بررسی مشکلات و راههای تعمیر درایوهای LiteOn

I_AM_LEGEND

کاربر سایت
May 23, 2008
12
نام
ابوالحسن
سلام

من ایکس باکس مدل اسلیم 225 250 گیگ دارم.

امروز بردمش که برام ال تی سه بریزن.این کارو کردن و گفتن تست هم کردن آوردم خونه بازی که می زارم یه دفعه صدا می ده همون صدایی که موقع لمس کردن می ده بعد یه دفعه درایو باز می شه و خود به خود بسته می شه بعد 20 تا 30 ثانیه دوباره باز و بسته می شه.قاطی کرده. خاموشش هم که می کنم خود به خود روشن می شه انگار که لمسش کرده باشی دوباره درایو باز وبسته می شه تو اجرای بازی مشکلی نداره فقط خود به خود درایو بازو بسته می شه.نمی دونم مشکلش چیه؟دو تا بازی جدید تست کردم فیفا 13 و سوکر 2013 .هر دو همین مشکل بود.بدون دیسک هم باز و بسته می شه.لطفا راهنماییم کنید.آیا درست می شه.؟چی کار باید بکنم؟

ps3(payam)360

کاربر سایت
Jan 12, 2007
126
نام
پیام
منم این مشکلو داشتم کنسولو کامل بازکن کابل ساتای درایو را سفت کن مشکل حله

من چون جواب شما رو ندادم خیلیها فکر کردن که مشکل با این روش شما حل شده برادر.

من بعد از 1000 تا کپی کردن بلدم که ساتا رو محکم کنم . مشکل من از سوراخکاری ای سی بود که فقط با تعویض برد حل میشد ولی من دنبال راه دیگه ای بودم چون موتور لنز هنوز کار میکرد.

یا حق

aamier

کاربر سایت
Aug 9, 2010
91
من درایوم وقتی که خاموش بود افتاد زمین بعد هر بازی توش میزارم open tray میده من قبلنا درایوش هیچ مشکلی نداشت راستی دوتا تق تق میکنه فکر dvd رو هم نمی چرخونه چون قبلا صدا میداد که الان نمیده.مشکل درایوش چیه؟راه حلی هستش

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
من درایوم وقتی که خاموش بود افتاد زمین بعد هر بازی توش میزارم open tray میده من قبلنا درایوش هیچ مشکلی نداشت راستی دوتا تق تق میکنه فکر dvd رو هم نمی چرخونه چون قبلا صدا میداد که الان نمیده.مشکل درایوش چیه؟راه حلی هستش

ببین لنز قشنگ روی ریلش هست
ببین چیزی نشکسته
اگر همه چیز ok بود احتمالا میکانیلی درایو خراب شده قسمتی که لنز را نگه میداره میشه عوض کرد ولی قیمتش اندازه درایوه

aamier

کاربر سایت
Aug 9, 2010
91
میشه یه قیمتی واسه میکانیلی بدی فکر کنم از همونه به نظرت درایوو عوض کنم اون درایوه چند میشه یا برم سراغ JTAG و درایوو بی خیال شم

XboxLiveVirus

کاربر سایت
Sep 2, 2012
1,427
نام
علی
میشه یه قیمتی واسه میکانیلی بدی فکر کنم از همونه به نظرت درایوو عوض کنم اون درایوه چند میشه یا برم سراغ JTAG و درایوو بی خیال شم
دو سال پیش 90 تومن شد برا من اگه جی تگ کنی درایو نباشه میخوای همه ی فول گیم ها رو دانلود کنی؟من که راهی نمیدونم که دی وی دی رو بریزی رو هارد پیسی بعد بریزی رو هارد اکس باکس

milad_maxpayne

کاربر سایت
Jan 20, 2013
422
نام
میلاد شادمان
سلام دوست گرامی ببین درایو خوب مثل قدیم مخصوصا برای پی سی که بود خوب خیلی قدرت مکانیکی قوی داشت از تسمه و نور استفاده نمیشد ریل لنز دستگاه به صورت مارپیچ بد دیگه چی مشد از جا در بره یا ریل خود پوشش درست الان جا افتاده باشه یا اصلا با ضربه حتی اگه یک دنده هم تویه هر قسمتی ریل ....پوشش کششو دو محور گردون متحرک برای باز شدن درب سالم یا درست باشه چیزی رو از دست نمیدی بازش کن اگه دست ودلت میره من خودم تعمیرکار مادربرد ها و درایوها و نوتبوک بخصوص درایو های بلو ری و .....اگه شد که شد نشد نو بگیر چون بدی بیرون هزینه تعمیرش نمی ارزه نو لایتونم من به خاطر مشکلم لنز دسگاه 75 قیمت داده بود خود دستگاه 90 درایو -ببینید این تق تق کردن توهمه دریایوها بعد از مدتی پیش میاد و که با هزار تا زور باید بیاد بیرون و....

- - -ویرایش - - -

حالا نوبت خودم استید گرامی خوب من تجربم تو کنسول کمه حقیقتش ایکه جرات نمیکنم بازشم کنم بس زپرتی شدن دستگاها الکترونیکی -من برادرم با بازی که غیر برنر هست دو بار پشت هم 3 ساعت 4 ساعت دیگه اخر حرارت بود دیسکو بدنه-بعدش من گیمی رو کی دشب بازی کرده بودم گذاشتم تو درایو دیسک رو غیر قابل توجیح زد نخوند چند تا دیسک دیگه هم امتحان کردم نخوند تمام گیم هام برنر دسکهاشم بسیار عالی وکیفیت دار هست واقعا تا حالا بی مشکل بودم تا این قضیه بعدش دسگاه خاموش کردم پاور کشیدم 10 دقیقه صبر کرم روشن کردم جال بود برای بیرون اومدن درایو 4 یا 5 بار باید تلاش میکردی دیسک رو گذاشتم خوند ولی بازم بعضی اوقات گیر میکنی حتما باید خاموش روشن کنم---یا گیم هایی که راحت نصب میکردم مشکل دار شدن تا 76 درصد میرن و ارور کثیفی مخدوش بودن رو میده ---حالا موندم از کسی که خریدم ادم بد نیست واردم هست گفت اشکال لنز ضعیف شده 75 اورجینال تعویض میکنم جالبه یک سری گیم ها که قبلا نمی خوند رو حالا میخونه یه سری دیسک های دیگه هم به محض خوندن درایو چق چق میکنتا بخونه انواح حشرت رفت امد میکنن ---من چی کار کنم به نظرتون --سالمه --کثیف شده که بعید میدنم چون کارم تعمیرات پی سی و لب تاپ هست لا پمبه نگه داشتم ----لنز رو عوض کنم یا درایو رو --اگر لازم دونستید یه ادم با انصاف حالا بیشتر وارد به کارش رو برام پی ام کنید من خودم به همه همکارام اطمینان ندارم چه برسه ....

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
سلام دوست گرامی ببین درایو خوب مثل قدیم مخصوصا برای پی سی که بود خوب خیلی قدرت مکانیکی قوی داشت از تسمه و نور استفاده نمیشد ریل لنز دستگاه به صورت مارپیچ بد دیگه چی مشد از جا در بره یا ریل خود پوشش درست الان جا افتاده باشه یا اصلا با ضربه حتی اگه یک دنده هم تویه هر قسمتی ریل ....پوشش کششو دو محور گردون متحرک برای باز شدن درب سالم یا درست باشه چیزی رو از دست نمیدی بازش کن اگه دست ودلت میره من خودم تعمیرکار مادربرد ها و درایوها و نوتبوک بخصوص درایو های بلو ری و .....اگه شد که شد نشد نو بگیر چون بدی بیرون هزینه تعمیرش نمی ارزه نو لایتونم من به خاطر مشکلم لنز دسگاه 75 قیمت داده بود خود دستگاه 90 درایو -ببینید این تق تق کردن توهمه دریایوها بعد از مدتی پیش میاد و که با هزار تا زور باید بیاد بیرون و....

- - -ویرایش - - -

حالا نوبت خودم استید گرامی خوب من تجربم تو کنسول کمه حقیقتش ایکه جرات نمیکنم بازشم کنم بس زپرتی شدن دستگاها الکترونیکی -من برادرم با بازی که غیر برنر هست دو بار پشت هم 3 ساعت 4 ساعت دیگه اخر حرارت بود دیسکو بدنه-بعدش من گیمی رو کی دشب بازی کرده بودم گذاشتم تو درایو دیسک رو غیر قابل توجیح زد نخوند چند تا دیسک دیگه هم امتحان کردم نخوند تمام گیم هام برنر دسکهاشم بسیار عالی وکیفیت دار هست واقعا تا حالا بی مشکل بودم تا این قضیه بعدش دسگاه خاموش کردم پاور کشیدم 10 دقیقه صبر کرم روشن کردم جال بود برای بیرون اومدن درایو 4 یا 5 بار باید تلاش میکردی دیسک رو گذاشتم خوند ولی بازم بعضی اوقات گیر میکنی حتما باید خاموش روشن کنم---یا گیم هایی که راحت نصب میکردم مشکل دار شدن تا 76 درصد میرن و ارور کثیفی مخدوش بودن رو میده ---حالا موندم از کسی که خریدم ادم بد نیست واردم هست گفت اشکال لنز ضعیف شده 75 اورجینال تعویض میکنم جالبه یک سری گیم ها که قبلا نمی خوند رو حالا میخونه یه سری دیسک های دیگه هم به محض خوندن درایو چق چق میکنتا بخونه انواح حشرت رفت امد میکنن ---من چی کار کنم به نظرتون --سالمه --کثیف شده که بعید میدنم چون کارم تعمیرات پی سی و لب تاپ هست لا پمبه نگه داشتم ----لنز رو عوض کنم یا درایو رو --اگر لازم دونستید یه ادم با انصاف حالا بیشتر وارد به کارش رو برام پی ام کنید من خودم به همه همکارام اطمینان ندارم چه برسه ....

به احتمال بسیار بالا از خرابی لنز دستگاه هست.
اگر همچان درب درایو قاطی هست که به برد درایو هم میشه شک کرد.

sirwan

کاربر سایت
Apr 4, 2010
223
نام
ssss
سلام.برای ایکس باکس منم یه مشکل پیش اومد اگه میشه راهنمای کنید ممنون میشم.برای سرویس کردن لنز دستگاه رو باز کردم و لنز رو تمیز کردم اما الن دیگه تصویر نداره .لنز هم کاملا سالمه چون بازی رو میخونه اما تصویر نمیاد.وقتی که کابل ساتا درایو رو درمیارم تصویر میاد بالا.مشکل چیه بنظزتون؟

behro0oz

کاربر سایت
Feb 25, 2009
16
سلام خدمت دوستان عزیز
یه اکس باکس فت الایت دارم
به یه مشکلی برخوردم که dvdrom بعد از گذاشتن دیسک بیخود و بی جهت باز و بسته میشه و این قضیه ادامه داره تا خاموشش کنی
ممنون میشم بگید مشکلش چیه و هزینه تعمیرش چقدره

joykiller360

کاربر سایت
Jun 26, 2009
525
نام
میثم صیام
سلام خدمت دوستان عزیز
یه اکس باکس فت الایت دارم
به یه مشکلی برخوردم که dvdrom بعد از گذاشتن دیسک بیخود و بی جهت باز و بسته میشه و این قضیه ادامه داره تا خاموشش کنی
ممنون میشم بگید مشکلش چیه و هزینه تعمیرش چقدره

سلام یه قطعه کوچیکی هست داخلش اون مشکل پیدا کرده دقیق نمیدونم قیمتشو ولی فکر کنم بین ۱۰ تا ۲۰ تومن باشه

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
629
با سلام
لنز دستگاه هم ضعیف شده 2 بار هم کالیبره کردم ولی خیلی زود دوباره به حالت اول برگشت البته یسری دیسکها رو میخونه و با یکی 2 بار باز و بسته کردن دی وی دی رو میخونه ولی یسری از بازی رو اصلا نمیخونه
قیمت لنز مدل ارکید چنده ؟ و اینکه هزینه تعویضش چقدره ؟(با تعویض لنز درست میشه این مشکل)
چطوری مشخص میشه لنز اصلی بهم میدن؟(فرق اصلی با فرعی چیه)

آخرین ویرایش:

milad_maxpayne

کاربر سایت
Jan 20, 2013
422
نام
میلاد شادمان
با سلام
لنز دستگاه هم ضعیف شده 2 بار هم کالیبره کردم ولی خیلی زود دوباره به حالت اول برگشت البته یسری دیسکها رو میخونه و با یکی 2 بار باز و بسته کردن دی وی دی رو میخونه ولی یسری از بازی رو اصلا نمیخونه
قیمت لنز مدل ارکید چنده ؟ و اینکه هزینه تعویضش چقدره ؟(با تعویض لنز درست میشه این مشکل)
چطوری مشخص میشه لنز اصلی بهم میدن؟(فرق اصلی با فرعی چیه)
سلام اگه دوبار کالیبره کردی و .... عوض کن حتما دوست عزیز البته نظر من.قیمت هم اگه دوست داشتی پی وی بده بگم مدیران و دوستان ناراحت نشن.فقط اینکه از 35 تا 75 هزار تومن هست.موفق باشی

• Like
Reactions: mehrdadb3

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
629
سلام اگه دوبار کالیبره کردی و .... عوض کن حتما دوست عزیز البته نظر من.قیمت هم اگه دوست داشتی پی وی بده بگم مدیران و دوستان ناراحت نشن.فقط اینکه از 35 تا 75 هزار تومن هست.موفق باشی
خیلی ممنون دوست عزیز خیلی وقت هست که لنز رو عوض کردم حدود 7 8 ماهی میشه

milad_maxpayne

کاربر سایت
Jan 20, 2013
422
نام
میلاد شادمان
خیلی ممنون دوست عزیز خیلی وقت هست که لنز رو عوض کردم حدود 7 8 ماهی میشه
سلام خوب خدارو شکر حالا خودم مشکل پیدا کردم . کنسول اسلیم 4 گیگ -2011- لایتون - لنز و موتور لنز موتور وسط عوض کردم ولی همچنان دیسک تا میزارم اوپن ترای میده.یکی میگه برد ال تی یو -یکی میگه کپی خور نمیدونم چه کنم.مرسی .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر