Blue dragon

007

کاربر سایت
Dec 25, 2006
686
نام
محمد
سلام دوستان:biggrin1:
اين تاپيك رو زدم تا مسائل مربوط به اين بازي كه فكر ميكنم حالا حالاها ازش بشنويم رو در اينجا مطرح كنيم.
بعنوان اولين پست بايد بگم كه من امروز اين بازي رو گرفتم (نسخه J با زيرنويس انگليسي ) و بايد بگم كه بعد از 1-2 ساعت بازي كردن واقعا حسرت خوردم كه چرا اين همه مدت اين بازي بوده و من نگرفتمش.:(
به معني واقعي شما احساس ميكني داري يه بازي از سري فاينال فانتزي رو انجام ميدي (كه البته دور از ذهن نبود). ازسبك بازي و مبارزه ها گرفته تا موسيقي و روايت داستان و .........
البته بعد كمي بازي كردن متوجه ميشيد كه اين بازي داراي ويژگيهاي خودشه و بعبارتي ادامه اي بر فاينال فانتزيه نه تقليدي از اون.
راستي كسي ديگه اين بازيرو گرفته؟:confused:

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
سلام. مرسی که عنوان کردی.
فقط یه سؤال. ببینم اینکه میگی بازیرنویس انگلیسی. میخوام ببینم فقط دیالوگها ترجمه شدن یا مثلا منوها هم به انگلیسی هستن؟ مثلا آیتم هائی که تو بازی جمع میکنی اسمشون به انگلیسی هست؟ یا مثلا موقع جنگ چون بازی RPG به سبک Turn Based هست. اون منوهائی که برای انجام حملات مورد نظرت هست. اونها هم انگلیسیه؟ یا مثلا اسم کاراکترها؟
اگه توضیح بدی ممنون میشم. آخه آدم حیفش میاد حدودا 20 هزار تومن پول بده بعد یه سری حروف خرچنگ قورباغه ببینه که هیچی ازش نمیفهمه. حالا اینکه مثلا صحبتا زیر نویس شده خوبه ولی میخوام بدونم منوها و بقیه چیزا هم انگلیسیه؟
ممنون.

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
سلام دوستان:biggrin1:
اين تاپيك رو زدم تا مسائل مربوط به اين بازي كه فكر ميكنم حالا حالاها ازش بشنويم رو در اينجا مطرح كنيم.
بعنوان اولين پست بايد بگم كه من امروز اين بازي رو گرفتم (نسخه J با زيرنويس انگليسي ) و بايد بگم كه بعد از 1-2 ساعت بازي كردن واقعا حسرت خوردم كه چرا اين همه مدت اين بازي بوده و من نگرفتمش.:(
به معني واقعي شما احساس ميكني داري يه بازي از سري فاينال فانتزي رو انجام ميدي (كه البته دور از ذهن نبود). ازسبك بازي و مبارزه ها گرفته تا موسيقي و روايت داستان و .........
البته بعد كمي بازي كردن متوجه ميشيد كه اين بازي داراي ويژگيهاي خودشه و بعبارتي ادامه اي بر فاينال فانتزيه نه تقليدي از اون.
راستي كسي ديگه اين بازيرو گرفته؟:confused:
من سری بعد که می خوام بازی بگیرم قطعا یکیش این بازی خواهد بود
می گم چند دیسکه 3 تا ؟

007

کاربر سایت
Dec 25, 2006
686
نام
محمد
سلام. مرسی که عنوان کردی.
فقط یه سؤال. ببینم اینکه میگی بازیرنویس انگلیسی. میخوام ببینم فقط دیالوگها ترجمه شدن یا مثلا منوها هم به انگلیسی هستن؟ مثلا آیتم هائی که تو بازی جمع میکنی اسمشون به انگلیسی هست؟ یا مثلا موقع جنگ چون بازی RPG به سبک Turn Based هست. اون منوهائی که برای انجام حملات مورد نظرت هست. اونها هم انگلیسیه؟ یا مثلا اسم کاراکترها؟
اگه توضیح بدی ممنون میشم. آخه آدم حیفش میاد حدودا 20 هزار تومن پول بده بعد یه سری حروف خرچنگ قورباغه ببینه که هیچی ازش نمیفهمه. حالا اینکه مثلا صحبتا زیر نویس شده خوبه ولی میخوام بدونم منوها و بقیه چیزا هم انگلیسیه؟
ممنون.
تمام بازي دموها و..... داراي منوي انگليسي هستش.
بعبارتي براي انجام بازي هيچ مشكلي نيست و فقط صداها انگليسي نيست. از بابت زبان هيچ نگراني نداشته باشيد.(البته من از WEST گرفتم ممكنه بقيه جاها اينجوري نباشن)
مثل oblivion که نيست؟
این بازی Turn Based RPG مثل Final Fantasy
Oblivion قضیه فرق می کنه Action RPG ه اگه FF بازی نکردی طرفش نرو چون می دونم TB RPG به مزاج خیلی از ایرانی ها نمی سازه و بیشتر گیج میشن
همونطور كه گفتن مثل Oblivion نيست و سبك مبارزه نوبتي داره .

راستي در مورد سبك مبارزه ها يه سري تغييرات جزئي ايجاد شده كه بازي رو جالب تر كرده;)

آخرین ویرایش:

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
من حتما این بازی رو می خرم آقای ... 007 ببین این موقعی که می خوای با دشمنا مبارزه کنی
آهنگ خوشگل هم میزنه که یادت بمونه
آخه من بازی FF 9 که می کردم موقع مبارزه یه آهنگ های خوشگلی میزد که نگو می خواستم ببینم از این نظر چطوره در ضمن شخصیت جذاب تو بازی داره مثل vivi تو FF 9 ؟

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
007 این تغییرات گیم پلیش چیه ؟ هنوز بازی رو نگرفتم یکم در مورد گیم پلیش توضیح بده Magic تو بازی چطوره ؟ قسمت مورد علاقمه Summon چطور تو بازی هست ؟
داستان بازی چیه ؟(البته شنیدم ولی کاملشو نه) موسیقی و صدا چطوره ؟ تو حس میبره ؟
کلا یه نقدش بکن دیگه ممنون:biggrin1::love:

007

کاربر سایت
Dec 25, 2006
686
نام
محمد
من حتما این بازی رو می خرم آقای ... 007 ببین این موقعی که می خوای با دشمنا مبارزه کنی
آهنگ خوشگل هم میزنه که یادت بمونه
آخه من بازی FF 9 که می کردم موقع مبارزه یه آهنگ های خوشگلی میزد که نگو می خواستم ببینم از این نظر چطوره در ضمن شخصیت جذاب تو بازی داره مثل vivi تو FF 9 ؟
بله موقع مبارزه مثل سري فاينال فانتزي آهنگ جالبي داره اما من فاينال9 رو بازي نكردم كه بدونم نسبت به اون چجوريه
این تغییرات گیم پلیش چیه ؟ هنوز بازی رو نگرفتم یکم در مورد گیم پلیش توضیح بده
گيم پلي چيزي بين فاينال10 و فاينال 12 هستش. محيط مبارزه مثل فاينال 10 ميمونه يعني شما فرصت داري حركت هر كدوم از افراد گروه رو انتخاب كني و بعد اون نوبتش رو حمله ميكنه وبه همين ترتيب. از مبارزات اتفاقي خبري نيست. شما تمام دشمنها رو تو محيط ميبينيد مثل فاينال12 اما فرق اساسي اينه كه دليلي وجود نداره كه اونها حتما به شما حمله كنن. اگه محافظ صندوققچه و يا .... باشن اگه به محدوده نزديك بشي باهات وارد جنگ ميشن. نكته جالب هم در مورد شروع مبارزه است. مبارزه وقتي شروع ميشه كه شما كاملا نزديك حريف باشيد اونوقت با زدن دكمه X يار شما يه ضربه به حريف ميزنه و بعد وارد فضاي مبارزه ميشيد. البته ممكنه حريف قبل از شما ضربه بزنه در انصورت بازهم وارد مبارزه ميشيد اما اونوقت اون شروع كننده حمله هست.
وضعيت ديگه اينه كه شما دور خودتون يه محدوده داريد كه ميتونيد با دشمنايي كه تو اين محدوده هستن وارد مبارزه بشيد حالا اگه اين موجودات با هم فرق كنن اونها علاوه بر شما با هم ديگه هم ميجنگن يعني ممكنه نوبت خودشون رو به جاي اينكه به شما حمله كنن به حريفي از نوع ديگه حمله كنن
نكته جالب اينكه اگه شما موقعي به دشمنها حمله كنيد كه پشتشون به شما باشه مبارزه در وضعيت شروع ميشه كه اونها پشتشون به شماست و تمام افراد گروه اين فرصت رو دارن كه يه دور به دشمنها حمله كنن.
البته من هنوز اولاشم بنظر ميرسه بستگي به دشمنهاي ديگه وضعيتهاي ديگه اي هم باشه. البته تو گيم پلي تكات ظريفتري هم هست كه ديگه بايد ببينيد.
Magic تو بازی چطوره ؟ قسمت مورد علاقمه Summon چطور تو بازی هست ؟
راستش رو بخاي يكم از اول بازي كه ميگزره تمام مبارزها توسط Summon انجام ميشه.
بعد يه سري اتفاق در اول بازي هر كدوم از شخصيتها سايه هاشون تبديل به موجودات قدرتمندي ميشه كه سايه شخصيت اصلي همون اژدهاي آبي هست. در واقع يك موجود قدرتمند تو وجود هر كدوم مياد. تا اينجا كه من رفتم از بعد اومدن اين نيروها بطور خودكار اونا تو تمام مبارزه ها هستن
و حمله هاي انتخابي شما اعم از فيزيكي يا جادويي توسط اونا انجام ميشه حالا اينكه بعدا چي ميشه خدا ميدونه و ساكاگوچي و ..............
داستان بازی چیه ؟
من اول بازيم ولي ماجرا از اونجا شروع ميشه كه توي روستايي كه قهرمانان بازي زندگي ميكنن هر 10 سال يه موجود به اسم Landshark (همونطور كه معلومه مثل يه كوسه هست) به اونجا حمله ميكنه و تمام روستا رو خراب ميكنه و تنها كاري كه مردم ميتونن بكنن فرار كردنه بازي از جايي شروع ميشه كه اين هيولا به روستا حمله ميكنه و سه تا از نوجوانهاي روستا تصميم گرفتن كه اونرو ازبين ببرن اونها براش تله ميزارن ولي در نهايت موفق نيستن و هيولا فرار ميكنه و انها هم بهمراهش برده ميشن. وقتي بهوش ميان خودشون رو تو عمق زمين و پيش اون موجود ميبينن و بعد از مدتي متوجه ميشن كه اون يه ماشين مكانيكي نه موجود زنده و .....................
موسیقی و صدا چطوره ؟ تو حس میبره ؟
من كه خوشم اومد ولي بايد ببينيم جلوتر چي ميشه
کلا یه نقدش بکن دیگه ممنون
راستش من نقد نوشتن بلد نيستم:blushing: ولي خوب ميتونم بگم يه بازيه خوش ساخته. گرافيكش لذت بخشه وگيم پلي خوبي داره. داستان هم گيرا بنظر ميرسه.

آخرین ویرایش:

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
بله موقع مبارزه مثل سري فاينال فانتزي آهنگ جالبي داره اما من فاينال9 رو بازي نكردم كه بدونم نسبت به اون چجوريه

گيم پلي چيزي بين فاينال10 و فاينال 12 هستش. محيط مبارزه مثل فاينال 10 ميمونه يعني شما فرصت داري حركت هر كدوم از افراد گروه رو انتخاب كني و بعد اون نوبتش رو حمله ميكنه وبه همين ترتيب. از مبارزات اتفاقي خبري نيست. شما تمام دشمنها رو تو محيط ميبينيد مثل فاينال12 اما فرق اساسي اينه كه دليلي وجود نداره كه اونها حتما به شما حمله كنن. اگه محافظ صندوققچه و يا .... باشن اگه به محدوده نزديك بشي باهات وارد جنگ ميشن. نكته جالب هم در مورد شروع مبارزه است. مبارزه وقتي شروع ميشه كه شما كاملا نزديك حريف باشيد اونوقت با زدن دكمه X يار شما يه ضربه به حريف ميزنه و بعد وارد فضاي مبارزه ميشيد. البته ممكنه حريف قبل از شما ضربه بزنه در انصورت بازهم وارد مبارزه ميشيد اما اونوقت اون شروع كننده حمله هست.
وضعيت ديگه اينه كه شما دور خودتون يه محدوده داريد كه ميتونيد با دشمنايي كه تو اين محدوده هستن وارد مبارزه بشيد حالا اگه اين موجودات با هم فرق كنن اونها علاوه بر شما با هم ديگه هم ميجنگن يعني ممكنه نوبت خودشون رو به جاي اينكه به شما حمله كنن به حريفي از نوع ديگه حمله كنن
نكته جالب اينكه اگه شما موقعي به دشمنها حمله كنيد كه پشتشون به شما باشه مبارزه در وضعيت شروع ميشه كه اونها پشتشون به شماست و تمام افراد گروه اين فرصت رو دارن كه يه دور به دشمنها حمله كنن.
البته من هنوز اولاشم بنظر ميرسه بستگي به دشمنهاي ديگه وضعيتهاي ديگه اي هم باشه. البته تو گيم پلي تكات ظريفتري هم هست كه ديگه بايد ببينيد.

راستش رو بخاي يكم از اول بازي كه ميگزره تمام مبارزها توسط Summon انجام ميشه.
بعد يه سري اتفاق در اول بازي هر كدوم از شخصيتها سايه هاشون تبديل به موجودات قدرتمندي ميشه كه سايه شخصيت اصلي همون اژدهاي آبي هست. در واقع يك موجود قدرتمند تو وجود هر كدوم مياد. تا اينجا كه من رفتم از بعد اومدن اين نيروها بطور خودكار اونا تو تمام مبارزه ها هستن
و حمله هاي انتخابي شما اعم از فيزيكي يا جادويي توسط اونا انجام ميشه حالا اينكه بعدا چي ميشه خدا ميدونه و ساكاگوچي و ..............

من اول بازيم ولي ماجرا از اونجا شروع ميشه كه توي روستايي كه قهرمانان بازي زندگي ميكنن هر 10 سال يه موجود به اسم Landshark (همونطور كه معلومه مثل يه كوسه هست) به اونجا حمله ميكنه و تمام روستا رو خراب ميكنه و تنها كاري كه مردم ميتونن بكنن فرار كردنه بازي از جايي شروع ميشه كه اين هيولا به روستا حمله ميكنه و سه تا از نوجوانهاي روستا تصميم گرفتن كه اونرو ازبين ببرن اونها براش تله ميزارن ولي در نهايت موفق نيستن و هيولا فرار ميكنه و انها هم بهمراهش برده ميشن. وقتي بهوش ميان خودشون رو تو عمق زمين و پيش اون موجود ميبينن و بعد از مدتي متوجه ميشن كه اون يه ماشين مكانيكي نه موجود زنده و .....................

من كه خوشم اومد ولي بايد ببينيم جلوتر چي ميشه

راستش من نقد نوشتن بلد نيستم:blushing: ولي خوب ميتونم بگم يه بازيه خوش ساخته. گرافيكش لذت بخشه وگيم پلي خوبي داره. داستان هم گيرا بنظر ميرسه.
ایول بابا
حتما بازی قشنگیه من حتما تا هفته دیگه میگیرم اسمتون رو نگفتی

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
یه چیزه دیگه میگم مثل Ff میشه همچی بخری مثل Hp و Mp و ...
دیگه چی ...
ها مثلا میشه قوی شون کنی دیگه یعنی صلاحاشونو قوی کنی ؟
دیگه ....
نگفتی یه شخصیت جذاب تو بازی داره ؟ منظورم دختر نیست منظورم یه موجود غیر انسانیه
الان یه تریلر ازش دیدم مثل اینکه این اولش بود با همون shark که مبارزه می کرد همین که زدش یهو یه دمو نشون داد که شمشیرش شکست !!
خیلی خفن بود از اون چیزی که من فکر می کردم هم خفن تر

آخرین ویرایش:

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
می گم سازنده این بازی همون سازنده سری قدیمی های FF هست که بعد از مدتی
رابطشون با Squre enix به هم خورد و الان برای ماکروسافت کار میکنه ؟

007

کاربر سایت
Dec 25, 2006
686
نام
محمد
یه چیزه دیگه میگم مثل Ff میشه همچی بخری مثل Hp و Mp و ...
دیگه چی ...
ها مثلا میشه قوی شون کنی دیگه یعنی صلاحاشونو قوی کنی ؟
بله دقيقا مثل فاينال فانتزي انواع آيتمها از جمله mp hp pheonixdown و.......... وجود داره كه هم ميتوني بخري و هم در طول بازي پيدا كني. سيستم آپگريد هم وجود داره. قهرمانهاي داستان در طول مبارزه level شون بالا ميره. اون اژدها ها هم به مرور به فنها و جادوهاي جديد دسترسي پيدا ميكنن.
همچنين نوع جادوها هم شبيه فاينال فانتزيه white magic black magic و .........
آيتم هايي هم مثل حلقه هاي خاص و ....... وجود داره كه باعث افزايش قدرت و يا جادو ويا دفاع و .......ميشه
نگفتی یه شخصیت جذاب تو بازی داره ؟ منظورم دختر نیست منظورم یه موجود غیر انسانیه
تو screenshot ها يه موجود ديدم كه شبيه گربه هست و من رو ياد اون گربه تو فاينال7 انداخت اما هنوز تو بازي نديدمش من اولاشم:blushing:
الان یه تریلر ازش دیدم مثل اینکه این اولش بود با همون shark که مبارزه می کرد همین که زدش یهو یه دمو نشون داد که شمشیرش شکست !!
خیلی خفن بود از اون چیزی که من فکر می کردم هم خفن تر
بله اولاشه. از اين دموها زياد داره;)
می گم سازنده این بازی همون سازنده سری قدیمی های FF هست که بعد از مدتی
رابطشون با Squre enix به هم خورد و الان برای ماکروسافت کار میکنه ؟
دقيقا ، سازنده بازي ساكاگوچي هست كه سازنده اصلي بازيهاي معروف فاينال فانتزي هست.
ضمنا يه نكته ديگه اينكه آهنگ ساز بازي همون آهنگ ساز سري فاينال فانتزي هست. از همون آهنگ پيانو اول بازي بخوبي اونرو حس ميكنيد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر