آموزش ساخت بازی و برنامه برای Psp

seanpaul

کاربر سایت
Oct 9, 2007
76
نام
amin
این فقط یه اجرا کننده هست که دیگه احتیاج به LUA Player ندارید که نصبش کنید.
سلام ساسان میخواستم بدونم الان این روش (lua) قدیمی شده و چیز جدید تری نیست چون من slim دارم فکر نکنم این روشه (دو فلدر game150)جواب بده وبعد لینکه دانلوده بالام خرابه ممنون

SASAN-BSE

کاربر سایت
Mar 1, 2007
1,378
نام
ساسان
سلام ساسان میخواستم بدونم الان این روش (lua) قدیمی شده و چیز جدید تری نیست چون من slim دارم فکر نکنم این روشه (دو فلدر game150)جواب بده وبعد لینکه دانلوده بالام خرابه ممنون
دیگه به lua فکر نکن ، بی مصرفه.

seanpaul

کاربر سایت
Oct 9, 2007
76
نام
amin
C
++C
تو بعضی از بازی های hoom کد های src هست.
من از زبان ++C استفاده کردم حالا مثلآ من یک فایله CPP. ساختم می خواستم بدونم من چطوری این فایله CPP. رو اجراش کنم (هم تو psp وهم تو PC)
ببخشید اینقدر سوال میکنم

آخرین ویرایش:

SASAN-BSE

کاربر سایت
Mar 1, 2007
1,378
نام
ساسان
من از زبان ++C استفاده کردم حالا مثلآ من یک فایله CPP. ساختم می خواستم بدونم من چطوری این فایله CPP. رو اجراش کنم (هم تو psp وهم تو PC)
ببخشید اینقدر سوال میکنم
فایل که باید PBP باشه فکر نکنم CPP باز کنه،
برای تبدیل و اجراش از علیرضا کمک بگیر

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
ببخشید اینقدر سوال میکنم

CPP اجرا شدني نيست، شما بايد اول DevKit مخصوص PSP رو بگيرين، بعد اونو روي محيطي كه باهاش CPP رو نوشتين نصب كنين، بعد كد CPP رو كامپايل كنين تا قابل اجرا روي PSP بشه.

CPP فقط دستورات زبان CPP هست.

يه مثال ميزنم كه فرقش معلوم بشه،
فرض كنين يه مجموعه دستورات آشپزي براي پخت كيك دارين، وقتي اون مجموعه دستورات رو روي كاغذ بنويسين، ميشه اونو خورد؟ (البته كه ميشه! كار نشد نداره! :)) اين كد CPP شما هم همينه، يه سري دستورات مثلا يه برنامه است كه اگه اين دستورات اجرا بشن اون موقع به كيك ميرسين.

كامپايلر هم با توليد كد اجرايي اون دستور العمل هارو براي PSP به كمك اون devKit ميسر ميكنه.

Don't forget that The Cake Is A Lie!

alireza_shafaei

کاربر سایت
Mar 28, 2007
140
ببخشید اینقدر سوال میکنم

باید Toolchain را تحت سیستمی مشابه لینوکس نصب کنی.
خیلی کار پیچیده و درازیه و لی اگر علاقه داری اینجا توضیح داده:
http://www.psp-programming.com/tutorials/
آموزش هم داره برای برنامه نویسی.

از هر چیز C++ و C نمیشه توی برنامه های PSP استفاده کرد
حالا برو بخون یاد میگیری.

عجیبه اگر بلد باشی برای C++ برنامه بنویسی نتونی اونو روی PC اجرا کنی!
برنامه هایی که برای PSP نوشته میشه روی PC به این راحتی ها قابل تست نیست. یعنی من که موفق نشدم!
ولی برای اجرای برنامه های C++ میتونی از Dev CPP استفاده کنی!

seanpaul

کاربر سایت
Oct 9, 2007
76
نام
amin
باید Toolchain را تحت سیستمی مشابه لینوکس نصب کنی.سلام آقا علیرضا من بدبختانه هیچ چیز از اون سایت نفهمیدم ولی فقط می خواستم اون پیقام Hello word رو از PSP نمایش بدم که خودتونم ساخته بودیش :(
مثلا برای این کد باید از چه کامپایلری استفاده کنم؟
upload2world_4bc13.png

بعد این Toolchain رو ویندوز کار نمیکنه که شما گفتین رو لینوکس نصبش کنم؟:(

آخرین ویرایش:

SASAN-BSE

کاربر سایت
Mar 1, 2007
1,378
نام
ساسان
سلام؛
با توجه به اینکه LUAplayer های جدیدی که برای psp اومده و قابلیت های خیلی بالایی بهش اضافه شده (در حد c) و چندتا از دوستان که درخواست آموزش داده بودن ما داریم ادامه این آموزش رو انجام میدیم توسط A.S team & irpsp.com
ادامه آموزش در سایت زیر:
www.irpsp.com

ATSC

کاربر سایت
Oct 13, 2009
7
نام
SAMANTA
این که همش C که :cool: یه سوال این نیازی به INCLUDE نداره خوب این PSP بدبخت از کجا بفهمه که این دکمه دایره هست یا مثلث ؟:confused:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر