داستان Alan Wake (کسانی که بازی نکردن نخونن!!!)

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
خب بازی رو تموم کردم ، برداشتم از پایان بازی رو براتون میگم
اول اینکه بازی مثل فیلم سایلنت هیل مبهم و ادامه دار تموم شد و فقط در یک حالت احمقانه میشه که شماره بعدی درکار نباشه ( شاید هم DLC اومده من خبر ندارم )
در مورد جمله " این دریاچه نیست یک اقیانوسه " به نظرم دوحالت داره : یا منظورش وسعت تاریکیه یا مکانی هست که توش گیر افتاده
نکته بعدی در مورد نجات پیدا کردن الیس از زیر آب بعد از این همه مدت هست ، اگر دقت کرده باشید در سکانس آخر زمان معکوس شد و پایانی که الن داشت تایپ میکرد ( یعنی نجات الیس ) دقیقا بعد از فرو رفتنش توی آب بود
نکته خیلی مهم دیگه که خیلی از دوستان بهش توجه نکردن آخرین دیالوگ بازیه : Alan Wakeup ( یعنی همش کشک :d ) که شخصا این کشک رو به پایان مبهم ترجیح میدم :">

خیلی جالبه ... روند و پایان بازی کاملا واضح بود ولی نمیتونیم دقیق بگیم که آخرش چی شد ! فکر نکنم نویسنده داستان بازی به روح اعتقاد داشته باشه
yahoo_4.gif

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ehsanservat

vwin

کاربر سایت
Apr 1, 2012
2
خیلی جالبه ... روند و پایان بازی کاملا واضح بود ولی نمیتونیم دقیق بگیم که آخرش چی شد ! فکر نکنم نویسنده داستان بازی به روح اعتقاد داشته باشه :d

من نیم ساعت پیش بازی رو تموم کردم. این هم جمع بندی من:

داستان Alan Wake در چند بُعد دنبال میشه:

بعد کابوسهای الن
بعد روایت داستان Departure
بعد واقعیت روانی (Psychologic Reality)
بعد زمانی و ترتیب اتفاقها

تمام این ابعاد تا جایی به هم آمیخته شدن که نمیشه با اطمینان گفت کدوم قسمت کابوس الن به حساب میاد / کجا حاصل تصورات ذهنی الن از واقعیت هست / کجا جزو روند داستان Departure به حساب میاد و...!

من فکر میکنم این سوال تا آخر بازی وجود داره که آیا ما شاهد یک فانتزی هستیم یا باید منتظر جوابهای منطقی باشیم؟ این قصه اونقدر به هم پیچیده شده که هیچوقت نمیتونه پایان ساده ای داشته باشه.

و تصور کلی من از خط داستان اینه که ما در دنیای الن زندگی میکنیم که مرزی بین واقعیت , کابوس و داستان Departure وجود نداره, مثل کاراکتر توماس در دنیای واقعی وجود داشته و حالا وارد داستان Departure شده و به الن کمک میکنه . جمله ی پایانی بازی الن که میگه ؛‌ این یک دریاچه نیست , یک اقیانوسه! ؛ درواقع استعاره ای از خود داستان بازی هست , چیزی که شما رو غرق میکنه و شاید هم لزومآ به جای خاصی نرسه.

پیشنهاد میکنم یک بار فیلم The Secret Window با بازی Johnny Depp رو ببینید. اینجوری سرنخ های بیشتری از الن ویک به دست میارید .

• Like

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
تمام این ابعاد تا جایی به هم آمیخته شدن که نمیشه با اطمینان گفت کدوم قسمت کابوس الن به حساب میاد / کجا حاصل تصورات ذهنی الن از واقعیت هست / کجا جزو روند داستان Departure به حساب میاد و...!

حاجی چرا انقدر پیچیدش میکنی ، این نوع روند داستانی که شما گفتی مخصوص فیلم هاست و مناسب بازی نیست
هیچکدوم از قسمت های بازی توهم و کابوس نبود همش اتفاق افتاده بود ، نمیدونم چی باعث شده همچین فکری بکنید

vwin

کاربر سایت
Apr 1, 2012
2
حاجی چرا انقدر پیچیدش میکنی ، این نوع روند داستانی که شما گفتی مخصوص فیلم هاست و مناسب بازی نیست
هیچکدوم از قسمت های بازی توهم و کابوس نبود همش اتفاق افتاده بود ، نمیدونم چی باعث شده همچین فکری بکنید

بعضی قسمتها واقعآ کابوس بود و بعضی جاها این حس القا میشه که اتفاقها واقعی نبودن , مثلآ وقتی الن بیهوش میشه نمیتونی بگی سینماتیک داره واقعیت رو میگه یا توهمه. این چیز جدیدی در بازی ها به حساب نمیاد مثلآ در RunAway 3 تا آخر با یه معمای عجیب طرف هستی که آخرش همه چیز با دلایل منطقی توجیه میشن. (البته به مزخرف ترین حالت ممکن)

الن ویک یه جورایی مخاطب خاص هست به خاطر سبک اکشن سایکولوژی , بنابراین میتونه خط داستانی مختص خودش رو هم داشته باشه
در ضمن من حاجی نیستم اسمم امین هست

• Like

pedramstalker

کاربر سایت
Jan 7, 2010
926
نام
پدرام
ممنون ، من خودم بازی رو که تموم کردم تا حدودی داستان بازی رو فهمیدم ولی تا حدودی برام گنگ بود حالا که داستان رو به صورت کاملتر فهمیدم برام گنگ تره ! مثلا این پیرزن اصلا کی بود ( از کجا اومده بود )، کابوسهای الن برای چی بود (آخه اصلا همین کابوسا آلن رو به سمت داستان بازی میکشه و سفرو تاریکی و این حرفا) ؟
من آخر بازی فکر کردم آلن داستان رو جوری مینویسه که خودش بمیره ولی آلیس زنده بمونه کلا الان هنگم :d

آخرین ویرایش:
  • Like

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
من آخر بازی فکر کردم آلن داستان رو جوری مینویسه که خودش بمیره ولی آلیس زنده بمونه کلا الان هنگم :d
اخر بازی خودش نمرد ، تو تاریکی گیر کرد
اون پیر زنه نمادی از تاریکی بود

• Like

ahmad_a

کاربر سایت
Jun 22, 2011
74
به نظر من تنها بازيي كه من به 10 ميدم .به نظر من از uncharted قشنگتره:d.با اينكه سبك بازي متفاوته .با بازي هايي مثل uncharted كه من دوسشون دارم .ولي واقعا تا اين جايي كه رفتم بينظير بود .نميدونم چرا زودتر بازي نكردم .هركي بازي نكنه نصف عمر بازيش فنا بوده

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
دوستان دوتا سوال در مورد بازی!!
اول اینکه چرا هدف این agent nightingale مشخص نشد چی بوده و چرا اینقدر به خون آلن تشنه بود!!
دوم اینکه این mr scratch که آخر بازی میاد کیه؟؟
همون بعد آلن هست که تو کابین سرگردونه و تو DLC ها همش رو اعصابه با این تلوزیونا؟؟

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
دوستان دوتا سوال در مورد بازی!!
اول اینکه چرا هدف این agent nightingale مشخص نشد چی بوده و چرا اینقدر به خون آلن تشنه بود!!
دوم اینکه این mr scratch که آخر بازی میاد کیه؟؟
همون بعد آلن هست که تو کابین سرگردونه و تو DLC ها همش رو اعصابه با این تلوزیونا؟؟
1-کلا به آلن مشکوک بود
2-فلسفه ی طولانی داره.باید american nightmare رو باز یکنی که شخصیت منفی اصلیش mr scratch هست....کسی هست که بعد از گیر افتادن آلن,در دنیای واقعی بوجود میاد و جاش رو می گیره و سپس برای آلن یه تله می زاره تو تاریکی...

danialwake

کاربر سایت
Apr 6, 2012
63
نام
دانیال
آقا این بازی خیلی داستان فوق الهاده ای داره و من عاشقشم:d:x اما به نظرتون اگر تو گیم پلی یه خورده کمتر از اون نیروی تاریکی ها میومد(که بهضی وقتا اعصاب خورد کن می شدن)بهتر نبود؟داشتی راه میرفتی یه دفعه یه لشکرشون از تو در خت میومدن بیرون:|به نظر من اگر دشمنای متنوع تری تو داستان میذاشتن بهتر بود مثلا اون قسمتایی که پلیس می افتاد دنبالت به جای این که نیروی تاریکی اونارو منحرف کنه خودت با اونا میجنگیدی...:dالبته این نظر منه و شاید شما اینطوری بازی رو بیشتر دوست میداشتین:d
آخرشم من نفهمیدم چرا این یارو پیر زنه افتاده گیر این آلن بد بخت و می خواد باهاش چیکار کنه!:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر