راهنمایی در خرید محصولات اپل iPhone - iPod - iPad - MAC - MacBook

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
دوستان سلام.
میخوام اگه قسمت شه یدونه New Ipad بگیرم.
الان چند تا سوال دارم:
این اولین باره که میخوام برا خودم از محصولات اپل بگیرم. واسه همین هیچ گونه اطلاعاتی ازش ندارم.
به احتمال زیاد هم جیلبریک نخواهم کرد. گارانتی کدوم شرکت تو ایران معتبر تره ؟
آیپد جدید افت قیمتشو کرده یا نه؟ ارزش داره 4g بگیرم ؟
و دیگه اینکه سفید و سیاهش فرقشون فقط تو رنگشونه یا کیفیت متریالشون هم فرق میکنه؟
ممنونم از کسانیکه حوصله میکنن و جوابمو میدن.
سپاس

آیپد جدید بله افت قیمت پیدا کرده و زمان نسبتا خوبی هست برای خرید.سفید و مشکی فقط تفاوتشون در رنگ هست.مدل 4G هم میکروسیم میخوره و میتونید با GPRS ایرانسل یا همراه اول متصل بشید به اینترنت.
گارانتی هم عملا هیچ خاصیتی نداره و اگر هم کار به تعمیر بکشه عملا دستگاه رو نابود میکنن.اپل خودش فروشگاه رسمی داره داخل دوبی و اگر مشکلی برای محصولات پیش بیاد در صورت این که قابل حل نباشه مشکل اون محصول رو تعویض میکنن و بدون پرداخت هزینه یک عدد نو در اختیارتون میذارن :) ولی خب من با گارانتی شاب سان داخل بازار دیدم.

سلام

دوتا سوال، اولا جایی هست بشه mac book دست دوم خرید؟ دوم اینکه کدوم سایت ایرانی قیمت های Mac book هاش نسبتا درسته؟

ممنونم.

سوال اول رو که نمیدونم :D سوال دوم هم پیشنهاد میکنم همون بازار پایتخت رو دور بزنی قیمت بگیری بهتر از این هست وقتت رو داخل این سایتها تلف کنی.

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
پدرام جان خیلی خیلی ممنونم. دستت درد نکنه. تو همین گارانتیش خیلی شک داشتم. سایت چاره گارانتی شاب سان رو 300 تومن گرونتر زده.
بازم ممنون بابت جوابت.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
پدرام جان خیلی خیلی ممنونم. دستت درد نکنه. تو همین گارانتیش خیلی شک داشتم. سایت چاره گارانتی شاب سان رو 300 تومن گرونتر زده.
بازم ممنون بابت جوابت.

من خودم یه بار آیفونم نابود شد فرستادم اپل استور یه نو به جای اون بهم داد.
پس نگران نباش از این نظر اپل به مشتری نه نمیگه.
به نظر من گارانتی داخلی کشکه :)

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
دوستان کسی جایی سراغ نداره برای خرید شیشه پشت آیفون؟
از دستم افتاد الآن کاملا شکسته و ترک برداشته!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

s-arash

کاربر سایت
May 19, 2011
1,173
سلام.
کسی میتونه بگه این مک مینی با چه سیستمی قابل مقایسس. و اینکه حد اکثر کاری که ازش بر میاد چیه؟

Apple - Mac mini - Technical Specifications

مک مینی رو نمی تونی با سیستم مقایسه کنی.

به درد گیم اصلا نمی خوره، بیشتر برای کای های روزمره و معمولی هست.

دوستان این مک بوک پرو های جدید با صفحه نمایش رتینا اومده ایران یا نه؟

خیر، اومده باشه هم فقط دلتوس آورده، می تونی زنگ بزنی بپرسی ازشون

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام یه سری سوال داشتم دوستان که به تاپیک ربط زیادی نداره ولی این تاپیک مرتبط ترین به سوالم هستش و ممنون میشم یکی از دوستان لطف کنه و جواب بده:

1) دیروز با مک یکی از دوستان کار میکردم، فلش مموری رو زدم بهش ازم پرسید توی MAC OS بازش کنم یا برم تو ویندوز و دوستمون زد ویندوز و swipe کرد و زرتی رفت تو ویندوز! حالا سوال من اینه که اون ویندوز به صورت ماشین مجازی اجرا شده بود؟ اگه جواب مثبته کدوم نرم افزار همچین قابلیتی رو میده که همچین چیزایی رو جای درستش بپرسه و چه نرم افزار ماشین مجازی روی مک همچین قابلیتی رو داره که اینقدر روون کار کنه؟

2) ماشین مجازی ویندوز 7 حدودا چقدر RAM لازم داره؟

3) این کارت گرافیک Nvidia 650M که رو مک های جدید هستش به درد بازی کردن تا یه حدی میخوره؟ حالا در در حد Ulta و اینا، گرافیک نرمال رو روی بازیهای روز مثلا 30 فریم میده؟

4) من اگه مک رو به صورت پیش فرض با رم 4 گیگی بگیرم، از بازار میتونم رم براش بگیرم و خودم روش نصب کنم یا رم خاصی داره یا اصلا پشتش مثله لپ تاپ های عادی باز نمیشه؟

5) این تبدیلیش که خروجی HDMI میده تو بازار ما چنده؟

6) Mouse و Keyboard های USB معمولی تو محیط Mac کار میکنن؟

7) روشی هست که بشه فولدر های مک رو از داخل ویندوز دسترسی داشت و یا برعکس؟

ممنونم.

Vanquisher

کاربر سایت
Aug 19, 2010
336
نام
Mehdi
سلام یه سری سوال داشتم دوستان که به تاپیک ربط زیادی نداره ولی این تاپیک مرتبط ترین به سوالم هستش و ممنون میشم یکی از دوستان لطف کنه و جواب بده:

1) دیروز با مک یکی از دوستان کار میکردم، فلش مموری رو زدم بهش ازم پرسید توی MAC OS بازش کنم یا برم تو ویندوز و دوستمون زد ویندوز و swipe کرد و زرتی رفت تو ویندوز! حالا سوال من اینه که اون ویندوز به صورت ماشین مجازی اجرا شده بود؟ اگه جواب مثبته کدوم نرم افزار همچین قابلیتی رو میده که همچین چیزایی رو جای درستش بپرسه و چه نرم افزار ماشین مجازی روی مک همچین قابلیتی رو داره که اینقدر روون کار کنه؟

3) این کارت گرافیک Nvidia 650M که رو مک های جدید هستش به درد بازی کردن تا یه حدی میخوره؟ حالا در در حد Ulta و اینا، گرافیک نرمال رو روی بازیهای روز مثلا 30 فریم میده؟

4) من اگه مک رو به صورت پیش فرض با رم 4 گیگی بگیرم، از بازار میتونم رم براش بگیرم و خودم روش نصب کنم یا رم خاصی داره یا اصلا پشتش مثله لپ تاپ های عادی باز نمیشه؟

ممنونم.
سوال اولتون رو جوابشو نمیدونم اما برای اجرای روون ماشین مجازی حداقل 8 گیگ رم می خواد(من با 4 گیگ هکینتاش رو تست کردم ولی اصلا تجربه خوبی نیست)
کارت گرافیک 650 کارت خوبی هستش و بعضی بازی ها رو روی high و بعضی ها هم روی med به راحتی و روونی اجرا میکنه.برای اطلاعات بیشتر اینجا رو ببین.
شما میتونید رم مک بوک رو ارتقا بدید ولی به نظر من از همون اول با رم 8 گیگ بگیرید بهتره.
هر موس و کیبرد usb با مک کار میکنه.

BLACK.HAWK

کاربر سایت
Apr 7, 2008
6,504
نام
علی
دوستان سلام.
لطفا ازتون می خوام یسری اطلاعات از IPAD اپل بدید اینکه چند مدل داره قیمت هاشون چطوریه مدل جدید میاد یا نه...و از نظر نرم افزاری و سخت افزاری چطوریه پشتیبانی نرم افزاریش چطوره و اینکه ایا تبلت های دیگه مانند سامسونگ از اپل برتری دارن یا نه و همچین اطلاعاتی... چون هیچ اطلاعاتی درباره اپل ندارم ممنون میشم کمک کنید...

Euneed

کاربر سایت
Mar 17, 2011
191
نام
حمید رضا

ممنونم.
برنامش parallel desktop نصب ميكنى ويندوز رو كنار مك دارى. من با مكبوك اير 965 با ٤ گيگ رم اجرا ميكردم مشكلى نداشت ولى دور نرم افزار سنگين خط بكش با ٤ گيگ

ببين عزيز ٦٥٠ گرافيك قوى اگه ميخواى زير رزولوشن ١٦٥٠*١٠٥٠ بازى كنى همه بازيارو رو high مياره (اكثرا) ولى رو ultra كم مياره
ولى من با رتينا ultra كرايسيس ١ رو تو ١٦٥٠ ميارم اينم به اين خاطر كه ٦٥٠ رتينا شديدا اوركلاك شدست اگه پول دارى تو خريد رتينا شك نكن

بستگى داره كدوم مدلارو بگيرى . ١٣ و ١٥ عادى بگيرى ميتونى رمش رو زياد كنى ولى air بگيرى چون رمها لحيم شدن به مادربورد نميشه عوض كرد
رتينا هم همينطور (ولى چون پيش فرض ٨ گيگ داره بعيده كسى بخواد عوض كنه)

فيك و اصل اپل داره + فيك و اصل موشى هركدوم قيمتاش فرق داره . گرونترينش اصل اپله كه ١٠٠ حدودا

هر نوع موسى ميخوره (ممكنه مجبور شى يه برنامه نصب كنى برا موساى حرفه اى تر)
در مورد كيبورد ٩٩ درصد بهش ميخوره فقط ممكنه بخاطر كليد command يكم سختتر شه باهاش كار كرد

بله شما اگه ويندوز رو عادى هم نصب كنى با boot camp مك رو تو يه درايو ديگه ميبينى و به فايلا دسترسى دارى

دوستان سلام.
لطفا ازتون می خوام یسری اطلاعات از IPAD اپل بدید اینکه چند مدل داره قیمت هاشون چطوریه مدل جدید میاد یا نه...و از نظر نرم افزاری و سخت افزاری چطوریه پشتیبانی نرم افزاریش چطوره و اینکه ایا تبلت های دیگه مانند سامسونگ از اپل برتری دارن یا نه و همچین اطلاعاتی... چون هیچ اطلاعاتی درباره اپل ندارم ممنون میشم کمک کنید...

عزيز سوالتون خيلى كليه بايد يه مقاله چند صفحه اى جواب بنويسم
در مورد انواع آيپد خدمتتون عرض كنم كلا سه نسل آيپد داريم : ١ و ٢ و new به ترتيب واسه سال ٢٠١٠ و ٢٠١١ و ٢٠١٢ هركدوم در سه ظرفيت ١٦ و ٣٢ و ٦٤ گيگ عرضه ميشن و همچنين هر كدوم ٢ نوع wifi خلى يا wifi + cellular كه سيم كارت ميخوره دارن
با اين اوصاف هر نسل از آيپد ٦ نوع داره كه در كل ١٨ نوع آيپد داريم ( مثلا آيپد ١ ، ١٦ گيگ 3g يا نيو آيپد ٦٤ گيگ wifi و ... )
در مورد محصولات اپل هميشه شايعه وجود داره و اصلا معلوم نميكنه كى مدل جديد مياد فعلا شايعه اى در مورد مينى آيپد با صفحه ٧ اينچ
از نظر سخت افزارى خيالت راحت اگه نزنى بشكونيش يا تو آب نندازيش يا نذاريش تو آتش چيزيش نميشه ولى جديدا تو ايران باب شده شركتاى متفرقه ميان گارانتى ميكنن
از لحاظ نرم افزارى اگه دسترسى به اينترنت پرسرعت داريد هر نرم افزارى خواستيد ميتونيد از فروشگاهى به اسم iTunes خريدارى كنيد يا مجانى دانلود كنيد اگرم كه نميتونيد ميبريد تو مغازه ها پول ميديد چند صفحه براتون نرم افزار ميريزن
ببين در مقايسه با سامسونگ ميشه ١٠٠ صفحه مطلب نوشت كه بهتره يا بدتره ولى بهترين كار اينه كه خودتون تجربه كنيد تجربه به من ثابت كرده براى عموم مردم كار با ios (سيستم عامل آيپد) راحت تره. يه نكته ديگه اى هم هست اگه به هر دليل خوشت نيومد به راحتى ميتونى بفروشيش

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر