تتظیم پورت های UPD و TCP برای بازی های آنلاین!

سلام دوستان ، وقت تک تکتون بخیر با شادی مضاعف !!!! :d
رفقای عزیز ، هدف من از زدن این تاپیک طریقه تنظیم پورت های UPD و TCP و تنظیم ROUTER هست! این مشکل خیلی هاست و نمیدونن چطوری باید رفعش کنن! یکیش خود من که در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم و اومدم اینجا که فکرامونو بزاریم رو هم ، این مشکل رو از ریشه بکنیم !!!! :d
نمیدونم ، این مشکل با تنظیم ROUTER یا اعمال یکسری از تغییرات تو شبکه حل میشه یا نه ( خودم که خیلی زور زدم نشد :d ) ، ولی هرچی که هست مسلما حل میشه!

اونائی که مثل من تو گیم رنجر بازی میکنن بی شک با مشکل ایتالیک و ROUTER مواجه شدن !!!! خیلی ها هستن موقع کانکت شدن به سرور با این ارور مواجه میشن!

GR1.jpg

درسته با زدن CONTINUE وارد روم میشین ولی این مشکل میتونه با تنظیم کردن پورت حل بشه!

خوده گیم رنجر هم ایـــنــــجـــــا یکسری توضیحات داده در این مورد . . .

من تا چند وقت پیش با استفاده از وی-پی-ان این مشکلو تو گیم رنجر حل میکردم ، اما دیروز تونستم از یک دوست خوب سریال اوریجینال Command & Conquer Generals Zero Hour رو بگیرم که بتونم تو سرور EA بازی کنم! اما اونجا در حالی که میتونستم وارد محیط بخش آنلاین بشم ، ولی به محض اینکه سرور استارت میکرد این ارورو میداد !!!!
ERROR.jpg

از چند نفری که اونجا بودن سوال کردم ، اطلاعاتی نداشتن و تاحالا این ارور ندیده بودن !!!!
یه سرچ تو نت کردم که دیدم هستن کسائی که مثل من این مشکلو دارن !!!!
یکی این سایتو بهم معرفی کرد www.portforward.com
تو این سایت نرم افزاری هست به اسم PFConfig که میتونه تمام بازی رو براتون تنظیم کنه ، حتی گیم رنجر !!!! جالب اینه که XBOX هم داره !!!!
این نرم افزار رایگان نیست ، گشتم سریالشو پیدا کردم ولی جواب نداد !!!!
این تصویری از محیط نرم افزاره !!!
GR3.jpg

همینطور که مبینین اسم بازی ها به ترتیب نوشته شده و شما فقط کافیه UPDATE ROUTER رو بزنین تا همه چی حل شه !!! ( البته به شرطی این نرم افزارو خریده باشین :d )
با کلیک روی هر اسم TCP و UDP اون بازی رو هم بهتون نشون میده !!!

خُب ، حالا سوال اصلی من اینه :d که چطوری میتونیم این پورت ها رو بصورت دستی تنظیم کنیم ؟؟؟ گشتم تونستم یه سری چیز میز اینجا پیدا کنم . . .

GR4.jpg

من به اینا عدد دادم ، اسم دادم ، آی پی هم دادم ولی بازم هیچ تغییری حاصل نشد !!!!
تو مودم هم گشتم ولی پورتی به این اسم پیدا نکردم !!!!!
مودمم به این شکل که میبینین پیکر بندی شده و تنظیمات و ابزارشم سمت چپ تصویر مشخصه . . .
GR66.jpg

من خودم احتمال میدم بیشتر چیزا زیر سر این ROUTER هستشولی . . . هنوز به جائی نرسیدیم !!!شروع کنید بچه ها . . . :d

آخرین ویرایش:

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,249
ip شما invalid هست, isp های درپیت چون به اندازه یوزر هاشون ip ندارن, میان یک ip رو بین چندین یوزر share میکنند که در این صورت آی پی invalid میشه.

آی پی valid دو نوع هست, استاتیک و دینامیک. اکثرا isp ها ip ولید دینامیک به یوزر میدن و در صورتی که یوزر نیاز به آی پی ثابت داشته باشه بهش آی پی ولید استاتیک میدن.
استاتیک یا دینامیک بودن آی پی برای بازی کردن مهم نیست, مهم ولید بودن ip هست.
شما باید از isp آی پی استاتیک بگیری که مجبور بشن بهت آی پی ولید بدن.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,052
ip شما invalid هست, isp های درپیت چون به اندازه یوزر هاشون ip ندارن, میان یک ip رو بین چندین یوزر share میکنند که در این صورت آی پی invalid میشه.

آی پی valid دو نوع هست, استاتیک و دینامیک. اکثرا isp ها ip ولید دینامیک به یوزر میدن و در صورتی که یوزر نیاز به آی پی ثابت داشته باشه بهش آی پی ولید استاتیک میدن.
استاتیک یا دینامیک بودن آی پی برای بازی کردن مهم نیست, مهم ولید بودن ip هست.
شما باید از isp آی پی استاتیک بگیری که مجبور بشن بهت آی پی ولید بدن.

بازم ممنون رفیق! از مودم به کجا رسیدیم !!!!! :d
پس همش زیر سر ISP ه . . . :d
پس من میرم خونو خون ریزی راه بندازم! اگرم ندادن به جهنم ، میرم یه جا دیگه !!!! :d
پس تنظیم پورت های UPD و TCP فقط در صورتی امکان پذیره که آی-پی شما ولید باشه . . .!!!!

artoor32

کاربر سایت
May 1, 2007
400
نام
آرش

پس من میرم خونو خون ریزی راه بندازم! اگرم ندادن به جهنم ، میرم یه جا دیگه !!!! :d
پس تنظیم پورت های UPD و TCP فقط در صورتی امکان پذیره که آی-پی شما ولید باشه . . .!!!!

من اون موقع که از پیشگامان می گرفتم اینطور بود و تمام این کارایی هم که اینجا گفتید رو اون موقع انجام دادم ولی اخرش به این نتیجه رسیدم که این کارا وقتی جواب میدن که اول ای پی ولید از طرف isp اعمال شده باشه.اخرش برای حل این مشکل یکی از دوستام که ای پیش ولید بود موقع بازی اون هاست میشد یعنی کسی که میخواد جوین بشه یا کسی که هاست میشه باید یکیشون ایپیش ولید باشه شما هم میتونید این کارو بکونید ولی الان که از پارس انلاین می گیرم مشکلی ندارم

john rambo

کاربر سایت
Oct 2, 2010
141
نام
رضــا

اینکه نمیتونی به اینترنت وصل شی وقتی مودم رو رو PPPOE میذاری مربوط به DHCP سرور ISPت میشه و چون ماشالا IP یی Valid به کسی اختصاص نمیده از یک Range خاص پس نمیتونه به مودم شما آی پی بده و شماهم مجبورید Bridge بذاری مودمو تا رو کانکتینگ نمونی.
پس مشکل
icon2.gif
ISP ه .

john rambo

کاربر سایت
Oct 2, 2010
141
نام
رضــا
درآمد زایی!

در ضمن همونطور که دوستمون Bache Mosbat بالا گفت میتونی IP استاتیک بگیری که ازت یه حدوده 5 تومنی میگیرن که این IP معتبر ندادن برای افراد مختلف دردسر ساز میشه و مجبور میشین که استاتیک خور کنین و پس یه پولی هر ماه بدین !
icon13.gif

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,052
دوستان از همتون ممنونم ، خیلی حال دادین!
یه چیزی میخوام بهتون بگم شاید باور نکنین! :d
من نزدیک به 3 سال از ISP نت میگرفتم به اسم " آریا خزر "! من امروز اعتبارم تموم شد ، میخواستم برم شارژ کنم که یه اس-ام-اس اومد از طرف این شرکت که : مشترک آریا خزر ، برای شارژ مجدد به این ISP مراجه فرمائید! آدرس فلان فلان فلان . . . :d
زنگ زدم اونجا دلیلشو پرسیدم گفت منهدم شدیم با اون ISP ادغام کردیم کاربرارو :))
رفتم اون ISP درخواست دادم ، فرم پر کردم! بعد پرسیدم IP شما چه ریختیه ، گفت " استاتیک " :d کــــــــــــاره خــــــــدا رو بـــــبــــــین :))
دو روز دیگه خط راه میوفته تا ما بلاخره به هدف شوممون برسیم! :))

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,052
سلام دوباره بر دوسِتان همیشه همراه . . . :d
مشکل ما حل شد! آی-ای-پی عوض شد و تونستیم بریم تو سرور EA پا IP جدیدمون بازی کنیم! :d با تشکر از شما که وقتتونو در اختیار بنده گذاشتین! :d
ولی باز اومدم با چند تا سوال جدید در زمینه تنظیم پورت . . . :d

اول از همه یه نگاه به اینجا بندازین!

خب من رفتم تو NAT و تنظیماتو به این شکل تو عکش میبینید وارد کردم!

TtTtTtttttt.jpg

بعد رفتم تو فایروال به این شکل که در تصویر ملاحظه میکنید . . . :d

ttttt1111.jpg

ولی . . . بازم نشد و دوباره همین ارورو دادو ایتالیکو از اینجور مسائل . . .
100 درصد اشتب کردم که جواب نداده! میشه دست به دامنتون بشم؟ :d

bacheh mosbat

کاربر فعال
Oct 3, 2005
4,249
شما الان ip ولید داری؟ بعد توی قسمت nat اونجایی که نوشته server ip address معمولا ip کارت شبکه کامپیوتر رو وارد میکنند شاید واسه dlink فرق کنه.
در ضمن فایروال ویندوز رو هم خاموش کن که مطمئن بشی ایراد از اون نیست.

Witch_King

کاربر سایت
Jun 13, 2011
177
نام
محمدحسین
شما الان ip ولید داری؟ بعد توی قسمت nat اونجایی که نوشته server ip address معمولا ip کارت شبکه کامپیوتر رو وارد میکنند شاید واسه dlink فرق کنه.
در ضمن فایروال ویندوز رو هم خاموش کن که مطمئن بشی ایراد از اون نیست.
نه
توی D-Link تفاوتی نداره

باید IP سیستم خودتو بدی (برای همین باید دستی وارد کنی توی سیستم، نذار DHCP آی پی بسازه)
بقیشم هم که درسته
فقط حواست باشه برای هردو (UDP و TCP) اون پورت و IPیتو وارد کنی...

Mohsen_NFSU2

کاربر سایت
Jun 19, 2007
122
نام
محسن
یه تجربه و کشف از من و یه توصیه به همه دوستان
من همیشه تنظیمات مودمم روی بریج بود و با کانکشن دستی وارد اینترنت میشدم اما وقتی که میخواستم هم pc و هم لب تاپ با هم به اینترنت وصل بشن من ناچار به تنظیم pppoe مودمم شدم اما با وارد شدن به گیم رنجر اکثر افراد با من ایتالیک بودن و وقتی که دوباره به همون حالت بریج برگردوندم همه چی درست شد
پیشنهاد میکنم برای بهترین تنظیمات از گزینه Bridge connection استفاده کنین و بصورت دستی ورد اینترنت بشین چون وقتی روی این حالت تنظیم کنین NAT از روی مودم قطع میشه و خود PC و یا بازی (نمیدونم) کنترل ip به عهده میگیرن البته روی همون PPPOE هم میشه وصل شد ولی یکسری تنظیمات داره که من خودمو کشتم و چقدراموزش تصویری هم از یوتیب گرفتم ولی بازم نتونستم درستش کنم

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,052
یه تجربه و کشف از من و یه توصیه به همه دوستان
من همیشه تنظیمات مودمم روی بریج بود و با کانکشن دستی وارد اینترنت میشدم اما وقتی که میخواستم هم pc و هم لب تاپ با هم به اینترنت وصل بشن من ناچار به تنظیم pppoe مودمم شدم اما با وارد شدن به گیم رنجر اکثر افراد با من ایتالیک بودن و وقتی که دوباره به همون حالت بریج برگردوندم همه چی درست شد
پیشنهاد میکنم برای بهترین تنظیمات از گزینه Bridge connection استفاده کنین و بصورت دستی ورد اینترنت بشین چون وقتی روی این حالت تنظیم کنین NAT از روی مودم قطع میشه و خود PC و یا بازی (نمیدونم) کنترل ip به عهده میگیرن البته روی همون PPPOE هم میشه وصل شد ولی یکسری تنظیمات داره که من خودمو کشتم و چقدراموزش تصویری هم از یوتیب گرفتم ولی بازم نتونستم درستش کنم

این چه حرفیه ؟؟ من خودم قبل از PPPOE همیشه رو Bridge بودم و کلی هم ایتالیک داشتم . . .

armanbox

کاربر سایت
Jun 8, 2011
29
با سلام راستش من تمامی گفتگوی های شما ها را خوندم ولی ای کیوم نکشید !!!

راستش من در گیم رنجر همیشه مشکل ایتالیک و کج بودن داشتم همینطور پینگ من همیشه وقتی تست می کنم روی 150 تا 200 هست ولی تو بازی خیلی ضعیف تر هست مثلا 400 تا 900

isp من مخابرات هست و سرعتم 128 نوع مودمم هم هست d_link مدلش هم هست dsl_2520u

اگر مشکلم را قدم به قدم حل کنید واقعا مدیونتون میشم من 1 سال هست دارم رنج می کشم و به سختی میتونم با ایرانی ها بازی کنم و تا دلتون بخاد از تمام ایرانی ها پرسیدم مشکلک چیه ولی هیچکس هیچ چیز نمیدونست یا اشتباه راهنمایی میکرد مثلا می گفتن فایروال و انتی ویروس را خاموش کن ولی بازم ایتالیک بودم یا انتی ویروس را دیلیت و فایروال خاموش هیچکدوم جواب نداد و الان تنها راهم شمایید ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,052
با سلام راستش من تمامی گفتگوی های شما ها را خوندم ولی ای کیوم نکشید !!!

راستش من در گیم رنجر همیشه مشکل ایتالیک و کج بودن داشتم همینطور پینگ من همیشه وقتی تست می کنم روی 150 تا 200 هست ولی تو بازی خیلی ضعیف تر هست مثلا 400 تا 900

isp من مخابرات هست و سرعتم 128 نوع مودمم هم هست d_link مدلش هم هست dsl_2520u

اگر مشکلم را قدم به قدم حل کنید واقعا مدیونتون میشم من 1 سال هست دارم رنج می کشم و به سختی میتونم با ایرانی ها بازی کنم و تا دلتون بخاد از تمام ایرانی ها پرسیدم مشکلک چیه ولی هیچکس هیچ چیز نمیدونست یا اشتباه راهنمایی میکرد مثلا می گفتن فایروال و انتی ویروس را خاموش کن ولی بازم ایتالیک بودم یا انتی ویروس را دیلیت و فایروال خاموش هیچکدوم جواب نداد و الان تنها راهم شمایید ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر

پست های bacheh mosbat رو بخونی دستت میاد . . .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر