اجرای بازی های Ps1 در Psp (ساده ترین روش )

voyage

کاربر سایت
Feb 25, 2011
265
نام
erfan
آقا برای من ان تا سوال هست که اساسی گوزپیچ شدم ! آقا الان این فریمور دقیقا چیه دستگاهه ؟ من تنها چیزی که می دونم اینه که با برنامه pix2psp سی دی اویل 3 رو کانورت می کنم و پوشه ای که دو تا فایل کی و ایبوت توشه می ریزم تو پوشه گیم دستگاه اما وقتی بازی رو اجرا می کنم بعد از این که علامت سونی می ره دستگاه ارور می ده که نمی تونه بازی رو اجرا کنه (FFFFFFFFFF) یه همچین چیزی هم پشت ارور می نویسه ! ..... پی اس پی من مدل 2004 هست و سیستم سافورش هم 6.20pro-b5 هست .... این رو باید به 6.35 تبدیل کنم ؟ چطوری آخه ؟ اگه خرابکاری کنم چی می شه ؟ کرک دستگاه می پره ؟ اصلا این کار من هست یا باید بدم یه متخصص این کارو بکنه ؟

به جان خودم این سوال من کامل ج داده شه مشکل نصف بچه ها حل می شه :d

آپدیت به 6.35 و هک 6.35 : http://forum.bazicenter.com/showthread.php?t=37312

(FFFFFFFFFF) هم باید به b 6.35 تبدیل کنی

اگه به درستی انجام بدین خراب کاری نمیشه

خودت راحت میتونی آپدیت کنی فقط مواظب باش موقع آپدیت pspیت خاموش نشه مگرنه break >:)

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
آموزش ساخت eboot به روش خودم :d

سلام من دیدم دوستان میخوان بازی های ps1 رو روی psp اجرا کنن گفتم بیام این آموزش تصویری رو بزارم
برای شروع این برنامه رو دانلود کنید
psx2psp
بعد از دانلود برنامه رو از حالت فشرده خارج کنید (لازم به توضیح هست که این برنامه نیازی به نصب نداره)
با اجرای فایل psx2psp.exe صفحه ای مثل عکس زیر ظاهر میشه
1da85a3c3dfa.png

این صفحه آبی رنگ دقیقا همون چیزیه که شما تو psp میبینید
در ادامه بر روی option کلیک کنید تا صفحه ای مثل عکس زیر ظاهر بشه
42c100dc94f8.png

تنظیمات رو دقیقا مطابق عکس های بعدی پیش برید
4314c17210c5.png

0f07591c6fcb.png

af141d3c5a51.png

تو عکس بعدی میبینید که من گزینه use theme mode رو برداشتم شما هم همین کار رو بکنید و ok رو بزنید برنامه به صورت اتوماتیک restart میشه
12decf7f5620.png

b27e88fdd726.png

بعد از restart ظاهر برنامه تغییر میکنه و تقریبا به صورت حرفه ای (ولی راحت تر از نظر کارکردن) تبدیل میشه (تصویر زیر)
9d658d0b2859.png

خب تا اینجا که راحت بود از اینجا به بعد میریم سراغ تبدیل بازی ps1 به فرمتی که psp بشناسه ولی قبل از این کار میخوام تمام گزینه های برنامه که عکسش همین عکس بالایی هست رو بهتون معرفی کنم
ISO/PBP FILE
که شامل فایل های 1 تا 5 هست مکانی هستش که شما باید ایمیجی که از بازی ps1 دارید رو لود کنید مثل عکس زیر که با زدن ... ازتون محل ایمیج رو هاردتون رو میخواد
4573fc71c731.png

یه نکته برای بازی های چند دیسک باید ISO/PBP FILE 2 و 3 و 4 و 5 بنا به تعداد دسک های بازیتون همون روش بالا رو ادامه بدید( یعنی فایل 2 = دیسک 2 ، فایل 3 = دیسک 3 ، فایل 4 = دیسک 4 ، فایل 5 = دیسک 5)
f68928ec5b6f.png

9ff90f4000ea.png

9fc0cdb67638.png

خب تا اینجا ما بازیمون رو لود کردیم تو برنامه الان میتونید تو قسمت Output مسیر ذخیره شدن فایل pbp رو بدید تا بازیتون ذخیره بشه با زدن convert بازیتون تبدیل میشه و تو محلی که برای ذخیره تعیین کردید ذخیره میشه
برای زیبا تر شدن میتونید از گزینه های سمت راست برنامه برای customize کردن ebootتون استفاده کنید
icon image آیکون بازیتونه (رزولوشن 80 در 80 )
background image تصویر پس زمینه ای هست که وقتی تو منو game تو psp روی بازی هستید نشون داده میشه (رزولوشن 480 در 272 )
information image عکس اطلاعات بازی هست (رزولوشن 480 در 272 )
background music آهنگیه که وقتی رو آیکون بازی هستید نواخته میشه دقت کنید پسوند فایل بایدAT3 باشه
icon animation آیکون بازیتون هست به صورت متحرک نمایش داده میشه دقت کنید پسوند موسیقیتون باید PMF باشه
Boot/Warning image عکسی هست که قبل از اجرای بازی نمایش داده میشه (رزولوشن 480 در 272 )
اگه عکس ها رو تنظیم کردین برای تست کردن اینکه آیا درست انجام دادین میتونید گزینه Preview رو بزنید که عکس زیر رو نشونتون میده
44182379bf9f.png

عکس بازی وقتی رو آیکونش هستید
0b618ebcac7a.png

عکس save بازی
ce2ffd21fc95.png

عکس صفحه ی بوت که بعد از زدن X نمایش داده میشه
(خودم به شخصه حوصله درست کردن عکس و آهنگ و آیکون رو برای بازی ها ندارم فقط یه تصویر زمینه میزارم که توش اسم بازی رو نوشتم ولی ساختن eboot با عکس خیلی خیلی کارتون رو تمیز تر و حرفه ای تر نشون میده با جستجو تو گوگل میتونید عکس آیکون و زمینه مناسب با بازیتون رو پیدا کنید)
یک سری نکات هست که باید بگم
1. بازیتون که تبدیل شد باید فولدرشو که فایل Eboot.pbp توش هست رو تو این مسیر کپیش کنید memory stick/PSP/Game/folder e bazi
2. من روی psp خودم که فت هستش و آپدیتشم gen5.50 d3 prome4 هستش تست کردم و جواب داده هم بازی تک دیسک هم بازی چند دیسک
3. بازی رو که اجرا کردین Home رو بزنید و تو منویی که ظاهر میشه برید تو قسمت other settings تو منوی other settings گزینه آخر نوشته Disc-Load speed که به صورت پیش فرض روی نرمال هستش بعضی از بازی ها موقع اجرا صفحه ثابت سیاه میمونه یا بعضی وقت ها وسط بازی صفحه ثابت میمونه برای اینکه این مشکل برطرف بشه باید اون نرمال رو روی fast قرار بدبد تا بازی اجرا بشه
4. برای دانلود ایمیج های بازی ps1 میتونید به این سایت برید
5. میتونید از بازی هایی که دارید با نرم افزار clonecd ایمیج تهیه کنید ولی باید دقت کنید که cd خش نباید داشته باشه
6. اگه از این آموزش خوشتون اومد و به دردتون خورد خوشحال میشم بهم اعتبار بدید
7. هرگونه سوال داشتید هم اینجا و هم از طریق پ.خ یا پروفایل جوابگو هستم

• Like
Reactions: prince_fable

prince_fable

کاربر سایت
Jan 4, 2008
719
سلام
من همه این کارا رو کردم ولی بعضی بازی ها مشکل داره، مثلاً:

بازی digimon world 3 یا digimon world 2003 بعضی قسمت ها که وارد میشم صفحه سیاه میشه که فقط دکمه home کار میکنه تا بیام بیرون.
بازی parasite eve 2 تو دمو هاش تیک تیک داره که یهو فیریز میکنه و صفحه ثابت میمونه.
resident evil 2 - dual shock که تو همون آرم پلی استیشن 1 میمونه و فقط دکمه home کار میکنه.

البته خیلی از بازی هام هم خوب جواب میده ولی از شانس بد من:( این 3 تا که بازی های مورد علاقه من:x هستند اینجوریه:-s

ممنون بابت این پست

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
شما اون قسمت settings رو که گفتم از نرمال رو fast بزار انجام دادی؟
چون اویل 2 برای منم اونجا پیر میکرد ولی بعد از انجام اون کار درست شد
دقت داشته باش وقتی رو fast میزاری باید X (ضربدر) رو بزنی تا فعال بشه بعد از منو بیایی بیرون

prince_fable

کاربر سایت
Jan 4, 2008
719
شما اون قسمت settings رو که گفتم از نرمال رو fast بزار انجام دادی؟
چون اویل 2 برای منم اونجا پیر میکرد ولی بعد از انجام اون کار درست شد
دقت داشته باش وقتی رو fast میزاری باید X (ضربدر) رو بزنی تا فعال بشه بعد از منو بیایی بیرون
رو fast هم گذاشتم ضربدر هم زدم ,ولی باز همون آش و کاسه است در صورتی که با شبیه ساز تو کامپیوتر راحت اجرا میشه.
در ضمن فیرمویر ام 6.39pro B7 هست...

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
من رو اون فیرمور ها نمیدونم اجرا میشه یا نه چون خودم بعد از prome4 آپدیت نکردم (یعنی نیازی هم نداشتم) این روش رو اون فریمور خوب جواب میده اتفاقا دیشب داشتم بازی رو میرفتم
شما خودت از بازی ایمیج گرفتی یا از اینترنت دانلود کردی؟
اگه خودت ایمیج گرفتی مطمئنی دیسکت سالم بوده؟ خش نداشته؟

prince_fable

کاربر سایت
Jan 4, 2008
719
من رو اون فیرمور ها نمیدونم اجرا میشه یا نه چون خودم بعد از prome4 آپدیت نکردم (یعنی نیازی هم نداشتم) این روش رو اون فریمور خوب جواب میده اتفاقا دیشب داشتم بازی رو میرفتم
شما خودت از بازی ایمیج گرفتی یا از اینترنت دانلود کردی؟
اگه خودت ایمیج گرفتی مطمئنی دیسکت سالم بوده؟ خش نداشته؟
من از اینترنت دانلود کردم سایت doperoms.com
حالا هم دارم ورژن pal دانلود میکنم از یه سایت دیگه ببینم جواب میده!!
میشه دستگاه رو دانگرید کرد؟
psp slim 3004

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
والا من تخصصی در مورد دانگرید و اینا ندارم
ولی برای خود منم اینجوری شد بازی رو که قدیم دانلود کرده بودم اجرا کردم بعدش وسط بازی همینطور گیر کرد بعد رفتم دوباره بازی رو دانلود کردم از یه سایت دیگه با برنامه ی قدیمیم تبدیل کردم باز اجرا نشد بعد اومدم با این برنامه اجرا کردم اجرا شد ولی باز گیر کرد دیگه ناامید شدم اومدم اون نرمال رو fast کردم مشکل حل شد حالا شما اگه میخوای از اون سایتی که دادم هم میتونی دانلود کنی
خبرشو بهم بده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر