راهنمایی درباره Reballing BGA

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
يسری جاها هست که کلاً کارشون همينه..چيپست هارو از مادربورد جدا ميکنن و پس از درست کردن اون reball ها ، دوباره چيپو سر جاش قرار ميدن..قيمتشم حوله حوشه 30 40 تومان هست .
تا چند وقته ديگه ميام ادرساشنو ميزارم اينجا....يجوری با اين کار ديگه 360 اتون نو نو ميشه...
فقط قبل از اين که اين برد هارو بديد به شرکت بايد اطمينان حاصل کنيد خودتون که مورد از gpu يا cpu هست..چون شما ميريد اونجا ميگيد gpu مشکل داره اونام دقيقاً نسبت به گفته شما عمل ميکنن...چون اونجاها کسی متخصص 360 نيست که بياد تست کنه ببينه شما درست ميگيد يا نه..پس از اتمام کار هم پولشونو ميگيرن( کاری هم به اين ندارن که دستگاه درست شده يا نه چون طبق گفته شما اونا دقيقاً کارشون رو ، رو همون قسمت انجام ميدن و بعداً اگه درست نشه مطمئناً مشکل از جای ديگه بوده )...
چون اونجا تماماً رو بردهای pc کار ميکنن و کسی تجربه ای از 360 نداره که بخواد بعد از اتمام کار تست بکنه....ولی از تميز در اوردن کار ميشه 100% اطمينان حاصل کرد.

بله شرکت ها و نمایندگی سخت افزار های بزرگ و یا افراد متخصصی هستند که اینچنین امکاناتی
رو دارند.

درباره دستمزد کارشون اطلاعات نداشتم که الان گفتید، قیمت خوبی هستش الان X-Clamp
توی همچین مایه هایی هستش.

بله من یکی دو تا سخت افزار که برای تعمیر فرستاده بودم جایی و بهشون گفته بودم که مشکل
از فلان قطعه هستش اونها هم فقط برام همون قطعه رو تعویض کردند هر چند که برد دوباره سالم
نشد ولی اونها دستمزد و هزینه قطعات رو گرفتند.

این قانون کار هستش. چون کل برد رو عیب یابی نکرده بودند که بخواند تعمیر رو تضمین کنند.

ولی من بیشتر دوست دارم خودم تجربه ای از این کار رو داشته باشم، چون با چیزهایی که ازش
دیدم بسیار شیفته ی این روش دوباره سازی شدم.

در مورد شناسایی مشکل کنسول هم با توجه به مشکلات قبل از خرابی و اتفاقات و کد های خطا
میشه حدس زد که مشکل از جانب کدام بخش از کنسول است.

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
آقایون
من یه 360 پرمیوم دارم الان ترکیده
جرات باز کردنش هم ندارم! ، یه نفر لطف کنه من این 360 رو بدم بهش ، خودش عیب یابی و تعمیر کنه!
هزینه تعمیر و رفت و آمد + سریال کامل لاست با زیرنویس فارسی :D بهش میدم !
کسی هست این لطف رو در حق من بکنه؟

m.dehghani65

کاربر سایت
Oct 12, 2008
26
يسری جاها هست که کلاً کارشون همينه..چيپست هارو از مادربورد جدا ميکنن و پس از درست کردن اون reball ها ، دوباره چيپو سر جاش قرار ميدن..قيمتشم حوله حوشه 30 40 تومان هست .
تا چند وقته ديگه ميام ادرساشنو ميزارم اينجا....يجوری با اين کار ديگه 360 اتون نو نو ميشه...
فقط قبل از اين که اين برد هارو بديد به شرکت بايد اطمينان حاصل کنيد خودتون که مورد از gpu يا cpu هست..چون شما ميريد اونجا ميگيد gpu مشکل داره اونام دقيقاً نسبت به گفته شما عمل ميکنن...چون اونجاها کسی متخصص 360 نيست که بياد تست کنه ببينه شما درست ميگيد يا نه..پس از اتمام کار هم پولشونو ميگيرن( کاری هم به اين ندارن که دستگاه درست شده يا نه چون طبق گفته شما اونا دقيقاً کارشون رو ، رو همون قسمت انجام ميدن و بعداً اگه درست نشه مطمئناً مشکل از جای ديگه بوده )...
چون اونجا تماماً رو بردهای pc کار ميکنن و کسی تجربه ای از 360 نداره که بخواد بعد از اتمام کار تست بکنه....ولی از تميز در اوردن کار ميشه 100% اطمينان حاصل کرد.
با عرض سلام
2 خواسته داشتم
1)نحوه عیب یابی به چه صورت است؟ من تقریبا میدونم که اشکال یا از گرافیکه یا از رم پشتش چگونه بفهمم کدومشونه؟
2)اگه آدرسها رو بذارید ممنون میشم

PS3_Xbox360_shop

کاربر سایت
Jun 2, 2008
59
نام
محسن
لوازمي كه براي تعمير چيپها است كجا ميفروشن من خريدارم منظورم از وسيله flexible fixture و pack solderquik و بالها خواهش مي كنم اگه مي دونيد كجا ميشه پيدا كرد بگين يا شماره فروشگاه رو بدين

MaysaM

کاربر سایت
Oct 4, 2007
494
نام
ميثم قرباني
لوازمي كه براي تعمير چيپها است كجا ميفروشن من خريدارم منظورم از وسيله flexible fixture و pack solderquik و بالها خواهش مي كنم اگه مي دونيد كجا ميشه پيدا كرد بگين يا شماره فروشگاه رو بدين

سلام
در مورد لوازم بايد بگم اصلا نگرد.توي ايران نيست.
توي تهران اصلا flexible fixture پيدا نميكني.شايد بعضي از مغازه ها داشته باشن ولي اونهم از نوع اشغالترينش كه اصلا به درد نميخورن.

در مورد pack solderquik :حالت خوبه عزيزم.ارزونترين قيمت توي سايت رسمي خودش براي چيپهاي DDR2 چهل دلاره.براي چيپ 360 تا سه ماه پيش كه من باهاشون مكاتبه كردم هنوز توليد نكرده بودن.ولي توي برنامه هاشون بود.قيمتش هم 70 دلار برآورد كرده بودن.

در مورد شابلونهاش :
هيچ كدوم از اين فروشنده هاي بي سواد توي تهران يدونه شابلون Universal ندارن.يه مشت بي سواد ريختن دور هم مثلا كار الكترونيك مي كنن.
براي يه چيپ نوت بوك 38*38 يدونه شابلون پيدا نكردم.
حالا فكرش رو بكن ديگه بهشون برگردي بگي من شابلون 40 در 40 با اين مشخصات ميخوام:
Ball : 0.4
D : 0.8
H = 0.2 MM

اصلا نميتونه بخونه .چه برسه به اينكه داشته باشه.

توي بازاري كه از 200 مغازه دار يه نفر، محض رضاي خدا يه نفر نتونست بفهمه كه من وقتي ميگم Solder Ball منظورم چيه ، چه توقعي داره.اخر سر هم تازه فهميدم كه من چه قدر بي سوادم كه بلد نيستم بگم "قلع ساچمه اي"
بله من بي سواد بودم.اونها كه تقصيري نداشتن.اصلا من اشتباه كردم كه انگليسي بلدم.

عزيزم وقتت رو تلف نكن.توي ايران پيدا نميكني.
من سفارش دادم برام از اونور اومد.
چسزهايي كه سفارش دادم :
Ball 0.6 چون تو ايران مصرف نداره.كسي نمياره.
30 تا از شابلونهاي pc , سه تا شابلون براي 360
فيكسچر
و چندتا چيز ديگه.

اگر دقيق خواستي بيا توي پ خ تا بهت بگم.

يا حق

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
دوستان کسی تا الان این روش رو انجام داده؟؟؟
یکی از دوستانم گفت با یک دستگاهی(سشوار صنعتی نه ها- میگفت بصورت لیزری پایه های رو خود دستگاه جدا میکنه و خودش بصورت اتومات سرجاش قرار میده-این کار رو تا الان سر مادر برد های PCدرو اورده و درست شده) GPU رو از مادر برد جدا میکنه و بعد از cleaning -GPUو رم ها
رو باره اتصالشون میده!!
میگفت از روز اولش بهتر میشه(میگفت ماده اتصالشون رو عوض میکنه)
بعدشم 12 ولت و شرودینگ میکنه-!!!

به نظرتون جواب میده!!!
اونایی که تا الان انجام دادند بگن تا چند وقت جواب داده؟
ایا این بهترین روش هست که تا به حال انجام شده؟
یا بهتر از اینم هست؟

من فکر میکنم همین روش reballباید باشه-با توضیحاتی که داد!!!

--
البته این دستگاه برای دوستم نیست- ولی گفت اگه جواب بده- میخواد خودش دستگاه رو از اونور سفارش بده براش بیارند-

اگه کسی نحوه ی عیب یابی رو بصورت دقیق میتونست بگه-واقعا بزرگ ترین کمک رو کرده

فکر کنم توی تاپیک صفحه ترحیم میثم جان جواب دادند، و جواب ایشون با توضیحات بسیار خوبی همراه بود.

بله ایشون تنها روشی که میتونند GPU کنسول رو تعمیر کنند روش Reball هستش که مطلب ی
که در صفحه اول همین تاپیک قرار گرفته راهنمایی اون هستش نه آموزش، بین راهنمایی و آموزش بسیار تفاوت ها وجود داره.
یعنی میتونه دارایی حذفیات و اشکالاتی نیز باشد.

این مطلب بیشتر جنبه ی آگاهی داشته تا اینکه کسی بخواد ازش استفاد کنه و کنسول رو تعمیر کنه.

این روش تعمیر بسیار قابل اطمینان هستش به شرطی که قبلش کنسول رو با روش های الکی نابود نکرده باشند.
عمر و داوم این روش هم بازم بستگی به نگهداری ( روش های کولینگ ) شخص داره اگر خوب رعایت کنه کنسول رو میتونه برای خودش تا مدت ها نگهداره.

باید دید که این دوستون تا چه حد تجربه و اطلاعات داره، چون چیزهایی که از این روش دیدم
بسیار در سطح بالایی قرار دارند و اگر مثلا موقع بلند کردن GPU صدمه ای به سطح mobo وارد بشه
باید بدودند که چطوری برطرف کنند مشکل رو.

و یا بعد از قرار دادن Ball های جدید برروی پردازنده، معمولاً چندتا Ball هستند که در جای خودشون قرار ندارند
باید بلد باشند که چطوری بدون اسیب رسیدن به سایر ball های کنار اون اون Ball که Error است توی
کار رو درست کنند.

ریزه کاری های بسیاری میخواد، فقط بلند کردن GPU نیست که باید انجام بدند، شابلون مخصوص
خود پردازنده کنسول رو هم نیاز دارند که بتونند Ball ها رو خوب اتصال بدند.

جزئیات اون بسیار زیاد هستش نمیشه توی یک پست و یک ساعت توضیح داد، دانش فنی خاص خودش رو میخواد
که معدود کسانی چنین دانشی رو دارند

نمیشه راه صد ساله رو یک شبه رفت عزیز من

soheil_black

عضو جدید
Sep 27, 2006
124
نام
Soheil
اقا من یه کنسول سه چراغ شده دارم بعد از یک بار x-clamp کردن دوباره سه چراغ شده میخام بدم واسه Reballing BGA جایی سراغ دارین این کارو انجام بده؟

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
اقا من یه کنسول سه چراغ شده دارم بعد از یک بار x-clamp کردن دوباره سه چراغ شده میخام بدم واسه Reballing BGA جایی سراغ دارین این کارو انجام بده؟

اقا میثم یکی از بهترین تعمیرکاران هستن.
لینکش تو امضاءم هست

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
آقا میگم این ریبال فقط تهران هست یعنی همین طور که آقا خلیل هم میگفت ما اینجا نمایندگی giga داریم که دستگاه تعمیر چیپ هم دارن چون به بار مادر بردم البته مال pc یکی از چیباش سوخته بود 2 ساعته کندن درستش کردن یه نو با یک دستگاهی که داشتن برام گذاشتن روش نمیشه مثلا برد xbox را بدیم به اینا بگیم برامون reball کنید دیگه فرقی که براشون نداره آدم میگه gpu و cpu را چک کنن دیگه وقتی میخوان reball کنن که برلاخره باید بفهمن کدوم ball ها خراب هست خوب اگر هم در cpu هم nv gpu باشه درستش کنن مهم نیست بدونن xbox چه سیستمی داره

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
آقا میگم این ریبال فقط تهران هست یعنی همین طور که آقا خلیل هم میگفت ما اینجا نمایندگی giga داریم که دستگاه تعمیر چیپ هم دارن چون به بار مادر بردم البته مال pc یکی از چیباش سوخته بود 2 ساعته کندن درستش کردن یه نو با یک دستگاهی که داشتن برام گذاشتن روش نمیشه مثلا برد xbox را بدیم به اینا بگیم برامون reball کنید دیگه فرقی که براشون نداره آدم میگه gpu و cpu را چک کنن دیگه وقتی میخوان reball کنن که برلاخره باید بفهمن کدوم ball ها خراب هست خوب اگر هم در cpu هم nv gpu باشه درستش کنن مهم نیست بدونن xbox چه سیستمی داره
اینا شابلونهای استاندارد دارن که اکثر پردازنده ها از این شابلونها و با اندازه ه های مشخصی ساخته میشن.ولی اندازه پردازنده 360 و کلا شابلونش یه چیز اختصاصی هست و بعید میدونم اینا داشته باشن.

babak9

کاربر سایت
Nov 10, 2007
219
نام
babak
اقا خلیل می بخشید اون لوله های که به سشوار صنعتی می چسبه و گرما رو متمرکز میکنه اسمش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,008
نام
خلیل
اقا خلیل می بخشید اون لوله های که به سشوار صنعتی می چسبه و گرما رو متمرکز میکنه اسمش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببخشید که خیلی دیر دارم جواب میدم، خیلی وقت بودش که یادم رفته بود

بهشون میگند Nozzle که معمولاً به اسم کارهایی که انجام میدند شناخته میشند.
وقتی شما یک Heat Gun Kit سفارش بدید تعدادی از این Nozzle تو پک اون هستش معمولاً چهار نوع

M0317_lg.jpg

hg2redo.jpg

نزدیک معنی که میشه برای Nozzle گرفت دهانک هستش

kaka-23

کاربر سایت
Jun 11, 2007
657
نام
محمد حسین
من یه 360 با برد فالکون داشتم بردم تعمیر ریبال کردم از تعمیر که آوردمش خروجی hd تصویر نمیداد
خروجی کامپوننت هم بعد از 10 دیقه رنگ قاطی می کرد و قطع میشد
بردمش پیش تعمیر کار درستش کرد ولی دوباره این مشکل بوجود اومد
شما نمیدونید مشکل از کجاست؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر