مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
یه سوال داشتم
یه 5650 زئون گرفتم تو چند تا بازی لگ گرفتم در حالی که قبلا لگ نداشتم با e5430 زئون،گرافیک r 7 260x
البته بگم وقتی لگ میگیره گرافیک رو 100 هست و زمان لگ یه لحظه مصرف گرافیک میاد پایین
امکان داره یه گلوگاه بین گرافیک و سی پی یو باشه،سی پی یو که قوی نیست و اصولا نباید گلوگاه باشه.
درسته قبلا با 5430 فریم کمتری داشت ولی افت نداشت ولی با 5650 از 60 میرسه به 5
اینم اضافه کنم که بعد از عوض کردن برد و سی پی یو ویندوز رو عوض کنه،ممکنه این هم موثر باشه.
قبلا هم گفته بودم میدونم منسوخه ولی برا بازی دم دستی تو فروشگاه میخواستم.
و اگه گلوگاه باشه 560 4 گیگ کفایت میکنه.
ad3u1333c4g9-r
اون یکی w4g9-e

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یک لب تاپ که cpu خوب و رده بالا داشته باشه جهت کار میخوام هزینشم حالا معقول نشد مهم نیست فقط لب تاپ چون باید جابه جا کنم

مدلهای با پردازنده ی قوی از نسل جدید هنوز در بازار داخلی کم پیدا میشه، ولی میشه به ASUS FX553VD - C یا Acer Nitro 5 AN515-51-76WS با حدود 15 تومن اشاره کرد
دستگاههایی با پردازنده ی Core i7 8550U هم مدلهای خوبی برای کار شما هستند.

یه سوال داشتم
یه 5650 زئون گرفتم تو چند تا بازی لگ گرفتم در حالی که قبلا لگ نداشتم با e5430 زئون،گرافیک r 7 260x
البته بگم وقتی لگ میگیره گرافیک رو 100 هست و زمان لگ یه لحظه مصرف گرافیک میاد پایین
امکان داره یه گلوگاه بین گرافیک و سی پی یو باشه،سی پی یو که قوی نیست و اصولا نباید گلوگاه باشه.
درسته قبلا با 5430 فریم کمتری داشت ولی افت نداشت ولی با 5650 از 60 میرسه به 5
اینم اضافه کنم که بعد از عوض کردن برد و سی پی یو ویندوز رو عوض کنه،ممکنه این هم موثر باشه.
قبلا هم گفته بودم میدونم منسوخه ولی برا بازی دم دستی تو فروشگاه میخواستم.
و اگه گلوگاه باشه 560 4 گیگ کفایت میکنه.
ad3u1333c4g9-r
اون یکی w4g9-e

دقیقا نمیشه گفت از چی می تونه باشه، ولی هم پردازنده و هم کارت گرافیکی هر دو ضعیف هستن و از هیچ کدومشون انتظار اجرای بازی بدون لگ و روان نمیره.
در مورد رمها هم اینا مدلشون متفاوت هست، نه سریالشون، ولی احتمالا میشه با هم کار کنن.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
کسی میدونه صدای غیر عادی فن پاور گرین شامل گارانتی میشه یا نه ؟

پاور گرین داشتم که فنش صدا میداده و فرستادم برام تعویض کردن، اگرم بخوای خودشون تعویض می کنن و هزینش رو هم میگیرن

اینکه رسما شامل گارانتی میشه یا نه رو باید از خودشون بپرسید.

• Like
Reactions: saeed_sg

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
ببخشید که سوالم رو بجای بخش xbox 360 اینجا میپرسم قصد دارم چند تا بازی x360 رایت کنم موندم از چه dvd 9 استفاده کنم بین این dvd9 ها که اسمشون رو زیر اوردم خواهشا سه تای برترش رو برای رایت بازی x360 بگید همراه با قیمت و محل خرید مناسب اگه سراغ دارید فقط یه چیزی کلا سه الی پنج تا حلقه بیشتر نمیخوام.
1-sony
2-maxell
3-mz
4-verbatim
5-t-gate
6-tdk
اگر مارکه خوبی هم سراغ دارید خودتون بگید ممنون میشم .

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
دقیقا نمیشه گفت از چی می تونه باشه، ولی هم پردازنده و هم کارت گرافیکی هر دو ضعیف هستن و از هیچ کدومشون انتظار اجرای بازی بدون لگ و روان نمیره.
در مورد رمها هم اینا مدلشون متفاوت هست، نه سریالشون، ولی احتمالا میشه با هم کار کنن.
یه مشکل مسخره بود رو بوت بورد که تا حالا ندیده بودم،باید دکمه پاور رو چند ثانیه نگه می داشتی درست شد با آپدیت بایوس رفع شد،
مصرف سی پی یو زیر 30 هست گرافیک هم 1060 کردم بازم مشکل دراپ فریم از 120 تا 20 رو دارم.البته الان رسیده به یکی دو بازی.
باید برم سراغ سه کاناله کردنش. اما افت فریم 100 تا،ممنون.
هم مدل پیدا کردن واقعا سخته،بازم شنبه میگردم شاید هم مدل پیدا شد

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
سلام .
دوستان،من دارم رم لب تابمو ارتقا میدم (از۲ ارتقا میدم ب۴) منتها مسیله ای ک هست اینه ک رم دست دوم دارم میندازم. ازنظر کارایی تفاوت داره رم نو با رم کارکرده؟ یا فرقی نمیکنه؟
مرسی ازراهنماییتون

pc fan

کاربر سایت
Jul 25, 2018
143
نام
مازیار
سلام .
دوستان،من دارم رم لب تابمو ارتقا میدم (از۲ ارتقا میدم ب۴) منتها مسیله ای ک هست اینه ک رم دست دوم دارم میندازم. ازنظر کارایی تفاوت داره رم نو با رم کارکرده؟ یا فرقی نمیکنه؟
مرسی ازراهنماییتون
در کل وسایل دست دوم ضمانتی در سالم بودنشون نیست ما خودمون سر رم نو با مشتری ها به مشکل میخوریم چه برسه به دست دوم

• Like
Reactions: Masood1992sdt

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
میخوام موس بخرم بین Logitech g pro و Logitech g502 موندم
انگشتامم بلندن،کدوم پیشنهاد میدید؟

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

انتخاب موس تا حد زیادی بستگی به سلیقه و راحتی کاربر داره، از نظر خوش دستی، وزن، انتخابِ سرعت و DPI
من خودم با G502 کار کردم و راضی بودم، مدل G PRO که هم ارزونتره و هم امکاناتش کمتره.

سلام .
مرسی ازراهنماییتون

از نظر کارایی تفاوت ندارن، ولی حتما با نرم افزار تست کنید که با قطعات سیستم هماهنگی کامل داره و سرعتش نرمال باشه.

سلام

لطفا یک AIO با پشتیبانی از سوکت AM4 معرفی کنید.

من مدلی که پردازنده های رایزن بخوره ندیدم در بازار.

comix_zone

کاربر سایت
Sep 29, 2007
21
سلام
من میخوام برای یه سیستم ryzen tr4 رم تهیه کنم چه برند و چه مدلی نهایت هماهنگی با این پردازنده ها رو داره؟
از آقا فرشید هم برای راهنمایی های دقیقشون ممنونم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
GeForce GTX 660 قویتر هست یا GeForce GT 730
از نظر اجرای بازی کم میارن؟

هر دو تا ضعیفن و بین این دو تا برنده ی مطلقی نداریم، اما GT 730 در بازیهای جدید برابر یا کمی سریعتر هست و در بازیهای قدیمی و DX9 هم GTX 660 سریعتر هست.

سلام
من میخوام برای یه سیستم ryzen tr4 رم تهیه کنم چه برند و چه مدلی نهایت هماهنگی با این پردازنده ها رو داره؟
از آقا فرشید هم برای راهنمایی های دقیقشون ممنونم

ماجولهای Trident و Ripjaws 5 از G.Skill و سری های رده بالای Corsair با TR4 ها سازگاری دارند. سازگاری در مادربردهای X399 تا حدِ زیادی به خود مادربرد و بایوسش هم بستگی داره.
دقت کنید که باید سری 4 کاناله یا دو تا پکیج دو کاناله رو همزمان نصب کنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر