پینگ و راه های مبارزه با آن

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
من انجام دادم oracle ir رو معرفی کرد نوشت
80%
faster than your current primary dns
Slow برای کسایی هست که نوسان پینگشون بالاست . اگه نوسان پینگتون تو 20 دقیقه بالاست خب اوئنو بزنین .

وقتی DNS ها رو بهتون میده طبق آموزشی که تو اون پست هست عمل کنین و دوباره پینگ بگیرین . ترجیحا با Manchester تو Speedtest یا 4.2.2.4 تو CMD .

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
برای اکثر افرادی که انلاین بازی می کنن پیش میاد که بعضی روز ها مشاهده می کنن که کانکت شدن به سرور های بازی طول میشکه و ...
کلا نت تو ایران اعتمادی بهش نیست و Pocket lost و .. نوسانات رو بیش از حد زیاد می کنن , تو عید یه شب شاتل پینگ رو 3400 اراـه می داد , می گفت بار ترافیکی داریم .
در کل اینکار ها زیاد رو پینگ تاثیر نداره ! نت ایران از ریشه مشکل داره .

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
پست اول اپدیت شد.

اول یه چند تا نکته در مورد این روش بگم:
این روش ممکنه بر روی بعضی از خطها اجرا نشه چون بعضی شرکت ها چون به طور مستقیم به خطوط اینترنت کشور دسترسی ندارن به همین دلیل IP های اشتراکی زیادی دارن و با استفاده از این روش تاثیری که حس نمیکنن که هیچ بدتر هم میشه پینگشون:d

بعد از اینکه پینگتون رو از طریق کامپیوتر با 4.2.2.4 و 4.2.2.2 گرفتین delay تون رو با پشتیبانی ..............
ادامه در پست اول.........

Euneed

کاربر سایت
Mar 17, 2011
191
نام
حمید رضا
یه عاملی که خیلی خیلی تو پینگ تاثیر گذاره ترافیک شبکست.تا حدی که وقتی ترافیک شبکه پایینه پینگ من با سرور لندن در Speedtest حدود 160-170 ولی وقتی ترافیک شبکه میره بالا پینگم حدود 500 .
این نرم افزارها و راه حل ها شاید تا حدی بتونه کمک کنه ولی مهم ترین نکات به نظرم این 3 نکته هست:

1-ISP : خیلی مهمه.من خودم آسیاتکم میخواستم عوض کنم دیدم بقیم مشکلشون از من بیشتر نباشه کمتر نیست.البته شرکت هایی که فقط وایرلس کار میکنن مثل Peitak پینگهای خوبی دارن.

2- Network Traffic : خیلی خیلی مهمه.شما (تقریبا) هر چقدر ISP خوب باشه ولی در ساعات پر مصرف پینگ به شدت بالا میره (علاوه بر کمبود پهنای باند روترهای بی کیفیت مخابرات و بعضا ISP ها نمیتونن حجم بار شبکه رو تحمل کنن پینگ میره بالا).من خودم واسه تمرین تیممون تو Dota (Garena) ساعت 4-5 صبح قرار میذاریم تا الان هیچ کس تو بازی لگ نداشته.واسه Killzone 3 هم اونقدر روونه که یادم میره Multi فکر میکنم دارم Single میزنم.

3- SNR & Line Attenuation : که مشخصات خط شماست.(برای سرویسهای وایرلس فکر کنم یه چیزای دیگه ای مثل همین وجود داره).هر چه SNR شما بالاتر و Attenuation شما پایین تر باشه کیفیت اتصالتون تا ISP بهتره.(توجه کنید تا ISP ولی از ISP به بعد دست شما نیست :> )
مهمترین عاملی که رو SNR تاثیر میزاره نویز خطه. شما باید در حد امکان کابلتون رو مستقیم به مودم وصل کنید (از تو سیم کشی دیوارها رد نشه ) + اسپیلیتر داشته باشید (بهتره اصلا تلفن وصل نکنید ولی اگه وصل کردید اسپلیتر بذارید) + به هیچ وجه از کنار منابع نویز رد نکنید (منابع نویز اصلی = سیم برق مخصوصا با جریان بالا و منابع حرارتی تشعشعی مثل بخاری برقی یا مایکرویو و وسایل برقی پر مصرف مثل کولر یا کیس های کامپیوتر پر مصرف )

برای Attenuation نکته مهم فاصله شما با مخابراته که هرچی کمتر باشه بهتره (که البته کاریش نمیتونید بکنید) البته SNR هرچی بیشتر باشه Attenuation خود به خود کمی کمتر میشه.

راستی هرچی سرعت خط یا Burst ADSL کمتر باشه با SNR کمتر هم کارتون راه میفته (یعنی منی که 2mb دارم اگه SNR کمتر از 15 بشه مشکل سازه ولی کسی که 128kb داره با SNR 10 هم خط پایداری داره)

• Like
Reactions: Naruto

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
برای Attenuation نکته مهم فاصله شما با مخابراته که هرچی کمتر باشه بهتره (که البته کاریش نمیتونید بکنید) البته SNR هرچی بیشتر باشه Attenuation خود به خود کمی کمتر میشه.

راستی هرچی سرعت خط یا Burst ADSL کمتر باشه با SNR کمتر هم کارتون راه میفته (یعنی منی که 2mb دارم اگه SNR کمتر از 15 بشه مشکل سازه ولی کسی که 128kb داره با SNR 10 هم خط پایداری داره)

خب این یه راه کاملا منطقی داره اونم اینه که خونتون رو عوض کنی!!!!:>:d
دوستان اين net type 2 كجاست ما اينقد دنبالش ميگرديم پيداش نميكنيم:d
درضمن ip هم چي بايد بگذارم:d

primary 4.2.2.4
secondary 4.2.2.2

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
دوستان اين net type 2 كجاست ما اينقد دنبالش ميگرديم پيداش نميكنيم:d
درضمن ip هم چي بايد بگذارم:d

این هم یه راه حل واسه تو ::::
بعضی روتر ها هم مثل D-link یه گزینه دارن به اسم ـه UPNP که اگه enable کنین بعد تو ps3 هم enable کنین می تونین NAT رو type 1 کنین

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر