آنبریک کردن PSP 3004

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
من این کار رو کردم و برای من قشنگ کار کرد ولی هنوز نمیدونم اتفاقی بوده و یا واقعا یه راهی برای از بریک درآوردن 3004 پیدا کردم.

اگر یک از دوستان هم انجام داد و کار کرد، لطفا بگه که روش جهانی بشه :d

خلاصه داستان اینطوری بود که PSP من قشنگ بریک شده بود، یعنی وقتی روشنش میکردم لامپ سبزش حدود 20 ثانیه روشن می موند و بعدش خاموش میشد، هیچ صدا و تصویری هم نمیامد، برای همین من یک PSP خریدم که صفحه تصویرش شکسته و خراب ولی مادربردش سالم بود، که مادربردش رو با مال خودم عوض کنم و اینطوری دستگاهم درست بشه.

وقتی دستگاه خودم رو باز کردم که مادربردش رو با مال خودم عوض کنم، پشت مادربرد یک باطری دیدم، سریع یاد باطریهای بایوس افتادم، اگر یادتان باشه، قدیمها که میخواستیم پسورد بایوس کامپیوتر پاک بشه، باطری رو در میاوردیم و دوباره جا میزدیم، بایوس پاک میشد. بعدا یک جامپر براش گذاشتن.

این هم عکس باطری.

خلاصه باطری شدیدا با لحیم به مادربرد چسبیده بود، اون رو جدا کردم و با اهم متر اندازه گرفتم، فقط 1.9 ولت میداد، درصورتیکه اینطور باطریها 3.3 ولتی هستند. حدود یک ربع صبر کردم و یک باطری نو 3.3 ولتی دوباره همانجا لحیم کردم.

دستگاه را کاملا بستم، در اینجا باید دقت کرد که همه فیشها درست جا افتاده باشند.

بعدش دکمه های مربع، مثلث، Start و Select را همزمان فشار دادم و در همان حالت PSP را روشن کردم و حدود 25 ثانیه همینطوری دکمه ها را نگه داشتم.

بعدش PSP رو خاموش کردم و روشن کردم، دیدم ایندفعه صفحه سفید شد، یه بازی جدید توی اون گذاشتم و دیدم که یه پیغام اومد که باید دستگاه آپدیت بشه.
زدم آپدیت بشه و حالا قشنگ دیگه داره کار میکنه.

این هم یک عکس از PSP خودم که ببینید داره کار میکنه.

حالا واقعا نمیدونم اتفاقی بود و یا یک روش جدید برای آنبریک 3004 پیدا کردم.

برای این کار باید یک کمی لحیم کاری بلد باشید، درضمن باز کردن و بستن PSP زیاد راحت نیست و خیلی دقت میخواد (برای من که اینطوری بود) برای همین من هیچ مسئولیتی را در این مورد برعهده نمیگیرم.

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
من یکی که با این کرک 6.35 دارم کلی حال میکنم، چندباری سر Angry Birds هنگ کرده و یا پریده منوی اصلی ولی خب با Ace Combat و GoW ها مشکلی نداشتم و کلی خوش گذشته :D.

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
Ace Combat جدید رو اجرا کردید؟!!!!!:-o

بله، مرحله 20 ام اما دلم نمیاد ادامه بدم :D ضمن اینکه من ایزوهایی که گرفتم همشون یه FIX هم داشت آخر تگشون. PSP ـم هم پک Peace Walker هست، از راهنمای خودتون هم مراحل رو انجام دادم.

ghofli

کاربر سایت
Dec 25, 2010
112
اگه همچین کاری کرده باشی که واقعا دمت گرم ولی 1 سوال باتری رو با چی عوض کردی؟؟؟؟باتری جدیدو از کجا گیر اوردی؟؟؟؟؟از اون یکی مادر برد باز مردی؟؟؟یا همون قبلی که مال خودت بودو باز لحیم کردی؟؟؟

خودم فهمیدم حالا یه سوال به فرض که این روش کار کنه ایشالا که کار کنه ولی باتری از کجا بیاریم؟؟؟مثل این باتری ساعت نیست که راحت گیرش بیاریم؟؟؟؟اگه مثل باتری ساعت باشه که واقعا عالی میشه چون راحت همه جا گیر میاد

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
اگه همچین کاری کرده باشی که واقعا دمت گرم ولی 1 سوال باتری رو با چی عوض کردی؟؟؟؟باتری جدیدو از کجا گیر اوردی؟؟؟؟؟از اون یکی مادر برد باز مردی؟؟؟یا همون قبلی که مال خودت بودو باز لحیم کردی؟؟؟

خودم فهمیدم حالا یه سوال به فرض که این روش کار کنه ایشالا که کار کنه ولی باتری از کجا بیاریم؟؟؟مثل این باتری ساعت نیست که راحت گیرش بیاریم؟؟؟؟اگه مثل باتری ساعت باشه که واقعا عالی میشه چون راحت همه جا گیر میاد

دقت نکردی، نگفت باتری عوض کنی، میگه باتری رو در بیار بعداز چند ثانیه دوباره جا بنداز.

taherism

کاربر سایت
Mar 30, 2007
2,225
نام
سید حمید طاهری
دقت نکردی، نگفت باتری عوض کنی، میگه باتری رو در بیار بعداز چند ثانیه دوباره جا بنداز.
حدود یک ربع صبر کردم و یک باطری نو 3.3 ولتی دوباره همانجا لحیم کردم.
اقا هومن گفته یا باتری جدید

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
آره باطری رو عوض کردم چون مال من به جای 3.3 ولت 1.9 نشون میداد، یعنی ضعیف شده بود. ولی مثل باطری ساعته، همه جا هم هستش. فقط دقت کنید که 3.3ولتی باشه، من حتی اینی که جدید خریدم یک کمی ضخیم تر از مال اصلی بود ولی بازهم خورد.

B!G BOSS

کاربر سایت
Apr 2, 2010
651
نام
Naked Snake
اگر این کار شما درست باشه یعنی ایول به شما

اقا من الان تا بریک شده دارم روش امتحان می کنم اگر جواب گرفتم اقا هوم(فکر کنم هومن باشید)

یک شیرنی خوب(گلابی و ریس اصل تبریز)می فرستم براتون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر