriel

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
شب بیداری چی کار می‌کنی؟ توی DOOM هیولاها رو ناکار می‌کنی؟ یا Dota 2? خلاصه توی E-sport هستی؟
نه بابا یه دیشب تا اون ساعت بیدار بودم :D
هیچکدوم فعلا در دنیای بی انتهای fallout 4 غرقم :D.
دوست عزیز من به شما پیشنهاد میکنم یه مدتی بازی نکنی، یا حداقال همه بازی ها رو بازی نکن، راستش توی تاپیک wolfenstein the new order که پستی ارسال کردین کاملا براتون این حق رو قائل بودم و سعی کردم که با هم بحث منطقی ای داشته باشیم ولی وقتی میبینم شما تقریبا با تمام عناوین اسم و رسم دار مشکل داری و بازی هایی رو له و لورده میکنی که نه تنها فوق العاده بودن توی تاریخ بلکه فن بیس عظیمی هم دارن ذهنم به سمت ترول و ... رفت و الان تقریبا مطمئنم. چون شما برات سه گانه prince of persia پوچ و معنیه، wolf TNO بازیه تاریخ گذشتش، Doom 3 با اون انجین هیولاش که زمان خودش بهترین بود تقریبا میشه افتضاح، quake 4 میشه یه بازیه ضعیف ( درسته در حد نسخه های کلاسیک نبود ولی یه شوتر فوق العاده بوده و هست) استودیوی Raven میشه مقلد و بدون ایده ( singularity و hexen ها و heretic و.... هم بعید میدونم بازی کرده باشی) و prey با اونهمه نوآوری در زمینه گیم پلی که ایده ساخت portal ها رو به valve داد تقریبا میشه مسخره و استودیوش میشه درجه 3 و.... شکی نیست که یا سلیقه خیلی خیلی عجیب و غریبی داری ، یا اصلا بازی هارو با مشقت تموم میکنی و غلاقه ای به گیم نداری و یا کلا در بدبینانه ترین حالتش یه ترولر هستی.

Ramyn

کاربر سایت
Jan 15, 2013
87
نام
رامین

راستش نظر شما کوچکترین اهمیتی برام نداره و مهم اینه که من باهاش خیلی حال کردم و همین چند وقت پیش هم دانلودش کردم و دوباره خاطرات گذشتم رو زنده کردم. ممنون از uriel عزیز که با نوشتشون باعث شدند خاطرات خوبم دوباره زنده بشه.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
یک وب سایت هست به نام Web Design Museum که تصاویر صفحه اصلی از وب سایت‌های مختلف بین سال‌های 1996 و 2005 را ارائه میده، این تصویر وب سایت استودیو id software در سال 1998 است:

id Software 1998 | Web Design Museum
واقعا یادش بخیر، بعد از این یادمه web site استودیو id یه بک گراند قهوه ای رنگ داشت که بالای صفحه یه مغز و یه چشم و این چیزای تو مخی و وحشتناک بود و همه بازی هاش یعنی Quake ها و Doom ها و wolf ها و hexen و heretic ها و... هر کدوم بصورت مجزا از هم نسخه هاشون معرفی و نمایش داده میشد. واقعا یادش بخیر، عالی بود پستت بیگ لایک:-bd:-bd:-bd

• Like
Reactions: Mr.unknown

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
واقعا یادش بخیر، بعد از این یادمه web site استودیو id یه بک گراند قهوه ای رنگ داشت که بالای صفحه یه مغز و یه چشم و این چیزای تو مخی و وحشتناک بود و همه بازی هاش یعنی Quake ها و Doom ها و wolf ها و hexen و heretic ها و... هر کدوم بصورت مجزا از هم نسخه هاشون معرفی و نمایش داده میشد. واقعا یادش بخیر، عالی بود پستت بیگ لایک:-bd:-bd:-bd
شما مگه چند سالتونه؟ خونه کامپیوتر و اینترنت دیال-آپ داشتید؟

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
شما مگه چند سالتونه؟ خونه کامپیوتر و اینترنت دیال-آپ داشتید؟
سن که دیگه پیر شدم، خیلی وارد جزییات نشو:D:D;).
آره یادش بخیر، مکافات بود انصافا، ولی خب یادم اون موقع ها با هر بدبختی ای بود یکی دوتا سایت مرتبط با گیم رو همیشه چک میکردم، یکیش همین سات id بود که خب کمپانی محبوب من بوده از قدیم.

• Like
Reactions: Mr.unknown

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
دوستان عزیز بازی quake champions داره کم کم وارد early access میشه و همونطور که انتظار داشتم DOOMGUY هم به بازی اضافه شده، واقعا کولاکه ، چندتا مپ جدید هم معفی شده که واقعا حس و حال quake ای داره، خیلی حال کردم واقعا.
Bethesda.net
lock box ، blood run ، tempest shrine ، church of azathoth ، corrupted keep اسم مپ هایی هست که به عنوان contant جدید برای early access در دسترس هست. اسم مپ ها هم حسابی quake ای هست، واقعا عالی به نظر میرسه.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
بازی Quake 2 هم ۲۰ ساله شد. ۹ دسامبر ۱۹۹۷ یکی از بهترین شوترهای اول شخص تاریخ منتشر شد.
ای کاش یه نسخه داستانی حول محوریت strogg ها ساخته بشه دوباره. نسخه ۱و ۲ بهترین بودن توی این سری، هر کدوم برای چیزی که ارائه دادن .
به هر حال با اینکه دو روز گذشته ولی تبریک میگم تولد بیست سالگی این بازی رو به طرفداران بسیار بسیار قلیل این بازی در این فروم.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
بعد از 3 سال این تاپیک رو دوباره آوردم بالا، یادش بخیر زمانی که این مقاله رو مینوشتم راجب این بازی که محبوب ترین بازیه زندگیمه، خیلی خیلی قلمم نا پخته بود ولی با این وجود بازم بد درنیومد از کار :D.
تولد 24 سالگی Quake رو به همه طرفدارهای بازی تبریک میگم. امروز 22 ژوئن 1996 مصادف با انتشار نسخه اول از این بازی افسانه ای هست. به جدیت میتونم بگم هنوزم شاهکار، ترسناک، کوبنده و فوق العاده هست این بازی.
ranger با یه یک تبر و یک شاتگان وارد پورتال های جهنمی ای میشه که شما رو وارد دنیاهای جهنمیه غریب و باستانی و وهمناک quake میکنه و باید با بدترین کابوس ها و هیولاها بجنگین تا زمین رو از شر این اهریمن های لاوکرفتی نجات بدین.
با وجود doom eternal و موفقیت کم نظیرش و این تیم قدرتمند id ، آرزو میکنم که ای کاش یه روز بالاخره یک چیزی شبیه به نسخه اول این بازی ببینیم، حتی نسخه 2 و strogg ها هم میتونه بی نهایت عالی بشه ولی هیچ چیزی جای اون فضای شیطانی و اتمسفریک و گاتیک نسخه 1 رو نخواهد گرفت.
تبریک به همه طرفدارا.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر