آموزش برنامه PCSX2 (تنها شبیه ساز Ps2 برای PC)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام
سلام
هر بازی که اجرا کردم راحت بالای 60 فریم میگیرم ولی وقتی کاتسین شروع میشه فریم میره 30 و کلان اسلوموشن میشه صدا و تصوریر.قضیه چیه ؟ تقریبا تو هر بازی که
کاتسین یا ویدیو داره همین وضعیت هست
داداش چون کات سین ها به صورت ویدیو تو فایل های بازی هستن یعنی شبیه ساز اونا رو رندر نمیکنه که کیفیتشون افزایش بده!
شبیه ساز فقط خود بازی یعنی in game رندر میکنه واسه همین کات سین ها کیفیتشون اوریجیناله:D
کلا یه سری چیز ها تو بعضی بازی ها هست شبیه ساز اصلا رندر نمیکنه اونا رو! مثلا بعضی بازی ها فریمشون ثابت 30ئه چون بیس و پایه بازی اینه بیشتر از 30 فریم نباشه

• Like
Reactions: Sony+ and Democracy

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
سلام

داداش چون کات سین ها به صورت ویدیو تو فایل های بازی هستن یعنی شبیه ساز اونا رو رندر نمیکنه که کیفیتشون افزایش بده!
شبیه ساز فقط خود بازی یعنی in game رندر میکنه واسه همین کات سین ها کیفیتشون اوریجیناله:D
کلا یه سری چیز ها تو بعضی بازی ها هست شبیه ساز اصلا رندر نمیکنه اونا رو! مثلا بعضی بازی ها فریمشون ثابت 30ئه چون بیس و پایه بازی اینه بیشتر از 30 فریم نباشه
یعنی یه بازی رو به صورت کامل شبیه سازی میکنه اونم 60 فریم ثابت اونوقت یه کاتسین که فایل ویدیویی هست رو نمیتونه پخش کنه ؟ :D

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
یعنی یه بازی رو به صورت کامل شبیه سازی میکنه اونم 60 فریم ثابت اونوقت یه کاتسین که فایل ویدیویی هست رو نمیتونه پخش کنه ؟ :D
دقیقا همینطوره:D
کیفیت ویدیو یا کات سین رو نمیتونه افزایش بده
دلیل اصلیش رو نمیدونم شاید به خاطر اینه که این فایل ویدیویی توسط انجین بازی رندر نمیشه واسه همین شبیه ساز هم کیفیتش رو افزایش نمیده:D

AB.MK

کاربر سایت
Jul 19, 2017
11
سلام.وقت بخیر.من میخوام نسخه1.4 رو اجرا کنم ولی این اور رو میده.توی نت سرچ کردم ولی مشکلم حل نشد.
---------------------------
The application was unable to start correctly (0xc000007b). Click OK to close the application.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
سلام.وقت بخیر.من میخوام نسخه1.4 رو اجرا کنم ولی این اور رو میده.توی نت سرچ کردم ولی مشکلم حل نشد.
---------------------------
The application was unable to start correctly (0xc000007b). Click OK to close the application.

موارد تو امضامو نصب کن, احتمالا درست میشه.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
آقا ورژن جدید pcsx2 کی میخواد بیاد پس؟:-w از پارسال تاحالا تو پست رسمی سایتشون وعده داده بودن میاد ولی انگار نه انگار...
--------
رایا جان منظورم ورژن استیبلش هست، نسخه های development رو که هر روز منتشر میکنن :)

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
آقا ورژن جدید pcsx2 کی میخواد بیاد پس؟:-w از پارسال تاحالا تو پست رسمی سایتشون وعده داده بودن میاد ولی انگار نه انگار...
--------
رایا جان منظورم ورژن استیبلش هست، نسخه های development رو که هر روز منتشر میکنن :)

حالا همین که نسخه های development هر روز میاد بیرون خوبه دیگه. :-bd
میخوای بگم دیگه نسخه ی development هم منتشر نکنن؟ :p

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
حالا همین که نسخه های development هر روز میاد بیرون خوبه دیگه. :-bd
میخوای بگم دیگه نسخه ی development هم منتشر نکنن؟ :p
خخخخخ من هر کاری کردم که تو از کامنتم ایراد نگیری فایده نداشت! آخرش کار خودتو کردی!! :))
عزیز دلم من نگفتم نسخه development رو منتشر نکنن! کو؟ بهم نشون بده اگه چنین حرفی زدم! من فقط گفتم چرا نسخه استیبلش ریلیز نمیشه؟! جونمون به لبمون رسید آخه...

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
خخخخخ من هر کاری کردم که تو از کامنتم ایراد نگیری فایده نداشت! آخرش کار خودتو کردی!! :))
عزیز دلم من نگفتم نسخه development رو منتشر نکنن! کو؟ بهم نشون بده اگه چنین حرفی زدم! من فقط گفتم چرا نسخه استیبلش ریلیز نمیشه؟! جونمون به لبمون رسید آخه...

واسه شوخی گفتم بابام جان. :D

ولی جدای از شوخی, اگه یه نگاه بندازی به xbox original (برای این مثال زدم که هم نسلِ PS2 هستش) که هنوز حتی یه شبیه ساز درست و حسابی نداره (و بازی ای رو هم اجرا نمیکنه), اونوقت صد بار کلاتو میندازی بالا برای PCSX2 که میتونه 95 درصد بازیها رو اجرا کنه و توسعه ش هر روز ادامه داره! :-bd

الان اگه تو باگی تو PCSX2 (بعد از امتحان هر دو نسخه ی stable و development) دیدی, راحت می تونی به سازنده گوشزد کنی تا در کسری از ثانیه درستش کنه. دیگه چی از این بهتر میخوای؟ هان؟ :-?B-)

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
یه سوالی در مورد فایل mcd مربوط به "مموری کارت" دارم.

با وجود اینکه مموری کارت های 16 مگ، 32 مگ و حتی 64 مگ برای کنسول PS2 وجود داره ولی چرا فقط فایل mcd نوع 8 مگ اون برای شبیه سازی موجوده؟

منظورم ایناست: Mcd001.ps2

چرا حداقل نوع 16 مگ اونا برای شبیه سازی نیست؟ نوع 8 مگ خیلی زود پر میشه و دائم مجبوری ازش کپی بگیری یا اینکه سیو هات رو حذف کنی که هر دو کار اعصاب خرد کنه.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
یه سوالی در مورد فایل mcd مربوط به "مموری کارت" دارم.

با وجود اینکه مموری کارت های 16 مگ، 32 مگ و حتی 64 مگ برای کنسول PS2 وجود داره ولی چرا فقط فایل mcd نوع 8 مگ اون برای شبیه سازی موجوده؟

منظورم ایناست: Mcd001.ps2

چرا حداقل نوع 16 مگ اونا برای شبیه سازی نیست؟ نوع 8 مگ خیلی زود پر میشه و دائم مجبوری ازش کپی بگیری یا اینکه سیو هات رو حذف کنی که هر دو کار اعصاب خرد کنه.

خیر, با شبیه ساز میتونی هر اندازه که بخوای انتخاب کنی برا save
8-16-32-64

8 مگ بطور پیشفرض پیشنهاد شده, چون با تمام بازیها سازگاره. ولی حجم های بیشتر, ممکنه با بعضی بازی ها سازگاری نداشته باشن.

1i03_ps2.jpg

• Like
Reactions: Tidus & Shayne

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
خیر, با شبیه ساز میتونی هر اندازه که بخوای انتخاب کنی برا save
8-16-32-64

8 مگ بطور پیشفرض پیشنهاد شده, چون با تمام بازیها سازگاره. ولی حجم های بیشتر, ممکنه با بعضی بازی ها سازگاری نداشته باشن.

قسمت تنظیمات مربوط به بخش مموری کارت رو تا به حال چک نکرده بودم. مرسی بابت آموزش چگونگی ساخت مموری کارت توسط خود شبیه ساز.>:D<:D

داخل بازی Smackdown Here Comes The Pain (بهترین بازی کشتی کج کنسول PS2 از دید خودم و خیلی از گیمرهای دیگه) رفتم تا مموری کارت 32 مگی که ساختم رو تست کنم.
توی بازی که خواستم save بزنم ورداشت گفت که مموری کارت format شده نیست و خودش اون رو فرمت کرد و بعدش دیگه راحت میشد باهاش save زد.

توی Tekken 5 و FF X هم سازگاری نشون داد و به احتمال بسیار زیاد توی بقیه بازی های مهم PS2 هم سازگار باشه.\m/

اگه خودت بخاطر نگرانی از عدم سازگاری تا الان اقدام به ساخت مموری کارت 32 مگ نکردی بهت پیشنهاد میدم حتما بکنی.:-bd
البته اگه هنوزم مثل من یادی از قدیما میکنی و بازی های کنسول خاطره انگیز PS2 رو هم بازی میکنی.:-j

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
البته اگه هنوزم مثل من یادی از قدیما میکنی و بازی های کنسول خاطره انگیز PS2 رو هم بازی میکنی.

معلومه که من به بازی های قدیمی علاقه دارم. :-bd
البته اگه وقت اجازه بده. :((

alireza.....

کاربر سایت
Sep 3, 2018
10
سلام من gow رو هم یکی هم دوش تو تو این اوردم الان دنبال شبیه ساز پلی 3 ام که خدای جنگ 3 رو بیارم

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر