داستان Alan Wake (کسانی که بازی نکردن نخونن!!!)

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
البته توی DLC ها کاملا مشخص میشه که آلن ، توماس نیست
من DLC هاشو بازی نکردم ولی تا جایی که میدونم تو DLC ها داستان چندان جلو نرفت و توماس دوباره با همون ظاهرش آلن رو داشت راهنمایی میکرد
حالا شما یه توضیح بده دقیق ببینیم از کجا متوجه شدی که فرق دارن
-------------------------------------------------------------
در کل من فکر میکنم نقد نسبتا درستی داره از بازی، به جز 1-2 مورد همه چی منطقیه
اون 1-2 مورد هم (مثل همون کلبه و ...) ممکنه به خاطر این باشه که شاید بازی رو چند ماه بعد از اینکه بازی کرده بوده نقد کرده و صحنه ها رو دقیق یادش نبوده :d

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
من DLC هاشو بازی نکردم ولی تا جایی که میدونم تو DLC ها داستان چندان جلو نرفت و توماس دوباره با همون ظاهرش آلن رو داشت راهنمایی میکرد
حالا شما یه توضیح بده دقیق ببینیم از کجا متوجه شدی که فرق دارن
-------------------------------------------------------------
در کل من فکر میکنم نقد نسبتا درستی داره از بازی، به جز 1-2 مورد همه چی منطقیه
اون 1-2 مورد هم (مثل همون کلبه و ...) ممکنه به خاطر این باشه که شاید بازی رو چند ماه بعد از اینکه بازی کرده بوده نقد کرده و صحنه ها رو دقیق یادش نبوده :d
درست یادم نمیاد خیلی وقت پیش بازیش کردم ولی اگه اشتباه نکنم خود Alan از توماس میپرسه : پس تو من رو خلق کردی ؟ توماس در جواب میگه نه بعدا همه چیز رو میفهمی ( احتمالا چون دیدن هوادارا گیج شدن این دیالوگ رو گذاشتن ، البته بازم میگم خیلی وقت پیش بازیش کردم و درست یادم نمیاد )

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
درست یادم نمیاد خیلی وقت پیش بازیش کردم ولی اگه اشتباه نکنم خود Alan از توماس میپرسه : پس تو من رو خلق کردی ؟ توماس در جواب میگه نه بعدا همه چیز رو میفهمی ( احتمالا چون دیدن هوادارا گیج شدن این دیالوگ رو گذاشتن ، البته بازم میگم خیلی وقت پیش بازیش کردم و درست یادم نمیاد )
این جمله اصلا نشون نمیده اینا یکی نیستن، تازه در همون راستای یکی بودنشونم میشه ازش استنباط کرد.
در ضمن اگرم میگفت که یکی نیستن بازم نمیشد بهش استناد کرد چون همونطور که آلن توماس رو از خودش نمیدونه، توماس هم که شخصیت دیگه اش هست میتونه آلن رو از خودش ندونه!
اصلا مگه کسی که چند شخصیتی باشه خودش میدونه که چند شخصیتی هست؟ :d
این نقد چند تا از مهم ترین سوالایی که تو ذهن من بود رو جواب داد (اگه درست باشه) اونم اینه که این نایتینگل یه دفعه از کجا سر و کلش پیدا میشد و چرا دنبال آلن بود؟ یا اینکه چرا به 4-5 اسم مختلف آلن رو صدا میزد؟ یا اینکه چرا دست نوشته های آلن رو مدرک جرم اون میدونست؟ (چون اینطوری دست نوشته های آلن درواقع کارهایی بود که آلن می خواست انجام بده یا انجام داده بود! مثلا همون قضیه باربارا که تو دست نوشته ها نوشته بود چطور توسط توماس (یعنی خود آلن) کشته میشد)
البته اگه بازی ادامه پیدا کنه ممکنه این شبهات از بین بره و معلوم شه که این نقد هم اشتباه بوده! ولی فعلا با این سطح اطلاعات نقد خوبیه :d

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
این جمله اصلا نشون نمیده اینا یکی نیستن، تازه در همون راستای یکی بودنشونم میشه ازش استنباط کرد.
در ضمن اگرم میگفت که یکی نیستن بازم نمیشد بهش استناد کرد چون همونطور که آلن توماس رو از خودش نمیدونه، توماس هم که شخصیت دیگه اش هست میتونه آلن رو از خودش ندونه!
اصلا مگه کسی که چند شخصیتی باشه خودش میدونه که چند شخصیتی هست؟ :d
این نقد چند تا از مهم ترین سوالایی که تو ذهن من بود رو جواب داد (اگه درست باشه) اونم اینه که این نایتینگل یه دفعه از کجا سر و کلش پیدا میشد و چرا دنبال آلن بود؟ یا اینکه چرا به 4-5 اسم مختلف آلن رو صدا میزد؟ یا اینکه چرا دست نوشته های آلن رو مدرک جرم اون میدونست؟ (چون اینطوری دست نوشته های آلن درواقع کارهایی بود که آلن می خواست انجام بده یا انجام داده بود! مثلا همون قضیه باربارا که تو دست نوشته ها نوشته بود چطور توسط توماس (یعنی خود آلن) کشته میشد)
البته اگه بازی ادامه پیدا کنه ممکنه این شبهات از بین بره و معلوم شه که این نقد هم اشتباه بوده! ولی فعلا با این سطح اطلاعات نقد خوبیه :d
با وجود اینکه اصلا از این ایده خوشم نمیاد :D ولی احتمالش هست ، باید صبر کنیم تا نسخه بعدی بیاد و همه چیز رو مشخص کنه
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
البته توی DLC ها داستان بازی خیلی جلو رفت و نشون داد که Alan اسیر تاریکی شده بود و با کمک توماس دوباره تونست کنترل خودش رو بدست بیاره و شروع کرد به نوشتن ادامه ایی برای Departure ، که توی اون میخواست اشتباهاتش رو اصلاح کنه ( یه جورایی نسخه دوم رو تایید کردن )

آخرین ویرایش:

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
با وجود اینکه اصلا از این ایده خوشم نمیاد :D ولی احتمالش هست ، باید صبر کنیم تا نسخه بعدی بیاد و همه چیز رو مشخص کنه
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
البته توی DLC ها داستان بازی خیلی جلو رفت و نشون داد که Alan اسیر تاریکی شده بود و با کمک توماس دوباره تونست کنترل خودش رو بدست بیاره و شروع کرد به نوشتن ادامه ایی برای Departure ، که توی اون میخواست اشتباهاتش رو اصلاح کنه ( یه جورایی نسخه دوم رو تایید کردن )
نسخه دوم که تایید شده هست
آخر credits بازی مینوشت که سفر آلن در درون تاریکی ادامه خواهد داشت :d

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
دوستان من از اول تاپیکو دنبال کردم بازی اصلیم تموم کردم ولی dlcها قسمتمون نشده چون افلاینیم متاسفانه اما چیزی که از بازی فهمیدم اینه که این دوتا در حقیقت یه نفرن فقط نمیدونم کدومشون حقیقه الن یا توماس چون نوعی که داستان روایت شده ممکنه جفتشون حقیقی باشن ولی نکتهای که درباره این نفر هست اینه که این فرد اسکیزوفرنی پیشرفته ای داره و اینها همه توهمات این فرد هستن که احتمالا قبل از ورود کاملش به توهم دست به جنایت هم زده بوده یکی از نشونهاش اینه که هرکسی رو که نمیتونه تو توهماتش راه بده و جلوش مقاومت میکنه توسط تاریکی بلعیده میشه مثل دکتر و مامور fbi در حقیقت اونارو از توهمش میندازه بیرون

aryasoft2872

کاربر سایت
Nov 25, 2009
584
نام
M.P
schizofernia شیزوفرنی خونده میشه.این هم کاملا چیز ممکنه این سازنده ها هم مرض دارن یه جوری ساختن که هر جوری که بخوای بتونی تعبیر کنی و یک جواب مشخص نداشته باشه.بابا یکم از نیت یاد بگیرید.(فن نشید که آب میریزم رو موتورتون بسوزید ها،گفته باشم)

ac120

کاربر سایت
Nov 27, 2011
19
نام
سجاد
من نسخه پیسیشو تموم کردم امروز
چیزی که منو گیج کرده
اولش الن ویک میرن با زنش تو مسافرت و میرسن به شهر و کلید رو از پیرزن میگیرن (ولی مگه توی دنیای فیزیکی اون محل نابود نشده؟؟) پس چطور الن به اون مکان میرسه و این اتفاقات براش میفته؟
بعد یه دفعه خودش روتوی ماشین میبینه که داره میفته (درسته؟) حالا اون میره و میگن اون دریاچهه اصلا وجود نداره! (پس زن الن چه اتفاقی براش افتاده دقیقا؟ مگه توی اون دریاچه گم نشده؟ یعنی الن توی دنیای فیزیکی به سر میبره وقتی که پلیس میگه اونجا وجود نداره یا تو روئیا؟اگه توی رویا به سر میبره پس اون دریاچهه دنیای فیزیکیه ؟ یعنی دریاچه وجود داره یا فقط یه روئیاست پس اگه روئیاست در واقع چه اتفاقی برای همسر الن افتاده؟
یا داستان کاملا متناقض نوشته شده
یا ما معنیشو نمیفهمیم

Captain America

I am become Death, The Destroyer of Worlds
کاربر سایت
Aug 13, 2010
7,101
نام
Jesus
چیزی که منو گیج کرده
اولش الن ویک میرن با زنش تو مسافرت و میرسن به شهر و کلید رو از پیرزن میگیرن (ولی مگه توی دنیای فیزیکی اون محل نابود نشده؟؟) پس چطور الن به اون مکان میرسه و این اتفاقات براش میفته؟
بعد یه دفعه خودش روتوی ماشین میبینه که داره میفته (درسته؟) حالا اون میره و میگن اون دریاچهه اصلا وجود نداره! (پس زن الن چه اتفاقی براش افتاده دقیقا؟ مگه توی اون دریاچه گم نشده؟ یعنی الن توی دنیای فیزیکی به سر میبره وقتی که پلیس میگه اونجا وجود نداره یا تو روئیا؟اگه توی رویا به سر میبره پس اون دریاچهه دنیای فیزیکیه ؟ یعنی دریاچه وجود داره یا فقط یه روئیاست پس اگه روئیاست در واقع چه اتفاقی برای همسر الن افتاده؟
یا ما معنیشو نمیفهمیم
بایدم گیج بشه چون بازی بین مرز رویا و واقیعت هست کلا هدف سازنده هم همین بوده درکل وایسا نسخه ها بعدی ولی این 2تا DLC که یکم روشن سازی میکرد :d

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
چیزی که منو گیج کرده
یا ما معنیشو نمیفهمیم

دریاچه که وجود داشته اون کلبه سالها قبل نابود شده بود

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
تاپیک چه خوب موقعی بالا اومد...دوستان اگ کسی هست داستان AN رو هم اضافه کنه.من خودم تموم نکردم,تموم کردم اگه کسی زحمتشو نکشیده بود خودم می نویسم...

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
واقعا کسی از بچه های تاپیک AN رو بازی نکردن؟بابا خیلی بی حالین من گفتم الاناست که تاپیک بترکه.....یعنی AW برای شما 1200 پوینت ارزش نداره؟
...
آقا من یه جمع بندی داستانی بکنم,آلن باز آلیس می ره برایت فالز,در همین حال نماینده تاریکی که اون پیر زنه باشه,وارد شهر می شه.آلن رو مجبور به نوشتن یه داستان می کنه.داستان تبدیل به واقعیت می شه.آلیس گم می شه.آلن به دنبال دوباره نویسی داستانه.متوجه فردی به اسم توماس زین می شه که احتمال داره پدرش باشه.به هر حال,هر کسی باشه,نماینده ی نور به حساب میاد.آلن به کمک توماس به کلیکر می رسه.اینجا من خودم یه نمه گی رکردم.کلیکر رو آلن آخرین بار به آلیس می ده.زین از کجا پیداش می کنه رو نمی دونم...آلن به کلبه برمی گرده و با کلیکر تاریکی رو می ترکونه و آلیس نجات پیدا می کنه.ولی آلن تو کلبه گیر می کنه.توماس به آلن در مورد دوقولوی شیطانیش به اسم اسکرچ می گه.می گه که اسکرچ به جای او به دنیا میاد که من اینجاش رو باز گیج شدم که در ادامه می گم چرا....
در signal دیدیم که آلن توسط تاریکی تو یه مکانی تو ذهن خودش گیر افتاده,آلن به کمک توماس و سینگنالی که می ده نجات پیدا می کنه.بعد از اون در آخر writer دیدم که الن راه برگشتن به دنیای واقعی رو پیدا کرده....نوشتن داستانی جدید به اسم The Return.....
اما حالا داستان AN چوری به آخرین dlc وصل می شه رو نمی دونم.الن تو یه بعد دیگه ای از مکان,یه مکان ذهنی گیر کرد.جایی تو آریزونای مجازی,در حال کشمکشی با اسکرچ.دقیقا مانند یکی از قسمت های برنامه ی night springs که آلن خودش نوشته بوده.آلن یه جاش می گه اسکرچ خیلی دوست داره به دنیای حقیقی بیاد ولی نمی تونه,که این با حرف هایی که توماس گفته بود تناقص داره...و اینکه اصولا آلن اینجا چیکار می کنه؟اون داستانی که داشت برای رهایی از کلبه می نوشت چی شد.....آلن تو یکی از دست نوشته هاش نوشته که الان دو ساله که از آلیس دوره و آلیس فک می کنه آلن مرده...این یعنی آلیس به دنیای واقعی برگشته...آلن تو این دو سال کجا بوده؟تو کلبه هست هنوز....
البته من هنوز AN رو تموم نکردم.اما کلا روند داستانی به این برمی گرده که آلن به دنبال درست کردن صحنه هایی که تو داستانی که نوشته بود هست تا واقعیت رو دوباره بنویسه تو بتونه از حلقه ی زمانیی که اسکرچ اونو توش زندانی کرد نجات پیدا کنه و به حقیقت واقعی(کلبه؟)برگرده...آلن به دنبال راه فراره,اسکرچ هم همینطور....
خواهشا یکی بیاد در مورد این همه زرت و پرتم نظر بده تا دیوونه نشدم...

Castiel 22

کاربر سایت
Mar 10, 2012
1
من تازه نسخه کامپیوتر این بازی رو تموم کردم

یادمه 2 سال پیش حسرت میخوردم که پس چرا کامپیوترش زودتز نمیاد

در طی 12 سالی که دارم بازی میکنم بهترین بازی از نظر سناریو و خط داستانی بود

در ضمن الطیر جان من میدونم اخر امریکن نایت میر چی میشه . اگه میخوای بگو توی اسپویلر بگم

در ضمن دوستان خبر جدیدی از سری جدید بازی نیست ؟ یعنی که کی میاد ؟ اسمش چیه

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
من تازه نسخه کامپیوتر این بازی رو تموم کردم

یادمه 2 سال پیش حسرت میخوردم که پس چرا کامپیوترش زودتز نمیاد

در طی 12 سالی که دارم بازی میکنم بهترین بازی از نظر سناریو و خط داستانی بود

در ضمن الطیر جان من میدونم اخر امریکن نایت میر چی میشه . اگه میخوای بگو توی اسپویلر بگم

در ضمن دوستان خبر جدیدی از سری جدید بازی نیست ؟ یعنی که کی میاد ؟ اسمش چیه

نه بابا چی تو اسپویلر بگم دارم بازی می کنم....فقط اینجا خشکسالی شده هیچکس نیست...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر