مشکل unallocated شدن هارد external و عدم دسترسی به محتوای هارد

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
سلام دوستان... دیروز بدترین اتفاق کامپیوتری که میتونست اتفاق بیوفته سرم اومد...
دیروز یه هارد داخلی جدید خریده بودم که بعد از اتمام نصب ویندوز از داخل ویندوز خواستم پارتیشن بندی کنم.... بعد اینکه پارتیشن بندی کردم و تموم شد هارد خارجی 500 گیگی که به pc وصل کرده بودم به صورت unallocated در اومد و دیگه وقتی این هارد رو چه به pc و چه به لپ تاپ وصل میکنم دیگه نمیشناسه و محتوای اونو نمیاره....
از دیروز ساعت 8 تا امروز فقط پشت کامپیوتر بودم ولی هرچی تلاش کردم راهی نیافتم که بشه هارد خارجیم رو به حالت اولیه در آورد... بیچاره کامپیوتر هم از دیروز تا امروز یه سره داره کار میکنه. از دیروز تا حالا چندین برنامه ریکاوری نصب کردم که اطلاعات هارد خارجیم رو در بیارم ولی این برنامه ها هم با مشکل روبرو شدن و فقط با یه نرم افزار data recovery wizard تونستم بعد از 12 ساعت اطلاعات هاردم رو به صورت ناقص بازیابی کنم... الان که با این نرم افزار ریکاوری کردم بعضی از فایلها خراب شدن و دیگه باز نمیشن و مشکلاتی از این قبیل....( 7 ساعت طول کشید تا ریکاوری کنه و حدود 6 ساعت هم طول کشید تا روی هارد داخلیم منتقل کنه)
حالا سوال من از دوستان عزیز اینکه آیا میشه بدون نیاز به ریکاوری و این همه دردسر و از راهی مطمئن هارد رو به حالت قبلیش در آورد؟! مثلا مشکل از mbr بوده باشه و .... البته نمیدونم ها....
چیکار کنم که اطلاعات هاردم به صورت 100 درصد و کامل بیاد؟! برای درست کردن این وضعیت unallocated راههای زیادی تو نت پیدا کردم اما من اصلا تا حالا کارم به اینجور چیزا نکشیده بود و اصلا بلد نیستم.
ممنون میشم که دوستان عزیز و اهل فن منو راهنمایی کن تا این مشکل حاد رو درست کنم چون تمام پروژه های دانشگاهیم و کلی چیز باارزش که متاسفانه بک آپی هم ازش نداشتم توی این هارده ......:ranting::hurted1:
:x:x:x

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
سلام دوستان... دیروز بدترین اتفاق کامپیوتری که میتونست اتفاق بیوفته سرم اومد...
دیروز یه هارد داخلی جدید خریده بودم که بعد از اتمام نصب ویندوز از داخل ویندوز خواستم پارتیشن بندی کنم.... بعد اینکه پارتیشن بندی کردم و تموم شد هارد خارجی 500 گیگی که به pc وصل کرده بودم به صورت unallocated در اومد و دیگه وقتی این هارد رو چه به pc و چه به لپ تاپ وصل میکنم دیگه نمیشناسه و محتوای اونو نمیاره....
از دیروز ساعت 8 تا امروز فقط پشت کامپیوتر بودم ولی هرچی تلاش کردم راهی نیافتم که بشه هارد خارجیم رو به حالت اولیه در آورد... بیچاره کامپیوتر هم از دیروز تا امروز یه سره داره کار میکنه. از دیروز تا حالا چندین برنامه ریکاوری نصب کردم که اطلاعات هارد خارجیم رو در بیارم ولی این برنامه ها هم با مشکل روبرو شدن و فقط با یه نرم افزار data recovery wizard تونستم بعد از 12 ساعت اطلاعات هاردم رو به صورت ناقص بازیابی کنم... الان که با این نرم افزار ریکاوری کردم بعضی از فایلها خراب شدن و دیگه باز نمیشن و مشکلاتی از این قبیل....( 7 ساعت طول کشید تا ریکاوری کنه و حدود 6 ساعت هم طول کشید تا روی هارد داخلیم منتقل کنه)
حالا سوال من از دوستان عزیز اینکه آیا میشه بدون نیاز به ریکاوری و این همه دردسر و از راهی مطمئن هارد رو به حالت قبلیش در آورد؟! مثلا مشکل از mbr بوده باشه و .... البته نمیدونم ها....
چیکار کنم که اطلاعات هاردم به صورت 100 درصد و کامل بیاد؟! برای درست کردن این وضعیت unallocated راههای زیادی تو نت پیدا کردم اما من اصلا تا حالا کارم به اینجور چیزا نکشیده بود و اصلا بلد نیستم.
ممنون میشم که دوستان عزیز و اهل فن منو راهنمایی کن تا این مشکل حاد رو درست کنم چون تمام پروژه های دانشگاهیم و کلی چیز باارزش که متاسفانه بک آپی هم ازش نداشتم توی این هارده ......:ranting::hurted1:
:x:x:x[/QUOTE
]
نام هارد دیسکت چیه

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
اقا منم همچین مشکلی دارم هارد من Western Digital Essential 2TB هستش.unlocated می زنه تو پارتیشن مجیک.چیکار میشه کرد:):(:(
هارد شما سالم بوده و جدیدا اینطوری شده یا از روز اول اینجوریه ؟! 1 پارتیشن داره یا... ؟
رو Computer یا My Computer راست کلیک کن تو لیست اون بالا Manage رو انتخاب کن تو صفحه ای که باز میشه ستون سمت چپ Disk Management رو انتخاب کن بعد تو همون صفحه یه سری اطلاعات نشون میده اون پایین ببین جلوی Disk (حالا 1 یا 2 یا بیشتر بستگی به تعداد هاردت روی سیستم داره) چی زده یا راه بهتر یه شات ازش بذار ببینیم چی به چیه !

mehdi95

کاربر سایت
Nov 22, 2012
1
سلام.منم همین مشکل رو دارم هاردم netac هست-تو my computer نشون نمیده ولی تو disk management هست به صورت unallocated :(:(

---------- نوشته در 02:08 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:53 AM ارسال شده بود ----------

هارد western digital smartware 500gig
:x

حلش کردم با EASEUS Data Recovery Wizard Professional >:d

میشه بگی چجوری این مشکل رو(unallocated) حل کردی؟؟؟:-/

imim

کاربر سایت
Oct 13, 2017
1
سلام به همگی...
من هاردم unallocated شده بود.کلی وقت صرف کردم و هر روشی که بگین را رفتم همه ی سایت های ایرانی خارجی ولی فایده نداشت.
ولی بلاخره جوینده یابنده است و تونستم مشکل را به سادگی حل کنم.
الانم عضو شدم که اینجا کامنت بزارم تا کسی نخواد راه من را بره و وقتش هدر بشه.
لطفا بعدش که اطلاعاتتون برگشت یک صلوات بفرستین.فقط همین.
مراحل کار
1: نرم افزار test disk را نصب کنین.
2:طبق پست اول این لینک هاردتون را برگردونین.(اگه لینک باز نشد که میشه-اموزش test disk تو اینترنت زیاده طبق اونا هم که برین جلو جواب میگیرین.فقط یه نکته که تو این اموزش کامل نگفته اینه که به جای D درایو هاتون را p بزارین و اگه زیر یک گیگ کل فضای درایو هست *)
آموزش بازگرداندن پارتیشن های پاک شده با تست دیسک
3:سیستم را ری استارت کنین.
4:صلوات
با تشکر
ایمان قلی زاده

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر