امتياز اعضای بازی سنتر به عناوین پلتفرم PC

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
تو اين تاپيك مي خوايم نظر شما و امتيازي رو كه به هر بازي ميديد مشخص كنيم تا شايد بتونيم بهترين بازي رو تو هر ماه يا سال با نظر خودمون انتخاب كنيم
پايين ترين امتياز 0
بالاترين امتياز 10
همراه نظر ( خواهشمند است نظر کارشناسانه باشه )

اینم بازی های سری 1 : ( تا تاریخ 5 مهر )

Wolfenstein
Wanted Weapons of Fate
Left 4 Dead

Bionic Commando
Call of Juarez Bound in Blood
Street Fighter IV

جواب لیست امتیازات سری اول :

امتیاز اعضای بازی سنتر به عناوین PC

اینم بازی های سری 2 ( با تشکر از میثم ) تا تاریخ 20 مهر :

Batman Akham Asylum
Resident Evil 5
Mini Ninja
NFS: SHIFT
Red Faction Guerilla
Darkest of days
Section 8
overlord 2
ARMA II
Trine
X-Men Origins: Wolvorine

جواب لیست امتیازات سری دوم :

اینم بازی های سری 3 : ( تا تاریخ 28 مهر )

Assassin's Creed
Bioshock
Brothers In Arms 3
Crysis
Crysis Warhead
Dark Sector
Dead Space
Far Cry 2
F.E.A.R 2
Gears of War
GTA IV
GRID
Mirror Edge

لیست امتیازات سری سوم :

بازیهای سری 4 ( تا تاریخ 5 آبان )

Splinter Cell: Double Agent
STALKER: Shadow of Chernobyl
STALKER: Clear Sky
Call of Duty 4
Call of Duty: World At War
Fallout 3
H.A.W.X
Resident Evil 4
Prince of Persia 2008
Burnout: Paradise
Mass Effect
Devil May Cry 3
Devil May Cry 4
Pro Evolution Soccer 2009
Colin Mac Rae: Dirt
Silent Hill: Homecoming

لیست امتیازات سری چهارم :

Last edited by a moderator:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
من از منیا می رم سراغ این یکی تنها سونیک هست که تموم نکردم کلا سونیک همیشه بازی سختی بوده حتی بعضی جاهاش از نینجا گیدن هم سخت تر بوده باس اخر SONIC UNLEASHED چیزی سخت تر از باس اخر دارک سولز برام بود.
داستانم که بازی کارتنی چه انتظاری دارید باز بهتر از ماریو هست که همیشه دارن پرنس بلند می کنن می ریم نجاتش بدیم اینقدر این پرنس دستخورده شد دیگه ماله خودشون:D

داستان مسخره است. این که دکتر اگمن میاد دوستت میشه بعد میاد نجاتت میده و بعدش باز میشه آدم بد داستان و باس آخر بازی که به شدت راحته و بچه دو ساله میتونه باس آخر شکست بده. داستان بدین منظوری که هم کلیشه ای است و هم با عقل جور درنمیاد. کاپ هد را می توانیم جز بازی های کارتنی حساب کنیم اما حداقل داستان باحالی داشت. من که میرم سراغ Outlast 2 (اگه وقت کنم!)

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
دوستان میشه چندتا بازی خوبه زامبی محور معرفی کنید:D:D:D

Zombi
The Land Of The Dead
Doom III (زامبی داره)
WarZ
DayZ
State Of Decay
House Of The Dead (تعداد شمارهاش زیاده!)
Yaiba Ninja Gaiden Z
Dead Rising 1,2,3,4
Left 4 Dead 1,2

farhad_fr2

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,360
نام
فرهاد
دوستان میشه چندتا بازی خوبه زامبی محور معرفی کنید:D:D:D
تو سبک های مختلف

Darkwood
Save 40% on Darkwood on Steam

Dying Light
Welcome to Steam

RESIDENT EVIL 7
RESIDENT EVIL 7 biohazard / BIOHAZARD 7 resident evil on Steam

Resident Evil 4/5/6
Resident Evil 4/5/6 on Steam

Dead Island 1-2
Dead Island Definitive Collection on Steam

They Are Billions
Save 10% on They Are Billions on Steam

Walking Dead
The Telltale Everything Walking Dead Bundle on Steam

Prototype 1-2
Prototype Franchise Pack on Steam

Black Mesa
Black Mesa on Steam

How to Survive 1-2
How to Survive on Steam
How to Survive 2 on Steam

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
g0fo_tembo_the_badass_elephant_game_icon_by_19sandman91-d92x6gi.png

TEMBO THE BADAS ELEPHANT

رمبو 4/25

داستان بازی از این قراره که گروهی مرموز به نام فانتوم خبیث (PHANTOM) حمله می کنند به شهر Shell...بعد فرمانده ارتش شهر بعد از کلی تلفات و کُشت و مُرد...می بینه که مقابله در توانش نیست و ارتش اونا خیلی خفن تره ....فرمانده چیز...اسمش یادم نیست...یک آدم ارتشی دیگه ..شما اصلا گروهبان قندعلی صداش کنید..!!خلل خاصی در ابعاد داستان ایجاد نمی کنه..!!
یادش میاد قدیما که جوون بوده , سربازیش رو افتاده بود یک جای بد آب و هوا...از قضا اونجا هم با این گروه و اشرار درگیر شده بودند و کاری از پیش نبردند تا اینکه یک فیل به کمکشون اومده بود و نسخه ی خواهر و مادر گروه فانتوم رو در هم پیچیده بود....پس درنگ نمیکنه سریع زنگ میزنه خونه تمبو اینا...:)]...تمبو هم که میشنوه کلی عصبانی میشه یک دست به آب میره و کمربند و سربندی رو که از رمبو یادگاری گرفته میبنده و میره به نیت دوباره پیچیدن نسخه همون عزیزان گروه فانتوم ....
آهان اسمش یادم اومد ژنرال Krenmanبود ولی همون گروهبان قندعلی بیشتر بهش میاد..​

از اونجایی که شما فیل هستید خوبیت نداره که طرف های مقابل شما چهار تا موش وزنبور باشند یا قارچ زِپرتی و ربات پیزوری....اینجا شما با ارتشی تا سنگدان مسلح طرفید که توپ و تانک وهلکوپترهاشون رو میریزن جلوی جوجه سرباز های آش خور دوماه خدمتی ...پس گول هیکلتون رو نخورید بازی سخته..!!:-SS

چون تمبو خرطوم داره و خدا رو شکر هنوز دست به ترکیبش نزده سرش رو بده بالا ...پس جا زیاد داره.. سازنده ها یک مکانیک جالب طراحی کردند که بتونید از آب سرد کن ها آب پر کنید وحمل کنید و جاهایی که آتیش سر راحتون هست یا در مقابل دشمن های آتشین خیالتون راحت باشه....همینطور گل ها رو آب بدید تا ازشون به عنوان فنر استفاده کنید یا از کاکتوس ها به عنوان راهی برای عبور از موانع....

(قابل توجه خانم هایی که سرش رو دادن بالا بعد تو خیابون یک آب معدنی میگیرند دستشون...اگه اینکار رو نمی کردید جا داشت و لازم نبود با خودتون بطری حمل کنید...:-"...)

بازهم چون تمبو هیکلش ورزشکاری هست کلی دیوار و زمین و ماشین برای در هم شکستن برای شما در بازی تعبیه شده که چه با عضلات ماتحت و چه با خرطوم چکشی خرابشون کنید و حالی به حولی..!!کلی هم والیبال داره تو بازی اونم با توپ های زرهی سنگین خودکار ...کلا سازنده ها از تمام پتانسیل یک فیل در جهت رشد و تعالی گیمپلی استفاده کردند...=D>...

گیمپلی کامله کامل هست و شباهت هایی هم به سونیک و دانکی کونگ داره.!! ولی تمبو اولین قدم رو به عنوان یک حیوان در میان کاراکترهای بازی های پلتفورمر کاملا محکم برداشته و بنظرم جاش کنار سونیکه ولی فقط حیف بخا طر هیکلش باید بره کنار Rambi از دانکی کونگ اون ته بشینه...!!

تو بازی های پلتفورمر چه 3 بعدی چه دو بعدی معمولا یک چیزی رو به عنوان آیتم اصلی برای جمع کردن قرار میدن که با جمع آوری هر100 تا هم یک عمر به شما اضافه میکنه....این آیتم هم چیزی نیست جز غذایی که طرف می خوره مثلا هویج برای خرگوش,سکه برای جوجه تیغی !!, الماس برای آدم....!!...خوب حرفم رو پس میگیرم مثل اینکه زیاد علمی نبود....ولی تو این بازی صدق میکنه...حالا اگه گفتید فیل چی می خوره؟ شما بگو...خیار..نه...بادنجون,نه .. چی , موز ...نه داداش موز رو که اسب می خوره!! شما بگو ... پشت اون آقا کچله...گوشت و قارچ نه ...بابا خودم می گم بادوم زمینی....

یادتونه قدیما تو اینجور بازی ها باید حرف های انگلیسی رو جمع می کردیم مثل هرکول یا تارزان... خداروشکر الان هنوز تو دانکی کونگ این سنت حسنه برقراره...ولی اینجا هم وظایفی هست که حوصله تون سر نره

تو هر مرحله چند تا هدف رو می تونید دنبال کنید مثلا یکیش اینه که همه آزادگان رو برگردونید خونشون...یا همه دشمن ها تک تک و تا آخرین دونه باید نابود بشن حالا نوع نابودی تصمیمش با شماست می خواهید بشینید روشون خفه شن...بپرید روشون , له بشن ...آج تون رو بکنید تو ...تو ...(کجا رو بگم آخه که هم آج بره توش و هم حمل بر بی احترامی نشه آها فهمیدم...)...آستین شون تا ...تا....همون بمیرند...!!#-o...

گرافیک بازی کمیکی و سل شید هست و به سبک کمیک ها روی صفحه کلی چیز میز مینویسه که همون افکت صدا ها هستند مثل Da DA..Dom Dom Boo, Boom Zarp Zoort...ولی تنوع محیطی و رنگ بندی بسیار بالاست ....

بازی مال سال 2015 هست و بسیار زیبا تریلر رو ببینید عاشقش میشید من سومین بار بود تمومش کردم...فعلا که شماره دومی در کار نیست ولی امیدوارم سگا نیاد امتیاز این بازی رو هم مثل اون دختره عینکیه بزاره تو طَبَق اخلاص دو دستی تقدیم نینتندو خسیس کنه...!! گیم اسپات وگیم تریلرز بهش 8 دادن پس فکر نکنید بازی درپیتی هست...!!;)
من برای شادی روح گیم تریلرز مرحوم مغفور.. میدم همون نمره 8

87im_2.jpg

مرســـــــی عضلـــــــــه!!...چی بود عمرمون رو گذاشتیم پای کنترل چهارتا موش و خرگوش و جوجه تیغی...کاراکتر باید جون داشته باشه مثل این ...آخه کی باورش میشه با یک خرگوش بپری رو کله آدم بعد آدمه از هم بپُکه...حداقل اینجا اوج رئالیسم رو در بازی های رایانه ای شاهد هستیم ...باور ندارید با این کاراکتر بپرید روی سر ....

ako8_9.jpg

اینجا نمونه ای از کارهایی که می تونید با آبتون!! انجام بدید رو شاهد هستید...
تابستونه و خسکسالی ,آب کمه یک پیام هم بدیم !! قدر آبتون رو بدونید هدرش ندید...!!

5uoi_4.jpg

تهیه کننده سگاست ....شما هم که هیکلتون گرد و قلمبه...جون میده برای پین بال....

kp2l_5.jpg

مراحل بازی خیلی متنوع هست شهر ,جنگل , بیابون و کارخونه , شهربازی, قطار ,آسمانخراش ...
اونوقت سونیک گیر کرده تو گرین هیل بیرون هم نمیاد مبادا گم شه نتونه برگرده ....بچه فوفول...!!

jbdz_3.jpg

گودزیلا علیه تمبو....بله اینجوریاست ...دلم برای تمبو خیلی میسوزه بیچاره تو اولین بازیش کارگردان کلی ازش کار کشید و زخم و زیل برداشت...تازه به حقش هم نرسید....زمونه بدی شده ...اون قدیما طرف یک موش کیسه دار درست کرد اونم به رنگ نارنجی که همه هم فکر میکردند روباهه..!! 3 بار پرید رو سر Ripper Roo (همون سگه آبیه که از دیوونه خونه در رفته) اونم تو دو تا شماره....آی باسه این نون کرد ....آی نون کرد...کلی معروف شد.....!!

at9q_d443f541-b83b-4f9a-b839-7d2acb90eb02.gif

خودتون قضاوت کنید این شبیه تره به vanquish...یا vanquish به vanquish..
پیشاپیش بابت حجم گیف معذرت...حجم کم کُنِمون دم دست نبود ..مثل اینکه دادن به همسایه!!

آخرین ویرایش:

HITMAN 2000

کاربر سایت
Mar 22, 2018
170
10/10
Dr. Jekyll and Mr. Hyde - 1988

DrJekyllAndMrHydeNESBoxart.jpg

خب فکر کنم اولین بازی کنسولی نباشه که تو این تاپیک نقد میشه. :D ولی بدلیل وجود یه چیزی بنام Emulator میشه این بازی رو دیگه پورت شده روی PC دونست.
از همین اول کار بگم من با نظر AVGN مبنی بر shitty بودن این بازی مخالفم! این بازی فقط درجه سختی بالایی داره. برای بچه های 9-10 ساله ساخته نشده! اگه با دید "بکس-برو-جلو" بری سمت این بازی، چیزی که نود درصد بچه های دهه 80-90 میلادی همین دید رو داشتن، تو این بازی اذیت میشی. اما به محض اینکه یاد گرفتی باید تو بازی چیکار کنی خیلی آسون تر از اونی که بنظر میاد میشه.
تو دوران میکرو که من هیچوقت نوار (کارتریج) این بازی رو در ایران ندیدم. متاسفانه یه شاهکار هنری رو از دست دادیم! بله هنری! این بازی جلوه ای از Duality (دوگانگی خیر و شر) در زندگی ما انسان هاست. چیزی که AVGN خیلی ازش شاکیه حرکت کند و قدرت مانور محدود دکتر جکیل در طول روز در شهره. اما بنظر من این استعاره از زندگی روزمره انسان مدرنه. اینکه کلاغا روی کله آدم خراب کاری کنن یا سگ هاری به آدم حمله کنه یا یه پسربچه تخمه سگ آدمو با تیرکمون بزنه یا گدای نوازنده که با زدن یه ساز مزخرف تو مخ آدم میره، عین واقعیته! جزئی از زندگی مدرن شهری! حتی اون یارو که بمب میندازه زیر پای آدم هم میتونه واقعی باشه. من خودم تا حالا چند بار شده تو خیابون ترقه انداخته باشن زیر پام! (یا خودم انداخته باشم زیر پای بقیه:D)
و از اون طرف آقای هاید که دقیقا در جهت عکس دکتر جکیل (از راست به چپ) حرکت میکنه و خوی وحشیگریش نشان دهنده اون انرژی شر آزاد شده هست که در همه ما بدلیل تمدن و زندگی مدرن روزمره منفعل مونده. اون تیرهای که آقای هاید پرتاب میکنه و توی دفترچه بازی ازشون به عنوان psycho-wave (امواج روان-پریشی) یاد میشه که معرکه هستند! =)) حالا حدس بزنید با این امواج روان-پریشی چه دشمنایی رو میشه تو بازی زد؟! یه عده مغز که مثل قورباغه جهش میکنند. این بازی از لحاظ تفسیرهایی که ازش میشه ارائه داد معرکه است! این رو میشه استعاره از این دونست که شما باید مغز (روان) آدمهای مخلالفتون رو باید هدف قرار بگیرید.
اما بودن در نقش آقای هاید به این سادگی ها نیست. و هزینه ای داره که باید بپردازید. اگر با آقای هاید بیش از حد بازی کنید و از اون نقطه ای که دکتر جکیل پیشروی کرده تجاوز کنید یه صاعفه قدرتمند از آسمون میاد و بوم! هاید رو میترکونه. و بازی تموم میشه! این در رابطه با برقراری تعادل در شخصیت انسان هست که اگه رمان اصلی رو هم خونده باشید بهش اشاره شده. البته رمان با این بازی تفاوت های زیادی داره ولی در اونجا هم زیاده روی در آقای هاید بودن آخرش کار دستش میده)
در واقع این بازی برخلاف تمام بازیهای پلتفورمر و بکش-برو-جلوی مرسوم اون زمان مثل ماریو و نینجا گایدن و دبل دراگون و... علاوه بر خط جون (زندگی) یه خط روان هم داره که باید مدام حواستون بهش باشه و درباره اش استراتژی بخرج بدید. بعضی وقتا باید خالیش کنید و بعضی وقتا باید پُر نگهش دارید. بستگی به شرایط تو بازیتون داره.
این روند تا مرحله آخر ادامه، اما اونجاست که دیگه باید نیرو رو آزاد کنید تا با آقای هاید با مشکل اصلی روبرو بشید و پایان اصلی بازی رو ببینید. (اگه با دکتر جکیل به آخر مرحله آخر برسید پایان فرعی بازی رو میبینید.)
نتیجه ای که میگیریم سخته یه بازی بسازی که ملت بعد 30 سال بیان درباره اش هنوزم بحث کنن!! و اتفاقا با گذشت زمان به ارزش بازی بیشتر پی ببرن! این نشون دهنده شاهکار بودن بازیه. علاوه بر این موسیقی بازی هم از اون موسیقی هاست که تا مدت های مدید تو ذهنتون میمونه و فراموش نخواهید کرد...!

Dr._Jekyll_and_Mr._Hyde_NES_game_screenshot.png

دکتر جکیل درحال رفتن به مراسم عروسی که در راه از زن و مرد همه میخوان بهش تنه بزنن و انگولکش کنن. :D

Dr.-Jekyll-and-Mr.-Hyde.2013-09-14-21.31.48.png

این همون گدا هست که تا بهش پول ندی خفه نمیشه! اگرم پول نداشته باشی که انقدر تو مُخت میره تا اعصابتو از دست بدی و تبدیل به آقای هاید بشی!

Dr.-Jekyll-and-Mr.-Hyde.2013-09-14-21.33.20.png

بازی در نقش هاید و مواجه با چهره کریه و زشت شهر!

cart-j.jpg

کاور نسخه ژاپنی بازی که در مقایسه با نسخه غربی اصلا تعریفی نداره! ولی در عوض نسخه ژاپنی حاوی یه سری چیزاس که توی نسخه غربی سانسور شده. از جمله یه خانمه هست توی ورژن ژاپنی که شما رو به خونشون دعوت میکنه و... :D مارو بگو فکر میکردیم ژاپنی ها آدمهای خجالتی و باعفتی هستن!..:D

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
ao5q_dead_cells_icon_v1_by_andonovmarko-dcje0h3.png

Dead cells

میراث مرد مرده

قبل از اینکه بازی رو شروع کنید رجوع کنید به گذشته... تو بازی آیزاک شانستون چطور بود کثافات رو چجوری از سر راه بر میداشتید...تو اینتر گانجن چطور اسلحه مسلحه ردیف بود, اسلحه زنبوری پیدا می کردید....اگه ازون آدم هایی هستید که کلاغ تو خیابون فاطمی گلاب به روتون چوقولی کنه , تو مترو شهرری توی واگن مترو در حال حرکت ! می افته روی فرق سر شما...دور این بازی رو خط بکشید تو این بازی به هیچ جایی نمی رسید....:no:...

گویا اولین کسی که بازی رو تموم کرده دومینو بوده از دِد پول 2..... خیلی سخته بشه مکانیک های گیم پلی رو توضیح داد من اگه خودم رو به دو پاره تقسیم کنم باز هم نمی تونم بگم بازی چجوری هست...فقط میتونم بگم کسلوانیا رو دیدید این آیزاکشونه....ادغام دو سبک مترویوانیا با روگ لایک....

اوایل بازی شاید یک مقدار شانس دخیل باشه ولی با گذشت 3 4 ساعت و چند تا آپگرید که بکنید و گیم پلی دستتون بیاد می بینید نه, بازی راه و رسم مروت و جوانمردی رو پیش میگیره و خیلی هم مرام داره و به شما حال میده و هیچ نیازی به شانس ندارید ...توی بعضی از دورها اینقدر اسلحه های توپ به شما میده که سر اینکه کدامین یک رو برگزینید ممکنه با خودتون دست به یخه بشید...!:Wacko:...

همونطور که گفتم بازی مترویدوانیاست پس باید در نقشه خوانی به مراتب بالایی دست یافته باشید ..از اون طرف به دلایل کاملا روگ لایکی , کل نقشه های مراحل به صورت رندوم تولید میشه و در ابتدا بخاطر نداشتن قابلیت های لازم , خو نمی تونید همه جا برید که با شکست مینی باس ها که به شما قابلیت هایی مثل راه رفتن رو دیوار یا ایجاد پیچک یا تلپورت رو میدن این مهم مُیَسر خواهد شد و وقتی کشتیدشون و قابلیت رو گرفتید توی دور بعدی نمی بیندشون ولی قابلیت که ازشون پیچوندید همیشه با شما هست در مقابل باس فایت های اصلی رو داریم که در هر دور ظاهر میشند و بسته به اینکه کدوم مسیر ها رو برای رفت آمد انتخاب میکنید متفاوتند ولی همیشه در هر دور از بازی هستند ...
مینی باس های رندوم دیگه ای هم جلوتون رو میگیرند در طول بازی ...بعد از اینکه بنده خدا ها رو کشتید چیزهای خوبی بهتون میدن تو رو خدا دستشون رو رد نکنید....

واقعا سازنده ها شاهکار ساختند و خار مترویدوانیا رو , روسفید کردند....!!

باز هم چون بازی روگ لایک هست پس نیمی از بازی شما مشغول سر و کله زدن با آیتم های بهتر و بهترتر هستید...

آیتم های بازی به چند دسته تقسیم میشند بدست گرفتنی ها شامل انواع شمشیرها و نیزه ها و پتک و بیل وتیروکمان ها و تبرزین و کونای و....
تو جیب گذاشتنی ها شامل انواع نارنجک ها و آیتم های تله ای مثل زوبین های خودکار ونیمه خودکار و تیغه های برنده که باید روی زمین کار گذاشته بشوند
آیتم های تِلِسمکی که دقیقا مشخص نیست کاراکتر کجاش می زاره مثل هلث دزدک یا افزایش تیر و کمبو......
و آیتم های آویزونکی...که شامل گردنبندها که همون کارکرد بازی های نقش آفرینی رو داره مثلا دمیج رو کم میکنه یا باعث میشه وقتی راه میرید زمین زیر پاتون آتیش بگیره و یا وقتی قل میخورید یک نارنجک ازتون خود به خود بپره بیرون و....

همه اینها 3 رنگ دارند سبز (سوروایو) و قرمز (بروتال )و بنفش (تاکتیک).تازه با پیدا کردن برگه های آپگرید به طور اتفاقی میشه آیتمی به اون رنگ رو افزایش قدرت داد به علاوه افزایش سلامتی بطور درصد کاهشکی....آیتم های طلایی هم که جاشون همیشه در قلب ماست.خلاصه اینکه گیمپلی چَپِش پُره پُره..... این بازی ها هم اینقدر نکات سیکوریت دارند که آیندگان به اونها پی خواهند برد...تازه با نمایش درهای زمان دار که پشتش گنجینه علی بابا پنهانه , بازی شما رو مجبور میکنه که سریع بازی کنید و از خیر گشت و گذار وکشت و کشتار بگذرید که این خود نقض آشکار قوانین بین المللی این سبک هست...گیمر بیچاره می مونه چه شکری رو بخوره تا موجبات سوزش براش پیش نیاد...~X(

اکشن های بازی نیز بسیار اکشنه !...می تونم با دیابلو 3 مقایسش کنم ...بسوزونید, له کنید, بپُکونید , سمی کنید , موجبات خون ریزی سایرین رو فراهم کنید ...همراه با افکت های برق و خون و آتش .....

اینقدر اسلحه تو بازی زیاده که باید سبک بازی خودتون رو مشخص کنید می تونید مثل جو موساشی از شینوبی کونای پرتاب کنید یا مثل الوکارد با شمشیر با دشمنان رو برو بشید یا حتی به مثابه بِلمونتیان با شلاق ....یا یخورده بیایید جلوتر مثل Aloy از هورایزن همه کارهاتون رو با تیر و کمان راه بندازید....ولی تو رو به هر کی قبول دارید ,مرگ من...:Praying:...اگر تبرزین آتیشی پیدا کردید عوضش نکنید...همون مسیر رو پیش بگیرید انشاالله به یاری پروردگار پیروزی از آن شماست.....!!...:Victory:

بعد از پایان هر مرحله میرید یک جایی برای نمازو ناهار به نام بین المرحلین...که اونجا چند نفر بیکار وایستادند هی میگند سی دی نوار پاسور...اگه برید جلو میتونید کلی آیتم بخرید و آپگرید کنید و اینا... با طلا جواهرات و سِلز هایی که جمع کردید و....:Weightlift:...اونجا یک سماور هم گذاشتن که می تونید رایگان فلاسک چایی تون ...منظورم همون پوشن تون رو پر کنید ولی نکته اینجاست که حتما باید یچیزی بخرید وگرنه در و باز نمیکنند برید بیرون....تریپ زورچپونی و ایناست...

کنترل بازی اینقدر نرمه اینقدر خوبه....استایل راه رفتن کاراکتر بی کله بازی با اون شلوار سندبادی و فرود های سهمگینی که روی سر دشمن ها میاد شما رو عاشق خودش میکنه.... شخصیت بازی اونقدر محبوب شده که از همین الان قراره به جمع Brawlout بپیونده در کنار خوآن از Guacamlee و یوکا و لیلی....

گرافیک بازی هم خیلی قشنگه, تم اکثر مراحل با توجه به اینکه کجا جریان داره یا رنگ های تند و گرمه مثل بالای برجها و غروب خورشید یا خیلی سرده مثل ته سیاهچاله ها....

تازه پرفورمنس و فریم بازی هم ردیفه!!و هیچ خطری اعم از در رفتن تِلِنگ کارت گرافیک و یا لب پر شدن سی پی یو , کامپیوتر شما رو تهدید نمی کنه و می تونید در این وضعیت ناجوانمردانه طولی و عرضی !! (ع=ا) فارغ از هر دغدغه ای به بازی کردن مشغول باشید ..باور کنید بعد از تموم شدن گارانتی کارت گرافیکم هر شب با کابوس اینکه کارتم سوخته خیس عرق از خواب می پرم و تا صبح به این فکر می کنم که آیا بالاخره تجهیزات دم دستی یک گیمر در گروه سوم کالاهای اساسی قرار خواهد گرفت...!:Hurted:

چازم, دث گمبیت ,گواکاملی 2 و دد سلز...واقعا امسال سال مترویدوانیاست.... Game of the year برای من از همین الان معلومه......توروخدا طرفدار هر سبک و سیاقی هستید تو هر جنس و با هر رنگ و در هر ابعادی هستید این بازی رو از دست ندید...

هر چی فکر کردم نتونستم ایرادی از بازی بگیرم جز اینکه دوز اعتیاد بازی بسیار بالاست....تا حالا فکر میکردم آیزاک و مامانش تو کار نشئه جات و مخدریات هستند...ولی این بازی یه پا بریکینگ بد هست برا خودش...!!

3 هفته هست بعد از بالا اومدن ویندوز بی اختیار روی آیکون دد سل کلیک میکنم همه چی از یک جا به بعد دیگه دست من و شما نیست آره قربونش یعنی کاراکتر بازی روی حاشیه نوار تسک بارم رژه میره مبادا من کاردیگه ای با سیستم انجام بدم !! این چند بار هم قاچاقی اومدم بازی سنتر ...یک بار که داشتم روی اینترنت اکسپلور کلیک میکردم نامرد منو دید دو تا تیر به نیت ایجاد حفره ای عمیق در با...سنم...به سمتم رها کرد...اگر جای خالی نداده بودم حفره هایم بهم دوخته شده بود ..!!گفت گمشو بیا تو بازی برام دو تا بلوپرینت پیدا کن تن لش...!!یعنی ازون بازی هاست که بشینه روی هاردتون فقط با پاک کردن ویندوز به صورت بوتیبل میشه از دستش رها شد....
نمره با اقتدار 10

cz4_deadcells_20.jpg

همه اینا رو خودم جمع کردم بخدا ... این ها شیشه ترشی نیستد بلکه آیتم هایی هستند که آزاد و رها گشته اند به دستان پر مهر من و شما ...

0rk9_dead-cells-mapa-.jpg

ساختار مرحله ها شبیه گراف و پیمایش درخت هست درون هر مرحله دو یا سه در خروجی هست که مرحله بعد رو مشخص می کنه....همه مراحل یک طرف High Peak Castle, هم یک طرف..40
ساعت در حال تهیه زیر ساخت ها و ایجاد زیرسازی های لازم بودم تا برسم به اینجا....20 ساعت هم در حال جان دادن کف حیاط اینجا ...نفهمیدم چی شد که یهو یک دری به تخته خورد ما نایل شدیم به دیدار غول آخر...:Hurted1:

amjr_large90855.jpg

در این مرحله شدت ضربه بعضی دشمن هابه قدری هست که کاراکتر تحت کنترل شما
مجبوره علاوه بر ریق رحمت , ریق رحمان و رحیم رو هم سر بکشه..!

bqm9_076315.jpg

این برادر عزیزی رو که در صحنه می بینید طلیعه دار رقم زدن 23 مرگ ناگهانی برای من بود از اونجایی که میگن اگه تحت فشار قرار بگیرید خلاقیت از یک جایی تون می زنه بیرون ...این عدو شد سبب خیر برای من و زد بیرون ... بنده علاوه بر مرور و دوره کامل ناسزا ها و فحش های سنتی و قدیمی...:Ranting: 13 فحش کاملا ایرانی جدید ابداع کردم و در پایگاه اینترنتی مربوطه ثبت و قدمی چند در تولید ناسزای ایرانی برداشتم ....!

1gg4_65464.jpg

همونطوری که احتمالا می دونید کاراکتر اصلی بازی یک وجود معنوی هست شبیه زباله !
که یک بدن مرده پیدا میکنه و می چپه توش
هر بار که بمیرید هم , بازی از اینجا آغاز میشه و پول هایی که جمع کردید پس از کسر مالیات
طی یک تراکنش به شما عودت داده میشه....

o78_deadcells2.jpg

این بابا رو جایی ندیدید ..نه, به چهره دوستانتون فکر نکنید...
خوب دقت کنید ...آره خودشه کسلوانیا ..
البته اینجا هزار ماشاالله غولی شده واسه خودش.....

ubg1_med_1504707642_image.jpg

این صندوقه مثل بعضی صندوق های پست فطرت دارک سولز نیست که یهو گاز تون بگیره....
خودش میگه بذار یه گاز ازت بگیرم ,بعد بهت آیتم های توپ بدم....
ولی تا ده نفر رو نکشید تلسمی گریبان گیرتون میشه در حد dante must die…!

i25_cojubcz0by4vay4i15e0lhcwau_lvvsx4fbgcnlb-2u.jpg

سایت IGN ایستر اگ های زیادی تو بازی پیدا کرده که چند تاش رو اینجا می ذارم.....
فقط به لطف فیلترینگ عزیز تر از جان , عکس ها کیفیت نداره...IGN
هر جا رو هم سرزدم فیلتر بود ایتالیا ,آفریقا, حتی گینه بی سائو

dg1x_images45.jpg

12i_images18zwqh7k.jpg

hwvt_imagesx742jufl.jpg

3g4_images7z2wvr5x.jpg

71n6_images.jpg

b9g0_imagesi78.jpg

38t1_images4654oa84.jpg

آخرین ویرایش:

HITMAN ISO 9001

کاربر سایت
Aug 27, 2018
50
نام
hkgjhgfj
ao5q_dead_cells_icon_v1_by_andonovmarko-dcje0h3.png

Dead cells

میراث مرد مرده

قبل از اینکه بازی رو شروع کنید رجوع کنید به گذشته... تو بازی آیزاک شانستون چطور بود کثافات رو چجوری از سر راه بر میداشتید...تو اینتر گانجن چطور اسلحه مسلحه ردیف بود, اسلحه زنبوری پیدا می کردید....اگه ازون آدم هایی هستید که کلاغ تو خیابون فاطمی گلاب به روتون چوقولی کنه , تو مترو شهرری توی واگن مترو در حال حرکت ! می افته روی فرق سر شما...دور این بازی رو خط بکشید تو این بازی به هیچ جایی نمی رسید....:no:...

گویا اولین کسی که بازی رو تموم کرده دومینو بوده از دِد پول 2..... خیلی سخته بشه مکانیک های گیم پلی رو توضیح داد من اگه خودم رو به دو پاره تقسیم کنم باز هم نمی تونم بگم بازی چجوری هست...فقط میتونم بگم کسلوانیا رو دیدید این آیزاکشونه....ادغام دو سبک مترویوانیا با روگ لایک....

اوایل بازی شاید یک مقدار شانس دخیل باشه ولی با گذشت 3 4 ساعت و چند تا آپگرید که بکنید و گیم پلی دستتون بیاد می بینید نه, بازی راه و رسم مروت و جوانمردی رو پیش میگیره و خیلی هم مرام داره و به شما حال میده و هیچ نیازی به شانس ندارید ...توی بعضی از دورها اینقدر اسلحه های توپ به شما میده که سر اینکه کدامین یک رو برگزینید ممکنه با خودتون دست به یخه بشید...!:Wacko:...

همونطور که گفتم بازی مترویدوانیاست پس باید در نقشه خوانی به مراتب بالایی دست یافته باشید ..از اون طرف به دلایل کاملا روگ لایکی , کل نقشه های مراحل به صورت رندوم تولید میشه و در ابتدا بخاطر نداشتن قابلیت های لازم , خو نمی تونید همه جا برید که با شکست مینی باس ها که به شما قابلیت هایی مثل راه رفتن رو دیوار یا ایجاد پیچک یا تلپورت رو میدن این مهم مُیَسر خواهد شد و وقتی کشتیدشون و قابلیت رو گرفتید توی دور بعدی نمی بیندشون ولی قابلیت که ازشون پیچوندید همیشه با شما هست در مقابل باس فایت های اصلی رو داریم که در هر دور ظاهر میشند و بسته به اینکه کدوم مسیر ها رو برای رفت آمد انتخاب میکنید متفاوتند ولی همیشه در هر دور از بازی هستند ...
مینی باس های رندوم دیگه ای هم جلوتون رو میگیرند در طول بازی ...بعد از اینکه بنده خدا ها رو کشتید چیزهای خوبی بهتون میدن تو رو خدا دستشون رو رد نکنید....

واقعا سازنده ها شاهکار ساختند و خار مترویدوانیا رو , روسفید کردند....!!

باز هم چون بازی روگ لایک هست پس نیمی از بازی شما مشغول سر و کله زدن با آیتم های بهتر و بهترتر هستید...

آیتم های بازی به چند دسته تقسیم میشند بدست گرفتنی ها شامل انواع شمشیرها و نیزه ها و پتک و بیل وتیروکمان ها و تبرزین و کونای و....
تو جیب گذاشتنی ها شامل انواع نارنجک ها و آیتم های تله ای مثل زوبین های خودکار ونیمه خودکار و تیغه های برنده که باید روی زمین کار گذاشته بشوند
آیتم های تِلِسمکی که دقیقا مشخص نیست کاراکتر کجاش می زاره مثل هلث دزدک یا افزایش تیر و کمبو......
و آیتم های آویزونکی...که شامل گردنبندها که همون کارکرد بازی های نقش آفرینی رو داره مثلا دمیج رو کم میکنه یا باعث میشه وقتی راه میرید زمین زیر پاتون آتیش بگیره و یا وقتی قل میخورید یک نارنجک ازتون خود به خود بپره بیرون و....

همه اینها 3 رنگ دارند سبز (سوروایو) و قرمز (بروتال )و بنفش (تاکتیک).تازه با پیدا کردن برگه های آپگرید به طور اتفاقی میشه آیتمی به اون رنگ رو افزایش قدرت داد به علاوه افزایش سلامتی بطور درصد کاهشکی....آیتم های طلایی هم که جاشون همیشه در قلب ماست.خلاصه اینکه گیمپلی چَپِش پُره پُره..... این بازی ها هم اینقدر نکات سیکوریت دارند که آیندگان به اونها پی خواهند برد...تازه با نمایش درهای زمان دار که پشتش گنجینه علی بابا پنهانه , بازی شما رو مجبور میکنه که سریع بازی کنید و از خیر گشت و گذار وکشت و کشتار بگذرید که این خود نقض آشکار قوانین بین المللی این سبک هست...گیمر بیچاره می مونه چه شکری رو بخوره تا موجبات سوزش براش پیش نیاد...~X(

اکشن های بازی نیز بسیار اکشنه !...می تونم با دیابلو 3 مقایسش کنم ...بسوزونید, له کنید, بپُکونید , سمی کنید , موجبات خون ریزی سایرین رو فراهم کنید ...همراه با افکت های برق و خون و آتش .....

اینقدر اسلحه تو بازی زیاده که باید سبک بازی خودتون رو مشخص کنید می تونید مثل جو موساشی از شینوبی کونای پرتاب کنید یا مثل الوکارد با شمشیر با دشمنان رو برو بشید یا حتی به مثابه بِلمونتیان با شلاق ....یا یخورده بیایید جلوتر مثل Aloy از هورایزن همه کارهاتون رو با تیر و کمان راه بندازید....ولی تو رو به هر کی قبول دارید ,مرگ من...:Praying:...اگر تبرزین آتیشی پیدا کردید عوضش نکنید...همون مسیر رو پیش بگیرید انشاالله به یاری پروردگار پیروزی از آن شماست.....!!...:Victory:

بعد از پایان هر مرحله میرید یک جایی برای نمازو ناهار به نام بین المرحلین...که اونجا چند نفر بیکار وایستادند هی میگند سی دی نوار پاسور...اگه برید جلو میتونید کلی آیتم بخرید و آپگرید کنید و اینا... با طلا جواهرات و سِلز هایی که جمع کردید و....:Weightlift:...اونجا یک سماور هم گذاشتن که می تونید رایگان فلاسک چایی تون ...منظورم همون پوشن تون رو پر کنید ولی نکته اینجاست که حتما باید یچیزی بخرید وگرنه در و باز نمیکنند برید بیرون....تریپ زورچپونی و ایناست...

کنترل بازی اینقدر نرمه اینقدر خوبه....استایل راه رفتن کاراکتر بی کله بازی با اون شلوار سندبادی و فرود های سهمگینی که روی سر دشمن ها میاد شما رو عاشق خودش میکنه.... شخصیت بازی اونقدر محبوب شده که از همین الان قراره به جمع Brawlout بپیونده در کنار خوآن از Guacamlee و یوکا و لیلی....

گرافیک بازی هم خیلی قشنگه, تم اکثر مراحل با توجه به اینکه کجا جریان داره یا رنگ های تند و گرمه مثل بالای برجها و غروب خورشید یا خیلی سرده مثل ته سیاهچاله ها....

تازه پرفورمنس و فریم بازی هم ردیفه!!و هیچ خطری اعم از در رفتن تِلِنگ کارت گرافیک و یا لب پر شدن سی پی یو , کامپیوتر شما رو تهدید نمی کنه و می تونید در این وضعیت ناجوانمردانه طولی و عرضی !! (ع=ا) فارغ از هر دغدغه ای به بازی کردن مشغول باشید ..باور کنید بعد از تموم شدن گارانتی کارت گرافیکم هر شب با کابوس اینکه کارتم سوخته خیس عرق از خواب می پرم و تا صبح به این فکر می کنم که آیا بالاخره تجهیزات دم دستی یک گیمر در گروه سوم کالاهای اساسی قرار خواهد گرفت...!:Hurted:

چازم, دث گمبیت ,گواکاملی 2 و دد سلز...واقعا امسال سال مترویدوانیاست.... Game of the year برای من از همین الان معلومه......توروخدا طرفدار هر سبک و سیاقی هستید تو هر جنس و با هر رنگ و در هر ابعادی هستید این بازی رو از دست ندید...

هر چی فکر کردم نتونستم ایرادی از بازی بگیرم جز اینکه دوز اعتیاد بازی بسیار بالاست....تا حالا فکر میکردم آیزاک و مامانش تو کار نشئه جات و مخدریات هستند...ولی این بازی یه پا بریکینگ بد هست برا خودش...!!

3 هفته هست بعد از بالا اومدن ویندوز بی اختیار روی آیکون دد سل کلیک میکنم همه چی از یک جا به بعد دیگه دست من و شما نیست آره قربونش یعنی کاراکتر بازی روی حاشیه نوار تسک بارم رژه میره مبادا من کاردیگه ای با سیستم انجام بدم !! این چند بار هم قاچاقی اومدم بازی سنتر ...یک بار که داشتم روی اینترنت اکسپلور کلیک میکردم نامرد منو دید دو تا تیر به نیت ایجاد حفره ای عمیق در با...سنم...به سمتم رها کرد...اگر جای خالی نداده بودم حفره هایم بهم دوخته شده بود ..!!گفت گمشو بیا تو بازی برام دو تا بلوپرینت پیدا کن تن لش...!!یعنی ازون بازی هاست که بشینه روی هاردتون فقط با پاک کردن ویندوز به صورت بوتیبل میشه از دستش رها شد....
نمره با اقتدار 10

cz4_deadcells_20.jpg

همه اینا رو خودم جمع کردم بخدا ... این ها شیشه ترشی نیستد بلکه آیتم هایی هستند که آزاد و رها گشته اند به دستان پر مهر من و شما ...

0rk9_dead-cells-mapa-.jpg

ساختار مرحله ها شبیه گراف و پیمایش درخت هست درون هر مرحله دو یا سه در خروجی هست که مرحله بعد رو مشخص می کنه....همه مراحل یک طرف High Peak Castle, هم یک طرف..40
ساعت در حال تهیه زیر ساخت ها و ایجاد زیرسازی های لازم بودم تا برسم به اینجا....20 ساعت هم در حال جان دادن کف حیاط اینجا ...نفهمیدم چی شد که یهو یک دری به تخته خورد ما نایل شدیم به دیدار غول آخر...:Hurted1:

amjr_large90855.jpg

در این مرحله شدت ضربه بعضی دشمن هابه قدری هست که کاراکتر تحت کنترل شما
مجبوره علاوه بر ریق رحمت , ریق رحمان و رحیم رو هم سر بکشه..!

bqm9_076315.jpg

این برادر عزیزی رو که در صحنه می بینید طلیعه دار رقم زدن 23 مرگ ناگهانی برای من بود از اونجایی که میگن اگه تحت فشار قرار بگیرید خلاقیت از یک جایی تون می زنه بیرون ...این عدو شد سبب خیر برای من و زد بیرون ... بنده علاوه بر مرور و دوره کامل ناسزا ها و فحش های سنتی و قدیمی...:Ranting: 13 فحش کاملا ایرانی جدید ابداع کردم و در پایگاه اینترنتی مربوطه ثبت و قدمی چند در تولید ناسزای ایرانی برداشتم ....!

1gg4_65464.jpg

همونطوری که احتمالا می دونید کاراکتر اصلی بازی یک وجود معنوی هست شبیه زباله !
که یک بدن مرده پیدا میکنه و می چپه توش
هر بار که بمیرید هم , بازی از اینجا آغاز میشه و پول هایی که جمع کردید پس از کسر مالیات
طی یک تراکنش به شما عودت داده میشه....

o78_deadcells2.jpg

این بابا رو جایی ندیدید ..نه, به چهره دوستانتون فکر نکنید...
خوب دقت کنید ...آره خودشه کسلوانیا ..
البته اینجا هزار ماشاالله غولی شده واسه خودش.....

ubg1_med_1504707642_image.jpg

این صندوقه مثل بعضی صندوق های پست فطرت دارک سولز نیست که یهو گاز تون بگیره....
خودش میگه بذار یه گاز ازت بگیرم ,بعد بهت آیتم های توپ بدم....
ولی تا ده نفر رو نکشید تلسمی گریبان گیرتون میشه در حد dante must die…!

i25_cojubcz0by4vay4i15e0lhcwau_lvvsx4fbgcnlb-2u.jpg

سایت IGN ایستر اگ های زیادی تو بازی پیدا کرده که چند تاش رو اینجا می ذارم.....
فقط به لطف فیلترینگ عزیز تر از جان , عکس ها کیفیت نداره...IGN
هر جا رو هم سرزدم فیلتر بود ایتالیا ,آفریقا, حتی گینه بی سائو

dg1x_images45.jpg

12i_images18zwqh7k.jpg

hwvt_imagesx742jufl.jpg

3g4_images7z2wvr5x.jpg

71n6_images.jpg

b9g0_imagesi78.jpg

38t1_images4654oa84.jpg

هرچی ما منتظر موندیم مک میلن یه همچین چیزی بسازه و از پتانسیل های درونش بهره ببره، نساخت که نساخت! اومد یه اثر متوسط مثل the end is nigh داد بیرون. اخرش یکی دیگه زد زیر گوشش!:D چقدر هم زیبا این کارو کردن. عشق من ایتسر اگ سومی و آخری. >:D<:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
ین از قصه که جون میداد برای سونیک هیروز 2 ....

هنوز باورم نمیشه اینا چرا Sonic Heroes 2 رو نمیزنن!!! اون بازی ایده هاش محشر بود...محدودیت سخت افزاری نابودش کرد

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332

10448d3a-32d1-4969-8ebe-d6b18b93cc23.jpg

Titanfall 2
بالخره بعد کلی تاخیر اینم تموم کردم. بازی قشنگی بود که می تونست قشنگ ترم بشه
امیدوارم نسخه سومی هم درکار باشه واقعا حیفه این بازی بخاطر ی سری مشکلات ک زمان عرضه پیش اومد دیگ براش ادامه ای ساخته نشه

نمیدونم بازی من مشکل دار بود، اپدیت نکرده بودم یا چی ولی وسطاش هی خطای زیر میداد و خارج میشد

فک کنم تا پایان بازی حدود 50 60 باری ارور داد .اونقدری که وسطاش دیگ خواستم از خیرش بگذرم و دلت کنم بره
واسه همین قبل دانلود اگ خواستین چک کنین ببینین آپدیتی چیزی هست بگیرین
نسحه من :
Titanfall.2.Deluxe.Edition-CorePack و آپدیت 2.0.7.0

نقاط مثبت :
گیم پلی فوق العاده روان و شوتینگ محشر
گرافیک خوب
بهینه سازی تقریبا خوب

نقاط ضعف :
داستان نه چندان جالب
نبود شخصیت های فرعی جذاب و ب یاد ماندنی
کوتاه بودن بخش سینگل

امتیاز کلی 8 از 10

کسی میدونه میشه نسخه کرکی رو آنلاین زد یا نه؟

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
10448d3a-32d1-4969-8ebe-d6b18b93cc23.jpg

Titanfall 2
بالخره بعد کلی تاخیر اینم تموم کردم. بازی قشنگی بود که می تونست قشنگ ترم بشه
امیدوارم نسخه سومی هم درکار باشه واقعا حیفه این بازی بخاطر ی سری مشکلات ک زمان عرضه پیش اومد دیگ براش ادامه ای ساخته نشه

نمیدونم بازی من مشکل دار بود، اپدیت نکرده بودم یا چی ولی وسطاش هی خطای زیر میداد و خارج میشد

فک کنم تا پایان بازی حدود 50 60 باری ارور داد .اونقدری که وسطاش دیگ خواستم از خیرش بگذرم و دلت کنم بره
واسه همین قبل دانلود اگ خواستین چک کنین ببینین آپدیتی چیزی هست بگیرین
نسحه من :
Titanfall.2.Deluxe.Edition-CorePack و آپدیت 2.0.7.0

نقاط مثبت :
گیم پلی فوق العاده روان و شوتینگ محشر
گرافیک خوب
بهینه سازی تقریبا خوب

نقاط ضعف :
داستان نه چندان جالب
نبود شخصیت های فرعی جذاب و ب یاد ماندنی
کوتاه بودن بخش سینگل

امتیاز کلی 8 از 10

کسی میدونه میشه نسخه کرکی رو آنلاین زد یا نه؟
این بازی کلا مولتی پلیرش مهمه به نظرم که اونم بخاطر حضور بتلفید و کالاف و همزمانی عرضش با این دو اثذ زیاد دیده نشد

• Like
Reactions: kamyy

HITMAN ISO 9001

کاربر سایت
Aug 27, 2018
50
نام
hkgjhgfj
4m6_6mJTDjnrv-y56T2uyDTQx9f85Y-n.png

سوال: آیا Ninja Gaiden سه گانه افسانه ای میکرو بازگشته است؟!:wow:
جواب: زرشک!:D
خب تا اینجای کار اصل مطلب رو جواب دادیم. بقیه اش دیگه جزئیاته اگه کسی خواست میتونه ادامه بده:

نکات مثبت:
- گرافیک 8-بیت و کمی تا قسمتی 16-بیت چشم نواز
- موسیقی 8-بیت
- داستان و دیالوگ پردازی
- پلات توئیست و سوپرایز جالب در نیمه بازی
- سفر در زمان و ترکیب با گیمپلی
- باس فایت های نسبتا متنوع

نکات منفی:
- دشمنان تکراری و محدود
- گیمپلی نه چندان "نینجایی" و نه چندان سخت.
- باس فایت ها میتونن بعضا سخت باشن اما بهیچ وجه مردافکن نیستن. (چیزی که از یه بازی نینجایی انتظار داریم!)
- ایده سفر در زمان چندان به یه بازی نینجایی نمیخوره. بعلاوه اینکه نیمه دوم بازی شامل backtrackingـهای زیاد و خسته کننده میشه.
- نمیدونم چه مرضیه که جدیدا همه بازیهای AAA باید اپن-ورلد باشن، بازیهای indie هم Metroidvania باشن! /:) هر مترویدونیایی که خوب نیست! سازنده باید بلد باشه درش بیاره.
- موسیقی retro هست اما الزاما ترک هایی که پخش میشه جالب نیستن.

در کل این بازی باعث میشه ارزش سه گانه اورجینال میکرو بیش از پیش نمایان باشه! سی سال پیش چی ساختن که هنوزم رقیبی براش نیست! (به جز شینوبی های سگا البته;) ) همینطور ارزش بازی shovel knight: specter of torment بیشتر نمایان میشه! اگه میخواین یادی از دوران میکرو کنید همون سه گانه اورجینال فعلا که از همه چیز بهتره.

امتیاز متاکریتیک: 8.3/10
امتیاز من (با توجه به انتظارات): 4/10

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
pia9_ew.jpg

The Messenger

سوال: آیا Ninja Gaiden سه گانه افسانه ای میکرو بازگشته است؟!(لطفا پاسخ خود را در چند سطر با رسم شکل شرح دهید...)

نمیشه در مورد این بازی سخن گفت بدون اینکه در مورد Ninja Gaiden های NES حرفی نزد...احتمالا کسانی که اینجا حضور دارند سِندوسالشون به این حرف ها نمی خوره و فقط چند تن محدود از اعضای بازی سنتر که در حال گراییدن به فسیل هستند با این بازی آشنایی داشته باشند....

oufr_ninja_gaide.gif
اولین شماره Ninja Gaiden در سال 1988 منتشر شد شماره دوم با عنوان شمشیر تاریک آشوب! در سال 1990 , و سوم با عنوان کِشتی باستانی شرور!! در سال 1991 ...همونطور هم که می دونید کنترل همین ریو هایابوسای فعلی رو به دست داشتید البته اون موقع خون و خونریزی در کار نبود و دشمن ها در جهات مختلف با یک ضربه از هم می گُسستند و برای حفظ پاکیزگی و طهارت نیازی به لباس چرمی نبود....لباس پارچه ای آبی رنگ می پوشید...

داستان زیبا, میان پرده های فوق العاده , باس فایت های هیجان انگیز و پر ابهت, گیمپلی سخت و سریع , موسیقی ماندگار در ذهن....دیگه هر چی تعریف کنم کمه....این ها باعث شد که این سری از همون اول جای پاش رو در این صنعت محکم کنه....و کاری کنه که میلیون ها فن سینه چاک از جمله خودم در سراسر جهان متولد بشند و 30 سال آزگار تو هر نمایشگاه دنبال نشونی از گم کرده خودشون باشند....[-o<...

من خودم بازی رو از شماره 3 شروع کردم و بعد 2 و در نهایت یک....عجب ابتکار هایی هم داشت مرحله مرداب تاریک شماره دوم که شب بود و در تاریکی باید رعد و برق می زد تا راه تون رو پیدا کنید یا مرحله برف و بوران شماره یک که وزش باد مانع درست پریدن شما بود یا مرحله آخر شماره 3 که چه جلوه ای می کرد تو تلویزیون های اون زمان...موسیقی شروع مرحله که همراه تصویر ریو و اسم مرحله بود هنوز تو گوشم هست....ولی یک مشکلی همیشه با این بازی داشتم که اون قدیما کسی اطرافم جرئت نمی کرد اسم بازی رو کامل بخونه برام همه تا نینجا می خوندن...تلفظ اسم بازی مثل راه رفتن روی لبه تیغ می مونه من خودم الان جرات نمی کنم اسم بازی رو به فارسی بنویسم مبادا بازی سنتر فیلتر بشه دیگه از یک پدر یا مادر در مورد بچه 6 ساله چه انتظاری دارید....بچه هست دیگه زبونش درست نمی چرخه که ,کافیه یدونه " ی چسبان " اضافه کنه به اسم بازی و هی تکرار هم بکنه شما باشید در مورد خانواده و تربیت این بچه چه فکری میکنید..!! در مورد Ninja Gaiden تو تایپیک nioh و هر جا گوش مفت پیدا کردم حرف زدم بهتره بریم سراغ این بازی البته قول نمی دم شاید وسطش دوباره حرف زدم.....

x1ub_1.jpg

نینجاها , این انسان های کم توقع و سخت کوش

اومدن سوییچ باعث شد که خیلی از بازی هایی که روی pc عرضه شده بودند بهتر دیده بشن و شاید قدرشون بیشتر دونسته بشه این هم یکی از اون بازی هاست که فقط برای pc و نینتندو سوییچ اومده ....

نینجا های تاریخ بازی های ویدئویی دو دسته هستند دسته اول اون هایی هستند که تو کار خفت کردن و تاریکی و اینا هستند و کلا خفه کار میکنند مثل ریکیمارو و آیامه از تِنچو......دسته دوم کسانی هستند که چیزی برای مخفی کردن ندارند و رو بازی میکنند مثل ریو یا حالا شاید بشه گفت ویلیام آدامز و همین نینجای تازه وارد به عرصه گیم....البته یک مورد دیگه ای هم که در مورد این عزیزان صدق می کنه اینه که همیشه طرف حسابشون شیاطین و موجودات افسانه ای هستند....

مصائب آقای نینجا

کاراکتر بازی تریپش که کپ جوانی های ریو هایابوسا هست ولی مثل اون سنگین و با وقار و متانت نیست و یخورده خُل مَشنگ می زنه....!! پس قراره تو بازی کمی هم بخندید...شما همون اول بازی شاهد نابود شدن قبیله و استاد و ...به دست شیطان اعظم 4 سر هستید و همون جا مامور میشد که نامه ای رو به سر کوه بلندی برسونید (البته این چیزی هست که تو اینفو ها نوشته ولی در اصل اول بازی یک نفر از گذشته میاد , و طوماری رو می سپاره به شما و شما هم طی فراز و نشیب هایی میرید 500 سال بعد و می سپارید به دیگری...تقریبا شبیه دو امدادی در زمان....از اونجا که طرف از این کاراکتر های جدید شات گان بدست هست و خیلی انسان اُست و قُس داری نیست از هم می پکه و طی رایزنی های انجام شده ادامه کار نیز به شما واگذار میگرده... نمی خوام داستان رو اسپویل کنم ولی اینو بدونید که هم زیباست هم شیرین و خنده دار .....:-bd

اوایل بازی گفتم خب خوبه حالا که این بازی شبیه اون بازیه لااقل مثل اون سخت نیست....ولی با گذشت چند مرحله از گفته خود پشیمون شدم هر چی ابراز شکر خوری کردم فایده نداشت دیگه بازی حرفم رو جدی گرفته بود...!

توی مرحله Tower of Time آرزو می کنیدکاش بشه یک قرار ملاقات خصوصی هر چند کوتاه , با همشیره یکی از سازنده ها داشته باشید...!!

این نینجا بلد نیست دابل جامپ کنه و از سیستمی به نام Cloudstepping استفاده میکنه یعنی بپرید بعد یک موجودی , چراغی چیزی رو , روی هوا بزنید حالا اجازه دارید دوباره بپرید..... که این قابلیت خودش کافیه که به اندازه تاریخ مرگ و میر هاتون در نینجا گایدن مرگ رو تجربه کنید...! ولی از حق نگذریم این نینجا کارایی بَلَته که ریو که هیچ باباشم بلد نبود...

طراحی مرحله ها واستیج ها حرف نداره اینقدر تیغ و لیزر و چاله برای نیافتادن توش جلوتون هست که تمام نیاز های پلتفورمری شما رو ارضا میکنه...! شن های روان رو دیدم می خواستم خودم رو توش خفه کنم .. قابلیت گلاید در هوا رو بدست بیارید تازه بازی حال و حولش رو , رو می کنه...!! و با دادن چنگک دهن شما رو آسفالت....و وقتی پاتون به حفره های زمانی باز بشه می بینید چقدر همه چیز خوب سر جاشه....قسمتی از بازی یادآور پاس داده شدن سیمبا توسط کرگدن ها توی شیر شاه هست ....:x

با انجام این بازی متوجه می شید که یک نینجا علاوه بر دست بردن به قبضه کاتانا ,کارهای دیگه ای هم از دستش بر میاد و ریو هایابوسا اولش این قدر ظالم و وحشی نبوده که دست و پا وکله قطع کنه و زیر نقابش بخنده....زمونه باعث شد اینجوری بشه....البته ایتاکی هم بی تقصیر نبود...

باس فایت های بازی سخت هستند...نمی دونم چه انتظاریه که از بازی نینجایی داریدکه باید باس فایت خیلی خفن و سخت باشه ( البته من خودم هم همچین انتظاری دارم ...) بابا با داعش که طرف نیستین حالا چون مثل اونا لباس می پوشه باید همه بلاهای عالم سرش بیاد! طرف بد کرده در کسوت نینجا در اومده ...هر چی اون اژدها پرنده اذیتم کرد باس فایت کالو و سِسوس حال داد.... اینا دو تا به معنی واقعی کلمه غول هستند که شما رو با تبسمی بر لب و چهره ای خندان راهی دیار باقی می کنند....

گِل های زمان

نیمه اول بازی درست مثل بازی های قدیمی مرحله به مرحله طی میشه و غول به غول....تا اینکه میرید به زمان جلو تازه بعد 6 ساعت بهتون نقشه میدن و بازی میشه مترویدوانیا اونم با قابلیت سوییچ بین زمان ها در مکان ها...!وقتی متوجه می شید که باید بارها به مکان هایی که با هزار نذر و نیاز ازشون عبور کردید برگردید ...از شدت خوشحالی , دوباره دوست دارید همشیره یکی دیگه از دست اندکاران ساخت و تولید این بازی رو سخت در آغوش بکشید...

حال این سفر ناخواسته شما در زمان باعث میشه گرافیک و صدای بازی از 8 بیت به 16 بیت ارتقاء پیدا کنه یعنی در همون مکان 500 سال قبل 8 بیت از خط زمان عبور کنید حالا 16 بیت....تعامل سازنده بین NES و SNES ...لباس هاتون هم همون وسط عوض میشه...حتی یکی از غول آخر ها براتون توی تابوتش نامه نوشته و آدرس گنجش رو داده و یا مثلا در نظر بگیرید شما دانه گیاهی رو 500 سال قبل می کارید به زمان جلو سفر میکنید گیاه چایی نایاب بعد از 500 سال دراومده میچیندش و میرید 500 سال قبل پیش استاد و تقدیمش می کنید به امید به دست آورن بصیرت واقعی....استاد هم چایی رو دم میکنه و می خوره و به جاش یک شمع معمولی بهتون میده این است بصیرت واقعی ....تا باهاش بتونید خوب در تاریکی ببینید ....:-"
ولی خوب زیاد نگران نباشید بعد کراماتی چون راه رفتن روی آب رو به دست میارید و همینطور به کسب فضایلی چون شنیدن اصوات اعماق اقیانوس نایل می شید.....

تعداد دشمن های طراحی شده کمه..واقعا کمه...نینجا گایدن قدیمی که تو 70 دقیقه تموم میشد 3 برابر این جک و جونور خلاف داشت...! این که قراره شما رو 15 ساعت سرگرم کنه....دشمنان اینجا بیشتر شبیه Koopa Troopa های ماریو هستند فقط با ظاهری ترسناک تر....و خبری از نینجاهای قبیله عنکبوت سیاه که قاعدتا نمی تونه باشه , ولی قرمز یا نارنجی شون هم تو بازی نیست...چک پوینت های بازی هم بعضی فرسنگ ها با هم فاصله دارند...اینجاست که دوباره دوست دارید پای یکی دیگه از همشیره ها رو وسط بکشید...

گیم اسپات به بازی 8 داد این بازی کلی جایزه حتی قبل از ریلیزش گرفته مثل بهترین موسیقی و گیم پلی بازی های ایندی مونترال 2017 لیست نمره های نسخه سوییچ رو هم اینجا بذارم بد نیست یه نگاهی بندازید....

z2qr_capture_1.jpg

خیلی از شما گیمر های جدید هستید و پیش خودتون میگید این یارو کیه دیگه ما در انتظار رد دد و در آستانه ریلیز اسپایدی هستیم اونوقت این دیونه تو 2018 داره چی بازی میکنه.... خیلی ها هم بهار عمرگیمری تون با ps1 آغاز گذشته ...و شاید من رو کامل درک نکنید ...

چون گیمر حرمت داره چه تازه چه کهنه اش و من از همینجا شصت های آنالوگی پینه بسته و سر انگشت های پوست داده WASD نواز همه شما عزیزان رو می بوسم...( البته فقط پسرها رو ...دختر ها رو شرمنده ...اگه مامانم بفهمه اینقدر با دمپایی کمبو روم می زنه که هِلث بارم خالی کنه بعد فلفل قرمز می پاشه تو صورتم و با فرو کردن همون دمپایی ها در حلقم من رو Finish Him میکنه :-q و تهش یک flawless victory هم جایزه می گیره...)

اگه مدتی از عمرتون رو با کارتریج 4 لبه دابل دراگون ,کنترا , نینجا گایدن و روبوکاپ گذروندید....

اگه مثل من کودکی هاتون بوی میکرو و بازی های هشت بیتی , تابستون های خنک و کارت بازی تو کوچه رو میده برید سراغش اگر نه شما به نیت و قصد قربت Shovel Knight برید سراغش....بازی قشنگی هست , تا اسپایدرمن ارزون بشه ممکنه چند روز یا ماه شاید هم سال طول بکشه... این بابا هم دست به دیوارش بدک نیستا.....

...نمره 8

9pqu_12345.jpg

اینم Ghost of Tsushima یِ ما فقیر بیچاره ها....

gcge_234.jpg

سازنده ها روی هر چی نامرد هست سفید کردند ...جون کاراکتر بازی فقط هشت تا خونه داره و 5 دونه شوریکن...تازه با انجام تمام آپگرید ها.....آخه یکی نیست بگه این کاراکتر ریقوی مردنی قراره دنیا رو نجات بده...!

6zny_5.jpg

اینجا بازی گریزی هم به استرایدر زده هر چی نباشه تو اون بازی هم یکی از نینجاهای نامی بازی ها حضور داره...!

4ukg_4.jpg

غول آخر های بازی اصلا شوخی ندارند و از هر طریقی شده قصد دارند به شما آسیب بزنند
حتی شده با لونگ دور تنبونشون...یعنی حاضرند آبروشون بره ولی شما زنده نمونید...
ببین کجاش رو هم خالکوبی کرده نکبت..!

828c_88.jpg

پیدا کردن نوت های موسیقی تازه اول بدبختی هست...اینجا هم دوست داشتید که فقط و فقط یکی از آرزوهاتون ,تاکید میکنم فقط یکی , برآورده بشه و اون هم اینه که آدرسی , نشونی , چیزی از...
همشیره یکی دیگه از سازندگان پیدا می کردید....

8vsn_3.jpg

موجودی شمارو همراهی میکنه که بی شباهت به کارگرهای زحمتکش کارخونه هیولاها نیست....
گویا با فرشته مرگ زد و بند داره و در ازای دریاف مبلغی گزاف نمی زاره شما بمیرید
دقیقا کارش همون کاری هست که الیکا با پرنس می کرد فقط یخورده از زیبایی هاش کاسته شده ..
. خب دیگه شانس این نینجا بیچاره هم این طوری دیگه....

lsrt_12.jpg

گرفتن همه 45 تا power Seal پروژه ای هست بس عظیم , که می تونه سلامتی انتهای روده بزرگ شما رو به خطر بیاندازه...! مال من به خطر افتاده هفته دیگه وقت گرفتم برم دکتر ...فقط موندم , برم بگم چی شد که اینجور شد...!

آخرین ویرایش:

HITMAN ISO 9001

کاربر سایت
Aug 27, 2018
50
نام
hkgjhgfj
تلفظ اسم بازی مثل راه رفتن روی لبه تیغ می مونه من خودم الان جرات نمی کنم اسم بازی رو به فارسی بنویسم مبادا بازی سنتر فیلتر بشه دیگه از یک پدر یا مادر در مورد بچه 6 ساله چه انتظاری دارید....بچه هست دیگه زبونش درست نمی چرخه که ,کافیه یدونه " ی چسبان " اضافه کنه به اسم بازی و هی تکرار هم بکنه شما باشید در مورد خانواده و تربیت این بچه چه فکری میکنید..!!
دهنت...:)) حتما میدونی تو ایران برای دور زدن فاجعه گفتن اسم بازی چطور تلفظش میکردن که. /GEEDEN/ میگفتن!! :D

ولی خب من هنوزم معتقدم رسول (!) یا همون messenger یه بازی مدرنه تا کلاسیک. اومده ایده سفر در زمانش رو ارائه بده و از اونجاست که دیگه هر چه بیشتر با نینجا گ*** فاصله میگیره. یعنی شما جای نینجا یه خرگوش سبزرنگ که چوب دستشه هم بزاری کاراکتر اصلی، هیچ چیزی از ماهیت بازی عوض نمیشه.:D نقد گیم اسپات رو هم بیخیال. polygon رو بچسب. :Shrewd::D

راستی به این ویدئو هم اشاره میکردی بد نبود. من خودم سر همین ویدئو جوگیر شدم دانلودش کردم. :D

پ.ن: سوال اول نقدت هم بی جواب موند.

• Like
Reactions: New Shredder

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر