Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
استارتر عزیز قسمتهای ( سبک بازیهای ترسناک و المان‌های این سبک) و ( تاریخچه بازی‌های ترسناک) مقاله صفحه ی اول را در این تاپیک با ذکر آدرس پستتون بازنشر کردم:

http://forum.bazicenter.com/thread78744/

بابت مقاله هم متشکرم ولی در لیست 25 بازی برتر سبک ترسناک قرار داشتن عنوان Left 4 Dead 2 در این لیست درست نیست چون این یه بازی در سبک شوتر اول شخص هستش که فقط محیط و دشمنان ظاهرا ترسناکی داره ولی بازی اصلا ترسناک نیست،لطفا در لیست بازنگری کنید.

آخرین ویرایش:

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
137.jpg

http://forum.bazicenter.com/thread94186/

• Like
Reactions: Persona.Q

nfs3forever

کاربر سایت
Dec 11, 2016
23
عالی بود هم انتخاب ها و هم رتبه بندی غیر از دوم 3 که یک بازی شوتر اکشن بود نه یک بازی ترس بقا ! هرچند المانهایی از سبک وحشت داشت ولی حتی جایگاهی بهتر از بیستم هم نمیتونه لیاقتش باشه

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
عالی بود هم انتخاب ها و هم رتبه بندی غیر از دوم 3 که یک بازی شوتر اکشن بود نه یک بازی ترس بقا ! هرچند المانهایی از سبک وحشت داشت ولی حتی جایگاهی بهتر از بیستم هم نمیتونه لیاقتش باشه
عنوان جریان سازی مثل doom 3 جایگاهش حتی میتونه توی 5 تای اول باشه، میتونید موج بازی های ترسناک در ژانر اول شخص رو قبل و بعد از سال 2004 و بعد از عرضه doom 3 بررسی کنید. راجب المان های نوینی که این بازی برای اون سالها برای ژانر وحشت به کار برده بود هم دیگه صحبتی نمیکنم.
اگر لیست آپدیت بشه به نظرم بازی هایی مثل the evil within 1 ,2 میتونن جایگاه بسیار خوبی توی لیست داشته باشن، از دید خود من بهترین وحشت و بقای این سال ها هستن. re 7 و alien isolation و prey 2017 هم واقعا جرو بهترین های این سبک هستن که قشنگ این ژانر حفظ کردن و توی این سال ها نشون دادن که این ژانر هنوزم اگر داخلش بازی کیفیت ساخته بشه میتونه جذاب ترین باشه .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Persona.Q

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
816
نام
محمد
لیست بازیا میتونست بیشترم باشه خیلی از بازیا از قلم افتاد..بعضی بازیای لیستم اصلا ترسناک نیستن.. بخوایم حساب کنیم ترسناک واقعی من فقط سایلنت هیل 2 رو قبول دارم.

nfs3forever

کاربر سایت
Dec 11, 2016
23
با تشکر و خسته نباشید در کل عالی بود رتبه بندیش هم حرف نداشت من خودم سایلنت هیل ۱ رو از ۲ ترسناکتر میدونم و متعجبم از اینکه خیل بسیار زیادی از منتقدها و گیمرها نسخه ۲ رو ترسناکتر میدونند . بین نسخه های رزیدنت اویل ترسناک ترین نسخه ریمیک اویل ۱ هستش و اویل ۳ رتبه دوم رو به خودش اختصاص میده در کل جوی که در عمارت اسپنسر در نسخه ریمیک و حتی بهترش در نسخه اچ دی ریمستر باهاش روبرو هستیم تکرار نشدنیه .

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
تاپیک کهنه میاد بالا جالب میشه
بهترین بازی ترسناک تاریخ گیم dead space 2 گرافیک اتمسفر موزیک شاهکار بود!

nfs3forever

کاربر سایت
Dec 11, 2016
23
با تشکر از نویسنده و منتقد گرامی این مطلب که واقعا تمامی بازیهایی با سبکهای مختلف که میتوانست جزو ژانر وحشت قرار گرفته و از برترینها باشد در این مقاله فاخر گرد هم آمده است لذا عرض خسته نباشید برای جناب آقا یا خانوم heart broken ( نویسنده مقاله مقاله ) لازم است حتی دقت بالایی در رتبه بندی آثار صورت گرفته و اغراق نیست بگویم به عقیده بنده از رتبه بندی IGN یکی از وبسایت های مورد علاقه من ، رتبه بنده منتقد بهتر است . اما در مورد رزیدنت اویل کد ورونیکا اشتباهی که نویسنده محترم و خیلی از ایرانیها دچار آن میشوند ، این نسخه قطعا جزو نسخه های اصلی مجموعه میباشد که بقیه روایت آمبرلا و کاراکترهای اصلی را به عهده دارد . شاید ندادید اما خود شرکت کپکام کاملا کد ورونیکا را جزو نسخه های اصلی میداند . اما اینکه این بازی شماره دار نیست خود حکایت دیگریست که چندین سال است دلیل آنرا در وبسایت های ارزشمند فارسی زبان از جمله dbazi , zoomg , gamefa , pardisgame و احتمالا همین وبسایت bazicenter عرض کرده ام اما برای آخرین بار به عنوان یادآوری عرض میکنم :
بعد از عرضه نسخه ۲ بلافاصله ساخت ۲ نسخه در دستور کار کپکام قرار گرفت ( مثل زمانیکه یوبی سافت در انتهای نسل هفتم بعد از بلک فلگ تصمیم به توسعه هم زمان روگ و یونیتی یکی نسل هفتی و دیگری کاملا نسل هشتی گرفت ) نسخه کد ... قرار بود با نام کامل رزیدنت اویل ۳ راهی بازار شود اما با یکسال تاخیر در سال ۲۰۰۰ برای نسل ششم که بهبود های فوق العاده ای از نظر گرافیک را شامل میشد . و دیگری با نام کامل رزیدنت اویل لست اسکیپ به عنوان spine of در همان نسل بدون بهبود های کلی گرافیک و داستانی نه در سطح اویل ۱ و اویل ۲ در سال ۱۹۹۹ عرضه شود اما ....... سونی که گاهی بیش از حد کم طاقت ( یا خود خواه ) میشود سریعا قراردادی با کپکام بست و خواستار یک نسخه شماره دار دقیقا یکسال بعد از اویل ۲ شد آنهم برای کنسول ps1 . کپکام که نمیتوانست معجزه کند ( برخلاف پیامبرانی همچون حضرت موسی ع و ... ) نسخه اسپین آف لست اسکیپ را با تغییر نام به رزیدنت اویل ۳ همراه با کنسول نسل پنجمی سونی به بازار عرضه کرد .
و اما نسخه ای که به حق باید شماره سوم رزیدنت اویل باشد با تغییر نام به رزیدنت اویل کد ورونیکا بعدا برای کنسول های نسل ششمی عرضه شد . ولی در هر صورت هیچ رسانه معتبری در دنیا ازجمله سازنده بازی ! نسخه کد ورونیکا را spine of نمی دانند و قطعا جزو نسخه های اصلی مجموعه میباشد . اگر تعصبات را کنار بگذاریم و فارق از میزان ترس به اویل ۳ ( نهایی و فعلی ) بنگریم بهبود گرافیک گرافیکش نسبت به اویل ۲ بسیار ناچیز است که این عدم ارتقا گرافیک در تمام نسخه های شماره دار تا به امروز کاملا استثنا بوده ، گفتم کاری به ترسناکی تحسین برانگیز آن ندارم اما از جنبه داستان تنها به یک فرار مشقت بار از راکون سیتی و شناخت چند تن از ماموران آمبرلا خلاصه میشود و انصافا در برابر نسخه ۱ ، ۲ و کد ورونیکا داستان ۳ متاسفانه حرفی برای گفتن ندارد .

nfs3forever

کاربر سایت
Dec 11, 2016
23
عنوان جریان سازی مثل doom 3 جایگاهش حتی میتونه توی 5 تای اول باشه، میتونید موج بازی های ترسناک در ژانر اول شخص رو قبل و بعد از سال 2004 و بعد از عرضه doom 3 بررسی کنید. راجب المان های نوینی که این بازی برای اون سالها برای ژانر وحشت به کار برده بود هم دیگه صحبتی نمیکنم.
اگر لیست آپدیت بشه به نظرم بازی هایی مثل the evil within 1 ,2 میتونن جایگاه بسیار خوبی توی لیست داشته باشن، از دید خود من بهترین وحشت و بقای این سال ها هستن. re 7 و alien isolation و prey 2017 هم واقعا جرو بهترین های این سبک هستن که قشنگ این ژانر حفظ کردن و توی این سال ها نشون دادن که این ژانر هنوزم اگر داخلش بازی کیفیت ساخته بشه میتونه جذاب ترین باشه .
Prey که اصلا بازی survival horror به حساب نمیاد هرچند لحظاتی بازیباز دچار استرس میشه ولی خداییش یه بازی ترسناک به حساب نمیاد نمیدونم شما شاید هنگام تجربه اش شدیدا دچار ترس شدید .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر