راه اندازی گیم نت

AGON

کاربر سایت
Jul 4, 2007
5
نام
بابك حافظي
راهنمايي در باره راه اندازي گيم نت

يه سوال :
به نظر شما در حال حاضر راه اندازي يه گيم نت و كافي نت در تهران البته در منطقه اي كه اطرافش گيم نت نيست توجيه اقتصادي داره يا نه؟

mahdi79

کاربر سایت
Mar 18, 2008
21
نام
Mahdi karimi
سلام من یه گیم نت دارم و حدود یک سالی بود که بدون مشکل برخی از بازی ها رو آن لاین بازی میکردیم . مثل Warcraft , GTA5 , Counter1.6 ,Counter Source و این اواخر COD4 .

ولی بعد از این که ویندوز همه ی سیستم ها رو عوض کردم و دوباره شبکه رو درست کردم دیگه دو سیستم با هم نمیتونن توی یه بازی برن . مخصوصآ توی GG . به طوری که اصلآ سرورهای همدیگر رو نمی بینن و اگه بعد از هزار تا دردسر همدیگر رو پیدا میکنن پینگ ها روی 9999 قفله و بازی همش لگ میزنه تا این که بازی DC میشه . هیچ مشکلی توی بازی بدون اینترنت ندارم . فقط مشکل توی بازی کردن توی یه سرور هستش .

لطفآ سریع کمکم کنید .

mori923

کاربر سایت
May 12, 2011
499
نام
مرتضی
من میخواستم یه گیم نت با ایکس باکس بزنم.میخواستم ببینم این کار توش سودی داره یا نه؟در ضمن با 4 تا ایکس باکس میخوام شروع کنم؟البته مغازه در یک محله هست؟

Aries

کاربر سایت
May 3, 2011
33
نام
عادل
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
من قصد دارم یه گیم نت در غرب تهران راه اندازی کنم مغازه مال خودمه به مساحت 26 متر با 10-20 تا سیستم.
میخواستم از همه ی اعضای گل چند سوال مهم بپرسم:
اول از همه این که من دارم از این مغازه ماهی 600 تومن کرایه میگیرم و با راه اندازی گیم نت میشه ماهی 2-3 تومن درآمد داشت؟ ( با 10-20 تا سیستم)
کلوپ یا گیم نت؟
یعنی بین کنسول ps3 هک شده و pc کدومش بهتره؟
از همه لحاظ مثلا هزینه ی راه اندازی گیم نت با یه تعداد پی سی با کیفیت قابل قبول (توانایی اجرای Mw2) بیشتره یا یه کلوپ با همون تعداد ps3 هک شده ی شبکه شده؟
یا اینکه خیلی ها برای بازی های استراتژیک میان گیم نت و با کنسول نمیشه مثلا وارکرفت بازی کرد.
و یا اینکه خیلی ها با کنسول ها مخصوصا ps3 کمتر از پی سی آشنایی دارن.
از لحاظ کنترل مشتری آیا اینکه مدیریت شما روی کنسول سختتره (بدلیل نبود برنامه ی گیم نت) مسئله ی مهمیه یا اینکه معمولا مشتریان بدون هیچ مشکلی به اندازه ی لازم پرداخت میکنند؟
نرخ ساعتی بازی با کنسول 1000 و pc 800 مقرون به صرفه هست یا خیر؟
اگه کسی بتونه مراحل احداث یه همچین جایی رو پله به پله ذکر کنه ممنون میشم. (مخصوصا مراحل اداری مثل جواز و غیره)
ضمنا یه همچین جایی به جز هزینه ی اجاره مکان چه هزینه های داره (بطور مثال با این نرخ برق چقدر پول برق میآد؟)؟

2s2

کاربر سایت
Aug 21, 2011
12
سلام دوست من
گیم نت برای شورع چند تا چیز لازم داره
اول اعصاب!!! چون باید با هر مدل بچه ای سرو کله زد شر و شیطون - گیج و شاسگول سالم - فاسد و.....
دوم پول خوب برای راه اندازی. اینکه یکی میاد با 4 تا سیستم میگه من گیم نت دارم نشد کار
سوم اینکه کاربلد. یعنی یا خودت یا یکی باشه که به شبکه مسلط باشه و بازی هم سر در بیاره یعنی یه بازی جدید اومد بتونه نصب کنه یا مثلاً کانترت شبکه نشد بفهمه گیر کار کجاست . نیازی هم نیست طرف که وارده هر روز اونجا باشه هفته ای یکبار هم سر بزنه بهت حله
چهارم جای خوب!!! اگر 3 تا مورد بالارو داشتی این مورد از همه مهم تره ولی به شرطی که موارد بالارو هم داشته باشی. جای خوب معنیش این نیست بر خیابون شلوغ پلوغ
یعنی یک جایی که اول کسی به صرو صدات گیر نده بعد از همه مهمتر دوروبرت بیشتر از یک گیم نت دیگه نباشه میگم باشه که رقابت خوبه ولی زیلد باشه رقابت سر قیمت میشه که بد بخت میشی.
پنجم صبر وتحمل . شاید چند ماه طول بکشه راه بیفتی و مشتری جمع کنی ولی یادت نره سعی کن با مشتری ها دوست باشی ولی به هبچ احد الناسی رو نده.
مثلاً نذار کسی بیاد پشت سرور به جز همکارت یا دوست قبل از گیم نتت چون بعد اینکه گیم نت زدی همه باهات دوست میشن o:-).
ششم هم اینکه بازی های مهم گیم نتی رو بعضی هاش گیر نماد یا غلق داره برا نصب وشبکه داشته باشی.
اینها نکات مهم وکلیدی بود که برات گفتم.
در مورد درآمد منطقه با منطقه فرق داره من مدتی تو جنوب شهر بودم ماهی 900 در میاوردم البته با ساعتی 500 مدتی اومدم نزدیک به مرکز شهر 1.200 درآوردم با ساعتی 800 البته کلاً 12 pc داشتم. ولی کرایه هم میدادم و پول آب و برق و.... هم که جای خود.
شما که مغازه ماله خودت هست خیلی مشکلاتت حل شده هست.
برای هر سیستم به نظر من بیشتر از 650-700 خرج نکن. یه گرافیک 120 تونی و 3 گیگ رم با یه سی پی یو 2 هسته ای که سر جمع اینا میشن 250 . 180 هم ال سی دی. مینت هم بیشتر از 100 نمیشه و هارد هم 500 بسه که 50 میشه و یه پاور خوب بگیر 45 با یه کیس محکم 50 اونم .به موس و کیبرد زیاد پول نده هر چی بزاری خراب میکنند که اونم با هدست 30 تومن. جمع کل اینها میشه حدود 700 که بیشتر ازین اصلاً هزینه نکن
من خودم با 550 جمع کردم جدیداً تا call 7 جواب میداد.
پول برق هم بعد از برداشتن یارانه برای 12+1 سیستم من میومد 70 البته من لامپ هام همه کم مصرف بود ساعات بیکاری سیستم هام خاموش بودن.
برای مدیریت هم کی گفته برنامه خوب نیست؟
من بازیکده نسخه کاملش رو خریدم هم برای پی سی بود هم کنسول های بازی! جرف نداشت عالیه عالیه.
خلاصه باز میگم اگه اعصابشو داری بیا تو این کار . اگر محلت خوب باشه و دورو برت گیم نت نباشه و بچه زیاد باشه با 10 تا pc و 8 کنسول بازی میتونی روزی 100 دخل بندازی شایدم بیشتر !
یه اینترنت توپ هم باید بگیری که ماهی حداقل 60 -70 پولش رو بدی برای بازی های آنلاین مثل ورد وارکرافت و بتلفیلد و کال و ..... که اگر نداشته باشی عملاً اینروزها گیم نت نیستی و با آتاری فرقی نداری.
یک چیزم یادت نره تو مغازت نذار شرط بندی کنن خودت مسابقه بزار یه چیزیم برا خودت میمونه.
مجوز هم تا نیومدن سرغت نرو دنبالش ارزش نداره من سه سال کار میکنم کسی با هام کار نداره
خیلی حرف زدم ولی اینها همش یه خورده از تجربیاتم بود .اگر کمک خواستی روم حساب کن :-b

آخرین ویرایش:

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
واقعا دردسره
من خودم قصد زدن گیم نتو داشتم ولی گفتم با این بچه های درب و داغون نمیشه سر و کله زد واقعا جرات جسارت پرویی و یه کمم اعصاب می خواد.
تصمیم گرفتم کافی نت بزنم بدبختیش اینه دخل نداره کافینت اخه!
باید اولا با رفیقات کارو بزنی بهتره بیش از یه نفر برای گیم نت داشته باشی تا زورتون برسه . من تو گیم نتی مشغول بازی بودم که یکی از بچه های فاسد با لوله خودکار پسر صاحب گیمنتی رو سر 200 تومان بیشتر ،خونی مالی کرد و در رفت. واقعا شغل مزخرفیه باید خودت ببخشیدا عوضی ابزیرکا باشی بتونی جلوشون درای.
کلا با این وضعیت برق درامد خوبی نداره ماهی 100 برای برقت میره . همیشه باید مغازت زمستون گرم باشه تابستون سرد. البته میتونی تنقلاتم بفروشی باور کن سودش از خود گیم نت بیشتره.
دارایی برات می بندن مالیاتم باید بدی سالی 400 500 هم اینجا میره حساب کن اون مغازه کرایه داری یعنی اگر نتونی 600 تومان ازش بکشی حد اقل ضرر دادی. اماکن هی میاد اذیت میکنه تازه شانس بیار از اداره کار نیان ازت پروانه کارتو بخوان اگر نداشته باشی که عمرا نداری درجا میبندن. من تجربه دارما همیشه نیمه پر لیوانو نبین.
تو ماهی 300 هزار تومان پول چیز میزاتو میدی و یه کار ... بهتر بگم بد ترین کاری که ممکنه بد ترین شغلی که با بدترین ادما سر و کله داری. یادت باشه بچه خوب نمیاد گیم نت همه بچه ها شر و شورن.
بشین خونت به جون تو 600 تومانتو بگیر لذتتو ببر اصلا سودی که گیرت میاد اینقدر نمیشه.
دوستان میگن 1200 درامد دارن اما لطفا بگن دردسرشو پولای ماهانه که میدنو.
من فقط بخاطر مجوز کسب مغازه نزدم همه شرایطو داشتم مهمتر از همه من می خواستم کار کنم درامد مهم نبود موتجه میشی چی میگم؟!!!! مجوز کسبش یه جوریه انگار دارن میگن نمی دیم عمرا بتونی بگیری. شانسم نداری میان گیر میدناخرشم یه چیزی در اوردی اصطلاک سیستماتو حساب کن سر یه سال دو سال همشون خراب میشن و موقع فروشم نصف قیمتم نمی خرن . بالاخره که می خوای بفروشیشون تا خر عمرت که گیم نت نمی خوای بزنی که اخرش میبینی اینجوری ضرر میدی
- راجع به ps3 گفتی بگم که بفهمن جمعت میکنن ممنوعه برادر. کسی انکار نکنه که دو تا کلوپو تو همین محلمون نازی اباد جمع کردن. مطمئنام جمع میشی . بعدشم مرد مومن می خوای از کنسول کار بکشی؟!!!! سر یه سال همش می سوزه .
حرف اخر: این شغل برای افرادیه که دیگه هیچ کاری بلد نیستن از روی ناچاری و کسب درامد برای خانواده می رن سراغش
فکر یه کار دیگرو کن

---------- نوشته در 12:45 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:36 PM ارسال شده بود ----------

من میخواستم یه گیم نت با ایکس باکس بزنم.میخواستم ببینم این کار توش سودی داره یا نه؟در ضمن با 4 تا ایکس باکس میخوام شروع کنم؟البته مغازه در یک محله هست؟
اون چیزی که فکر میکنی اصلا .. روزی 20 تومان 30 تومان که به اصطلاک کنسولات و تلوزینو و خرج اولیت نی ارزه. با تجربه ای که دارم هر کی زده 6 ماهه جمع کرده کلیم ضرر کرده

---------- نوشته در 12:48 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:45 PM ارسال شده بود ----------

يه سوال :
به نظر شما در حال حاضر راه اندازي يه گيم نت و كافي نت در تهران البته در منطقه اي كه اطرافش گيم نت نيست توجيه اقتصادي داره يا نه؟
گیم نت و کافینت با هم خوبه سودشم بدک نیست ولی ایا ادمی هستی که سرد و گرم چشیده باشی؟!!!! اگر اره ایا مجردی؟
اگر اره بعد از اینکه تونستی قبول کنی اگر شکست خوردی چقدر تو روحیت تاثیر خواهد داشت بزن

آخرین ویرایش:

POPO X

کاربر سایت
Aug 20, 2011
276
نام
پوریا
شهر ما هم همینطوره
اینجا گیم نت ساعتی 400 تومنه . همونی که بهزاد گفت
با با مفته والا ساعتی 400 ؛ ابادی ما {همدان} از این حرف ها نیست ؛ اگه بتوانی جایی پیدا کنی که ساعتی کمتر از 700 یا 800 بدن شاهکار کردی!!!!!
تازه هرکی هم میاد گیم نت می نشینه dota بازی میکنه ، اگر چه خودم هم گاهی یه دوری می زنم ولی همیشه با رفقا 4 یا 6 نفری کال اف میزنیم{توی xbox 360}

---------- نوشته در 12:23 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:58 AM ارسال شده بود ----------

دوستان بنظر شما روی کدوم بازی بیشتر کار کنم تا کارم بگیره.
:cool: :cool:
بازی میخای این چند تا از همه بهتره
dotaتوی وارکرفت که هستش
TrackMania
red alert 3
stronghold یا همون قلعه ی خودمون
ruse هم شاید دو نفر رو جذب کنه
call of duty
left 4 dead 2 عالیه
nfs هم باشه بد نیست
بدون fifa و دو تا دستگیر ه ی شلخته pc اصلا فکر گیم نت رو از سرت خارج کن؟!!
pes یادت نره
Counter Strike
Command&conquer : General
و راستی دوست عزیز برخی از بازی هایی که گفتی 1 نفره است و همین مورد باعث پر شدن هاردت میشه که خیلی روی سرعت سیستم مشکل ایجاد می کنه
بازی هایی که من به شما توصیه میکنم {البته ما کوچک شماییم که بخواهیم توصیه کنیم} بخش چند نفره ی قوی ای داشته و علاوه بر ان به صورت تک نفره قابل اجرا هستند وهمچنین بازی هایی که به صورت چند نفره باشند ؛ توی گیم نت بیشتر جلب توجه میکنند {نهایت2 الی 3 تابازی تک نفری بریز }
راستی
برای مشتری های همیشگی ات اشتراک ببند {مثلا اشتراک طلایی} و بگو مثلا بعد از 7 بار بازی میتوانی به جای 500 تومان؛400 تومان برای بازی پرداخت بکنی.

اون موقه است که همه ی بر و بچ با کله از گیم نت شما استقبای می کنند

Aries

کاربر سایت
May 3, 2011
33
نام
عادل
با تشکر از همه ی دوستانی که همه ی جوانب کار رو بهم نشون دادن چند مورد رو بنده ذکر نکردم اگر لطف کنید با در نظر گرفتن این موارد هم نظر کارشناسی خودتون رو ارائه بدید ممنون میشم:
منطقه ی اون مغازه ای که ما داریم چند تا خوبی داره و یه بدی:
در نزدیکی اونجا 4-5 تا مدرسه ی پسرونه ی غیر انتفاعی هست
یه محله ی پر رفت و آمده 4 تا در اونور تر هم تره باره
بالای مغازه خونه نیست خالیه ( از نظر سر و صدا کسی شاکی نمیشه)
(نکته ی منفی:)یه گیم نت نزدیکش هست با 15 تا پی سی.
یکی از مهم ترین چیز هایی که یادم رفت بگم اینه که من قراره با صاحب مغازه شریک بشم این بنده خدا مغازه مال آشناشه گفته اگه میخوای برو توش مفتی کار کن خودشم بیچاره مربی رانندگیه تو آریاشهر ماهی 500 تومنم بیشتر در نمیآره میخواد هر جوز شده کارشو عوض کنه با این حال به نظرتون اگه گیم نت یا کلوپ بزنه چیزی گیرش میآد که هم پول سیستم هاش در بیاد هم از این درآمد فعلیش بیشتر دربیاره؟
ضمنا من خودم میتونم به عنوان مشاور فنی گیم نت هم عمل کنم چند مورد شبکه کوچیک اجرا کردم و تو عوالم بازی میشه گفت اپدیت هستم خودم هم یه پی سی خوب با یه ps3 دارم.

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
با تشکر از همه ی دوستانی که همه ی جوانب کار رو بهم نشون دادن چند مورد رو بنده ذکر نکردم اگر لطف کنید با در نظر گرفتن این موارد هم نظر کارشناسی خودتون رو ارائه بدید ممنون میشم:
منطقه ی اون مغازه ای که ما داریم چند تا خوبی داره و یه بدی:
در نزدیکی اونجا 4-5 تا مدرسه ی پسرونه ی غیر انتفاعی هست
یه محله ی پر رفت و آمده 4 تا در اونور تر هم تره باره
بالای مغازه خونه نیست خالیه ( از نظر سر و صدا کسی شاکی نمیشه)
(نکته ی منفی:)یه گیم نت نزدیکش هست با 15 تا پی سی.
یکی از مهم ترین چیز هایی که یادم رفت بگم اینه که من قراره با صاحب مغازه شریک بشم این بنده خدا مغازه مال آشناشه گفته اگه میخوای برو توش مفتی کار کن خودشم بیچاره مربی رانندگیه تو آریاشهر ماهی 500 تومنم بیشتر در نمیآره میخواد هر جوز شده کارشو عوض کنه با این حال به نظرتون اگه گیم نت یا کلوپ بزنه چیزی گیرش میآد که هم پول سیستم هاش در بیاد هم از این درآمد فعلیش بیشتر دربیاره؟
ضمنا من خودم میتونم به عنوان مشاور فنی گیم نت هم عمل کنم چند مورد شبکه کوچیک اجرا کردم و تو عوالم بازی میشه گفت اپدیت هستم خودم هم یه پی سی خوب با یه ps3 دارم.
خدمتت عرض کردم که این کار درامد زا نیست! اگر حتی شلوغ ترین منطقه هم باشه باز هم اجاره بدین پول بیشتری در میارین. ما خودمون تو خیابان اصلی خرید نازی اباد مغازه داریم 26 متر داریم ماهی 2100 میگیریم اجاره . به نظرت گیم نت کنیم درامدش بیشتره؟
شما مسئله مالیات و دارایی رو هم در نظر بگیر مفتی نیست. الان دو نفری بخواین این کارو شروع کنید باید کمه کم ماهی 1500 درامد داشته باشید تا برای اون بنده خداهم بصرفه ولی هزینه برق فقط به تنهایی 100 هزار تومان بلکه بیشترم خواهد شد چون ملکتون تجاریه پول برق 4 برابر حداقل میاد.
در نهایتم سیستم هاتونو باید بفروشین دیگه تا اخر که نمی خواین گیم نت بزنید! ضررشو اونجا میدین. حالا بازم میل خودتونه این قسمت اخرو من تجربشو دارم پشیمونیش اینجاس
ولی اگر اونجا مدرسه زیاده من میگم گیم نت و محصولات دیویدی و سی دی با هم درامدزا میشه یعنی هم خدمات هم گیم نت . به تنهایی گیم نت جواب نمیده.
حالا دوست من مجوز کسب داری؟

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
البته اگر یه جعبه خازن داشته باشی پول برقتم دیگه زیاد نمیاد. این وسیله توسط خود وزارت نیرو هم تو بعضی کار خونه ها وصل میشه اما نسخه جمع و جورش ممنوعه و حدودا 50% پول برقو کاهش میده که برای گیم نت یعنی طلای سفید

mehdi IT

کاربر سایت
Jul 19, 2015
17
البته اگر یه جعبه خازن داشته باشی پول برقتم دیگه زیاد نمیاد. این وسیله توسط خود وزارت نیرو هم تو بعضی کار خونه ها وصل میشه اما نسخه جمع و جورش ممنوعه و حدودا 50% پول برقو کاهش میده که برای گیم نت یعنی طلای سفید
در مرود جعبه خازن مطلبی پیدا نکردم.اگه کسی اطلاعی داره بیان کنه یا لینک بذاره

mehdi IT

کاربر سایت
Jul 19, 2015
17
دوستان حدود 14 سال پیش شهر ما کلوپ داشت اون موقع ps1 بود کسی هم توی خونه pc نداشت یا خیلی کم بود از طرفی تبلت و ... هم نبود.نهایت شاید کسی سگا داشت.با این حال با چند تا از دوستان دسته جمعی میرفتیم دو به دو یا تکنفره بازی میکردیم.نکته اینجاست که بعد یکی دو روز اعتیاد پیدا میکردیم و دائم مشتری میشدیم،شاید اگه یک تبلت یا لب تاپ داشتیم اصلا کلوپ نمیرفتیم..اون سالها کلوپ رونق خوبی داشت از وقتی سونی2 اومدم دیگه نرفتم.
حالا سوال اینجاست کلوپی که ایکس باکس وان و پی اس4 و کامپیوتر داره ایا مشتری ثابت مثل کلوپ های قدیم داره؟(بدون در نظر گرفتن بچه هایی که برای شبکه و مولتی میان)

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
دوستان حدود 14 سال پیش شهر ما کلوپ داشت اون موقع ps1 بود کسی هم توی خونه pc نداشت یا خیلی کم بود از طرفی تبلت و ... هم نبود.نهایت شاید کسی سگا داشت.با این حال با چند تا از دوستان دسته جمعی میرفتیم دو به دو یا تکنفره بازی میکردیم.نکته اینجاست که بعد یکی دو روز اعتیاد پیدا میکردیم و دائم مشتری میشدیم،شاید اگه یک تبلت یا لب تاپ داشتیم اصلا کلوپ نمیرفتیم..اون سالها کلوپ رونق خوبی داشت از وقتی سونی2 اومدم دیگه نرفتم.
حالا سوال اینجاست کلوپی که ایکس باکس وان و پی اس4 و کامپیوتر داره ایا مشتری ثابت مثل کلوپ های قدیم داره؟(بدون در نظر گرفتن بچه هایی که برای شبکه و مولتی میان)
سلام.
تقریبا توی نواحی فقیرنشین هنوز میشه حساب کرد رو این شغل. ولی در کل جامعه رو بخوای در نظر بگیری همه توی خونشون دستگاه بازی پیدا میشه:D

mehdi IT

کاربر سایت
Jul 19, 2015
17
سلام.
تقریبا توی نواحی فقیرنشین هنوز میشه حساب کرد رو این شغل. ولی در کل جامعه رو بخوای در نظر بگیری همه توی خونشون دستگاه بازی پیدا میشه:D
تشکر از نظر شما دوست عزیز.
البته من یکم رویایی فکر میکنم یک مغازه تقریبا جمع جور بالا شهر مبل شیک دو تا دستگاه xbox و دوتا ps4 تعدادی نوشیدنی با تی وی 50 اینچ فول و 10 تا پی سی عادی که تقریبا وصله ناجوریه
با توجه به قیمت جایی برای بچه های گذری کم سن نیست یا حتی زیر متوسط نیست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر